!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Sunday, August 16, 2015

Hayat bundan sonra özellikle dikkat edin, ama dünyayı unutma

bitmiş değildi binmek (346)

(Bölüm 346), Depok, Batı Java, Indonnesia, 14 Ağustos 2015, 20:07 pm).

Hayat bundan sonra özellikle dikkat edin, ama dünyayı unutma

Al-Kasas ayetinde 77 Allah o adam bundan (cennette) 'de hayatın gerçek amacına öncelik verilmesi ölümsüz yükümlüdür insanın söyler, ama insanlar dünya (geçici olarak) Allah tarafından verilen bu hayat (keyfi) unutmamak gerekir.
Allah'ın tarafında bir sivrisinek kanadı fazla değer ve genç bir keçi karkas kusurları daha aşağılık itibaren (Hadis / Sünnet / el-bilgelik)
Ama (gerçekten zengin bir adamın dünyanın açısından, meyveler, sebzeler, pirinç, buğday ve balık, keçi, tavuk, inek gibi yenebilir koşer hayvanlar da dahil olmak üzere flora ve fauna çeşitliliği vardır ve doğal zenginlik yanında, Sağılan olabilir Topraktaki), ham petrol, doğal gaz, jeotermal, kömür, altın, elmas, gümüş, yanı sıra su (yağmur) gibi, hem zemin (yaylar, göller, nehirler ve deniz suyu (taze suya distile edilebilir bu yüzden bitkileri ve bahçeler (orman), hem de organizmalar (insanlar ve hayvanlar) su ihtiyaçlarını döller.
Allah kitabında rızık, eşini ve ölüm (ölüm / die) kurar:

"Levh Mahfuz".

Peygamber sallallaahu alaihi sellem'in şöyle dedi: "Allah gökleri ve yeri yaratan Allah önce elli bin yıl tüm yaratıkların bütün kaderini belirledi." (HR. Müslüman hayır. 2653).

"Biz onu yaratmadan önce hiçbir şey bir felaket kendi içinizde toprak ve (ne) hakkında düşen ancak Kitap (Levh Mahfuz) yazılıdır. Şüphesiz o "Allah'a göre kolaydır. (. QS Hadid: 22).
Ama Tanrı kendisi (denemedim) değiştirmek için istemiyorsa Tanrı insanlara (kişi) kaderini değiştirmek olmaz adam (Kur'an) dedi.
Birisi ulaşmak istiyorsa (maaş (veya kar) elde Peki, o zaman çaba (çaba geçmesi gerekiyor) ya bir ticaret, o pilot olmak istedim bir doktor, mimar, matematikçi, araştırmacı (araştırmacı olursam uyuşturucu bulmak için,) bir pilot olmayı öğreniyorum hastalık şifa, ya da bir araba veya uçak yapabilmek için bir -obatan veya araç yöntemleri (uzun gibi Mekke, Suudi Arabistan Hac / Umre gidiş olarak geziler ve diğer meslekler binlerce kullanılacak.
İş dünyası, sonunda sadece Allah'a ibadet etmek, çünkü insan kurtulanların, ahirette yaşamak için bütün sorun, dünya sonuçta tasarlanmıştır.
Zenginlik gidiyoruz maliyeti yanında özellikleri göster camileri, okulları ve diğer tesisleri, zekat ödeme fakir ve yoksul yetimlere yardım, inşa etmek yükümlülüğü türetmek
Hac / Umre.
İslam (açlıkla tehdit) zorla sürece kavmine, (dilencilik) yalvarıyor yasaklamaktadır.
Hatta Peygamber ormanda odun aramak ve aile yemek böylece piyasada satılan arkadaşını öğretti. Bu modern zamanlarda anlam oluyor, biz işe ve bitki, şirkette çalışanı yanı sıra ticaret işçilerin deniz, tarım (tarım) 'de, Tanrı Kaena hüküm zaten yeryüzünde kaldırım iyi görünümlü balık dua kendiniz denemek zorunda olduğunu.
Muhammed Allah'ın rızık 10 üzerinden dokuz (/ çiftçilik dahil avlanır) ticaret sektöründe olduğunu söyledi ve şirket çalışanlarının (memurlar) içine bir ders. Biz (servet) daha sonra ticaret ticaret eşi Hatice (zengin dul) tarafından aktifleştirilen zaman Peygamber tarafından örneklendiği gibi, bir meslektir zengin olmak istiyorsanız.

