!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Sunday, August 30, 2015

Neden şeytan (Şeytan) numaralı düşmanı bir adam haline geldi?

Bitmiş değildi binmek (360)

(Bölüm üç yüz altmış), Depok, Batı Java, Indonnesia, 31 Ağustos 2015, 06:16).

Neden şeytan (Şeytan) numaralı düşmanı bir adam haline geldi?

Allah Suredeki ayette 71-88 Sad kelimeler şeytan cehennemde şeytan eşlik etmek üzere davet takip insanların yemin aldatmak çünkü şeytan (Şeytan), düşman bir numaralı olduğunu insanlara uyarıyor.
Şeytanın Temptations önlemek için insanlar için tek yol, biz hayatta olanlar, zarafet ve Tanrı'nın rehberlik elde etmek için bir test ile doludur dünya hayatında kaydedilir ve cennete Tanrı'yı ​​konulmak içerdiğini Allah'ın yardımı ve korunması için istemektir kalıcı ve göklerin ve yerin kadar geniş.

Üzücü bir yorum Paragraf 71-88
Alaihi sellem'in 'şeytanın günaha, Peygamber sallallaahu görevi karşı uyarıda aleyhisselam selam, makyaj Şeytan,' Adem yaratılış açıklama ve kâfirler tehdit hakkında açıkladı: 71-88 Ayetler.

Shaad ayet çeviri Mektubu 71-88إذ قال ربك للملائكة إني خالق بشرا من طين (71) فإذا سويته ونفخت فيه من روحي فقعوا له ساجدين (72) فسجد الملائكة كلهم ​​أجمعون (73) إلا إبليس استكبر وكان من الكافرين (74) قال يا إبليس ما منعك أن تسجد لما خلقت بيدي أستكبرت أم كنت من العالين (75) قال أنا خير منه خلقتني من نار وخلقته من طين (76) قال فاخرج منها فإنك رجيم (77) وإن عليك لعنتي إلى يوم الدين (78) قال رب فأنظرني إلى يوم يبعثون (79) قال فإنك من المنظرين (80) إلى يوم الوقت المعلوم (81) قال فبعزتك لأغوينهم أجمعين (82) إلا عبادك منهم المخلصين (83) قال فالحق والحق أقول (84) لأملأن جهنم منك وممن تبعك منهم أجمعين (85) قل ما أسألكم عليه من أجر وما أنا من المتكلفين (86) إن هو إلا ذكر للعالمين (87) ولتعلمن نبأه بعد حين (88)

Rabbin meleklere demişti ki 71. [1] (Remember), "Ben [2] çamurdan bir insan yaratacağım için gidiyorum."

Onu [3] -ku ben kemale erdirdim zaman 72. Sonra ne oldu ve ben ruh (yaratma) üfledi; Sonra ona [5] [4] secde submit. "

73. Meleklerin, bütün secde

Şeytan sürece 74.; O [6] övünen ve o dinsiz [7] aitti.

75. Allah, "(çok) yüksek aitti sana benim iki eli ile oluşturulmuş ne secde engelledi neler Ey Şeytan, [9]. Eğer (his) övünmek ya da var mı?" [8] dedi

76. (İblis) [10], "Ben Sen beni ateşten yarattın ondan daha iyiyim ve onu çamurdan [11] oluşturulur." Dedi

"O zaman cennete [12] çıkıp 77. Allah dedi! Şüphesiz sen, lanetli yaratık [13] vardır

78. Ve gerçekten, benim lanetim kıyamet gününe kadar senin üzerinedir "dedi.

79. şeytan "Rabbim, onlar dirilecekleri güne [14] kadar tangguhkanlah" diyor.

80. Allah, [15], "Ve siz süspansiyon verilen kişiler arasında olduğu söylenmiş

Önceden belirlenmiş zamana kadar 81. (kıyamet). "

82. (İblis), şüphesiz ben hepsini saptıracağım, senin zafer [17] By ", [16] yanıtladı

Kullarından hariç 83. onlara [18] arasından seçilir.

84. Allah, "Öyleyse gerçek (benim yemindir) dedi, ve tek gerçek şu ki [19] ne demek olduğunu.

85. [20] Hani seninle ve hepsini takip edin kişilerle cehennemi dolduracağım.

86. [21] De ki (Ey Muhammed!), "Ben sana bunu (dakwahku) başka küçük sormuyorum ve ben getirilen olanlar [22] arasında değilim.

