!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Thursday, August 20, 2015

Obama Kırım ilhak sonra, Putin bir araya gelecek

Obama Kırım ilhak sonra, Putin bir araya gelecek


(VOA) - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus lider gelecek ay BM Genel Kurulu'na katılmak üzere ABD'yi ziyaret etmek zaman ABD Başkanı Barack Obama ile görüşmek üzere anlaştılar, Rusya Dışişleri Bakanı Çarşamba söyledi.

Sivastopol, Kırım gazetecilere konuşan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Devlet Başkanı Putin 15 Eylül'de New York'ta açıldı BM Genel Kurulu'nun 70 oturumu katılacak yineledi.

Sergey Lavrov'un ABD bir toplantı istiyor işaret zaman Devlet Başkanı Putin Başkan Obama ile görüşmek üzere olduğunu söyledi.

Birleşmiş Milletler tarafından yayımlanan geçici listesine göre, Başkan Putin, genel tartışmaların ilk günlerinde, 28 Eylül'de Genel Kurul'da konuşma yapacak.

Çarşamba Devlet Başkanı Putin ve Kırım diğer Rus üst düzey yetkililer tarafından ziyaretinin ikinci gününde, Karadeniz yarımada geçen yıl Ukrayna'dan Rusya'ya ilhak edildi oldu.

Sivastopol konuşan Rusya'nın Karadeniz filosunun merkezi, Başkan Putin "yabancı güçler" yarımadasında durumu bozmaya tehdit ettiğini söyledi.

Bu haftanın başlarında, Ukrayna Petro Poroshenko Başkanı Kırım'a Devlet Başkanı Putin ziyaretini ve diğer Rus üst düzey yetkilileri bir "medeni dünyaya meydan okuma" çağrısında bulundu.

Anlaşmazlıkları olsa da, Rusya ve ABD, uluslararası sorunlara çözüm en zor bulmak ve birlikte küresel sorunlarla karşı karşıya olabilir.Pin


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova ile Washington arasındaki ilişkilerin hala dünyanın istikrar ve güvenliğinin sağlanmasında çok önemli bir faktör olduğunu söyledi.

ABD Bağımsızlık Günü'nde ABD Başkanı Barack Obama, Cumartesi (4/7) yaptığı tebrik Putin anlaşmazlıklara rağmen, Rusya ve ABD'nin uluslararası sorunlara çözüm en zor bulmak ve birlikte eğer küresel sorunlarla karşı karşıya söyledi İki ülke diğer partilerin eşitlik ve karşılıklı saygı çıkarlarına dayalı diyalog içinde.

Obama yönetimi, Putin de terör militan grup İslam Devleti (ISIS) tehdidi ile mücadele için işbirliği teklif etti. Kremlin'e göre Putin, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile birlikte terörle mücadele stratejilerini görüşmek üzere Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov görevlendirdi.

ABD-Rusya ilişkileri nedeniyle doğu Ukrayna'da çatışma ve 2014 yılında Kırım Yarımadası'nın Rus ilhak Soğuk Savaş sonrası dönemin yana en düşük noktaya ulaşmıştır.

Rusya Moskova karşısında uyguladığı yaptırımlar Batı Avrupa Birliği ülkelerine karşı Amerikan baskısı sonucu olduğunu işaret beri Amerika Birleşik Devletleri hakkında yaptığı açıklamalarda giderek düşmanca.

Batı, doğu Ukrayna, Rusya tarafından reddedildi açıklamada isyanı destekleyen Rusya'yı suçladı. Rusya Rusların kendi istekleri ile mücadele Donbas bölgede ayrılıkçıları yardım söyledi.

Genelkurmay, ABD askeri Genelkurmay Askeri daha esnek, yenilikçi, entegre ve diğer ülkeler ile sürekli diyalog olması gerektiğini söyledi.

Üst düzey ABD'li askeri yetkilisi ABD silahlı kuvvetleri hala dünyanın en güçlü olmasına rağmen, diğer ülkelerin açığı kapatma başladığını söyledi.

Şu anda, Milli Askeri Stratejisi 2015 Çarşamba (1/7), ABD Müşterek Askeri Personeli başkanı yaptığı duyuruda, Orgeneral Martin Dempsey, diğer ülkelerin askeri yetenekleri için çok büyük yatırım söyledi.

