!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Tuesday, August 18, 2015

Tarih insanlar karşı Tanrı'nın gazabı, bugün de insanlarda meydana gelir.

bitmiş değildi binmek (349)

(Part 349), Depok, Batı Java, Indonnesia, 18 Ağustos 2015, 13:38 pm).

Tarih insanlar karşı Tanrı'nın gazabı, bugün de insanlarda meydana gelir.

Insanlar için bir ders olarak, Nuh, peygamber Şuayb, kentsel Sodom, Lut halkı ve Firavun'un halkını başına gelen azap olarak, Al-ı Kerim anlatılır önceki ümmetin karşı Tanrı'nın Gazabı Tanrı Tanrı ile ortak ilişkilendirerek, inanmak istemiyor karşıt (ibadet Allah'tan başka), kardeş gibi yeryüzünde bozgunculuk Müslüman kardeşleri öldürmek, ya da yeryüzünde bozgunculuk yapmak yapma, daha sonra depremler, tsunamiler ve diğer afetler şeklinde cezası bugün insanları isabet edecektir, Peygamberimiz sonra Ümmet dönemi Allah'ın peygamber olarak gönderildi.

25-4-2015 Nepal Depremi Allah'ın, Gizem İşaretler kâşif

lokasi_gempa_dan_candi_25_4_2015Sebuah yıkıcı deprem Cumartesi, 25-4-2015 tarih, Deprem Nepal oluşur Nepal öldürülen 1.000 Avrupalılar ve 6621 Beyan Eksik deprem, iyimserlik artar ortasında Orada küçük Olası Survivor, Nepal Deprem Ölüm Toll 7365 ulaşır

25 Nisan'da Nepal sarsan depremde ölenlerin sayısı 7365 kişi artmıştır ve devlet yetkilileri yeniden düzeni hazırlamak başladı ederken yaralanmaların bir dizi 14 366 kişiyi kaydetti.

Doğal bir şey olarak Spekülasyon yayılması, Deprem Nepalsimbol_99_pada_gempa_nepal_25_4_2015 üzerinde Hikayesi 'ev Boncuk Tanrıça' Tebrikler

Liputan6.com, Katmandu - bir deprem Geçen hafta Nepal çarptığında, sadece evleri harap değil. Böyle Katmandu ana Darbar Meydanı'nda tapınaklar ve heykeller gibi tarihi yapılar yıkıldı. Ama garip, tanrıça olarak saygı bir 9 yaşındaki kız ev hala duruyor. "O bizi korur" Durga Shakya, VOA News tarafından iktibas bütün adanmışlar Katmandu vadisinin yerli Newar toplumdan geliyor gibi bir bekçi evi ya da tanrıça Kumari Samita Bajracharya, Pazar (2015/05/03) dedi. "Etrafına bak, ev Kumari dik kalır. Sadece hafif bir tarafta çatlak, ama bu hiçbir şey başka. Hatta o, hiçbir mal her şey gayet, düşen, "Durga dedi.

Herkes okumak ve bu yıkıcı deprem sağ mengapat tarih 25-4-2015 meydana hatırlıyorum verileri unutmayın? neden diğer tarihler? ... Bir deprem Nepal gerçeği oluşuncaya kadar, Ground Level One Meter Rise

Bu Tanrıça Kumari enkarnasyonu kimdir? wikipedia göre, Kumari (çocuk) kumari_nepal

Kumari, ya Kumari Devi veya Living Goddess - Nepal Hindu dini gelenekte ilahi dişi enerji veya devi tezahürleri olarak genç ergenlik öncesi kız ibadet bir gelenektir. Kumari, Kaumarya "bakire" anlamına Nepal ve bazı Hint dilde genç evlenmemiş kadınları demektir ve bir çocuk ...... Başvuru o altın aslan tahtta oturuyordu odasında Kumari ziyaret olarak tanrıça Durga adı olan Sanskritçe geliyor, dedi. Ziyaret edenlerin çoğu Kumari hastalığı üzerinde özel güçlere sahip olduğuna inanılan beri kan hastalıkları veya menstrüel muzdarip olanlar vardır. O da bürokratlar ve diğer hükümet yetkilileri tarafından ziyaret edildi. Sessizce onları aldı Kumari, hediyeler ve gıda teklifleri getiren Başvuru yaygın. Girişte, o dokunmayın veya özveri eylemi olarak ayaklarını öpmek sundu. Bu kitleye sırasında, Kumari yakından izlenir ve aşağıdaki gibi eylemler, örneğin, başvuranın yaşamının 'bir tahmin olarak yorumlanır:

Ağlamak veya yüksek sesle gülerek: Ciddi hastalık veya ölüm
Cry ya gözlerinizi ovmak: Acil ölüm
Titreyen: Gözaltı
El alkışlar: Nedeni Kral korku
Gıda teklifleri Seçimi: Finansal kaybı

Kumari sessiz ve seyirci boyunca pasif kaldığı takdirde, kendi insanları mutlu bırakın. Bu onların dilek verilmiş bir işarettir.

Bu olay önce 2009 tahubn ziyaretçiler binlerce başka ölçekte Endonezya'da pratikte de yani sihirli taş Ponari vardı

Ponari-ve-taş-ajaibnya_sctvpengunung ponariPonariEntah bir tesadüf ya da değil, o zaman PONARI böylece o Kumari da K böylece = 11 ve aynı zamanda 73situ_gintung_27_maret_2009_dan_kak_seto_ponari_kehadiranNya sayılı, 73'e ulaşmıştır vb P = 16 olarak gerçekleşti

Aşırı saygı sonra suya sihirli taş batırma ve su içerek, aniden Ponari orada yaklaşık sermaye üzerine yazmak kırık değil gintung, 27-3-2009 Tarih. Bu garip faaliyetlerin yürütüldüğü zaman afetler öncesinde warningkan, iniponari_dan_batu_ajaibnya altında uyarı bildirimi meydana anısını

Ponari Ponari ziyaret ulusal-me-up rakamları Not

ponari_kak_setoDan ev kak Seto sel felaketinden var gintung etkilenen ve büyük bir depremin ardından Endonezya'da ile kolay-ingatgempa_cina_12_5_2008_tsunami_jakarta_27_3_2009_gempa_padang_30_9_2009Bagaimana nepal depremden bir sembolü olarak 99 bir süre içinde meydana gelmiştir? gintung 27-Mart-2009 tarihinde orada aldı, yukarıdaki resme dikkat, 99 + 88 gün Nepal, büyük bir deprem 'Gölgeleme' Padang sonra Padang Depremi 30-9-2009, ...... oluştu?

Kışın güneşli öğleden sonra, Pazartesi, 15 Ocak Katmandu 1934 En alanlarındaki yok veya evlerinin çatısına terasta vardır mavi gökyüzü ve batıdan gelen serin esinti manzarasının tadını çıkarın.

Aniden, garip bir şey oldu. İnsanlar baktı ve yüzlerce görmek için şaşırdı - aynı anda tüm yönlerde uçan kuşlar - hatta binlerce. Köpekler beceriksiz, huzursuz hayvanları inşa barking. Yaklaşık 14:28 yerel anda toprak salladı, zemin okyanusta dalgalar gibi dalgalı hareket gibiydi.

Dakikalar sonra, kalan tüm yıkım olduğunu. evler, tapınaklar yıkıldı, sokaklarda bölme uzun çatlaklar yerle edilir. Toz bulutları Kalın göğe yükseliyor. Sadece birkaç dakika içinde, 17.000 kişi Nepal ve Kuzey Bihar, Hindistan öldü. Kurbanların çoğu 1255 yılında hiçbir deprem, nüfusun üçte Katmandu vadisi öldü ... .. Katmandu Vadisi'nde olanlar vardır. "Nepal Kralı, abhaya Mallajuga aynı depremde tarafından öldürülen," Laurent Bollinger, Fransa'nın Atom Enerjisi Komiserliği seismotectonician biz deprem tahmin edebilir ... bilim web LiveScience tarafından aktarılan., Dedi? cevap hayır ise, "Peggy Hellweg, California, Berkeley ... işlemleri müdürü Sismoloji Laboratuvarı Üniversitesi Bihar, alanlardan birinde 1934 yılında en kötü deprem durumunu ziyaret Mahatma Gandhi deprem Hindistan'ın başarısızlık kader 'misilleme' olduğunu söyledi kast sistemi kaldırıldı ederken .. dedi ... ..