87. Kur'an-ı Kerim doğa [23] tamamı için bir uyarı başka bir şey değildir.

88. Ve işte, siz bileceksiniz (hakikat) haberler (Kur'an) bir süre sonra tekrar [24]. "

30: [1] Sonra Allah wa Subhaanahu Ta'aala da sure Bakara, bkz melekler argümanlar bahseder.

[2] Bu Adam aleyhisselamın selam insan babası.

[3] Bu yüzden canlı hale gelir. Evin ayrıcalıkları gösterir Beytullah (Allah'ın Evi), olacak şekilde disandarkannya Allah'a tapınak (ev) dediği gibi Allah wa Subhaanahu Ta'aala ruhuna yaslanmış, Adam aleyhisselamın tebrik bir yüceltilmesi olduğunu.

[4] Bu secde saygı değil, secde ibadet etmektir.

[5] Daha sonra melekler Allah'ın komutunu uygulayın çünkü bunun için kendilerini hazırlamak ve Adem'in aleyhisselamın selam bir haraç olarak. Yaratım beden ve ruhu, hem tamamlandı ve Tanrı bilim açısından Adem ve meleklerin istihbarat testleri, bu meleklerden daha net istihbarat Adam gibi görünüyor, ve Tanrı Subhaanahu wa Ta'aala secde meleklere emretti.

[6] Rabbinin komuta açısından karşı Adem aleyhisselamın selam.

[7] Allah wa Subhaanahu Ta'aala bilim olarak.

[8] şeytan Aleyhinde.

[9] onur ve ona karşı sen kibirli değil gerektirdiği, hem ellerimle oluşturmak için belirli olmak var Yani.

İbn Cafer sanadnya rivayet olduğunu o İbn Ömer'in anlattığı Mücahit kadar olduğunu söyledi:

خلق الله أربعة بيده: العرش, وعدن, والقلم, وآدم ثم قال لكل شيء كن فكان

"Tanrı, yani O'nun El dört yaratılmışlardır: Throne, cennet 'Eden, Kalam (kalem) ve Adam. Sonra O, "ol!", Her şeyi söyledi Öyle olsun. "

Rabbin Karşı [10].

[11] O yangın karadan daha iyi olduğunu düşündüm. Yangın kötü malzeme, hatalı, yükseklik, odaklanmamış ve hafif olduğu için, kıyas kusurlu (hasarlı) olmasıdır. Toprak sessiz malzeme tawadhu ', bitkilerin büyümesi ve iken yangın malzemesini uygulamak için gerekli ederken olurken, tek başına zemin yangın yendi ve söndürüldü.

[12] Ayrıca gökten ve görkemli bir yerden, var diyorsun.

[13] O atılır.

O ditaqdirkan Tanrı yoldan gidecek olan insanları aldatmaya böylece [14] Bu Adam ve onun soyuna kötülük ve düşmanlık zorluklarına kaynaklanmaktadır.

[15] dilekçe vermek için onun kendi takdirine göre çünkü.

Şeytan o süspansiyon verildi biliyor sonra [16], o Adem'e ve onların çocuklarına, çünkü Tanrı'ya düşmanlık Rabbi kötü bir tutum gösterdi.

Bu ayette [17] harf ba 'Şeytan insanları aldatmaya Allah cesaret yemin olduğunu Qasam (yemini), anlamına gelebilir. Ayrıca şeytan onun her taraftan zayıf olduğunu bilir, yani, çünkü Allah Teâlâ'ya ve istenilen sürece o kimseyi yanıltmak olamayacağını, (yardım için) Istianah için olabilir, o zaman yanıltmak için Allah wa Subhaanahu Ta'aala kudreti ile yardım istedi Adem'in soyundan.

Tanrı O, biz o bize yanıltmak böylece Şeytan ve onun ordusu tarafından fırsatı aranıyorsa Adem'in soyundan, biz senin büyük ve sen bize bunu mücadeleye yardımcı olduğu kapsamlı senin lütuf thy ve iktidarın gücü ile yardım istedi, onların hileler hayatta ve bizim dilekçe sonra nezaketle, biz tür bizim isteği verecektir size düşündüm ve biz sana dua edenlere verilecek bu sözü size inanıyoruz ve biz bize buyurduğu gibi size dua zorunda Aslında size bir söz kırmak asla.

