!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Thursday, August 6, 2015

Cennete gitmek ister, bir anahtarı gerekir?

bitmiş değildi binmek (334)

 (Part 334), Depok, Batı Java, Endonezya, 5 Ağustos 2015, 18:23 pm).

Cennete gitmek ister, bir anahtarı gerekir?

Her insan Allah'ın inananlar için sağladığı cennete, gitmek istediğiniz gerekir.
Biz anahtar gerekir elbette cennet kapılarını açın ve cennet anahtarı Allah'ın Birliği bir tanınmasıdır için, Laillahaillaulah (Orada Allah'tan başka ibadet layık başka tanrı yoktur), ve Muhammadarasulaulah (Muhammed Allah'ın elçisidir) tanıma ile eşlik. Bu Tevhid tanınması İslam'ın beş şartından en önemlisidir.
Her kilit izlerin gerektirir, bu yüzden, testere dişli pentu cennet biz samimi ve tutarlı olduğunu ve tröstler, ilk Laillahaillaulah Muhammadarasulaulah demek İslam'ın beş ayağı uygulamak (Allah'tan başka tapılacak hakkına sahiptir tanrı yoktur ve Muhammed Allah'ın elçisidir) cennet kapıları girmek kolaydır ,
Mümkün olursa İkincisi, Ramazan ikinci, üçüncü ödeme zekat sırasında oruç, farz namazı yürütmek, dördüncü, Mekke, Suudi Arabistan Hac gidin.
Ayrıca biz, Al Kur'an ve Hadis (Sünnet / el-bilgelik) Hazreti Muhammed ve ashabı tarafından uygulanan, onlara başka bir şekilde ibadet değil, Allah'ın emirlerine göre sadaka bir sürü vardır ve ibadet.
Biz başka bir şekilde ibadet ise böyle Şii, Khawarij, murjiah, sufiyah ve diğer firqah yanlış akışı olarak Peygamber ve ashabına biz yoldan gidecek ve başka firqah mngikuti sapkınlıkları düşebilir örneklenmiştir.
Şii Özel akışı, Endonezya Ulema Konseyi (MUI) onun başkanı Prof.Dr. düzenlenen beri Hamka onlar Peygamber, Kur'an ve Hadis aykırı bir doktrinin arkadaşları mengkafirkan MUI sapkın Şiiler kategorize neden on nedenleri vardır, bu akış Şii kült olduğunu bir fetva yayınladı.
Jad As-Selef el-Salih Ehl hadis takipçileri arasında hariç Ehli Sünnet vel Jama'ah yoldaşları uyarınca Müslümanların kıymık gruplarında bulunmadı.

Ali, Az-Zubair Tholhah ve sonra tanıklık olmadıysa: Onlar adalet harika rakamlar kınıyor ve onların arkadaşı indirdi ve bu devletler Al-Wasil bin Atho 'olarak sapkınlığı onları suçladı ise büyük rakamlar yoldaşları karşılık nasıl Mu'tazilah nedeniyle tanıklık cezalandırdı. [Bkz Al-Farqu Bainal Fırak hal.119-120]

Hariciler Müslüman cemaatin din ve menyempal gelmişti çünkü onların doktrin bazı temel noktalar olduğunu mengkafirkan Ali ve oğlu, İbn-i Abbas, Osman, Talha, Ayesha ve Muaviye ve yoldaşları özellikleri bulunan değil taciz ve onları mengkafirkan.

Shufiyah, onlar Peygamberlerin mirası ve Kitap ve Sünnet ve ölen olarak mensifatkan vericisini Aşağılayıcı hafife. Büyük bir adam derler: Biz doğrudan ölü değil büyük bir yaşam (Tanrı) bilgimizi alırken Sen ölünün, bilginizi almak. Bu nedenle, diyorlar-ile Sened hadits- reddetmek için ağızlarına: Has Rabbinden bana kalbimi mengkhabarkan.

Şiiler gelince, onlar yoldaşları birkaç kişi dışında Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in ölümünden sonra geçen inandı var sızın rahip Al-Kisyiy on kitap Rijalnya davanın tarihini anlatıyor görüyoruz. Diye belirtti ettiği Ebu Ca'fer dan 12.13: Tüm zındık Peygamberin ölümünden sonra sallallaahu 'alaihi sellem'in üç hariç, dedim: Üçüncü kişi kim? Buyurdu ki: Al-Miqdaad bin Al-Aswaad, Ebu Dhar el-Ghifary ve Salman Al-Farisiy.