Ancak, Gandi ne bilmiyordum 1930'larda bilim adamları ne, Himalayalar'da önemli nehirleri doldurur ve Bengal Denizi'ne dökülmektedir yağmur sürecinin önemli bir parçasıdır.

Amazon havzasında sonra en büyük - - Dr Pierre Bettinelli 2007 yılında, büyük bir dökülen yağmur gösteren ilk bilim adamı oldu Himalayalar'daki deprem etkiler.

Insan faaliyetlerinin tarafından tetiklenen depremler nedenlerinden biri - - o petrol sondaj araştırılmış Cezayir, çöllerinde itibaren bilim adamı Newsweek üzerinde konuştu. Hint plaka - - Injaklah ayaklarınız "Su tahta parçası düşünün. Böylece, basınç, çevredeki su ile müdahaleyi yaratır. Böyle Nepal sınırında arıza. "Everest Dağı eteklerinde sismik olayların gelişme sonsuz Avrasya ve Hint tektonik plakaların, felakete yol açabilecek bir doğa harikasıdır arasında jostling sonucu olduğunu oldu. "Etkisi Nepal depreminin hızlı geliş yapar," Dünya'nın Bölümü Profesörü Roland Burgmann ve Gezegen Bilimi, Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley dedi. Ancak, tespit edebilirsiniz kimse, bölüm günler, aylar, yıllar, on yıllar ya da bir konuda çöktü ....

Padang Tehditler 8.9 büyüklüğünde deprem

Sessiz gece saat 22.00 pm, bir isyan haline Pazar, Kasım 25, 1833 döndü. O zaman, Richter ölçeğine göre 8,8-9,2 bir gücü, Andalas batı kıyılarında bulunan merkezi ile deprem. neden 1000 km boyunca çukur bölüm Sumatra rüptürüdür. Güçlü deprem Padang, Batı Sumatra hissettim. Başlangıçta, titreşim normal kabul edilir. Ancak, güçlü şoklar izledi ....

İnsanlar panik kendi ayaklarının altındaki dünya sarsıldığını hissettim. "Ay tarafından Işıklı, hiçbir şey çatlaklar arasındaki su patlamaları nehirler, okyanuslar köpürme taşan, büyük bir güçle yere çıktı, binalar ve ağaçlar salladı görmek için."

Dr. A.F.W. Stumpff Ağustos, Eylül ayında kaydetti ve Ekim ısı ve nem aşırı oluştuğu gözlendi. "Gününde deprem (o 24 Kasım üzerine yazdım) derin bir sessizlik tüm evren ile karakterizedir vurdu iken. Birçok kişi farkında değilsiniz. "Olay sadece üç dakika meydana geldi, ama etkisi çok büyük oldu. Deprem merkez üssü yakın Pariaman Bengkulu oldu alana sahip, Sumatra west coast vurmak bir tsunami tetikledi.

"Eğer sorarsanız, nerede, bir sonraki büyük depremin meydana gelecektir en güçlü kanıtı deniz Sumatra yol açar" dedi.

Padang potansiyel deprem Nepal depreme ilişkin mı?

Ayrı Görüşülen Bilimler Endonezya Enstitüsü sismologlar (LIPI) Dr Danny Hilman hayır, dedi. "Bu bölgesel bağlandığında, enerji dönüş bir daire vardır. Ama uzakta. Kadar binlerce kilometre kadar ayrılması. Sadece bir kaç metre uzaklıkta hareket (plaka) dün iken. Yani gerçekten (Nepal) büyük bir deprem Endonezya'da deprem tetikleyebilecek, "diye Liputan6.com röportaj dedi.

"Padang bir deprem oldu Eğer döngüsü, bunun nedeni," diye ekledi. 8,8-8,9 büyüklüğü gücünü ulaşacağı tahmin edilmektedir - - Danny megathrust Mentawai deprem tahmininde, katma olmaz. "Sumatra batı kıyısında Megathrust yalan, Andaman, Açe, Nias Sunda, Java, Bali, Lombok Boğazı kadar başlamış," Danny dedi. "Sumatra yılında Aceh (aka deprem bastırılmış enerji) ayrılmış olup, Nias zaten kapalı, Bengkulu zaten kapalı. Mentawai değil dışarı "dedi.

Batı Sumatra sarsan ve 30 Eylül 2009 tarihinde 1.117 kişiyi öldürdü 7.6 büyüklüğünde deprem, Danny, diğer segmentlerde olur dedi. Değil Mentawai. Zaten döngünün sonunda zaten tam Mentawai "enerji düzeyi. Teorik olarak bugün ya da yarın olabilirdi ... "

Deprem Nepal Not önceden 99 + 88 gün Endonezya için önemli ve tarihi bir gün

jokowi_dilantik_gi_disambar_petir_membentuk_88kode_aneh_cincin_raksasa_gunung_slamet_88_11_sep_2014


Nepal deprem 25-4-2015 Yükleme Mesaj 99 de
Depremin bu nepal Not sonra, Deprem Nepal Not sembolü 99 altında kolay hatırlamak Hindu Tanrıçası Durga Stay Dikey sembolü olarak ev kız tartışmalı oldu

fakta_gempa_nepal_25_4_2015Secara gerçekler ve somut sembolü 99 deprem, Japonya ve Çin'de eş zamanlı 2014/11/22 olduğunda 99 + 55 deprem meydana geldi Nepal yayılan bu evrensel bir gerçektir

gempa_nepal_25_4_2015_154_hari_gempa_jepang_cina_22_11_2014Sebuah gerçeklik ne zaman NEPAL, burada N = 14, E = 5 ff = 48, sonra 99 yeniden göründü sembol

simbol_99_pada_gempa_nepal_25_4_2015

Marabahaya davet olduğunu garip bir gerçeği

Jokowi 20-10-2014 kaydedildi İkiz sembolleri doğru ve Hercules uçağı Güz yoluyla büyütülmüş 99 + 99 + 55 gün 30-6-2015 o zaman, başkan olmak için yemin, Hercules Uçağı Ölümler oldukça bir sürü düştü


Nepal 25-Nisan-2015 meydana yıkıcı depremin kadar Herkules 30-Haziran-2015 düştü ve ikiz yayılma içeren koyu dönem Unutmayın

Menzil 33 Gün açılışı 20-10-2014 sonrasında Japonya ve Çin Deprem İkiz Tarih 22-11-2014 oluştu
Bu depremin en büyük gizemlerinden iki oldu, sadece menzil ikiz aşağıdaki görüntüleri dikkat yaşandı Endonezya'da bir olay anısına bir parçası olarak, Japonya ve Çin'de iki Depremlerin Garip Gizem okumak olacak

misteri_dua_gempa_22_11_2014_jepang_dan_cina

Deprem Jokowi Inaugurated sonra Nepal 25-Nisan-2015, 187 (99 + 88) gün sallandı
Karanlık bir tarih rentetang deprem, Cumhurbaşkanı Jokowi bir ikiz yayılma olarak Nepal'de 25-Nisan-2015 oluştu

Sihirli, 25-4-2015 Nepal Deprem Al-Kur'an Kaydedilen oku

gempa_nepal_25_4_2015_154_hari_gempa_jepang_cina_22_11_2014

Jokowi Inaugurated sonra Herkules uçak 30-Jun-2015 Güz, Menzil 253 (99 + 99 + 55) gün
Herkules Karanlık olaylar 30-Haziran-2015 düştü (Al-ı Kerim üzerinde yazılı mı Magic, Hercules Uçağı Medan 30 Haziran 2015 Güz bakınız)

pesawat_herkules_jatuh_30_juni_2015Rentetan olayları Herkules sonbahar aşağıdaki resimde kaydedilen

rentetan_sebelum_hercules_jatuh

Düzlem-by-düzleminde Güz / sorunlu belirten aşağıda gösterildiği gibi bu uçaklar Herkules Güz 30-Haziran-2015, Menzil 253 (99 + 55 + 99) gün Jokowi Göreve Başladı 20-10-2014 sonra

rentetang_pesawat_jatuh_sebelum_hercules_jatuh_30_juni_2015

TNI Satgultor katlı binanın F-16, F-16, bir sembol F-16 düşme veya kayma uğruna Jokowi açılışı için tam zamanında, 5 + 1 + 6 = 22 kadar F = 5 ise, Gizem Garip Uçağı F-16 Yanık & Fall Fall Fall Açılış töreni Jokowi ... diğer hikayeleri Açılış Töreni Jokowisimbol_kembar_aneh_tanda_dari_langit de TNI Satgultor Üyesi katlı bina A Fall

Ayrıca tuhaf bir şey oldu Endonezya'da, bir garip ve davetkar sıkıntı kanıtlamıştır Ponari yanı sıra zaman 2006 yılında bir deprem yogya 27-Mayıs-2006.