Mukhlas ne demektir [18] Burada Tevfik verilmiş olanlar müminler, yani Allah wa Subhaanahu Ta'aala talimatlarını ve itaat etmek vardır. Ey Allah'ım, bu bize yapanlar Mukhlas o.

[19] Allah'ın kelimesi olduğu anlamına Sa'diy gibi Shaikh göre, bu benim gerçeğin doğası ve hakikat benim konuşma olduğunu.

[20] Bu jawabul Qasam (önceki paragrafta yemin cevap) 'dir.

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in düz yolu onların argümanlarını açıklamak ve onlara açıklamak sonra, [21] Allah wa Subhaanahu Ta'aala yukarıdaki paragrafta belirtildiği gibi söylemek Resulü'ne gönderdi.

[22] Ben yok bir şey var iddia bir insan değilim ve ben bilmiyordum şey söyleme, bu yüzden bunun dışında bana vahyolundu uymayan bu.

Masruq kez "Biz Abdullah bin Mes'ud geldi ve sonra dedi ki," Ey insan, bir şeyler biliyor kim, o zaman demek, ama bilmez kimse, (En doğrusunu Allah bilir) "Allahu iyi bilir" demek, dedi. Birisi o "Tanrı daha iyi bilir", bilmiyordum şey söylüyor, çünkü bilim de dahil olmak üzere, Yüce Allah "De ki (Ey Muhammed!)," Ben herhangi bir maaş dakwahku için sormayın ben insanlar dahil değilim, Peygamber adamlar diyen takalluf (kendilerini yormadan). "

[23] Kur'ân, hem Kur'an, evrenin gelişme halidir, böylece ciddi faydalar ve dini dünya ile ilişkili ve hala bilerek oysa karşı çıkanları delil olarak yarar sağlayacak bir şey bir hatırlatmadır bu.

[24] Hakikat haberleri Kur'an şey oldu dünyada yapılan ve bazı ahirette uygulanır; oldukları müşriklerden ile savaşı kazanmak olacak müminlere Allah'ın vaadi gerçeği olarak dünyada yer alır ve insanlar üzerinde yapılacak ödül veya hesaplamalar Allah'ın vaadinin gerçeği olarak ahirette yer aldığı.

Sa'diy Şeyh dediği gibi, "mektup harika bir haber, Kur'an ve ona karşı inkar edenler için kanıt ve önermeler üstünlüğü ve memurlarının taşımak isteyenler, hem de bildirim inkar olan bu büyük bilge bir anıt içerir Tanrı Mukhlas, ihsanda bulunanları böyle ve itaatsiz olanların ödül. Bu nedenle, Allah bir uyarı içerir ve sonunda Tanrı evrenin bir uyarı olduğunu menyifatinya olduğunu, başında yemin ediyor. Benzer Allah wa Subhaanahu Ta'aala mektubun başında ve sonunda arasındaki uyarı çoğaltmak gibi sözüne, "Wadzkur 'abdnaa", "Wadz ibaadanaa kur", "Rahmatan min indinaa dzikraa wa", ve "Haadzaa Zikir." Ya Allah olarak , biz ya ihmal anlamında unutulmuş, biz bir şey unuttum bize hatırlatmak ve onu terk, onu biz bilmiyoruz şeyler öğretmek. "

CİHAD KARŞI syaithan

Tarafından
Ustadz İsmail Ebu Müslim el-AtsariBiz bunların her biri büyük bir düşman olduğunu fark? Gerçekten bize sapık ve zarar istediğiniz Düşmanlar. Düşman görünmez, ama aldatma ve hedeflerine ulaşmak yolunda bir yeri vardır. O syaithan (iblisler).

Allah Subhanahu wa Ta'ala onun tarafından cazip değil insanları uyardı. Cenâb-ı Allah diyor ki:

يا بني آدم لا يفتننكم الشيطان كما أخرج أبويكم من الجنة

O cennet anne babası hem de yok etmeyi başarmıştır olarak Ey Adem oğlu, sen hiç, Şeytan tarafından aldatılmak yok. [el-A'raf / 7: 27]

Bu nedenle, O'nun rahmetiyle, Cenâb-ı Allah düşman olarak syaithan yapmak için adam emretti. İnsan syaithan aslında, düşman çünkü. Cenâb-ı Allah diyor ki:

إن الشيطان لكم عدو فاتخذوه عدوا إنما يدعو حزبه ليكونوا من أصحاب السعير

Şüphesiz şeytan bu yüzden onlar yanan ateşin mahkumlar olabilir sadece partisini davet sahiden şeytan-şeytan için bir düşman (mu), yapmak, size apaçık bir düşmandır. [Fatır / 35: 6]

Nasıl onun düşmanlarına karşı hamle? Herkes zaten zor çalışıyor olursa olsun bütün kötülük ve iyilik herhangi rakibini üzerine yazılır cevabını biliyor.