Ve Ebu Ca'fer ve s.13 rivayet, şöyle dedi: Göçmenler ve Anshor üç hariç (din) çıktı. [Al-Kulaniy Al-Kaafiy işi bakın hal.115]

, 131 kınadı ve kitabında Kasyful Asroor halinde Ebu Bekir ve Ömer'e lanetli this- döneminde de onlara -tokoh büyük (/ darbe Raja Reza Pehlevi deviren) Humeyni'yi görün diye belirtti: Doğrusu syaikhani (Ebu Bekir ve Ömer) ... ve Buradan kendimizi onların sapmaları iki menyelisihinya olduğunu kanıtlamak için hem Kur'an hakkında çok net olduğunu kanıtlar sunmak zorunda bulabilirsiniz.

Ve 137 tekrar şartları şöyle dedi: ... ve Peygamber gözleri (d) kapalı iken kulakları hem Kur'an'ın ayet uygulamada, kezindikan gelen ve penyelisihan kaynaklı yalanı ve küfür dik İbnü'l-Hattab üzerinde hiçbir açıklamalar ' Geç asil.

Mürcie, onlar inanıyoruz aynı kenifakan Assabiqunal inanç Awalun Göçmenler ve Yardımcıları (İslam'ı ilk kişi) olan bu münafıklar inanç.

Nasıl iken tüm arkadaşlar ile karşılık:

Bunların arasından seçilmiş olanları Mengkafirkan
Onlar aqeedah ve şeriat hukuku Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in den rivayet olduğunu hiç kabul etmeyin.
Bizans uygarlığı ve Yunan felsefesini takip

Sonuç olarak
Bu gruplar, tüm bize Kitap ve Sünnet tanıkları reddetmek istiyor ve onlar sitem daha layık ve onlar zindiq ise onları kınayan.

Böylece el-okunduğunda selefin anlayışı anlayış, kabul ve Istidlal (yasal karar) kavramı Firqatun Najiyah ve Ath-Thaifah Al-Mansurah Manhaj olduğu açıktır.

Yoldaşları örneğini takip edenlere yol ve anlayış arkadaşı ile rivayetleri (Hadis) olan otantik ve otantik dalah Şeriat hukuku, olanlar kim emek vardır ve bu yaşam Ehl hadis değil, Ehl-ül-Bid'at seyri ve onun yoludur iken hawa. Yani doğru ve formda onların başarı alaihi sellem'in ve ondan sonra dört halifenin sünneti 'sünnet sallallaahu aldı kişinin başarı ile alaihi sellem'in' Peygamber sallallaahu için hakemlik açıklamak zaman ne tarif güçlü.

Tevhid büyüklüğü, bütün günahları sil

Tarafından
Ustadz Ahmas Faiz Asifuddin


Ne olursa olsun tüm günahları kaldırmak üzere, tevhid büyüklüğünün sırrı nedir? Örneğin bir Ömer bin Hattab radi anhudan, İslam'ın öğretilerine karşı en ünlü İslam'ı giren ve onun güvensizlik bilinir ve diri diri toprağa gömülen olmuştu önce karakter. Ama İslam, yalnız sadece Allah Subhanahu wa Ta'ala mentauhidkan ibadet ile, tüm günah ve suçluluk montaj terhapuslah. Hatta Ebu Bekir radi Allah anhudan sonra yan en asil figür olma.

Ayrıca, daha küçük kişinin kusuru varsa, daha kolay tektanrıcılığın ile kaldırılmış olacaktır. Hataları yanı sıra Ömer'in radi anhudan daha fazla küfür olsa da, hepsi silinir tutmak ve tevhid ile ortadan bile.

Peygamber Allah Subhanahu wa Ta'ala diyor dedi 'alaihi sellem'in sallallaahu:

"... ومن لقيني بقراب الأرض خطيئة لايشرك بي شيئا, لقيته بمثلها مغفرة" رواه مسلم

"... Ve kim benimle bir devlet ilişkilendirmek şey bir bütün toprak arıza beni bir araya geldi, sonra ben yine yeryüzünde o tam bağışlama onu göreceksiniz": Yüce Allah diyor. [HR. Müslim] [1].

Anas radi anhudan gelen Sünen Tirmizi, o Peygamber Tabaraka Allah wa Ta'ala diyor, dedi 'alaihi sellem'in sallallaahu olduğunu söyledi:

آدم ياابن! إنك لو أتيتني بقراب الأرض خطايا, ثم لقيتني لاتشرك بي شيئا لأتيتك بقرابها مغفرة

Ey Adem oğlu! Eğer bir bütün toprak hataları ile bana geldi, eğer Şüphesiz, o zaman benimle bir devlet ilişkilendirmek hiçbir şey bana gel, o zaman ben bir bütün toprak ampunah ona gelecek de [2].

