!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Monday, August 17, 2015

Marine požehnaním pre mužov

Jazda nebola dokončená (347)

(Časť 347), Depok, West Java, Indonnesia 17. augusta 2015 13:04 pm).

Marine požehnaním pre mužov

V posledných týždňoch mnoho protest (demonštrácie) hovädzie predajcovia v niektorých trhoch v Inonesia, oni protestovali v betuk štrajku (nepredávajú) mäso ako protest vláde nedarí kontrolovať ceny hovädzieho mäsa, takže cena hovädzieho dobytka na trhu prudko , takže im chýba kupujúceho.
Zrejme preto, že pred Eid al-Adha (Sviatok púti), mnohí obchodníci alebo chovatelia dobytka, aby udržal ich dobytok okamžite znížiť a predáva na trhu.
Oni držia svoje kravy a bude preč pred Eid al-Adha, ako je obvykle cena krava, koza (ovca) pred sviatkom obete (Eid al Adha) ceny zvierat, ktoré by stúpať.
Teraz, že minister obchodu diganri, ceny hovädzieho mäsa späť dole (normálne) a obchodníci odpredať.
Avšak, problém odznie hovädzie mäso, iný problém vyvstáva teraz, obchodníci preukazujúce kura (štrajk) nepredáva kuracie mäso, pretože ceny kuracie mäso prudko stúpa, takže obchodníci kuracie nedostatok kupujúcich.
Hovädzie mäso a kurča sú populárnejší ako mäso z rýb, zatiaľ čo obrovské oceány v Indonézii ďaleko presahuje výmeru pôdy.
Potenciálne ryba bola vynikajúca, ale rybári z dôvodu slabej schopnosti, nemá dostatok lodí, a vláda je veľmi menej vybudovať rybí trh, potom väčšina ľudí spolieha skôr na spotrebu mäsa proteínu (hovädzie, jahňacie a kuracie), zatiaľ čo ryba nebola populárna.
V dôsledku rybárov rast a vopred, to je dôvod, prečo veľa rýb v oceáne Koľko je prijatá (ukradnuté) Zahraničné rybárov, a to ako legálne pick (licencovaný) a nelegálne (krádeže).
Podľa ministra morského Susi, potenciál morských rýb v Indonézii boli ukradnuté zahraničné rybári v hodnote Rp 300000000000000 ročne.
Ak vláda rozpočtu štátne výdavky dosť na pomoc rybárom kúpiť rybárskych lodí a vybavenia, staval veľa trh špeciálne rybie (chladený, takže ryby odolný)
Vláda takisto pokračuje v kampani, ktorá zdravé ryby proteín (non-cholesterolu) v porovnaní s baraním, hovädzie a kuracie mäso.

Oceány v pohľade jurisprudencie láskavosti
Podľa
Ustadz Kholid Syamhudi Lc


Alah wa Ta'ala dal všetko, čo je na tejto zemi k ľudskému použitie, ako forma milosť a dar jeho veľmi veľké a priestranné. Alah hovorí:

ألم تروا أن الله سخر لكم ما في السماوات وما في الأرض وأسبغ عليكم نعمه ظاهرة وباطنة ومن الناس من يجادل في الله بغير علم ولا هدى ولا كتاب منير

Myslíte si, nie je vidieť, že Boh vystavený (úrokov), ktoré všetko na nebi a na zemi, a vy jeho láskavosti smerom von a dovnútra. a medzi nimi existuje spor o človeka (jednoty) Alaha bez znalosti alebo pokyny, a bez toho, aby bolo poučné knihy. [Luqman / 31: 20].

Medzi radosti a milosti Alaha Subhanahu wa Ta'ala, že existuje na zemi je oceán, ktorý atribút Alah wa Ta'ala vo svojom slove:

وهو الذي سخر البحر لتأكلوا منه لحما طريا وتستخرجوا منه حلية تلبسونها وترى الفلك مواخر فيه ولتبتغوا من فضله ولعلكم تشكرون

A On je to, Alah je vystavenie oceán (vy), aby ste mohli jesť mäso, ktoré je čerstvé (ryby), a vytiahnuť z mora šperky nosíš; a vidíte, truhla nej plávať, a že vy vzhľad (zisk) jeho Bounty, a aby ste mohli byť vďační. [-Náhle / 16: 14]

Oceány majú naliehavosť v živote človeka, ktorý sa stáva prostriedkom plachetníc, ktoré prinášajú výhody pre ne. Tiež v oceáne obsahuje neoceniteľnú bohatstvo vo forme minerálnych látok, morských živočíchov a iných drahých kameňov, ako aj potrebám ľudí.