Genel Savunma veya Pentagon Bakanlığı 2011 yılında son askeri stratejisini yayınladı beri, dünyada kaos arttı ve diğer ülkeler üzerinde Amerika'nın bazı avantajlarını aşındırmaya başladı söyledi. Dempsey ABD askeri diğer ülkelerle daha esnek, yenilikçi ve entegre ve kalıcı bir diyalog olması gerektiğini söyledi.

Strateji 2015 Rusya ve hedeflerine ulaşmak için askeri güç kullanmaya istekli "defalarca komşularının egemenliğine saygı olmadığını göstermiştir" olduğunu gösteriyor.

Strateji doğu Ukrayna'da ayrılıkçıların Rus yardım eder "Rus askeri harekat tarafından doğrudan ve diğer askerleri diperalatnya yoluyla bölgesel güvenliği zedelediği" belirtiyor.

Belgede ayrıca Ortadoğu'da ve İran'ın nükleer programı endişe verici Amerikalı müttefikleri İran aktif Irak, Lübnan, Suriye ve Yemen'de terörist gruplara sponsor diyor.

Strateji Kuzey Kore nükleer silahlara sahip ve ABD'yi ulaşan bir füze yeteneğine yapıyor "yasayı saygı duymayan bir ülke" olarak nitelendirdi.

Ama Çin'in stratejisi "farklı bir seviyede" olduğunu ve Çin'i teşvik etmek "dedi büyük bir uluslararası güvenlik için bir ortağı olmak."

Ancak, strateji daha oldu Çin, Güney Çin Denizi'nde onun eylemleri ABD'ye ve bu bir tehdit olabileceğini önerdi - Çin komşu ülkelerle toprak anlaşmazlıkları kendi ordusunu belki görücüye - bir "endişe verici."
ABD Savunma Bakanı: Soğuk Savaş'ın geri dön Yok Desire
Carter Batı Rusya ile düşman yapmak olmamasına rağmen gerekirse, Batı kendini savunmak söyledi.
ABD Savunma Bakanı Ashton Carter ABD ekonomik yaptırımlar Ukrayna'da Rus saldırganlığına karşı mücadelede sonuç vermeye başladığı Soğuk Savaş dönmek ve Rusya ile yeni bir çatışmayı gerçekleştirmek için hiç arzu vardı, dedi.

O söyledi Sovyetler Birliği'nin zorla olan Estonya, Letonya ve Litvanya, savunma bakanlarıyla bir araya Estonya Salı (23/6) gitmeden önce Berlin'de forum.

Ayrıca, Savunma Ashton Carter Bakanı Amerika Birleşik Devletleri Ukrayna'da Rus saldırganlığı karşısında askeri ve askeri olmayan yollarla bir arada güveniyor söyledi.

Carter, ABD, kısmen Avrupa her Rus saldırganlığı karşı yardımcı olmak için, yeni kurulan NATO Hızlı Mukabele Gücü'nün içine Özel Harekât Kuvvetleri'ni, istihbarat ve askeri teçhizat katkı sağlayacağını söyledi.

Carter ayrılıkçı Rus ve Ukraynalı askeri desteği ile Ukrayna'nın Kırım yarımadasında ilhak sonra Rusya'ya karşı planı görüşmek üzere Brüksel'de Çarşamba ve Perşembe günü NATO savunma bakanlarının bir araya gelecek.

Carter Doğu Avrupa'da eğitim ve diğer eğitim programları için bir tugay donatmak için yeterli tank ve diğer askeri teçhizat göndermek için ABD'nin önerisini görüşmek niyetinde.

ABD savunma liderleri resmen fikri kabul edilmemiş ve ekipman gönderileceği yetkililer söyledi değil, ama göstergeler Rusya, belki bir konuma sınırları Polonya vardır.

Carter Batı Rusya ile düşman yapmak olmamasına rağmen gerekirse, Batı kendini savunmak olacağını Pazartesi söyledi.

"Ukrayna Rusya hakkında bugün bizim büyük endişe sadece bir parçasıdır. Buna karşılık, biz Rusya'nın karşıladı ve geleceğe taşımak için Rusya'yı teşvik ederken, geçmişe dönmek için kimseyi zorlayamaz sağlamayı hedeflemektedir güçlü ama dengeli stratejik bir yaklaşım, yaklaşım olacak "dedi Carter.

No comments:

Post a Comment