Rahimahullah yukarıdaki ayet yorumlamak İmam İbn-i Kayyim, "Allah (insan) mücadele ve mücadele için herhangi bir yeteneği uygulamayın bir uyarı olarak bu syaithan bir düşman yapmak komutları. Syaithan böylece sanki durur ve asla asla başarısız bir düşman "oldu. [Zadul Ma'ad, III / 6]

Eylem yanıltmak yürüten ve insanları yok ise, syaithan şüpheli ve şehvet iki kolu vardır. Bu nedenle, hayatta kalmak isteyenler bilim ve mentazkiyah (temizlik) ruh ile donanmış syaithan karşı cihad olmalıdır. (Yararlıdır) Nafi Bilimleri 'şüpheli reddetmek hangi, kendine güvenen üretecek. Tazkiyatun nefs şehvet kontrol o mümkün kılar dindarlık ve sabır, doğuracağım olsa.

İmam İbn-i Kayyim rahimahullah syaithan karşı cihad iki seviyesi vardır ", dedi: Birincisi, şüpheli reddetmek ve şüphe syaithan kulu atılır; İkincisi, şehvet reddederek ve çirkin atılmış syaithan görevlileri arzular. İkinci cihad sabır ile sona erecek iken, bir mahkumiyet ile sona erecek ilk cihad. Cenâb-ı Allah diyor ki:

وجعلنا منهم أئمة يهدون بأمرنا لما صبروا وكانوا بآياتنا يوقنون

Ve biz, emrimizle liderleri ne zaman hasta olduklarını aralarında yaptı. Ve onlar Bizim ayetlerimize iman olduğunu. [as-Secde / 32: 24]

Cenab-ı Allah dinlerin liderlik sadece sabır (ve keyakinaan), sabır şehvet direnme ve çirkin arzular ve inanç şüphe ve şüpheli reddeder olacak elde edilebilir vaaz. "[Zadul Ma'ad III / 10]

Syaithan silah karşı insanlarda Böylece bilgi ve sabır. Mevlid ve His Sünnet kaynaklı bilim. Sonra bilim ruh temiz ve saf olması, ve sabır geliştirmek böylece.

Yani aşağıdaki gibidir ayrıntıları ise, küresel şeytanın dolandırıcılık yüz yoludur:

1. İnanç Allah Mentauhidkan Düzgün
Nitekim bütün gücü, güç, mükemmellik sadece Yüce Allah aittir. Bu nedenle, yardım ve Allah tarafından korunan bir hizmetçi, bir şey ona zarar etmek mümkün olacak. Bu, Allah'a doğru sadık syaithan karşısında bir müminin ilk ve birincil silah, sadece O'na, samimiyet ile tek güven O'na ibadet ve onun kurallarına göre iyi işler yapmak. Cenâb-ı Allah o syaithan Allah'a ve O'nun mentauhidkan iman kullarına güç yok vaaz etmek. Diyor Allah.

إنه ليس له سلطان على الذين آمنوا وعلى ربهم يتوكلون

"Gerçekten de, şeytan Rabbine iman edenleri ve tek güven üzerinde hiçbir güce sahip. [Nahl / 16: 99]

Şeytan insanlar samimi o (master) bir yol vardır bilir ne zaman İbn-i Kayyım rahimahullah "dedi, o (insan) saptırmak ve yok etmek için bir koşullu yemin onları dışlar. Şeytan dedi,

قال فبعزتك لأغوينهم أجمعين) 82 (إلا عبادك منهم المخلصين

"Iktidar uğruna, ben kullarından hariç hepsini yanıltmak kim Ikhlash [Shad / 38: 82-83]

Cenâb-ı Allah diyor ki:

