!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Wednesday, August 19, 2015

Trigana Air uçağı Papua düştü, 54 yolcu öldürüldü

Trigana Air uçağı Papua düştü, 54 yolcu öldürüldü

Endonezya - (BBC) - Trigana Air uçağı ATR-42-300 ikiz turboprop Papua Yeni Star dağlarda düştü kurbanların dört ceset Jayapura Sentani Havaalanı'nda geldi ve Çarşamba (RS Bhayangkara, Jayapura, Afet kurbanları Tanıma (DVI) oluşan bir ekip tarafından tespit edilmiştir 19/8) öğleden sonra.
Papua gazetecilere göre, Melek Bertha Sinaga, dört ceset havaalanında gelmişti Sentani, Jayapura, yaklaşık 17.15 Doğu Endonezya Zaman havaalanı Oksibil uçakla edildikten sonra (WIT).
"Papua Polis DVI ekibi Basarnas ekibi tarafından resmen sunulmuştur dört ceset," Bertha, telefon yoluyla, Çarşamba günü (19/8) öğleden sonra BBC Endonezya, Heyder Affan anlattı.
Papua Polis şefi Brig Paul Waterpauw, dört ceset yüzünden durumun önceden tahliye edildi alıntı "hala iyi", Bertha diyor.
Dört ceset başarıyla overland Papua yıldızı dağlarında kazasında sitesinden bir ekip Basarna tarafından boşaltıldı 16 cisimlerin parçasıdır.
". Belki yarın sabah RS Oksibil Yani hala 12 kalan organları Jayapura uçakla edilmesi bekleniyor vardır. Ama çok hava şartlarına bağlı olduğunu," Bertha Baş Bambang Soelistyo Basarnas alıntı, dedi.
Karadan Tahliye
Ancak, Bambang Soelistyo toplamak ve 38 diğer organları getirmek için kaza yerine dönmek için Basarnas ekibi emretti.
Çünkü hava tahliye planı neden kötü hava karadan tahliye yapılamaz.
Bilgilere dayanarak Bertha, sürülebilir araç yaklaşık dört saat sürer bir alana sahneden cisimlerin tahliye toplandı.
"Sözde 'Kampung 3' konumdan, vücut daha sonra yaklaşık iki saat sürer hastane Oksibil kamyonla götürüldü," Bertha dedi.
Kaptan Pilot Hasanuddin olmak üzere 44 yetişkin, iki çocuk, üç çocuk ve beş mürettebat taşıyan ATR tipi 42 Trigana Air uçağı.
Sentani-hava yolu Pazar öğleden sonra (16/08) iletişim Oksibil kaybetti.
Kaza nedeni hitamyang kutusu aracılığıyla kesin olarak bilinen olmayacak Salı (18/08) bulunmuştur.

SAR ekipleri Papua Star Dağları, Papua eyaletinde Hava Trigana havayoluna ait ikiz turboprop ATR 42-300 arasında kaza yerinde 54 ceset bulduk.
Ancak, kurtarma ekibi uçağın kara kutusu bulundu değil.
"Şu anda bozulmamış ve kısmen kömürleşmiş bir devlet 54 ceset bulundu," Ulusal SAR Ajansı başkanı Bambang Soelistyo Salı günü (18/08) sabah Sentani, Jayapura, Papua gazetecilere yaptığı söyledi.
Şimdi, Bambang göre, tüm organların boşaltılması hazırlanıyordu bulundu, ancak tahliye edilmesi nerede karar vermedim.
"Bedeni Oksibil veya Jayapura alınacaktır olup kurbanın ailesi ile yaptığımız görüşmeler, sonuçlarına bağlı. Biz ilk kurbanın ailesi isteklerine dinlemek gerekir," Bambang söyledi.
Buna ek olarak, "Biz de olay yerine Emniyet Müdürlüğü ekipleri DVI davet için bir seçenek hazırlanıyor" dedi.
Üç alternatif
Kaza yerinden kurbanlarının cesetlerini tahliye konusunda sorulan, Bambang onun yan üç alternatif hazırladı, dedi.
"Üç seçenek vardır Birincisi, biz (net) net kullanır;. Ikincisi, karayolu, bir helikopter pisti inşa veya üçüncü," Bambang açıkladı.

SAR ekibi büyük olasılıkla tahliye için net kullanacaktır.
Ona göre, en mantıklı yolu net kullanmaktır. Diye açıkladı "Bir helikopter pisti inşa edersen, bu gür ormanları ve eğimli konumu, çünkü, zor".
Daha önce, Pazartesi günü (17/08) üzerine, Ulusal Ajans SAR memastikanlokasi bulgulara göre Papua Bintang Dağları Oksibil için Jayapura bir uçuş düşüyor ait uçağın enkaz Trigana su vardır.
Konumu 8.500 feet (2,590 metre) yükseklikte ve yaklaşık 7 deniz mili havaalanı Oksibil uzaklıktadır.
Uçağın sonra elde edilen kesinlik konum arama çabası içinde dağıtılan ormanda görüntü düzlemi enkaz ve duman çekim yapabiliyor.