Mbah Marijan öldü Önce o zaman ana karakteri Labuhan süs olarak bilinen marijan şampiyonu hikaye, Genesis Odd-Tek okumak

Bagus Kurniawan - AFP
Sleman - daha Mbah Marijan olarak bilinen Dağı Merapi, RP Suraksohargo bekçi Kapısı Srimanganti veya Pos 2 Merapi de alay liman Alit açtı. 30 Rejeb Cava takviminde 1939 yıllık düşer Alit liman töreni jumenengan saray ya da kral Kraton Ngayogyakarto Sultanlığı Sri Sultan HB X tahtına anmak için yapıldı. Merapi Labuhan ayrıca bekçi Merapi, Mbah Marijan konutu olan Kinahrejo, Cangkringan Sleman Umbulharjo köyü mezrasında Cumartesi günü geleneksel töreni (26/08/2006). alayı Bantul töreni Parangkusumo liman gün sonra yapılır. Alayı önce Cuma günü Cangkringan Sleman yetkililere kraliyet elçisi ubarampe liman Devir teslim törenine yapılmıştır. Ilçe, malların toprağa verilecek, bekçi Merapi teslim edilecek öğleden sonra bu dilabuh olacaktır. Cumartesi sabahı yeni alay birkaç diğer kraliyet saray ile birlikte Mbah Marijan liman açtı başlar. Katılan yüzlerce insan bu yıllık alayı tanık ev Mbah Marijan dolu.

mbah_marijan_tv_one_2Sebelum alayı alayı ngalap mevcut ilk tırmanış nimet istediğiniz vatandaşlar yükseliş güney kısmından başlar. Şafak Srimanganti liman sınır Kendhit Merapi orman bitki örtüsü olan bölgede mesaj 2 alayı yer başlar pavyon toplanan birçok sakinleri vardır. Sabah olay 20 santigrat derece civarında sıcaklıklar ile açık gökyüzü gerçekleşti kadar. Dağın birkaç gün önce hep sis kaplı olmasına rağmen Ahead Cumartesi sabahına kadar Cuma öğleden beri liman düzenlenen törenle, Merapi, açıktı. Bazı öğeler kapakları, kumaş Sinjang cangkring, semekan gadhung yasemin, semekan bango reddetti, peningset yudharaga, cindhe eşarp, şal kumaş poleng, parfüm, tütsü yüz, kepeng ve diğer danlain tam ingkung pirinç dahil olmak üzere birçok teklifiyle çok sekiz çeşit dilabuh.

mbah_marijan_minta_sesuatu

Saray tarafından gerçekleştirilen tüm ubarampe liman. Mbah Marijan kendilerini doğrudan pacesetter olarak alayı kurşun. Alayı sırasında beraberindeki Pos 2 bazı DIY Kurtarma ekibi üyeleri ve diğer gönüllüler de mekan doğru kadar sürdü. Yaklaşık 2 saat boyunca zam yürüdükten sonra, grup töreni yerine geldi. İlk geldi ve yüzlerce kişi bir araya geldi Mbah Marijan grubu alay etrafında oturdu. Wilangan veya tek tek kontrol ettikten sonra öğeleri dilabuh olmak. Bir kez tüm ubarampe liman sonra sağlanan alana tam ilan etti. Tütsü ile birlikte güvenliği için dua ederek yandı. Özellikle Sultan, Endonezya devlet, refah ve güvenliği elde etmek için bir uygulama biçimi olarak dilabuh berkah.murid_mbah_marijan_bawa_keris_benderaUbarampe ngalap istiyorum, sonra itiraz vatandaşlar, Yogyakarta Kraton Yogyakarta ve vatandaşlar tamamen uzak, özellikle çeşitli afet güvenliği ile ilgili verilen dilabuh malları dua ederek Sona Erdi Merapi veya çeşitli afetler ve diğer felaketler patlaması sonrasında bu yıl. Liman Mount Merapi hükümdarı gibidir hangi Büyükanne Kyai Sweep Jagad Profesör Rama, profesör Ramadi, Krincing wesi, Branjang Tel, Sapu Angın, Mbah Lembang Sari, Nyai Gadhung Mlati ve Kyai Megantoro liderliğindeki Dağı Merapi, hükümdarı bir övgüdür. (Jon)

O zaman (2006) mbah marijan Var koparmak bu Merapi sembolü 99 kadar 14-Haziran-2006 Merapi kesin tarihi kaçtı


ve merapi_meletus_14_juni_2006_dan_tanda_kiamat_55Perhatikan açıklıklı benzersiz ve kolay hatırlamak Awan Sıcak Merapi 14-Haziran-2006 arasında, aşağıdaki, daha sonra 33 Ertesi gün Deprem ve Tsunami Pangandaran olur 17/7 / 2006.awan_panas_merapi_14_6_2006_33_hari_tsunami_pangandaran_17_7_2006Labuhan da Büyükanne liderliğindeki Dağı Merapi hükümdarı, bir övgüdür Kyai Sweep Jagad Profesör Rama, profesör Ramadi, Krincing wesi, Branjang Tel, Sapu Angın, Mbah Lembang Sari, Nyai Gadhung Mlati ve Kyai Megantoro Mount Merapi hükümdarı gibidir.

A 99 oluşturacak şekilde 66 mesaj taşıyan 33, bu 66 kim?

14/06/2006 marijan_dan_kode_66Rentang zaman, bir sonraki, mbah marijan değil hayatta zaman azgın ısı bulutlar Merapi ikinci 26-Ekim-2010 99 × 16 + 11 gün artışlarla ve iki olay içinde 99 şaşırtıcı bir süre içinde, yani 1595 gün iniawan_panas_merapi_14_6_2006_dan_26_10_2010Sesungguhnya Tanrı yanında diğer tanrıların varlığını dikkate olanlara alay edenlere daha sizin için umurunda; sonra yakında bilecekler (Sure 15: 95-96)

Isı bulutlar Merapi azgın iki olay görünür bir sembolü 99

merapi_meletus_26_oktober_2010_sebagai_tanda_KekuasaanNya

Deprem 25-4-2015 Nepal sembolü anlamak için çok akıllıca almazsa (Ponari ve mbah marijan gibi), sonra bir gün, bir 99, yani Strange önemini gerçekleştirmek için tekrar olacak 99 Tanrı İşaretler Depremi Açık Görünüyor mı 25-4-2015 Nepal Strikes?

"O Allah'tır, Tanrı / tanrı (ibadet layık) orada ama o, o asmaa'ul Öznitelikler (iyi isimleri) vardır." - (Suresi Ta-Haa: 8) De ki: "Allah Ar çağırın ya da çağırmak Rahman. Hangisi isim By O al asmaa'ul Hüsna (en iyi isimleri) vardır, çağırıyoruz ve salatmu sesinizi sertleşmesine yok ve ayrıca indirin yoktur ve "arasında bir orta yol bulmak - (İsra Suresi ': 110) "Allah, Asmaa 'ulHusna vardır, sonra adı iyi olduğunu O'na memohonlah ..." - (Kur'an, Al-A'raaf: 180)

5. İran

Bilinmeyen büyüklüğünde deprem o zaman bu ülkenin Ayetullah Khomaeni başkenti oldu Demghan şehrin altında doğrudan merkez üssü olan, kuzeydoğusunda İran'dan 200 mil vurdu.

şehir Demghan ve komşu bölgelerin çoğu tahrip 22 Aralık 1856 tarihinde meydana gelen olaylar. Yaklaşık 200.000 kişi felakette hayatını kaybetti.