Şeyh Abdur Rahman bin Hasan Al kül-Şeyh (d inci, 1285 H) el-Haafiz İbn Receb el-Hanbelî rahimahullah Kim ki Allah elbette, bir bütün toprak hatası olacaktır olmasına rağmen, (Allah'a) tevhidi getiren geliyor "dedi bahseder Ayrıca toprak "tam af ile bir araya [3]

Yukarıdaki hadiste bu günahları yeryüzünü dolduracak olsa mükemmel Tauhid herkes, bu günahların bağışlanmasını alabilir teyit vardır. Sadece bu değil, Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in da mükemmel bir insan tauhidi, ahirette Allah'ın diadzab olmaz teyit etmektedir.

Allah Subhanahu wa Ta'ala, Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in kulunun hak ve yükümlülükleri hakkında bir hadis Mu'adh bin Cebel radi anhudan söyledi:

حق الله على العباد أن يعبدوا الله ولايشركوا به شيئا, وحق العباد على الله: أن لا يعذب من لا يشرك به شيئا. قلت: يارسول الله, أفلا أبشر الناس? قال: لاتبشرهم فيتكلوا. أخرجاه

Allah kullarının hakları görevi Allah'a hiçbir şey (şirk) ilişkilendirmek yalnız değil Allah'a ibadet olduğunu olduğunu. Hizmetçi hakları Allah'tan elde edilecek olsa Allah Allah ile (şirk) hiçbir şeyi ortak olmayan herkes mengadzab değil olmasıdır. "Ben (Mu'adh) dedi 'Ey Allah'ın Elçisi Ben insanlara iyi haber iletmek mı?' Diye Onlar bağlıdır, çünkü onlara vaaz vermeyin "diye yanıtladı (söyleyerek: kaçınmak-kalem önemli değil) [HR. Buhari ve Müslim] [4]

Bu hadis Allah Subhanahu wa Ta'ala ibadet şirk taahhüt vermedi insanlar, o azap içinde olmayacak, gösterir.

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in da dedi ki:

من قال أشهد أن لا إله إلا الله وحده لاشريك له, وأن محمدا عبده ورسوله, وأن عيسى عبد الله وابن أمته, وكلمته ألقاها إلى مريم وروح منه, وأن الجنة حق وأن النار حق, أدخله الله من أي أبواب الجنة الثمانية شاء (وفى رواية: أدخله الجنة على ما كان من العمل). أخرجاه

Kim dedi: Ben O'na hiçbir ortağı yoktur, yalnız sağ diibadahi sahiptir Allah'tan başka hiçbir ilah olmadığını ifade ve Muhammed O'nun kulu ve elçisidir olduğunu, ayrıca İsa köle (kadın) Allah'tan Allah'ın kulu ve oğlu olduğunu ifade, o İnsanların cezasının ile oluşturulan ve daha sonra kendini Maryam takılı ve o Allah'ın yarattığı bir ruhtur vardır. Ayrıca cennet doğru olduğunu tanıklık ve nerakapun gerçek, Allah mutlaka o sekiz kapılardan memnun herhangi bir kapıdan cennete içine koyacağız. (Bir başka rivayette: Allah, kesinlikle yaptığı amellerine göre cennete içine koyacağız). [HR. Buhari ve Müslim] [5]

Tevhid yüceliğini anlatmak diğer birçok metinler hala vardır. Ne sırrı?
İşte bazı şeyler şunlardır gözden geçirilmesi gerekiyor şunlardır:

TANIMLAR Tauhid
Tevhid yalnız O'na ibadet vermek Esakan Yüce Allah tıklayarak r. [Altı] Yani, insanlar (O'na şirk değil) O'na hiçbir ilişkilendirmek yalnız sadece Yüce Allah için (ibadet) ibadet ve için , O sevgi, hayranlığı, umut ve kaygı dökmek için Yüce Allah sadece ibadet. [7]

Şeyh Muhammed ibn Salih el-Uthaymeen rahimahullah tevhid kelimesinin wahhada bir mashdar olduğunu açıklar, yuwahhidu, bu tabanın içine bir şey yapmak anlamına gelir. Ve bu Nafi (imha) ve ithbat (belirleme) arasındaki birleştirme sürece olmayacak. Esakan içinde (ibadet) dışında bir inkâr ve sadece Esakan içinde ki (ibadet) atayın. [8]