Sonuç olarak, Gerry, Papua pilot güvenilir bir uçuş eğitmeni haline gelebilir dedi. "Onlar büyük bir deneyim kaynağıdır."
Ona göre, Endonezya diğer bölgelerde aksine Papua bölgesi. Farklı hareketler hava yanı sıra, Papua dağların kontür pilotu zorlaştırıyor.
"Yağmur bu günlerde ise, örneğin, gün boyunca ertesi sabah sis. Birçok kişi maddi uçağı getirdi gıda bağlıdır Ancak, uçuş iptal edilemedi "dedi.
Arama
Kaptan Pilot Hasanuddin olmak üzere 44 yetişkin, iki çocuk, üç çocuk ve beş mürettebat taşıyan ATR tipi 42 Trigana Air uçağı.
uçak rota Sentani-Oksibil Pazar (16/08) öğleden sonra temas kaybetti.
Dağlık bölgede geçen hava yolu, Oksibil Papua Bintang Dağları'nın ilçe başkentidir.
Bilgi Cenderawasih Başkanı Teguh Pujiharjo, Basarnas, askeri ve polis şu anda gövde bulmak için Oksibil 260 personel konuşlandırıldı belirtti.
Tangok Dağı bölgesine Jayapura uçakla üç helikopterler de dahil olmak üzere en çok sekiz uçak.
Kombine arama ve kurtarma ekibi Yıldız Dağları su Trigana Papua, Papua eyaleti havayolları tarafından sahip olunan 'kara kutu' ATR 42-300 ikiz turboprop bulmuştur.
"Kara kutu daha sonra NTSC teslim için güvence altına alınmıştır" Ulusal SAR Ajansı Başkanı Bambang Soelistyo Ulusal Ulaşım Güvenliği Komisyonu göndermede bulundu.
kara kutu iki cihaz oluşur. ilk bölümü böylece uçak hızı, yeryüzü, gücü yüksekliği ve dahil olmak üzere uçuşta tüm verileri kaydeden uçuş veri kaydedici.
İkinci bölüm kokpitte tüm konuşma kayıtları kokpit ses kayıt cihazı olduğunu.
Pilot ve yardımcı pilot kaydedilen ses konuşma, ama aynı zamanda motor sesi, alarm sesi olarak önemli ipuçları, çeşitli değil, sadece sandalyeleri hatta ses mürettebatı hareket ederse kaymıştır.
NTSC teslim sonra, ajans 'kara kutu' içeriği hakkında bir ön rapor yapacak.
Bu ICAO havacılık kazalarının ilk raporu için 30 günlük sürenin hükümlerine uygun olarak, Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) bir ön rapor sunacaktır NTSC.
Ancak yeni tam bir rapor önümüzdeki bir yıl altı ay içinde tamamlanabilir.

Jayapura haber bekliyor kurbanların aileleri.
Tahliye
Tahliye işleminin meselesi, Bambang o uçak kazasında bugün kurbanlarının cesetlerinin transferi uygulanmasını talep edeceğini söyledi.
"Ama eğer, yarın devam edecek. Sadece bir engel burada, hava düşmanca Çünkü, "dedi.
Daha önce, Bambang nasıl kaza yerinden kurbanlarının cesetlerini tahliye için üç seçeneğiniz var iddia etti.
İlk seçenek helikopterle kaldırılması için ağlar kullanılarak cesedi kaldırmaktır. İkinci yol gereğidir. Helikopter iniş böylece Nihayet, bir helikopter pisti inşa.
Üç seçenekten, ona göre, en iyi seçenek net kullanmaktır.
"Karayolu ile değil etkili, yoğun orman kesti ve 4-5 saat gerektirir. Sert hava bahsetmiyorum. Bir helikopter pisti inşa eğer yoğun ormanlar ve eğimli konumu çünkü arada, bu zor, "diye açıkladı.
Bambang PT Pos Endonezya dört subay getirdi para Rp6.5 milyar Oksibil yoksullara sunulacak bahsetmiyorlar. Dördüncü memuru da çöktü uçağa bindik.
Kaptan Pilot Hasanuddin olmak üzere 44 yetişkin, iki çocuk, üç çocuk ve beş mürettebat taşıyan ATR tipi 42 Trigana Air uçağı.
uçak rota Sentani-Oksibil Pazar (16/08) öğleden sonra temas kaybetti.

No comments:

Post a Comment