Buna ek olarak, yine aynı durumda benzer bir olay da depremin büyüklüğü bilinmeyen 150.000 kişiyi öldürüyordu olan 23 Mart 1893 tarihinde, Erdebil oluştu.

6. Japonya

7.9 büyüklüğünde deprem 1923 Bu olay, Tokyo-Yokohama bölgesinde aşırı yıkım getirdi 1 Eylül'de Kanto, Japonya geçersiz kılar. 142 800 kişi depremde hayatını kaybetti.

En iyi Büyük Tokyo Depremi (ya da Büyük Tokyo Fire) olarak bilinen rağmen, çoğu ağır hasar Yokohama oluştu.

7. Türkmenistan

büyüklüğü 7.3 deprem Aşkabat (Aşkabat) ve yakın köylerde aşırı hasar getirdi. Hemen hemen tüm binalar betonarme yapılar ağır hasar, çöktü ve yük trenlerinin raydan.

Binlerce insan 5 Ekim 1948 olayda öldürüldü. Hasar ve kayıplar da İran'ı komşu Darreh Gaz bölgesinde meydana geldi.

9 Aralık tarihinde yeni bağımsız hükümetinden bir haber bülteni, 1988 ölü sayısının 110.000 ulaştığını belirtiyor. (Ali)

3. Endonezya

9.1 büyüklüğündeki deprem 26 Aralık Aceh, Endonezya, sarsan, 2014 Bu Lindu 1900 yılından bu yana dünyanın en büyük üçüncü afet ve toplam 227 898 insanın ölü ya da olayda eksik ise 1964 yılından bu yana en büyüğüdür.

Buna ek olarak, yaklaşık 1,7 milyon kişi depremle yerinden. Deprem ayrıca Güney Asya ve Doğu Afrika'da 14 ülkede tsunami neden oldu.

4. Haiti

Haiti vurdu deprem 7 SR ulaştı. 222 570 kişinin ölümüne 12 Ocak 2010 tarihinde meydana gelen olayda.

Resmi tahminlere göre, 300.000 de 1,3 milyon mülteci oldu yaralandı ve 97 294 ev yıkıldı ve 188 383 Port-au-Prince bölgesinde ve birçok güney Haiti hasarlı.

En az 4 kişi alanının Leogane'de kaldılar yakınlarındaki Petit Paradis yerel tsunami sonrası öldürüldü. Tsunami dalgaları da Jacmel, Les Cayes, Petit Goave Leogane'de kaldılar, Luly rapor ve Galets Anse bulundu.

1. Çin

8 büyüklüğünde deprem Shaanxi eyaletinde (eski Şensi) oluştu, Çin, fazla 830.000 kişi olduğu tahmin edilmektedir yaklaşık 50 mil 1556 yılında Xi'an doğu-kuzeydoğu, Shaanxi başkenti öldürüldüğü.

Depremin jeolojik etkileri toprak çatlamış yapmak bildirildi. O bölgede şehirlerin çoğu ağır hasar gördü. şehir surları, çökmüş evlerin çoğu yıkılmış ve arazi fışkıran su yayımlayarak çatlamış birçok kasaba.

Buna ek olarak, 7.5 büyüklüğünde bir deprem 27 Temmuz Tangshan, Çin meydana gelen olayda ölenlerin sayısı 1976 655000 kişi olduğu tahmin edilmektedir.

Ciddi hasar Pekin genelinde meydana geldi. Depremden ölenlerin sayısı son dört yüzyılda büyük ve tarihin en büyük ikinci oldu.

2. Suriye

Diğer yıkıcı deprem de 1138. Yaklaşık 230.000 kişinin olayda öldürüldü, 9 Ağustos Halep, Suriye çarptı.

Deprem nedeniyle, Suriye'nin ikinci büyük kenti duvarları yıkıldı ve kayalar sokaklarda dağınık. Halep Kalesi yüzlerce insanı öldürüyor, çöktü.

Halep depremden etkilenen büyük topluluklar olmasına rağmen, hasarın en kötü acı değil muhtemeldir.

Deprem ayrıca güneye, Şam'da yaklaşık 220 mil hissedildi. Halep deprem kuzey ve batı Türkiye'nin Suriye alan tahrip yıl 1138 ile 1139 arasında çeşitli etkinliklerin ilk olaydır.


Deprem ve Tsunami Tarih Boyunca En Deadly

Tsunami büyük miktarlarda su kütlelerinin yer değiştirmesi nedeniyle su dalgalarının bir dizi. Genellikle denizde oluşur ve hatta potansiyel tsunami oluşturabilir deprem, volkanik patlamalar ve diğer sualtı patlamalar, heyelan, sualtı bozukluklar sebep.

Tsunami değil sadece güçlü değil, aynı zamanda çok hızlı. Önünde yatıyordu her şeyi yok tsunami yetenekli bir jet uçağı gibi hızı ile. İşte listabuzz.com tarafından bildirilen insanlık tarihi boyunca en ağır deprem ve tsunami 10 olan

10. 1964 Alaska Deprem ve Tsunami

Genellikle de 131 kişinin ölümüne yol açtı Alaska 27 Mart 1964 tarihinde meydana gelen Good Friday Depremi, gempad olarak anılacaktır. Depremden dokuz kişi, Alaska tsunami 106 kişi ve Oregon ve California'da tsunami 16 kişi. Deprem ve tsunami nedeniyle hasar ABD daha 2000000000 $ ulaşacağı tahmin edilmektedir.

9. Samoa Deprem ve Tsunami 2009

29 Eylül 2009 tarihinde, Samoa Adaları Richter Ölçeğine (SR) hakkında 8.1 büyüklüğünde bir deprem yaşadı. deprem ve tsunami kadar 189 kadar insanın ölümüne yol açtı. Ölümlerin daha öldürdü olabilir bir uyarı vermedi Had Pasifik Tsunami Uyarı Merkezi. Bu olay 2009 yılında en güçlü depremin olarak lanse.


8. Deprem ve Tsunami Hokkaido 1993

Japon hükümeti tsunami uyarısı yanıt hızlı oldu, ama Hokkaido küçük bir ada Okushiri ciddi depremde hasar gördü ve tsunami 12 Temmuz 1993 büyük bir 7.8 SR ile Hokkaido kıyıları 80 mil meydana gelen tsunami ve ardından bir deprem meydana rağmen. 230 hayatımızın toplam kaybetti ve yüzlerce kişi yaralandı ve evsiz bulundu.

7. Deprem ve Tsunamo Tumaco 1979

12 Aralık 1979 tarihinde, 7.9 Richter ölçeği büyüklüğünde bir deprem Kolombiya ve Ekvador kıyıları vurdu. Tsunami San Juan de la Costa bütün evleri yıktı. Toplam ölü sayısının 600 kişiye kadar tahmin edilmektedir. Iken 4000 kişi yaralandı.

6. Java Deprem ve Tsunami 2006

7.7 büyüklüğünde deprem 17 Temmuz Java adasını vurdu, 2006. deprem bir tsunami tetikleme, sığ levha sınırlarında meydana geldi. Hakkında 668 kişi 65 kişi eksikti, öldü ve 9299 yaralanmalarda tedavi.

5. Deprem ve Tsunami 1976 Moro

Filipinler Mindanao Adası 2.200 'den fazla kişi kayıp bildirildi ile 5000-8000 kişinin ölümüne 16 Ağustos 1979 tarihinde büyüklüğü 8.0 bir deprem tarafından vuruldu, 9,500 kişi yaralandı ve 90.000'den fazla evsiz bulundu. Depremin gece meydana eğer deprem ve tsunami ölenlerin sayısı daha fazla olabilir.

4. Papua Yeni Gine Deprem ve Tsunami 1998

7.0 büyüklüğünde deprem deprem 49 metre yüksekliğindeki tsunami aşağı heyelan tetikledi Cuma, 17 Temmuz 1998 tarihinde Papua Yeni Gine kuzey kıyılarını vurdu. 2.200 kişi toplam öldürüldü ve binlercesi yaralandı. Ilginç bir gerçeği değil, çok büyük deprem çok kötü çıktı bir tsunami tetikleyebilir olsa.

Pazar, Mayıs 22, 1960 Şili halkı için en korkunç gün olarak hatırlanır. Volkanik patlamalar ve depremler 6000 kişinin hayatını kaybettiği tsunami neden oldu. Ölçüde mevcut enflasyon büyük hasar meydana nedeniyle olduğunu söyledi.


