!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Friday, August 7, 2015

Çocukların geleceği eğitimi için planlayın.

bitmiş değildi binmek (336)

 (Bölüm 336), Depok, Batı Java, Endonezya, 7 Ağustos 2015, 14:55 pm).

Çocukların geleceği eğitimi için planlayın.

Her anne-baba, çocuklarının daha sonra (kadın) veya (erkek) dindar salehah çocuk olacaktı isterim.

Birçok ebeveyn okul, devlet okulu veya Pesantren oğulları okula gitmek başından itibaren (yurtta girmek ve kalmak dini okullar) çocuklarını koydu.
Tesislerinde gelişmeler sayesinde sahip olunan dini okullar (Pesantren) bugün himayesi altında da dinin de bilim dünyası bilimsel / deneysel, ama bilimin dışındaki çeşitli konularda donatılmıştır.
Böyle bir bilgisayar bilimleri, matematik, biyoloji, ziraat bilim, ticaret, bilim ve teoloji, diğerleri arasında, el-Kur'an okuma ve Hadis (Al HIKMAH) okuyan bilim yanı sıra diğer bilimle ilgili ve karşılık mutluluk onların iyilik için öğrencilere yararlı Dünyada yaşam güvenliği ve ahiret ve
Dünyada hayat (sonsuz) ahiret daha kısa (ortalama 60 yıl), ama onlar dünyada iyi kontibusinya canlılar için sağlayacak ve böylece bizim çocukların eğitimi için hazırlanmalıyız rağmen. Dünyada kendi gereksinimleri ve speialisasi hayatında uyarınca, bir doktor, tüccar, mimar, Üstad (din öğretmeni / alimleri), ya da diğer meslekler, sürece olduğu gibi dinin haklı meslek (el-Kur'an olmak talip aramızda çocuklar var ve Sünnet / Hadis / el-bilgelik).
Biz ve bizim çocuklar menyianyiakan geçici ve dünyada kısa yaşıyor diye neler önemlidir.
Nasıl kısa yaşam bu dünyada, sadece şimdi kemik merapuh başladı ağaran saç beyaz dönmüştü, yaş yaklaşık 60 yaşında gelmiyor şimdi, eşiyle birlikte bir balayı tadını çıkarıyor, ajans, slouch başladı, yol zaten rongkat veya koltuk kullanıyordum hastalıklı başladı jantlar, oysa balayı sadece geçti.
Şimdi, çünkü talihsiz Hasta ve vücut ölüyor başlar ve ölüm (mortalite) bekliyor. Allah mektupta Wal Asr açıklandığı gibi bizi alamadım:

Allah teâlâ diyor

والعصر (1) إن الإنسان لفي خسر (2) إلا الذين آمنوا وعملوا الصالحات وتواصوا بالحق وتواصوا بالصبر (3)

"Zaman uğruna. Hani, adam gerçekten kaybı olduğunu. Birbirlerini gerçeği itaat ve yüreklendirmek amacıyla birbirlerine inanan ve bunu sadaka Salih'i ve öğüt olanlar hariç, böylece sabır namus "(QS. Al 'Asr).

Suresi 'Asr kısa ve kolay ezberlemiş olduğu için Müslümanlar tarafından çok ezberlemiş olduğu Kuran'da bir mektup. Ne yazık ki, bunu anlayabiliyorum Müslümanların çok azı. Bu mektup kısa, ama her ne kadar aslında, çok derin bir anlam içerir. Ölçüde İmam kül-Şafiî rahimahullah, şunları söyledi

لو تدبر الناس هذه السورة لوسعتهم

"Herhangi bir adam bu mektubu düşünürken Eğer mutlaka onlar için yeterli olacaktır." [Tefsir İbn Kesir 8/499].
Şeyh Muhammed bin Salih Al 'Uthaymeen rahimahullah İnsanların, inanç Tanrı'nın din, sadaka Salih'e bağlı için onları teşvik Tanrı'ya vaaz ve bunun için sabır için İmam Şafiî sözleri bu mektup yeterli olmuştur demek "dedi. O adam oldukça şeriat boyunca pratik olmadan bu mektubu düşünmek olduğunu anlamına gelmiyordu. Makul bir kişi işitme veya bu mektubu okurken Çünkü o iyi işler, doğruyu (Annur) ve karşılıklı kurmak için birbirlerine edify yok, inanç, bu mektupta, geçen dört kritere kendilerini süsleyen yoluyla zararlarından kendilerini kurtarmak için gayret ediyorum sabırlı olmayı tavsiye "[şerh Usul Tsalatsatul].