Şeyhülislam İbni Teymiye rahimahullah söylerken, "hiçbiri diğer öğretiler olarak Allah'ın Havari getiren Tauhid (ibadet layık) niteliği, sadece tek başına Yüce Allah ait olduğunu Uluhiyyah tayini içerir. Yani, hiçbiri Allah'ın Azza wa diibadahi dışında sağ tanrı olan bir rehin Jalla, hiç kimse, O'ndan başka diibadahi istifa değil elle tavrı sadece ona gerektiğini, onun dışında hiçbir aşk yoktur, onun düşmanlık hariç yapmadı ve O'nun rızası dışında amel yapmadım. Ve hepsi oldu O, "kendine kendine tetapkannya neler göre isim ve O'nun özelliklerini belirterek içerir. [9]

Sonra "Bu Lordship ve Tevhid Tevhid sadece bir soru değil. İşte Allah, evrenin yaratıcısı tek olduğuna iman etmektir" dedi rahimahullah. [10]

O vaaz ve Allah'ın her Rasûlü'nün öğretim özüdür tevhid özünü oldu iki ana noktaları içeren bu: gerçek Tanrı belirlenmesi sadece Yüce Allah tek başına olduğunu, Birincisi, herhangi bir tanrı değil Allah reddini ve ikinci.

Cenâb-ı Allah diyor ki:

ولقد بعثنا في كل أمة رسولا أن اعبدوا الله واجتنبوا الطاغوت

Biz yalnız Allah'a her "İbadet siz insanları teşvik ve Evil shun her toplumda bir elçi gönderdik. [Nahl / 16: 36]

Ve Allah'ın kelimesi bir sürü bu paragrafla bulundu.

İNSANIN AMACI Schilling
Insanlar tüm noktaların yanı sıra teknolojisi ile dünyayı inşa etmek ve sadece dünyanın iyi ve refahı için sıradan iyilik yapmak, bu yaşam sadece dünyanın amacıyla olduğunu tahmin derece naif ve yüzeysel olduğunu.

İnsanlar mutlaka ölecek ve diğer hayata bu dünyayı terk edecek yaşıyor. Ve elbette diğer yaşamda hesap olacaktır. Bu nedenle, Allah Subhanahu wa Ta'ala bu hayat, daha sonra ölü, sadece canlı sonra bitmiş değil büyük bir amaca sahip olduğunu açıklıyor. Büyük amacı Yüce Allah için ibadet olduğunu. Onun sözleri:

وما خلقت الجن والإنس إلا ليعبدون

Ben onlar bana kulluk edebilir dışında cinleri ve insanları yarattı değil. [ADH-Dzariyât / 51: 56]

Kastedilen İbadet Yüce Allah dışında ibadet ile kirlettiler değil saf ibadettir. Dini birisi şirk taahhüt ederse, Allah ile yaratıkları ilişkilendirerek, sonra mutlaka Allah Subhanahu wa Ta'ala kızgın olacak ve zevk olmayacaktır. [11]

Onların argümanları arasında Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala kelime olup:

إن الله لا يغفر أن يشرك به ويغفر ما دون ذلك لمن يشاء ومن يشرك بالله فقد افترى إثما عظيما

Şüphesiz Allah, O'na şirk (mempersukutukan) günahını affetmeyecek, ve O, dilediğine olacak bunu şirk dışındaki günahları bağışlar. Allah'ı atfetmek herkes, daha sonra gerçekten de, o çok büyük bir günah düzenledi. [Nisa '/ 4: 48]

Ayrıca Onun sözleri:

إن الشرك لظلم عظيم

Nitekim (günah) Shirk (Allah ilişkilendirerek), gerçekten çok büyük bir haksızlıktır. [Lokman / 31: 13]

Aynı şekilde onun kelime:

وأن المساجد لله فلا تدعوا مع الله أحدا

Ve gerçekten camiler Allah için, yani Allah'a ilaveten, herkes o dilenmek yok. [Al-Jin / 72: 18]

O Yüce ve Mükemmel zayıf ve kötü tempolu vardı onun yaratıklar ile uyumlu Yani, nasıl Yüce Allah kızgın olamaz. Bu nedenle, İslam en büyük yasak şirk olduğunu. Cenâb-ı Allah diyor ki:

واعبدوا الله ولا تشركوا به شيئا

Ve Allah'a İbadet ve hiçbir şey onu ilişkilendirmek yok [Nisa / 4: 36]