2. Tohoku Depremi ve Tsunami 2011

Japonya 11 Mart'ta güçlü 9.0 büyüklüğünde deprem çarptı, 2011. deprem 23 fit gibi yüksek bir tsunami tetikledi. Hasarlı ve yıkılan 125.000 daha bina. Ama deprem ve tsunami felaketi nedeniyle terk en tehlikeli radyasyon bulaşmış bir nükleer enerji santralinin 200 kilometrekarelik bir alanı yapmak bir nükleer sızıntı oldu. 15 839 yaşamlarına kadar öldürülen deprem, 5.950 yaralı ve 3462 kişi eksik.


1. Deprem ve Tsunami 2004

24 Aralık tarihinde Pasifik Okyanusu kıyıları vurdu deprem ve tsunami, 2004 en yıkıcı doğal afetler ve insanlık tarihinin en yıkıcı oldu. Deprem 15 metre kadar yüksek tsunami dalgaları neden olduğu 30 km derinlikte meydana geldi. Reach tsunami Afrika 5000 km ulaşır. tsunami 150.000 'den fazla kişi ve 11 ülkede evsiz milyonlarca insanı öldürdü. Deprem ve tsunami nedeniyle Zararları US $ 10 trilyon, yani tarihin en ölümcül tsunami çağrıda bulundular.

Suresi Ankabut 31-40
Suresi Al 'Ankabuut 31
ولما جاءت رسلنا إبراهيم بالبشرى قالوا إنا مهلكو أهل هذه القرية إن أهلها كانوا ظالمين (31) Ve elçilerimiz (melekler) İbrahim iyi haberler getiriyor geldiğinde, dediler ki: `Gerçekten de, ülkenin (Sodom) nüfusu yok edecek bu; Gerçek sakinleri zalim` olanlardır. (QS. 29:31)
Bu ayette Allah Hz İbrahim Tanrı İshak adında ona bir oğul verecek müjdesini verdi geldi meleğin gelişi hakkında anlatıyor. Daha sonra, oğlu peygamber tayin edilecek ve haberci İbrahim görevleri ve pozisyonları değiştirir. Sonra ona tebliğ o Sodom LUT'a inkar insanları cezalandırmak için imha edilecek.

Suresi Al 'Ankabuut 32
قال إن فيها لوطا قالوا نحن أعلم بمن فيها لننجينه وأهله إلا امرأته كانت من الغابرين (32) Dedi ki: `Şüphesiz orada o şehirde Luth` içinde. Melekler şöyle dedi: "Biz kasabada kim olduğunu biliyorum. Biz içtenlikle karısı dışında onu ve onun takipçileri tasarruf sağlayacaktır. O (imha) gecikmeli olanlar arasındaydı. (QS. 29:32)
LUT de onlarla birlikte yok olabilir, çünkü İbrahim, endişeli ve Lot kaderi hakkında endişeli. Dolayısıyla Tanrı'nın devreye edenlere bunu hatırlattı. Melek Merhaba, Tanrı adlı Lut bir haberci olduğunu, o bile o iman ve itaat bir elçi olduğunu ona zulüm olanlar arasında değildi. Bu aldatma ve zulüm üzerine LUT yanı sıra onun kötülüklerini haklı yardımcı çünkü melek Evet Zaten memakluminya "cevabını verdi ve Lut bunun kötülük sınıfta yer almayan. Sadece eşi işkence olacak kalanların arasındaydı.

Suresi Al 'Ankabuut 33-34
ولما أن جاءت رسلنا لوطا سيء بهم وضاق بهم ذرعا وقالوا لا تخف ولا تحزن إنا منجوك وأهلك إلا امرأتك كانت من الغابرين (33) إنا منزلون على أهل هذه القرية رجزا من السماء بما كانوا يفسقون (34) ne zaman elçilerimiz ( Melek) diye onları korumak için güç yoktur çünkü (geliş) onlara, ve (hissediyorum) ve üzüntü ve dedikleri oldu, Lut dedi: 'Korkmayın ve (çok) zor olmayın. Nitekim, biz karınıza dışında, sizin ve takipçileri takipçileri kurtaracak, o gecikmeli olanlar arasındaydı (tahrip) `. (QS. 29:33)
Melekler Lut geldi ve onun varış amacını iletmek zaman o Sodom halkı hakkında endişeli olduğunu, çünkü Böylece, LUT paniklemiş ve nefessiz asil misafirler biliyorum zaman, daha sonra onu rahatsız olur. Dolayısıyla melek gelişi kasten gizli tutuldu. LUT gelişlerini reddedemez.
Melek kavmine Lut gelişinden üzerinde korku ve endişe gördükten sonra, o, "Selam Lût sakin, üzgün olmayın olsun" tebrik melekler tarafından tentramkan oldu. Sen bizim emniyet ve ne bize karşı insanlar tarafından yapıldığını endişelenmenize gerek yok. Onların kötü amel tepe ve tavsiyeler ulaşmıştır Çünkü onlara söylemek için yeterli.
Duygularımızı LUT'a sakinleştirmek için, melek, onlar kesinlikle şiddetli bir azap yaşamaya gidiyoruz olamaz. Biz de takipçileri sadık ve sadık olarak, yakın gelecekte insanlar aşağı geçilecek azabından sizi kurtaracaktır ", aynı zamanda dedi. Ve karınız cezalandırılacaktır bu gruplara dahil ". Lut'un karısı evde bir adam durağında (kalış) biliyorum, o zaman hemen o şöhret ev LUT bilinmeyen bir misafir olduğunu hızla yayıldı onun meslektaşlarına bilgilendirdi. Hemen misafirler rahatsız kalplerinde kötülük ortaya çıktı. Bermufakatlah danışmanlık ve o niyeti yürütmek için nasıl bir plan yaptı. Böylece Lut karısı düzeni olanlar bu dernek de dahil olmak üzere açıktır. Korku LUT hissi yatıştırıcı, üstüne melek Açıklamalar. Onu tekrar hatırlattı, "Biz melekler kesinlikle nedeniyle kendilerine kökleşmiş olan kötülüğün için, kendi elleriyle onlara azap getirecek olan".
Görüşler şanlı söz, ilk sabit şok, günah adam takla zemin konut yer. Ülke kez yağmuruna saldırdı ve büyük bir deprem paramparça olur ve yeryüzünde ile aynı hizada olacak edildi. Ölüm denizi (Al Bahr Mayit) içine Peygamber Lut eski ikamet Sonunda Sodom insanlar.

Onlar kötülük yapmış çünkü Şüphesiz biz bu kentin insanları üzerine gökten azap azaltacaktır. (QS. 29:34)

Suresi Al 'Ankabuut 35
ولقد تركنا منها آية بينة لقوم يعقلون (35) Andolsun biz duygusuna sahip insanlar için belirgin bir işareti. (QS. 29:35) bunların yapmamışlar
Sonra azap ve takviyeler Hz Lut halkı tarafından yapılmıştır hatalar cezalandırılması yanında indirdi olduğunu açıkladı da bundan sonra nesiller için yaşayan bir anıt olması bekleniyor. yaşananlardan ders nedeni kullanabilir ve istediği yani insanlar.