Bilim ile inanç Regle

Bu mektupta, Allah teâlâ bütün insanlar gerçekten kayıp olduğunu açıklıyor. Bu paragrafta anılan Kayıplar zevk alamadım, bu dünyada ve ahirette zarar anlamına mutlak ve cehenneme koymak etme hakkına sahiptir. O sadece tek elle kaybına uğradığını olabilir. Bu nedenle, bu mektupta, Allah elbette kayıplar mektupta [Taisiir Karimir Rohmaan şeyler dört kriterlere sahip olanlar hariç insanlar tarafından tecrübe olacağını genelleme. 934].

İlk kriter, Tanrı'ya yani inanç. Inanç, bilim olmadan eğer mükemmel olmaz, bilim ve inanç dalıdır çünkü bu inanç, bilim olmadan fark olmayacak. Söz konusu bilim bilim syar'i (teoloji) 'dir. Bir Müslüman zorunlu (farz-ı ayn) bu tür şeriat-şeriat İman ve İslam ilkeleri olarak dini konularda, bir mukallaf tarafından gerekli her türlü bilim incelemek, o uzak bu tür şeylerden uzak kalacağım şeyler hakkında bilgi sahibi yasaktır O vb mu'amalah ihtiyaçlarını ve ne. Peygamber sallallaahu alaihi sellem'in, dedi

طلب العلم فريضة على كل مسلم

"Bilgilerini Aradığınız her Müslüman için zorunludur." (HR. İbn Mâce numarası 224 sahih bir Sened ile).

İmam Ahmed rahimahullah dedi,

يجب أن يطلب من العلم ما يقوم به دينه

"Din kurmak için onu mümkün yapabilirdiniz bir zorunlu çalışma." [Al-Furu '1/525].

Sonra her Müslüman o inanç, ibadet ve muamalah ile ilgili, örneğin yapmalısınız çeşitli dini konularda öğrenmek için bir zorunluluktur. O anlamaya bilim merdiveni tırmanmak gerektiğini çünkü bir diğer tüm temel inanç özünü bilmiyorum. Allah teâlâ diyor
ما كنت تدري ما الكتاب ولا الإيمان ولكن جعلناه نورا نهدي به من نشاء من عبادنا

"Eğer Kur'an olmadığını bilmek de inanç ne olduğunu biliyorum, ama biz yapılmaz önce Kuran biz kime Biz kullarımızdan olacak onu güdümlü, hangi ışık oldu." (Kül Syuura: 52).

Bilim uygulama

O sanatlarını icra edebilmeleri için ciddi niyetli değilse bir çalışma demiyor. Bu bir o gerçek bir davranış içine öğrendim ve düşünce ve eylem yansıyan bu bilgiyi değiştirebilir, olduğunu.
Bu nedenle, ne kadar güzel sözler Fudhail bin 'İyad Rahimahullah

لا يزال العالم جاهلا حتى يعمل بعلمه فإذا عمل به صار عالما

Onların bilgi uygulamak kadar "bilgili bir aptal olarak kalacaktır. O uygulamaya koydu, sonra o (Hushul el-Ma'mul Alıntı) "dindar oldu.

Tek bilgiye sahip ama onu ve aptal arasında hiçbir fark yoktur, çünkü onun bilgisini uygulama yoktu, çünkü o bir aptal (aslında), sonra onu uygulamaya istemiyor çünkü eğer bu sözler, derin bir anlam içerir.