إن عبادي ليس لك عليهم سلطان إلا من اتبعك من الغاوين

Seni takip insanlar, yoldan insanlar dışında, onlara karşı size (Şeytan) benim hizmetkarları hiçbir yetkisi Hani. [el-Hicr / 15: 42]

Yani samimi özgürlük yoludur, İslam'ın kurtuluş araç ve inanç bir güvenlik örtü. [el-'Ilmu, Fadhluhu Wa Syarafuhu, s. 72-74, tansiq: Şeyh Ali bin Hasan el-Halebî]

2.-Salih As Salafush anlayışı ile Kitap ve Sünnete için tutunan
Yüce Allah yeryüzünde insan aşağılamak zaman mutlaka onlar için talimatları içerir. Böylece bu dünyada yaşayan insanlar rehberlik, emir ve yasaklarına olmadan yalnız bıraktı değildir. Yüce Allah kutsal düşürmek ve bir uyarı, açıklama ve delil taşımak Havarileri gönderdi. Kim uzakta Allah'tan çevirmek, o av syaithan düşecek ve ebedi çarpışma içine aşağı atmak olacaktır. Allah Subhanahu wa Ta'ala diyor.

ومن يعش عن ذكر الرحمن نقيض له شيطانا فهو له قرين

"Rahman (el-Kur'an) Rabbinin öğretiminde yüz çeviriyorlar olanlar, biz, onu şeytan (yanıltıcı) her zaman eşlik eden arkadaşı, sonra şeytan düzenledi. [az-Zuhruf / 43: 36]

Bu nedenle, hile syaithan kurtulanlar, Allah'ın yolunu takip-Salih anlayışı Salafush ile Kitap ve Sünnet takip etmektir. Yüce Allah diyor

ومن يشاقق الرسول من بعد ما تبين له الهدى ويتبع غير سبيل المؤمنين نوله ما تولى ونصله جهنم وساءت مصيرا

"Ve her kim onun için apaçık gerçeği sonra Havari karşı çıkıyor ve yol değildir yolu takip müminler (yani yoldaşları), Biz onu hakim olan apostasy serbestçe ona izin ve biz Jahannam takın ve kötü Jahannam geri -buruknya yer. [Nisa '/ 4: 115]

Syaithan Bozuklukları Allah'a 3. sığınak.
Bu, O, işitendir, bilendir ve her şeye gücü yeten bir için, Yüce Allah için sığınırım syaithan ve askerlerin kendinizi kurtarmak için yol en iyisidir.

İmam İbn Kesir rahimahullah benim din beni rahatsız ya da benim dünyada ya da komutu, bir şey yapmaktan (Tanrı Yüce) Bana durdurmak ben lanetli syaithan Allah'a korunması için isteyin "syaithan Allah'a melun sığınırım beni" anlamına gelen "dedi , ya da benim için yasak ne için beni teşvik etti. Hiç kimse Allah'ın dışında insanların syaithan önleyebilir çünkü.

Bu nedenle, Yüce Allah kalbini almak ve ona iyi yaparak, insan syaithan nazik olmaya emretti, bu yüzden tabi'atnya (iyi) (o yaptı) parazite reddediyoruz.

Ve Allah, rüşvet kabul etmek ve şefkat onu etkilemez davranır çünkü o tabi'at kötülük vardır ve Yang yarattığı sürece sizden engel olmaz, çünkü (insan), cinlerden syaithan dan O'na sığınırım emretti. "[Tefsir İbn Kesir, 1/14, yayıncı: Darul Jill, Beyrut, tarihsiz]

Koruma çağırma syaithan boğulmuş herhangi, herhangi bir zamanda, genel olarak gerçekleştirilen ve aynı zamanda Allah ve Resulü tarafından dituntunkan belirli zamanlarda yapılır.

Cenâb-ı Allah diyor ki:

وإما ينزغنك من الشيطان نزغ فاستعذ بالله إنه سميع عليم

Şeytan'ın şey Temptations yazılır Ve eğer Allah'a sığınırım. Nitekim, O, işitendir, bilendir. [el-A'raf / 7: 200]

Olarak belirli zamanlarda syaithan rahatsız diğerleri arasında beristi'adzah için dituntunkan; Kötülüğün fısıltı; dua aksamalar; ne zaman kızgın; kabuslar; Kur'an okuyacaklar; camiye girecek; Bir tuvaletimi girecek; O köpeklerin ulumayı ve bir eşek anırma duyunca; zaman 'berjima olacak; sabah ve akşam; Çocuklar ve aileler için isti'adzah; ne zaman bir yerde durdu; ne zaman uyuyacak; ve diğerleri. Argümanlar Detayları otantik hadislerde yer almaktadır.