Suresi Al 'Ankabuut 36
وإلى مدين أخاهم شعيبا فقال يا قوم اعبدوا الله وارجوا اليوم الآخر ولا تعثوا في الأرض مفسدين (36) Ve (gönderdik) Mad-yan, onların kardeşi Şuayb sakinleri, bu nedenle şöyle dedi:! 'Ey kavmim sizin tarafınızdan Allah'a kulluk edin, bekliyoruz ( ) günün sonunda ödüllendirmek ve dünya `fesat dolaşmak yok. (QS. 29:36)
Allah onların (diğerleriyle O'na ortak koşmam) samimiyetle Tanrı Yüce ibadet olduğunu, Medyen diyarında yaşamak bir kişiye Hz Şuayb gönderdi. ibadet o gün gelişiyle korkmuş hissediyorum izin ve onunla başa çıkmak için mümkün olduğunca iyi işler ile kendinizi sıvamak anlamına gelen "" Bu ayet beklenen yılında ". Dünyada ve ahirette yaşayan mutluluğu için hayırlı olmasını sen ahirette bekliyoruz. Ayrıca, Çağrı Tanrı Yüce ibadet ve ahirette temini için sadaka çarpmak için, Şuayb da yıkıcı ve yok tüm eserlerini terk önerdi.
Adam insan arasında birbirini incitme. Örnek azaltıcı tedbirler ve ağırlıkları ve soymak daha sonra kervan için. O O'nun emirlerine yaparak yoluyla O'na döner ve O'nun yasaklarına kaçınmak Sonra Allah'a tövbe perbanyaklah.
Suresi Al 'Ankabuut 37
فكذبوه فأخذتهم الرجفة فأصبحوا في دارهم جاثمين (37) Fakat onu yalanladılar ve onlar güçlü bir deprem vurdu, ve yaşadıkları yerlerde yatan cesetler olacak. (QS. 29:37)
Ama aynı zamanda Hz Lut halkı olarak, Hz Şuayb halkı başkaldıran ve Hz Şuayb tavsiye kabul etmek istemeyen oldu. Hatta onu reddetti. Bu nedenle, Tanrı'nın Sünnet'in gelen operatör. Onlar pervasızca defalarca uyardı sonra Şuayb yalan zaman, o zaman zaman Tanrı onları cezalandırmak değil. Zemin ve evlerini tahrip salladı depremle sarsıldı evlerine Toprak. Onlar tekrar hareket etmeden, toprak ile takla ve yutulması öldü. Peygamber Şuayb daha tam hikaye mektup Al A'raf ayeti, diğer pasajlarda Tanrı tarafından da 88 sn / gün 93 bahsedildiği bir mektup Hud ayet 87 s / gün 94 ve mektup Kül Shu'ara 'paragraf 176 s / d 190.

Suresi Al 'Ankabuut 38
وعادا وثمود وقد تبين لكم من مساكنهم وزين لهم الشيطان أعمالهم فصدهم عن السبيل وكانوا مستبصرين (38) Ve (ayrıca) Ad ve Semud ve evlerinden moloz size (kendi imha) için açık olmuştur. Ve şeytan onlar keskin görüşlü insanlar ise onlara, o yolun (Allah) onları engelledi, iyi işler bakmak yapar (QS. 29:38)
Onlar Peygamber Hud isyan ve atalarının tanrıları terk etmek istemiyordu çünkü bu ayet bahseder. Bu da bir kısır ikna neden oldu. Ayrıca onlar düşünmek ve yaptıklarını ne kadar kötü değerlendirmek için yeterli yeteneğe sahip durumda da memnun, eşya taşıyan onların geçen kervanları bozabilir Yüce Allah dışında kulluk edin. Genellikle şüpheci ve Allah, sonra onu vaat ceza gelişini bekleyen, ancak Allah vaat ceza hiç düşünmemiştim, düşündüklerini ve bunu isabet edecek azap düşünmek asla. Allah'ın birliğini gösteren bir şey dikkat etmek terlengah kadar çalışmaları ile meşgul iken.

Suresi Al 'Ankabuut 39
وقارون وفرعون وهامان ولقد جاءهم موسى بالبينات فاستكبروا في الأرض وما كانوا سابقين (39) ve (aynı zamanda) Karun'a, firavun Haman. (Kanıt getirmek) gerçek hususlarla birlikte ve onları Musa'ya geldi. Ama yeryüzünün (karşısında) kibirli uygulamak ve onlar (imha) kaçış yok insanlar olurdu. (QS. 29:39)
Musa Karun, Firavun ve Haman, risale taşıyordu güçlendirilmesi için temel olarak Tanrı'nın belirtileri ayet söyledi. Oysa onlar kibirli (mağrur) kalır ve inanmak istemiyordu. Gerçekten sınırsız Firavun'un kibir, o tapılacak bir tanrı olarak kendini düşündüm. Bu yüzden tüm çeşitli işkencelere Allah'ın azabından ayrılamaz.
Suresi Al 'Ankabuut 40
فكلا أخذنا بذنبه فمنهم من أرسلنا عليه حاصبا ومنهم من أخذته الصيحة ومنهم من خسفنا به الأرض ومنهم من أغرقنا وما كان الله ليظلمهم ولكن كانوا أنفسهم يظلمون (40) sonra her bir (onlar) Biz bunların arasında, daha sonra kendi sin nedeniyle el Ona yağmur çakıl atmalarını ve aralarında orada üzerine gürledi yüksek bir ses olduğunu ve aralarında biz toprağa dalmış, ve onları boğuldu arasında vardır ve Allah, onları zulmetmeye olacak gitmiyor ama onlar kendilerini zulmedenler. (QS. 29:40)
Onlar Havarileri reddetti çünkü Tanrı'nın halkı yani onların azabı ürün yelpazesine, aşağı uzattı yok edilir:
a. Peygamber Hud (`Ad) halkına getirilen kayalar içeren güçlü rüzgarlar. Onlar "o bizden daha güçlü ve daha güçlü olanına?" Hud meydan okudu. Allah rüzgarları ile kibir ödüllendirdi, bu yüzden secde yatıyordu. Allah, yani işkence, açıklar başka bir ayette şöyle buyurmaktadır:

وأما عاد فأهلكوا بريح صرصر عاتيه سخرها عليهم سبع ليال وثمانية أيام حسوما فترى القوم فيها صرعى كأنهم أعجاز نخل خاوية فهل ترى لهم من باقية
Bunun anlamı:
`Ad gelince, onlar rüzgar o kadar şiddetli kükreyen tarafından tahrip edildi Tanrı olduğunu sürekli yedi gece ve sekiz gün onlara atfederek rüzgar; Onlar boş olmuştu palmiye ağaçlarının güdükleri sanki o zaman `Reklam secde yatıyordu sonra (bkz yıpranmış). Sonra aralarında yaşadığı bir görmüyorum (Sure Haqqah: 6-8)
b. Çocuğun kulağı Bu işkenceyi çözer gök sesi Hz Saleh (Semud) halkına ortaya çıktı. Onlar hala sadık itaatsizlik etmek istemiyorum. Aniden onlar hayrete ve şok güçlü sesi bir kez gürledi tarafından daha sonra öldürüldü. Allah yine şöyle açıklıyor:

فأما ثمود فأهلكوا بالطاغية
Bunun anlamı:
"Semud gelince, onlar olağanüstü olaylar tarafından tahrip edildi". (Q.s. Al Haqqah: 5)
c. Yeryüzünde tarafından yutuldu, bu zengin Karun için işkencedir. O başlangıçta Musa'ya sadık ve itaatkar oldu. Sonra zengin sonrası kibirli ve asi olur. O ötesinde kemungkaran yaptı. Bundan daha o zenginler için bir zenginlik yükümlülük olarak sadaka vermek istemiyordu. Bu nedenle kibir Tanrısı ona eziyet. Karun etrafında Toprak çöktü ve yavaş yavaş Korah vücut permukaann topraktan tamamen kayboldu yukarı yutma, salladı dayanakları.
d. Suda boğuldu. Bu Nuh'un işkence sürme yarış. Kenara Nuh insanlardan, Firavun, Haman ve ordusu makyaj için misilleme ve Musa ve onun takipçilerine yaptığı işkence yanı sıra Kızıldeniz'de boğuldu. Her şeyi onlar Allah SWT değil zorbalık, yaptığı hatalar için ceza olarak olduğunu. Allah kimseyi işkence, ama o yüz kızartıcı bir hareket üzerinde çalışırken, çünkü herhangi bir hata olmadan bir kişinin geçerli Sünnet Tanrı değil cezalandırmak asla. Bunun yerine onlar putlara ibadet ve ona verilen nimetini inkar da, çünkü ayetlerde bahsedilen ve çünkü Allah'a kendi günah ve aldatma işkence.

Adaletsizlik Çünkü Tanrı yok 6 Kişi
Kuran'da bu kendilerine gönderilen Peygamber bile düşman One Tanrı'yı inkar olarak, yeryüzünde haksızlık ve kötülük yapmak için Tanrı tarafından tahrip kişi sayısını söyler. Yıkım ve ölüm onlar kendileri yapmak kemungkaran ve kötülüğü misilleme olacak.