O bilimin aslında dava dönecek olabilir çünkü bu nedenle, bu kategoride sınıflandırılan bir bilgili ama hayırsever değil, bir dezavantaj vardır. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in, dedi
لا تزول قدما عبد يوم القيامة حتى يسأل عن علمه ما فعل به
"Diye sanat amalkan diye neler yaptığı bilgisi, hakkında sorular kadar bir kulu kıyamet gününde onun yerine ödün vermez." (HR. Reklam Darimi numarası 537 sahih bir Sened ile).

Tanrı'ya vaaz

Allah teâlâ insanları davet vaaz, Havariler görev ve de onların izlerini takip edenlerin yoludur. Allah teâlâ diyor
قل هذه سبيلي أدعو إلى الله على بصيرة أنا ومن اتبعني وسبحان الله وما أنا من المشركين (108)

. "De ki:" Bu (din) Beni, beni ve, En kutsal Tanrım, ben müşrik insanlar da dahil olmak üzere değilim gerçek kanıtı Allah'a bana davet (seni) izleyin insanlar "(: 108 Yusuf) 'dir.
Eğer Allah yolunda vaaz önceliğine hakkında sormayın. Allah Ta'ala aşağıdaki sözcüklerini düşünün
ومن أحسن قولا ممن دعا إلى الله وعمل صالحا وقال إنني من المسلمين

"Allah çağırdı olanlar daha iyi kelime salih iyi işler yapmak ve diyor ki:" Ben teslim olanlar arasında değilim "(. QS Fushshilat: 33).
Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in da dedi ki:
فوالله لأن يهدى بك رجل واحد خير لك من حمر النعم

Tanrı gerçekten aracılar olan biri kendini talimat verirseniz Vallahi, bu (İK. Buhari numarası 2783) "kırmızı deve daha sizin için daha iyi.

Bu nedenle, bir süre zaten gerçeği bilmeli, yukarıda peygamber Tanrı'nın sözünü ve sözcüğü düşünmek onu anlamak ve düzgün Allah'ın dinini uygulamak için onları alarak kardeşi kurtarmak için deneyelim.

Çok garip, orada gerçek İslam'ı bilinen bir grup insan vardır, ama onlar kendi kişisel meseleleriyle sadece meşgul ve bu büyük misyoner yükümlülüklerinin ufak düşünmeden "otur" eğer.
Özünde ihmalkar kişi hala bilgi sahibi ve uğraşanları arasında olmasına rağmen kaybına vaaz bir zorunluluk olacaktır. O kendileri (bencil) iyiliği sadece ilgilenir ve din cehalet uçuruma insanları hafifletmek için nasıl düşünmek istemiyorum çünkü bir kayıp devam etmektedir. O başkalarının anlamak ve kendisi gibi gerçek İslam öğretilerini uygulamak ki nasıl bu kadar düşünmek istemiyordu. Yani misyoner umurumda değil insanlar Peygamber Efendimiz aldırmak mümkün olan bir kişi olduğunu sallallaahu 'alaihi sellem'in,
لا يؤمن أحدكم حتى يحب لأخيه ما يحب لنفسه

"Sizden biri değil mükemmel inanç, kardeşi de onun sahip bir şey kazanmış zaman o mutlu olana kadar." (HR. Buhari sayı 13).
Eğer Tanrı İslam, sonra sen aktif olursa olsun sağlamak ne kadar küçük katkı propaganda faaliyetlerine katılmak olduğunu var İslam mükemmelliğin özelliklerinden biri doğruysa bilmek gibi zevk verir rehberlik mutlu hissediyorum.

Dava hasta olun

Allah teâlâ yoluna çağrıldığında dördüncü kriter karşı karşıya bozulması için sabırlı olmaktır. Allah yolunda A vaiz (arayan) o geçti propaganda yolda engelleri karşılaması gerekir. Insanlar üzerinde hatip arama şehvet (arzu), zevk ve şeriat [Hushulul ma'mul şeyler menyelisihi insanların gümrük kaçınmaları nedeni budur. 20].