Navyše, budúcnosť je teraz stále viac cítil naliehavosť oceánu s mnohých ľudí obracia v prieskume a využívanie morského bohatstva v nich obsiahnuté. Toľko ľudských príloh s oceánskych prúdov tlačiť každého moslima poznať právo a islamský výhľad na oceán.

Božský dar zaoceánskeho MAMNAFAAT
Oceans vrátane príznakov Alah wa Ta'ala a zázraky Jeho stvorenia. Oceány obsahujú veľké výhody, ktoré sú prospešné pre stvorenia ako forma milosti Božej Subhanahu wa Ta'ala k nim. Medzi výhody oceánov sú:

1. Alah podrobené vlniace oceán vlny a uľahčujú svojim sluhom, aby boli schopní brodiť v a ťažiť z lona, ​​ako je chytanie rýb. Aj oni sú schopní využiť oceány dosiahnuť oblasti, ktoré oddelených na oceán.

Alah wa Ta'ala vysvetliť túto veľkú priazeň v mnohých veršoch al-Qur'an, ako v jeho slovách:

وهو الذي سخر البحر لتأكلوا منه لحما طريا

A On je, Alah je vystavenie oceán (vy), aby ste mohli jesť mäso, ktoré je čerstvé (ryby), [-Náhle / 16: 14]

Slovo Alah wa Subhanahu Ta'ala:

وآية لهم أنا حملنا ذريتهم في الفلك المشحون) 41 (وخلقنا لهم من مثله ما يركبون

A znamenia (veľkosť Alaha je skvelý), pre nich je, že sme sa vykonáva ich potomstvo v naloženého arche. A Vytvorili sme pre nich bude sa riadiť ako korábu. [Yasin / 36: 41-42]

Jeho slová tiež:

الله الذي سخر لكم البحر لتجري الفلك فيه بأمره ولتبتغوا من فضله ولعلكم تشكرون

Alah bol ten, kto porazil oceán pre vás, takže lode ju môžu plávať s jeho dovolením, a aby ste mohli usilovať o milosť, a dúfam, že ste vďačný. [Al-Jatsiyah / 45: 12]

Medzi formy pohodlie, ktoré Alah wa Ta'ala dať tu je Alah wa Ta'ala vydržať morskú vodu s mocou a jeho vôli tak, aby nedošlo k prekročeniu zemi a potopiť. [Pozri Miftah Dar al-Sa'adah 1/210]

2. Alah wa Ta'ala poskytujú zázemie pre lode rozdeliť oceáne vlny s divokou prednom konci. Lode sa plavia udrel do vody a plávajúce na vrchole ťažkého bremena to nesie. Alah wa Ta'ala, ktoré dávajú pokyny svojim sluhom, aby sa lode a ich membinbing ako dedičných foriem Noaha, pretože je prvý, aby sa člny a lode a ich použitie. [Pozri Tafsír Ibn Kathir 4/481].

Alah wa Ta'ala vysvetlil priazeň rozdelenie lodí plaviacich v rozbúrenom mori v niekoľkých pasážach, rovnako ako v slovo Alah wa Subhanahu Ta'ala:

وخلقنا لهم من مثله ما يركبون) 42 (وإن نشأ نغرقهم فلا صريخ لهم ولا هم ينقذون

A Vytvorili sme pre nich bude sa riadiť ako korábu. A keby sme chceli utopili sme ich, potom tiadalah ich pomocník, ani budú uložené. [Yasin / 36: 42-43]

Tiež slovo Alah wa Subhanahu Ta'ala:

وسخر لكم الفلك لتجري في البحر بأمره وسخر لكم الأنهار

A podmanil vám, že truhla truhla, plaviť po mori Jeho vôľou, a podmanil (i) pre vás riek. [Ibrahim / 14: 32]

Rovnako ako slovo Alah wa Subhanahu Ta'ala:

وترى الفلك مواخر فيه ولتبتغوا من فضله ولعلكم تشكرون

A vidíte truhla nej plávať, a že vy vzhľad (zisk) jeho Bounty, a aby ste mohli byť vďační. [-Náhle / 16: 14]
,
Alah wa Ta'ala vyjadriť to ako láskavosť od neho. Alah wa Subhanahu Ta'ala hovorí:

ألم تر أن الفلك تجري في البحر بنعمت الله ليريكم من آياته

Všimli ste si, že Lo bol námorné plavidlo s láskavosti Božej, takže je preukázané, že vám jeho strany z príznakov (moci) His. [Luqman / 31: 31]

3. Povolená a dihalalkannya úlovok a morských živočíchov, ako sú ryby a iní buď stále nažive, alebo už hotové jatočného tela, a to buď v stave nie je berihram a je berihram. (Pozri Tafsír Ibn Kathir 4/480). Vzhľadom k tomu, slovo Alah wa Subhanahu Ta'ala:

أحل لكم صيد البحر وطعامه متاعا لكم وللسيارة

Povolené vás herné mora a potraviny (ktorý prišiel) z mora ako chutné jedlo pre vás a pre tých, ktorí v tranzite. [Al-Maidah / 5: 96]

Medzi milosti Božej Subhanahu wa Ta'ala k tvormi oceánov je Alah wa Ta'ala vytvoril dilautan čerstvé mäso z rýb a iných ako na jedlo. Vyznačujúci sa svieži slovom; pretože mäso je skaze, a by mali byť konzumované ihneď, sa báť poškodenia.