"Biz onlara zulmetmedik değil, ama onlar, Rabbiniz zamanında azap geliyor onlar Allah'tan başka çağırmak onların tanrıları, tüm, çünkü o yardımcı tiadalah kendilerine zulmetmiş olan. Ve tanrılar sırf imha dışında onları artırmak değildi "(Hud Suresi, 100-101)

imha kalıntıları hala görülebilmektedir. Araştırmacılar kasabalar eksik çok sayıda tarihi ve arkeolojik bulmak var. Kur'an-ı Kerim ve helak insanların eski el yazmaları belirtildiği gibi bu şehirler özelliklere sahip.

Kuran ailelerin yıkılması sonrası döneminde yaşamış ve aynı adaletsizlik ve ahlaksızlık yaptılar klan yararlı olmak için rivayet edilir. Allah kemungkarannya nedeniyle cezalandırılması olduğunu insanların birçok hikâye vardır.Nuh'un gemisi

1.Kaum Noah

Nuh 950 yıl boyunca vaaz, ama kim çok az Allah'a iman etmek vaaz çağrıya cevap. Onun insanların çoğu aslında hatta Nuh alay yalanladı. Kemungkaran haksızlık yapıldığını ve Nuh Tanrı'nın cezayı davet ediyor. Tanrı gemi (gemi) yapmak için Nuh ve onun takipçileri emretti. Onlar da Sandık yapıldığını ne bilmiyorum. Onun insanlar kırık iken, mencomooh eylemler Nuh aptal kabul ark olun.

Eceli geldiğinde, Tanrı Nuh'u ve ailesini ve geminin kadar çift hayvanların buyurdu. Tanrı sonra büyük bir sel getirdi. O boğuldu zaman tüm evin bozuldu. Eşi ve oğlu Noah dahil.

"Andolsun biz Nuh'u kavmine gönderdik o bir bin yıl daha az elli yıl aralarında kaldı. . Böylece büyük bir sel vurdu ve onlar zalimler olanlar "(Sure-Ankabut: 14)

Ahşap gemi ile yelken sonra herhangi kurtulanları itaat kişilerle Nuh. Uzun süre yelken sonra, Nuh'un gemisinin o zaman bir üst anakara ile bağlantılı olduğunu anlattı.

"Biz de su fışkıran (indirme) ile göğün kapılarını açtık. Ve biz dünya bir yay-su yaylar yayar yapılan Tanışma su gerçekten kurulmuş tek mesele oldu. . Ve biz plakalar ve tırnakların yapılan üst (Ark) taşıdı "(Kamer Suresi: 11-13)

Tarih belirtilen, Hz Nuh halkını boğuldu sel olduğunda kapak da yeryüzünün neredeyse üçte ikisi olduğunu. Nuh, Allah'ın azabı izni hayatta sadık takipçileri ile birlikte. Ama şu ana kadar, belli olmadığı Nuh ve onun takipçileri getirmek yanaşma gemilerin konumu.peygamber hud bina

Olarak Hud 2.Kaum

Hud Ad 'gönderildi. Onlar Peygamber Hud peygamberliğini inkar. Hud, Allah'ın emri Birlik olarak kavmine çağırdı ve itaatsizlik yürütülen bırakın. Ancak, tüm çağrı ve davet Hud verimli alay, küçümseme ve halkların Reklam reddi.

'Reklam akıllı millet olarak bilinen ve yüksek katlı binalar inşa etmek teknolojiye sahiptir. Ama güvenilirliği ve onların büyüklüğü onları kibirli, acımasız kuvvet, haksız yapar ve propaganda olarak Hud teslim çağrıyı reddetmek.

Milletin 'Ad yapmak yalanlar-yalanlar sonucunda, Allah çok dokunaklı azabnya ortaya koydu. Kuran çok açık bir şekilde bu meydan açıklar.

"Ad" gelince, onlar bir rüzgar o kadar şiddetli kükreyen, sürekli yedi gece ve sekiz gün onları kasten Tanrı'nın rüzgar tarafından yıkıldı; Onlar boş olmuştu palmiye ağaçlarının güdükleri sanki o zaman 'Reklam secde yatıyordu sonra (bkz yıpranmış). . Sonra aralarında yaşadığı kimseyi görmüyorum "(Suresi Haaqqah, 69: 6-8)

Medeniyet Reklam araştırmacıların Kanıt kalıntıları Yemen bölgesinde, 'Ubar bilinen bir bölgede 1990'lı yıllarda Batı bulundu. İlginçtir, onlar tam olarak ne buldum Kuran'da anlattığı gibi.

Kuleleri tipik 'Ubar bir formu olarak anılacaktır, çünkü Dr. Zarins, kazı önde gelen araştırma ekibinin bir üyesi dedi ve Iram kuleleri ya da direği olan denilen beri, o güçlü kanıt bugüne kadar ele geçirdiklerini sitesi olmasıdır Iram, Kuran'da bahsedilen Ad 'şehir:

"Eğer Rabbin Âd diğer ülkelerdeki gibi inşa hiç yüksek binalar (şehir), sahiptir, (yani) Iram nüfusu nasıl yaptığını görmedim." (Sure-Fecr, 89: 6-8)dindar peygamber bina

Olarak 3.Kaum Nabi Saleh

Nabi Saleh Semud Tanrı diutuskan. Diğer peygamberler gibi aynı Hz Salih'in Misyon, yani (Allah'ın birliğini) Tevhid insanların çağrısında. Ama Peygamber Salih'in çağrı olarak aslında bir meydan okuma ve onun halkının alay, bir ulus Semud aldı. Aslında, onlar hala idol ibadet atalarının ibadet olduğuna inanılıyor korumak.

Semud da akıllı bir millet olarak bilinir. Yüksek binalar, bir millet Semud başka dava kurmak 'Reklam mümkün olursa. Onlar görkemli saraylar ve güzel içine uçurumlar ve büyük kayaların değişen yeteneğine sahiptirler. Onlar kalacak bir yer olacak şekilde kayaları oymak için başardık. Yine büyüklük, onları sahip Tanrı'ya onları kırık ve haksız olun.

Bu insanlar eskiden sömürgeleştirilmiş ve itaatsizlik misilleme ve propaganda kendi inkar olarak Tanrı tarafından gönderilen tayfun çarptı nedeniyle helak ve Hud incelemektedir var Aad kabilesi tarafından yönetilen dahil edildi Hicaz ve Şam arasında bulunan "El Hicr" denilen ovalarında yaşıyor.

Hz Salih'in bir mucizesi olarak yarık taş çıkar bir dişi deve Allah'a iman onları ikna etmeye yetmedi. Thamudic aslında deve öldürmek.

Nabi Saleh Allah'ın azabı onlar uyanmak ilk gününde, yani işaretler önünde olacak onlara isabet edecek, onların yüzleri sararır ve ikinci gün ve üçüncü gün ve gün siyah kırmızı dönecek kavmine anlattı Dördüncü Allah'ın elem verici bir azap düştü.

Ceza kesildi önce Nabi Saleh tarafından yapıldığını kıyamet tehdidini duyan ailesi bile cinayet planladı. Onlar gizli bir toplantı düzenledi ve insanlar hala selâmetle uyurken geceleri suikast planı yürütecektir birlikte verdi. Herkes tarafından bilinen ve duyulmasını şekilde değil tasarım gizli tutulur.

Karanlık gece GELITA ve sessizlik-sessizlik onların başlarının üzerine gökten geldi büyük kayalar düştü ve onlar cansız halde yerde yatan bir kez o Nabi Saleh yerine geldiğinde. Yani Allah inkâr kötü insanlardan O'nun elçileri korumuştur.

Bir gün Tanrı'nın izniyle Nabi Saleh Hicr bırakarak, Ramallah, Filistin'de bir yere doğru yaptığı takipçileri ile ayrıldı tespit edilmiştir azap düşüş öncesinde. Korkunç deprem ile birlikte vurdu güçlü yıldırım helak Thamudic.

Bir ayette Kuran'da rivayet edilmiştir.