Engellerle tanıştığında Allah teâlâ teselli olarak aşağıdaki vaizi kelimesini hatırlamak edelim. Allah teâlâ diyor
ولقد كذبت رسل من قبلك فصبروا على ما كذبوا وأوذوا حتى أتاهم نصرنا ولا مبدل لكلمات الله ولقد جاءك من نبإ المرسلين (34)

"Senden önce Andolsun didustakan (aynı zamanda) elçiler, ancak onlara karşı Bize kurtarmaya gelip, onlara karşı inkarcı ve zulüm (taahhüt) ile hasta" (Suresi, En'am: 34).
Bir vaiz vaaz sabırlı olmalı ve vaaz durmadı. O tanıştığı bir bozukluğu olan herhangi vaaz engel ve hasta için sabırlı olmak zorundaydı. Allah teâlâ (anlamına gelir) oğluna Lokman olacak söz,

Kötü amel ve sana ne sabır gelen "Oğlum, namaz ve gönderme (insanlarda) sadık iyi yapıyoruz ve (onları) korusun. Şüphesiz o (Allah tarafından) gerekli şeyleri "(.: 17 QS Lokman) içerir.

Bu Asr 'Suresi Al yorumlanması sonunda, Şeyh Abdurrahman As-Sa'di rahimahullah dedi
فبالأمرين الأولين, يكمل الإنسان نفسه, وبالأمرين الأخيرين يكمل غيره, وبتكميل الأمور الأربعة, يكون الإنسان قد سلم تعل من الخسار, وفاز بالربح [العظيم]

"İlk iki (bilim ve sadaka) Yani, insanlar kendini mükemmel olabilir. Son iki şey (vaaz ve hasta) iken, insanlar diğer insanları artırabilirsiniz. Ve dört kriterleri geliştirmek için, insanlar "[Taisiir Karimir Rohmaan şeyler kaybı hayatta ve büyük kar elde edebilirsiniz. 934].

Tanrı ahirette daha çok bu dünyada büyük bir avantaj kazanmak ve böylece, Taufik dört şey geliştirmek için bize versin. Ameen.


Maslahat zarar ARASINDAKİ KURALLARI-KURALLARI VE SEÇİMİ

Tarafından
Ustadz Dr Erwandi Tarmidzi MA


Hayat yararlanıcılar ve mafsadat arasında, iyi ve kötü arasında bir seçim ile dolu. Ve böylece bize yardım kuralları syar'i bir sürü bir seçim yapmak.

Burada Şeyhülislam İbni Teymiye rahimahullah ile açıklanabilir seçilerek kuralları özetler.

Muhammed İbn Suud İslam Üniversitesi Usul Fıkıh Bölümü, Riyad KSA bir tez özetlenebilir Bu kağıt.

Mashlahat VE mudharat ARASINDAKİ SEÇİMİNDE KURALLARI-KURALLARI

İlk kural:

مصلحة أداء الواجب أعظم من مفسدة الوقوع في الشبهة

Yararlanıcılar syubhat düşüş mafsadat daha fazla (bağlı hasar) olmalı şeyler

Syubhat kirli ve izin arasında olan bir konudur. Syubhat aksine zorunlu ve zorlu koşulları terk etmek ne zaman şüpheli gerekli şeyleri ya da düşüş bırakarak arasında bir seçim yapmak zorunda. Bu koşullar altında, alınan opsiyon şüpheli şeylerden saplanıp edilecek olsa gerekli olan şeyleri yapmaktır.

Çatışma şüpheli arasında idi ve gayrimeşru Ancak, alınan opsiyon nedeniyle mafsadat (hasar) yasadışı ağır, yasak girmeyen şüphelidir.

Uygulama Kural:
Yakınları tarafından davet edilir 1. Bir kişi walimah kendi mülkiyet syubhat yapımcısı walimah etkinliğe katılmak için. O sonra seçenekler katılmak için onu yükümlüdür ilişkiler akrabalar (silaturrahim) dağılmasına yol açacaktır gelmedi ne zaman ve endişeli davet hangi. Şüpheli çünkü sadece mevcut değil ise, silaturrahim zorunlu güçlendirmek için.

2. öldü ve diğer partiler ve sol eşyalarını borçlarını vardı bir kişi geride yararlananların borç şüpheli mafsadat (zarar) özelliği büyüktür ödemek beri hazineleri seçim, mülkiyet şüpheli ödenir şüpheli borçların olacaktır vardır.