4. Kur'an Okuma
Nitekim syaithan uzak aşağıdaki gibi hadiste olduğu gibi, Kur'an okuma, çünkü birlikte çalışır:

عن أبي هريرة أن رسول الله صلى الله عليه وسلم قال لا تجعلوا بيوتكم مقابر إن الشيطان ينفر من البيت الذي تقرأ فيه سورة البقرة

Ebu Hureyre'den Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi: mezar, syaithan aslında uzak sure Bakara içinde "okundu evden kaçtı gibi evler yapmayın. [HR. Müslim, no: 780]

Syaithan Peygamber tarafından haklı olduğunu, Ebu Hureyre bir sır açtı sallallaahu 'alaihi sellem'in. Syaithan dedi:

إذا أويت إلى فراشك فاقرأ آية الكرسي (الله لا إله إلا هو الحي القيوم) حتى تختم الآية فإنك لن يزال عليك من الله حافظ ولا يقربنك شيطان حتى تصبح فخليت سبيله فأصبحت

"Eğer yatak işgal varsa, o zaman ayet bitene kadar, sonra kesinlikle her zaman Allah'ın bir bekçi olacak ve sabah elde edene kadar syaithan size yaklaşım olmaz (laa ilahe illa Allohu huwal hayyul qayyuum) paragraf koltuklar okuyun". [HR. Buhari]

5. artırın Dzikrulloh.
Dzikrullah girişim syaithan kendilerini korumak için çok güçlü bir kaledir. Aşağıda hadis olarak, diğerleri arasında, sözlü Peygamber Yahya Alaihissallam aracılığıyla O'nun Havariler Ta'alaewat Allah Subhanahu wa vaaz bilinmektedir:

عن الحارث الأشعري أن النبي صلى الله عليه وسلم قال إن الله أمر يحيى بن زكريا بخمس كلمات أن يعمل بها ويأمر بني إسرائيل أن يعملوا بها ... وآمركم أن تذكروا الله فإن مثل ذلك كمثل رجل خرج العدو في أثره سراعا حتى إذا أتى على حصن حصين فأحرز نفسه منهم كذلك العبد لا يحرز نفسه من الشيطان إلا بذكر الله

El-Hâris el-Eş'arî, Hz sallallaahu 'alaihi sellem'in söyledi: sana emrediyorum ... "Şüphesiz, Allah onu çalışabilmek için, beş cümle ile Yahya bin Zakaria q komuta ve (diğerleri arasında) onu uygulamaya bu onun İsrailoğullarını emretti" dhikrullah için (Allah'ı anma / hatırlayın). Nitekim hemen onun düşmanları tarafından kovalanan bir adamın meseli gibi benzetmeyi, bu yüzden güçlü bir kale gelmişti ve eğer o (kale barınak) ile onlardan kendini kurtardı. Böyle bir kul Allah'ın hatırlanması "hariç syaithan kendini korumak için mümkün olmaz. [HR.Ahmad]

Eğer aldatma ve bozulma syaithan hayatta kalmak istiyorsanız Yani, karaciğer eşlik dhikrullah bir konsantrasyon ile her zaman ıslak dil sağlar.

6. Birlikte Müslüman Jamat halkını kalın
Cemaat dituntunkan ile ibadet çeşitli performans Müslümanların cemaatle katılın, hedef syaithan kendilerini kurtarmak için tek yoldur. Gerçek syaithan kurt grubunun koyun menyempal saldıracak kadar, insanın üzerine atlamaya bir kurt olduğu için.