Benzer şekilde, Yüce Allah ve havarilerin gelişini kitapların amacı vahiy insanların yalnız Yüce Allah sadece ibadet için [12] delil Allah Subhanahu wa Ta'ala kelime aralarında çok sayıda olduğunu.:

وما أرسلنا من قبلك من رسول إلا نوحي إليه أنه لا إله إلا أنا فاعبدون

Ve biz rasulpun Senden önce vardı gönderdi değil ama biz "Bak, Tanrı (sağda) değil ama ben, bu yüzden ibadet hepiniz ı shall", ona saptandı. [Enbiya '/ 21: 25]

İnsanlar sonraki yaşamında başka bir dünyada hayal kırıklığına değildir bu yüzden Eh, o Yaratıcı tarafından belirlenen kurallara tabi olmalıdır. Ve bu Yaratıcı elçisi O'nun mesajı sunmak için O'na güven atadı. O Resulullah onun elçisidir.

NASIL Tauhid İÇİN?
İslam'ın tevhid temeli üzerine inşa edilmiştir açıktır [13] Allah Subhanahu wa Ta'ala diyor.:

قل إنما يوحى إلي أنما إلهكم إله واحد فهل أنتم مسلمون

"Şüphesiz sizin tanrı tek gerçek tanrı olduğunu bana ne ortaya, böylece O'na İslam'ın (teslimiyet) arasında var" (Ey Muhammed!) De ki? [Enbiya '/ 21: 108.]

Kişinin gerçek İslam ve Yüce Allah katında kabul edilebilir, o doğru Tauhid gerekir ki, yani sadece samimiyetle Yüce Allah için ibadet verip Allah Subhanahu wa Ta'ala dışında ibadet türlü ufak vermeyin. Dua ve Allah Subhanahu wa Ta'ala dışında değil yalvaran değil, işler sadece güç Allah onu vermek olur; değil melekler değil, Peygamber değil, belediye başkanı değil, akıllı insanlar 'değil, ağaçlar, kayalar, güneş, ay, mezar ve diğerleri. [14]

Yani Tauhid, insanlar direnmeye ve Yüce Allah yanında tapılan her şeye kaçmasına ve sadece tanımak kurmak ve sadece Allah'ın, evrenin yaratıcısı sağ ders olduğunu ibadet çalıştırmanız gerekir.

Tauhid sadece Allah tek Yaratıcı olduğuna dair söz verdi değil, iyi şanslar, müdür ve evrenin sahibi Veren. Bu tür Peygamber zamanında Arap müşrikler tarafından da monoteizm itiraf Çünkü sallallaahu 'alaihi sellem'in. [15] Ama sadece Yüce Allah, dilekçe, dua ve aynı iletmek diğer etkinlikler, sadece ibadet sağlayarak gerçekleştirilecek Tauhid yalnız Allah.

Böylece, monoteizm tüm günahı kaldırmak ve cehenneme gitmek caydırmak çalışması için, sonra bir Yüce Allah için tauhidi arındırmak ve onu geliştirmek için aramak gerekir. O dilin tevhid, ya karaciğerde gereksinimleri yanı sıra üyeleri karşılaması gerekir. Veya ölüm anındaki kalp ve dil ile -minimal-. [16]

Özünde, putperestlik her türlü zaten yukarıdaki ayetlerde veya hadislerde tarif edildiği gibi, şirk içine dalmış olabilir tüm kapıları bırakarak, sadece Allah'a ibadet, yaşam ve ölüm teslim.

Benzer şekilde, tevhid büyüklüğü çok kısaca hangi günahları kaldırmak için inanılmaz bir güce sahiptir. Dolayısıyla neden insanlar bu fırsatı kullanarak ilgilenmiyor? yani tövbe, geri dönüş Tauhid ve Allah Subhanahu wa Ta'ala tauhidi arındırmak için? Ve Allah Subhanahu wa Ta'ala neden korkuyor?

Bir gün her yalnız gel Allah, En adil karar kanun önünde kendisi için hesap verecek, her insanın tanıdığı gerekir.

وكلهم آتيه يوم القيامة فردا

Ve bunların hepsi de kıyamet gününde yalnız Allah'a gelecektir. [Meryem / 19: 95]

[07 / Yıl XV / 1432H / 2011 As-i Sünnet dergisinin baskısından kopyalandı. Yayın Lajnah Vakfı Istiqomah Surakarta, Jl. Solo - Solo Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo 57 183 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]

No comments:

Post a Comment