Kural İki:

ما كان محرما لسد الذريعة أبيح للمصلحة الراجحة

Güçlü bir maslahat yoksa amaç aforoz olan şey zarî'ah izin verilmesi sadduz

sık sık yasadışı eylem teslim bütün eylem, daha sonra bu tür eylemleri yasaklanmıştır. Ama bazen, böyle güçlü yararlanıcılar niyet (ihtiyaçlar) olan bu yasak fiiller, hukuk izin verilebilir.

Bu durumda sık sık meydana gelen yararlanıcılar ve büyük zarar arasında iki seçenek vardır. Bu koşullar altında, bir seçim daha maslahatnya gibi eylemleri gerçekleştirmek için düştü.

Bu gibi durumlarda, bir hukukçu eylemler potansiyel haram teslim neden yasaklanmıştır ve madde neden ne yasak olan anlamaya yeterli yeteneğine sahip olmalıdır. Güçlü yararlananlar varsa eski için, gayrimeşru hukuk izin verilmesi için dışarı dönüşebilir. Maddenin nedeniyle yasaktır ikinci, gelince, o kanun da yararlananların nedeniyle yasadışı değiştirilemez.

Uygulama kuralları:
1. dışı mahram kadına bakarak haram olduğunu. Ancak, bu yasa bir kadını woo isteyen biri olarak büyük yararlanıcılar olmalıdır eğer gayrimeşru olduğu ortaya dönüşebilir. Bu adam dipinangnya biperbolehkan olacağını kadına baktı.

2. Temelde her şey makyaj yasal ihmal. Bu dikkat kaçırmamak Çünkü bu kadar yararlı şeyler yapmıyoruz. Bu yasak bir eylem yol açan nedenlerden biridir. Ancak, bazen faydalıdır ihmal bazı şeyler formları daha zarar reddetmek için. Bu koşullar, bu eylem caiz ve hatta teşvik olduğunda.

Örnek: Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in kadınlar ve çocuklar olay walimah ve bayram (müziksiz) şarkı sağlar.

Not: bu parça mutlaka Allah için propagandası taqarrub bir araç olması amaçlanmamıştır. Bu eylemlerin ihmal şeylerin alanda hala çünkü güçlü bir yararı yoktur, çünkü ancak izin verdi.

Üç Kural:

ما حرم مطلقا لم تبحه الضرورة, وما حرم أكله وشربه لم يبح إلا لضرورة, وما حرم مباشرته ظاهرا أبيح للحاجة

Kesinlikle o zaman kimse olsa, acil izin verebilirsiniz yasaktır şey. Yemek veya sonra acil içmek yasaktır şey yasasını değiştirmek için izin verilebilir. Yasak bir şey niyet izin verebilir doğrudan kullanmak

Yüce Allah tarafından Sözüne Yüce Allah tarafından açıklanan şeyler gibi mutlak yasak bir şey:

قل إنما حرم ربي الفواحش ما ظهر منها وما بطن والإثم والبغي بغير الحق وأن تشركوا بالله ما لم ينزل به سلطانا وأن تقولوا على الله ما لا تعلمون

Allah bunun için kanıt düşürmek değildi şeyle Allah'a (Ey Muhammed!), "Rabbku sadece yasak iğrenç bir eylem (zina), görünür veya gizli, ve günah olup olmadığını, (yasak), hakkı olmadan insan haklarını ihlal Say ve (yasak) Eğer bilmediklerinizi Allah'a karşı uydurandan. " [A'raf / 7: 33]

Dört nedeniyle yani saf mafsadatnya için hiçbir koşulda "izin" olmak için değişmez kanun bu paragrafta Yüce Allah tarafından yasaklanmıştı; zina, adaletsizlik, şirk ve Yüce Allah adını alınamadı.