". Ve gerçekten sakinleri Hicr şehri elçileri yalanladılar" (Hicr Suresi: 80)

"Ve Semud onların kardeşi Salih (gönderdik). Dedi. "Ey kavmim, Allah'a kulluk edin, sizin O'ndan başka hiçbir ilah yok. Andolsun size şöyle Rabbinizden açık bir delil geldi. . Allah'ın Camel sonra onu Tanrı'nın yeryüzünde yemek ve bir ağır ceza gelecek (böylece), herhangi bir bozukluk, onu rahatsız etmeyin izin sizin için bir ibret vardır "(Araf Suresi: 73)

"Ve 'Âd sonra Rab (güç) Eğer halefleri yapılan zaman size hatırlamak ve yeryüzünde sizin için bir yer sağlar. Sen düz arazi arazi saraylar inşa ve eve olmak dağlar bölmek; . Daha sonra Allah'ın nimetini hatırlamak ve bozgunculuk yaparak yeryüzünde yaygın değil "(Araf Suresi: 74)

"Kavminden övünme Chieftains onlara inanan zayıf kabul edilir edenlere şöyle dedi:" Eğer Salih Rabbine tarafından (elçiler) gönderildiğini biliyor musunuz? ". Dediler ki: 'Biz Saleh "teslim gönderildi vahiy, inanıyorum. (Araf Suresi: 75)

"Diyerek övünmek İnsanlar: 'Biz ona iman ne inanmıyorum insanlardır". (Araf Suresi: 76)

"Sonra o deveyi deveyi kestiler ve onlar Tanrı'nın buyruğuna karşı küstahça geçerlidir. Ve dediler ki: "Ey Salih, (evet) gönderdiğiniz olanlar (Allah'a) ait iseniz, bize ancamkan bize getir". (Araf Suresi: 77)

". Depremin onları yakaladı Çünkü o yüzden merhum-ölmüş onların yerine yalan olabilir" (Araf Suresi: 78)

Ey kavmim ben Rabbin görev şöyle teslim ve sana tavsiye verdik, ancak tavsiyelerde insanları sevmiyorum! ":" Demek Salih diyerek onları sol ". (Araf Suresi: 79).Peygamber luth

4.Kaum Peygamber Lut

Sadece aynı cinsiyetten çiftlerin (gay ve lezbiyen) evlenmek istiyorum Peygamber Lut sapkınlığın ünlü insanlar. Zaten bir uyarı verilmiş olsa da, tövbe etmek istemiyorlar. Tanrı sonunda evlerini harap büyük bir deprem, kuvvetli rüzgar ve dolu şeklinde onlara ceza verdi. Ve Peygamber Lut halkı nihayet kendi evlerinde göçük altında toprağa verildi.

Neden temkinli tiidak? "Diye kendi kardeşi Lût, onlara şöyle demişti Luth, onun elçileri yalanladılar etti." " Aslında sana (gönderilen) bir güven haberci, bu yüzden Allah'a karşı gelmekten sakının ve bana itaat edin. Ve ben bunun için hiçbir ücret isteyebilir; Benim ödül konak Rabbinden sadece. Neden erkekler arasında nazik bir adam gelir ve hatta size sınırlarını aşan olanlar, seni yapılan eşleri Rabbin terk etmedi. Onlar: "Ey Lut, aslında sen gerçekten sınırdışı edilenlerin vardır, dur yoksa" cevabını verdi. Lut dedi: "Ben çok amellerine nefret ediyorum." (Şuara Suresi 160-168).

Onlar gök gürültü ile yıkıldı Yani "güneş doğacak. Bu yüzden baş aşağı şehrin bir kısmını yapmış ve biz sert kükürt taşları ile onları yağmur yağdı. Şüphesiz ki dikkat işaretleri ödeme insanlar için (büyüklük Us) işaretleridir. Ve gerçekten şehir aslında hala devam (geçen insanlar) sokaklarda yer oldu. "(Hicr Suresi 73-76)Peygamber Şuayb

Olarak 5.Kaum Peygamber Şuayb

Peygamber Şuayb Medyen için diutuskan. Onlar ticaret dolandırıcılık ve aldatma gibi çünkü Medyen Tanrı tarafından tahrip edildi. Alırken, onlar aştı sordu ve her zaman azaltıyor satmak için. Tanrı da aşırı ısı şeklinde onları cezalandırmak. Gölgede onların sığınağı rağmen, ısıyı serbest bırakmak mümkün değildi. Son olarak, onlar helak.

"Onlardan önce vardı insanlar hakkında kendileri için önemli haber gelmedi Has Nuh kavmi, Âd, Semud, İbrahim, Medyen ikamet ve ülkelerin bu tahrip edilmiş (yani)? . Onlara geldi, sonra Allah hiç onları haksızlık değil, gerçek bir deyimi ile elçiler, ama onları zulmedenler "(QS Attaubah: 70)

"Bir kadın yürüyüş kardeşi ve o (Firavun'un ailesi) dediğinde (O):" Ben size bunu korumak olacak kişiyi gösterebilir miyim "O zaman, annen çok heyecanlı kalbi ve üzüntü seni geri?. Ve sonra biz beladan teslim ve biz çalışmaların bazıları ile deneyin, bir adam öldürdü asla; . Sonra sonra ayarlanan süre Ey Musa gelip, Medyen sakinleri arasında birkaç yıl yaşadı "(QS Thaaha: 40)

". Ve Medyen sakinleri ve Musa yalanladılar etti, sonra ben kâfirler için (My cezayı) askıya, o zaman ben onları yakaladı, sonra ne kadar büyük benim nefret (onlara) (bakınız)" (Maide Alhajj: 44 )

Medyen'e Ayrıca Hz Şuayb'ı da sakinleri çalılık gönderilir. Onlar ağaçlar çok yoğun çöl arazi parçası ibadet. Bu insanlar, bazı yorumculara göre kulları yoğun orman ile de denir (Thicket)

"Ve gerçekten de gerçekten zalimleri ikamet Thicket öyle." (QS AlHijr: 78). Bu Thicket nüfusu Shoaib olduğunu. Thicket Medyen bir ormanlık alandır.

"Ve Semud, Lut ve sakinlerinin insanlar Thicket. Onlar (havarilerin karşı) müttefik hizip vardır "(Sad Suresi: 13).

". Ve nüfus yanı sıra Tubba Thicket 'yerinden edilmiş yalanladılar havariler zaten tehdit edilmiş bir penaltı var semestinyalah var" (Kaf Suresi: 14)Firavun

6. Firavun

İsrailoğulları sık sık Firavun tarafından ezilen. Allah yapılan haksızlığa üzerine Firavun uyarmak için Musa'yı ve Harun'u gönderdi. Musa ve Harun, Firavun Allah'a sadık çağırdı ve insanlara adil olmak. Ama Hazreti Musa küvet çağrı rüzgar geçti. Gururla bile Firavun aramaları Musa direnmek ve bir tanrı olarak kabul etti.

Şu anda ditentukam gün Allah Kızıldeniz geçerek Mısır'dan Hz Musa ve kavmini emretti, geldi. Allah çıkıp göç Musa ve kavmine bir şekilde içine deniz bölebilirsiniz sopalarla şeklinde verdiği mucize. Musa ve gece Mısır üzerinden halkı Firavun'un tehdidi önlemek için. Ama Musa ve kavminin kalkış Firavun tarafından biliniyordu. Firavun sonra binlerce asker Musa takip ile.

Musa ve kuruldu, bir yol boyunca denizin karşısında halkı. Musa ve halkı rastlamak zaman Firavun ve orduları orta yol ulaştı. Anında deniz hemen tekrar kapattı yarılmış. Firavun ve ordusu Kızıl denizde boğuldu.

Allah büyüktür, ve Firavun'un arabalarının vücut bakımı ve okyanusların derinliklerinde gömülü binlerce yıl sonra yayınlanan başardı. Bugüne kadar Firavun'un cesedi hala Mısır'da mumyalar müzesi görülebilir.

"Biz sizin için denizi belahkan zaman (hatırlayın), bu yüzden biz sizi kurtardık ve kendinizi gördüğünüzde Firavun boğuldu." (Al Bakara: 50)

"Eğer gerçekten Bize belirtileri habersiz insanların çoğu sesudahmu gelip olanlar için bir ders olabilir böylece Yani bu gün biz vücudunuzu kurtardı." (Yunus: 92)

"Firavun etrafındakilere şöyle dedi; "Ey kavmim İleri Gelenleri, benim yanında sizin için tanrı bilmiyorum." (Kasas Suresi: 38).

No comments:

Post a Comment