عن أبي الدرداء قال سمعت رسول الله صلى الله عليه وسلم يقول ما من ثلاثة في قرية ولا بدو لا تقام فيهم الصلاة إلا قد استحوذ عليهم الشيطان فعليك بالجماعة فإنما يأكل الذئب القاصية قال زائدة قال السائب يعني بالجماعة الصلاة في الجماعة

Ebu Derdâ Kimden ', dedi: "Ben duydum Peygamber sallallaahu' alaihi sellem'in şöyle dedi:" syaithan onları usta sürece kendi cemaatin ibadeti kurdu olmayan bir köyde veya alanlar üç kişi, vardır. Gerçek kurt yalnız keçi yiyeceğiz, çünkü Yani, "cemaat katıldı. [HR. Ebu Davud, no: 547]

7. Tipu-Yani dikkatli güç syaithan bilerek.
Syaithan, çok hevesli yanıltıcı insanlar oldu onun zaman ve insan zayıflatmak için dağıtılan tüm yeteneğini geçirdi. Yüce Allah sözcüğünün ölümlü düşman inanıyorum kullarına uyarıyor:

ياأيها الذين ءامنوا لاتتبعوا خطوات الشيطان ومن يتبع خطوات الشيطان فإنه يأمر بالفحشآء والمنكر

Ey iman edenler, şeytanın adımlarını takip etmeyin. Kim şeytanın adımlarını takip şeytan söylendi gerçekten iğrenç hareket ve ne yanlış yapmak. [An-Nuur / 24: 21]

Aldatma syaithan kaçınmanın bir yolu bilerek ve böylece önlenebilir aldatma sökmeye olduğunu. Kötülük bilmiyorum insanlar, o kolayca fark edilmeyen bu tür itibardan düşecek çünkü.

8. menyelisihi syaithan Ve kaçınmak Aldatıcı Means-maddeler insan için.
Syaithan insanın düşmanıdır. Bu nedenle, biz düşman olarak onları konumlandırmak gerekir. Cenâb-ı Allah diyor ki:

يآأيها الناس إن وعد الله حق فلا تغرنكم الحياة الدنيا ولايغرنكم بالله الغرور

Ey insanlar, Allah'ın vaadi gerçekten her zamankinden dünya hayatı sizi aldatmasın izin vermeyin, ve bir kez akıllı hile, Allah hakkında sizi aldatmasın şeytan etmeyelim, doğrudur. [Fatır: 5]

Yukarıda gerçekleşmesi arasında menyelisihi syaithan hareket etmektir. Örnek:

• sol eliyle syaithan yeme ve içme, daha sonra yemek ve sağ el ile içmek için onu selisihi.
• syaithan qoilulah (öğlen molası) yaptım, o zaman biz qoilulah tarafından selisihi.
• tabdziir yapmak insanların saudarasyaithan çünkü savurgan değildir (tabdziir) yapın.
•, sessizce ve dikkatlice yaparak syaithan gelen acele tutumu nedeniyle.
O syaithan dan dolayı, • buharlaşmaya etmeyecek şekilde bize her türlü çabayı edelim.

Biz bu sözü argümanlar, otantik hadislerde içeriyordu.

Müzik, şarkı ve khamer: syaithan düşmanlığı gerçekleştirilmesi arasında uzaklıkta gibi insanları, yanıltmak için syaithan tarafından kullanılan araçlarla değil.

O Zayıf syaithan 9. Sure That Aldatma
Allah Subhanahu wa Ta'ala diyor ki:

إن كيد الشيطان كان ضعيفا

Şüphesiz şeytanın hilesi zayıftır. [Nisa ': 76]

Ancak ustalıkla trap-tuzak syaithan yayıldı, biz gerçek hile syaithan zayıf olduğundan emin olmalısınız. Sağlanan her zaman Yüce Allah itaat edin. Zayıflıkları arasında yani syaithan:

• O dua eşliğinde kilitli kapı, (Allah'ın adını) açamıyor.
• O da onlar yemek istedim zaman bismillah demek insanlarla yiyemez.
Bir dua okurken • Ne işgalcilere tarafından girilen evde gece geçirebilirsiniz

10. Taubat Ve Istighfar.
Ebû Said el-Hudrî itibaren, şöyle dedi: Ben duydum Messenger sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi: "şeytan Robbnya şöyle dedi:" zafer ve heybet uğruna, ben her zaman sürece ruhu "onlarda hala orada olduğu Adem'in çocuklarını aldatmak olur. Sonra Allah diyor ki: "Onlar Me merhamet dilenmek için zafer ve ihtişamı uğruna, ben her zaman onları bağışlayacağım." [HR. Ahmed]

[02 / Yıl XV / 1432H / 2011 As-i Sünnet dergisinin baskısından kopyalandı. Yayın Lajnah Vakfı Istiqomah Surakarta, Jl. Solo - Solo Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo 57 183 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196].

No comments:

Post a Comment