Durumlar dışında kimse kaldırıldı günahın tehdidi altında bunu yapmak zorunda kalır. Yüce Allah kelimesinde olduğu gibi:

من كفر بالله من بعد إيمانه إلا من أكره وقلبه مطمئن بالإيمان ولكن من شرح بالكفر صدرا فعليهم غضب من الله ولهم عذاب عظيم ڈ

Kim o inkâr etmek zorunda olanlar hariç, (o Allah'ın gazabını alacak) iman vardır ama yürekleri müminlere (o masum) 'de sakin sonra Allah'a inkar. ama inanamayarak için göğsünü açtı adam, daha sonra Tanrı'nın gazabı büyük bir azap ona ve onun için düştü. [Nahl / 16: 106]

Bazen Yüce Allah kelimesi dayalı, acil durumlarda "izin" için yasa değiştirmek yiyecek ya da yıkıcı zihin veya vücudun şeklinde yasaktır şey gelince:

قل لا أجد في ما أوحي إلي محرما على طاعم يطعمه إلا أن يكون ميتة أو دما مسفوحا أو لحم خنزير فإنه رجس أو فسقا أهل لغير الله به فمن اضطر غير باغ ولا عاد فإن ربك غفور رحيم

De ki, "Tiadalah bana gösterdi vahiy olsun, aslında tüm bu kirli ya da hayvanlar Allah'tan başkası adına kesilen, çünkü gıda leş veya kan akımı ya da domuz eti sürece, yemek isteyenler için yasak şeyler. Kim "diye sonra mutlaka Rabbin bağışlayandır, esirgeyendir, sınırını aşıyor (ayrıca) istiyorum ve yok iken, zorunlu bir devlet olduğunu [el-En'am / 6: 145]

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in cilt hastalıklarından Rahman bin Auf radi anhudan giyen ipek acıyı izin (kaşıntı) olarak olsa bile acil durumlarda hiçbir niyet izin kalacak şekilde erkekler için altın ve ipek giymek yasaktır şey gelince.

Bu Kural Uygulaması:
1. Bir kadın yiyecek arama nedenleri ile zina olmamalıdır. Zina o açlıktan öldü bile herhangi bir zamanda izin verilmez çünkü. Ancak, o açlık bir devlet eğer gerçekten scavenged izin verdi.

Yemek ya da domuz eti ve türevleri ya da şarap ve türevleri gibi yasak hammadde, mamul dışındaki içecek ilaçlarla tedavi edilmezse ölüme yol bekleniyor Acil bir durumda 2., bu ilaç almak caizdir.

Dört Kural:

كل عبادة كان ضررها أعظم من نفعها نهي عنها

Daha sonra ibadet yasaklandı yararları daha fazla Her ibadet mudharatnya

Temelde, reçete bir ibadet ciddi faydalar sağlayacak ya da fark (iyilik) ve zarar reddetti. Ancak, bazı şartlarda böyle bir ibadet, yararları ile karşılaştırıldığında daha da mudharatnya zarar getirebilir. Ne zaman bu gibi o ibadet yasaktır.

Uygulama Kural:
1. Prensip olarak, dua sevdiklerinize ibadet Allah, ancak gündoğumu ve günbatımı dualar sırasında kurmak yasaktır. İbadet güneş kullarını benzer büyük mudharatnya çünkü. Önlenmesi mudharatnya sünnet namaz daha fazla kesyirikan çünkü bu aynı zamanda mezarlık namazı yasak olan.

2. Bir kemungkaran durumda olan kötülüklerin daha kemungkaran büyük veya daha ağır hariç dihilankgan yapamıyorsanız, o zaman yasak bu şekilde kötülükleri ortadan kaldırmak. Örneğin: böyle iyilik hiçbir bilgiye sahip iken iyilik sipariş birisi, o kemungkaran inkar etmek istiyor yararlanıcılar daha büyük bir neden olduğunu kemudharatan.

Five Kural:

فرق بين ما يفعله الإنسان في نفسه, ويأمر به, ويبيحه, وبين ما يسكت عن نهي غيره وتحريمه عليه

Bir kişi arasındaki fark onların bilgi uygulamak ve diğer insanları uygulanan bir şey ile uygulamaya başkalarını teşvik ve o yasaklar veya haram değildir. (Majmoo Fetava, 14/472)

İyi iyi ve kötü olduğunu temel ilke kötü. Ve Şeriat hukuku birisi kötü bir şey yaptım ve yasak izin vermez. Bu kesinlikle biliniyorsa o zaman o zorunlu eylemler daha bırakacaktı haksız bir şey yapıyor yasak ise birisi varsa Ancak o zaman kemungkaran yapmak için yasaklanmaması gerektiğini söyledi.