Podobne, Alah wa Ta'ala vysvetliť túto láskavosť v niektorých veršoch, diantranya:

وهو الذي سخر البحر لتأكلوا منه لحما طريا

A On je to, Alah je vystavenie oceán (vy), aby ste mohli jesť mäso, ktoré je čerstvé (ryby) [-Náhle / 16: 14].

4. Získané a uvoľniť obsah oceánov v podobe šperkov a dodali Alah wa Subhanahu Ta'ala o tejto milosti v niekoľkých pasážach, ako je slovo Alah wa Subhanahu Ta'ala:

يخرج منهما اللؤلؤ والمرجان

Z nich prichádzajú perly a Marjan [ar-Rahman / 55: 22]

Slovo Alah wa Subhanahu Ta'ala:

ومن كل تأكلون لحما طريا وتستخرجون حلية تلبسونها

A z každej z mora, môžete jesť čerstvé mäso, a môžete odstrániť šperky, ktoré ju môžete nosiť. [Fatir / 35: 12]

Šperky uvedené v tomto odseku zahŕňajú perly, Marjan a všetky ľudské bytosti sa používajú na výzdobu oceány obsahu.

5. Prostriedky usilovať o cnosť Alaha Subhanahu wa Ta'ala, ktoré je pri mori pre obchod za účelom dosiahnutia zisku, a celý účel človeka. Alah wa Ta'ala má menghalalkannya a umožniť ľuďom s týmto prospech. Alah wa Subhanahu Ta'ala hovorí:

وترى الفلك مواخر فيه ولتبتغوا من فضله ولعلكم تشكرون

A vidíte truhla nej plávať, a že vy vzhľad (zisk) jeho Bounty, a aby ste mohli byť vďační. [-Náhle / 16: 14].

Ide o to, že ste cez more do obchodu, aby zisk z milosti Božej Subhanahu wa Ta'ala. Ak sa vám cnosť Alaha Subhanahu wa Ta'ala a jeho dobrotu, dúfam, že si môžete dať vďaka Alah.

Alah wa Ta'ala opakovať vysvetlenie týchto láskavosti v niektorých veršoch al-Qur'an, ako v liste al-Baqarah, Alah wa Subhanahu Ta'ala hovorí:

والفلك التي تجري في البحر بما ينفع الناس

Námorné lode, ktoré prinášajú to, čo je užitočné pre človeka. [Al-Baqarah / 2: 164]

Alah wa Ta'ala tiež hovorí v súry al-Jatsiyah:

الله الذي سخر لكم البحر لتجري الفلك فيه بأمره ولتبتغوا من فضله ولعلكم تشكرون

Alah, kto podmanil mora pre vás, takže lode ju môžu plávať s jeho dovolením, a aby ste mohli usilovať o Jeho milosť a dúfame, že sú vďační. [Al-Jatsiyah / 45: 12].

Tiež slovo Alah wa Subhanahu Ta'ala:

ربكم الذي يزجي لكم الفلك في البحر لتبتغوا من فضله إنه كان بكم رحيما

Pán tvoj je ten, ktorý sa dodáva v mori pre vás, takže môžete hľadať z dobrodenia Jeho sebahagian. On je Súcitný na vás. [Al-Isra` / 17: 66]

Rovnako ako slovo Alah wa Subhanahu Ta'ala:

ولتجري الفلك بأمره ولتبتغوا من فضله ولعلكم تشكرون

lode môžu plávať podľa jeho príkazu a (i), aby ste mohli usilovať o Jeho milosti; Ľahko mudahn ste vďačný. [Ar-Rum / 30: 49]

Taká je milosť Alah wa Ta'ala za svojich služobníkov na more a čo to znamená, že bola popísaná v al-Koránu a sunny proroka sallallaahu To wa salámou. Dúfam, že to je užitočné.

[Kopírované z časopisu As-Sunna Special Edition 10 / rok XVII / 1435H / 2014. Publikované Lajnah Foundation istiqomah Surakarta, Jl. Solo - Solo Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo 57 773 Tel. 0271-858197 Fax 0271-858196]

No comments:

Post a Comment