Radhiyaallahu anhudan Ömer bin Hattab çalışan iş için daha maslahatnya olan dikkate alınarak her iki dinin çalışanları olmayan insanlar bölümünü kaldırdı ve o güç ve adaletle kişinin dinini restore gibi.

Sonra bu kural "diye hareket izin için bu tür kısıtlamalar daha zarar ise insanları yasaklayan bir senet bırakarak dindar arasındaki fark bir eylemi gerçekleştirmek" çok önemlidir. İşte o onaylamak veya tür eylemleri yetki anlamına gelmez bir iyilik susturuldu bir alim olduğunu.

Bu durumda, şartlar, bir sahte tartılır yarar göre değişecektir. Belki bir vesileyle o hareket yasak olduğunu ilan etmek zorunda kaldı; Her iki hareket sol yasal veya kişisel tutum ya da beklenti açıklayan ya da argüman açıklayarak arada. Bu Peygamber tutum görülebilir sallallaahu 'alaihi sellem'in kemungkaran karşı; Bazen o sallallaahu 'alaihi sellem'in kızgın, bazen de sallallaahu' alaihi sellem'in affet.

Müslümanların çoğu çok uzak din öğretilerinden nerede yaşıyoruz, çünkü iyi ve kemungkaran arasında karıştırmak için karıştırın, tutum onu ​​olduğu kaydetmek istedim biri tarafından alınacak:

a. Her zaman, sünnet uygulama iç Zahir ve kendileri için, aileleri ve yakın insanları hem tutunmaya çalışıyor.

b. Insanları davet elinden geleni sünnet yapmak. O iyi ve kötü ve o kötü bir şey yapacak fakir büyük olasılıkla bırakarak hatırlattı, o zaman uyarı tartı dikkatli olmak izin arasındaki karışık eylemi uygulayan birisi bulduysanız nerede daha zarar ve maslahatnya.

Uygulama Kural:
Onlar güvensizlik içinde daha sapkınlık iyi vaaz yoluyla İslam'ı benimsemiş, ancak doğru yolu Taşınacak mümkünse kesinlikle daha iyi insanlar.

Majmoo Fetava 3/286 yılında Syaikul İslam İbn Teymiye rahimahullah Müslüman topluluk olduğunu kimse o sapkınlık ya da yapıyor ahlaksız eylemleri tasvip etmedi bile onlara karşı onlara sadık değil, cuma namazı yapmak, onlarla namaz katılmak için gerekli olduğunu açıkladı. Ve onlara bunu açıklamak mümkün değilse sessiz olmalıdır.

Bu mekruh olsa da en zengin, pahalı süslemeli camiler dekore ama onların fonları ahlaksız işler kaydırmaya varlıklı daha iyidir. (Ikhtiyârât, s. 137)

Altı Kural:

مفسدة المحرم أرجح من مصلحة المستحب

Maslahat hareket müstehap (sünnet) daha Kanunsuz hareket büyük zarar (Minhaj Sünnet 4/154 gör

Yasadışı eylemler teşkil edecek bir sünnet uygulaması, daha sonra bu tür eylemlere artık sünnet ancak kanunsuz eylemlere dönüştü edilir.

Uygulama Kural:
Al-Kur'ân yüksek sesle okumak sünnet, ancak başkalarına neden rahatsızlık varsa, o zaman bu tür eylemler yasak.

Dokunmak ve Siyah Taş öpüşme sünnet, ama diğerlerini, erkekler ve kadınlar arasındaki karışık elbowing, jostling ile neden kemudharatan, daha sonra uygulama yasaklanmalıdır eğer.

[As-i Sünnet dergisinin Special Edition 11 / Yıl XVII / 1435H / 2014M kopyalanan. Yayın Lajnah Vakfı Istiqomah Surakarta, Jl. Solo - Solo Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo 57 773 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]

No comments:

Post a Comment