Allah-u Teala Suresi Kasas paragraf 77 diyor

وابتغ فيما آتاك الله الدار الآخرة ولا تنس نصيبك من الدنيا وأحسن كما أحسن الله إليك ولا تبغ الفساد في الأرض إن الله لا يحب المفسدين

"Ve Tanrı ahirette sana (mutluluk) verdiği ne bakmak ve Allah'ın size, iyi yaptığı gibi (zevk) dünya bahagianmu unutmak ve (başkalarına) iyi yapmıyoruz, ve (yüzünde fesat yok ) Toprak. Allah ise bozguncuları yapanları sevmez. "

Bu ayet Allah Subhanahu wa Ta'ala Peygamber takipçileri olarak bizim tarafımızdan tavsiye ve kavmine göre Qarun amaçlayan rehberlik, ama çok tavsiye ve rehberlik de uygulanmalıdır dört çeşit açıklar Kur'an insanlık için mükemmel bir rehber olduğu için, o gördü Kim pratik tavsiye ve rehberlik dünyada ve ahirette refah kazanacaktır söyledi.

Yararlı bilgi belirtileri

Tarafından
Al-Ustadz Yezid bin Abdul Qadir JawasFaydalı bilgi sanatının sahibi bakarak bilinebilir. Işaretleri arasında şunlar vardır:

1. İnsanlar durumun olumlu bilgi ve erkeklerin övgü nefret kendini hem de yüreklerini pozisyon olduğunu umurumda değil, kendini saf ve sahip oldukları bilgi birikimi ile başkalarına zorba değil dikkate almaz.

İmam el-Hasan el-Basri "ibadet insanlar dünyanın münzevi fakih, yani, öbür bekliyoruz dinini bilmek sadece insanlar ve çalışkan." Rahimahullaah dedi (. 110 H inci öldü) dedi Bir başka rivayette: "O Allah teâlâ bilim ona öğretti bir ödül almak altında olan insanlara karşı, üzerinde kibirli olmayan insanlara gıpta ve olmayan yok. "[1]

2. Sahibi kullanışlı bilim, onun bilgisi artarsa, yani Allah teâlâ önce tutum ', korku, aşağılanma ve sunulması tawadhu yapar.

3. Bilim sahibi dünya bitti davet yararlıdır. En büyük statü, şöhret ve övgüsü. Ondan uzak durun ve onu koyma bunu demek, o zaman yararlı bilginin bir işaretidir.

4. Bu bilim sahibi bilgisine sahip iddia değil ve herkese onunla gurur değildir olmasıdır. O açıkça Ahlus Sünnet ve Sünnete aykırı birisi hariç, kimseye cehalet bağlıyor değildir. O yalnız Allah teâlâ, çünkü değil kişisel için ona deliydi, ne de kimseye üstünde pozisyon kendisi yükseltmek için tasarlanmıştır olduğunu. [2]

Şeyhülislam İbn Teymiyye (d inci. 728 H) rahimahullaah payı bilgisi bu yararlı -ki üç bölüme sütun ve hikmah- temelidir. O Kitap gösterdiği ve Sünnet konuşulan, Peygamberler devralınan bilim olarak bilim, övgüye değerdir "dedi rahimahullaah Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in.

إن العلماء هم ورثة الأنبياء لم يرثوا دينارا ولا درهما وإنما ورثوا العلم فمن أخذه أخذ بحظ وافر.

"Şüphesiz, alimler peygamberlerin mirasçıları ve bunlar dinar ne de dirhem geçemiyor. Onlar sadece bilgi aktarmak. Kim çok, o almıştır parçası aldı. "[3]

Bu Bilim Üç Çeşitleri etti:
1. Tanrı, İsimler ve onun nitelikleri Bilgi yanı sıra bununla ilgili konular. Allah, vb Suresi Ikhlaash, ayet Başkanı saptandı ve gibi bir örneğidir.

Olmuş ve gelecekte de olacağını ve bu oluyor şeyleri Tanrı'dan haberleri 2. Çalışmalar. Bir örnek Allah'ın hikaye, vb vaat, tehdit, Cennet, Cehennem doğası doğası ve ayetleri açığa olduğunu.

3. Tanrı'nın Bilim gibi Tanrı'ya iman, kalp ve durumu hakkında bilgi, yanı sıra bacaklarda sözleri ve eylemleri olarak kalpleri ve vücudun amel, ilgili komutları. Ve o imanın ve İslam'ın kurallarını temel bilim girdi ve o sözleri ve eylemleri gibi yasal işler tartışmak fıkıh bilimler gibi, ortada ile ilgilenen bilim girilir. Ve bu dinin bilimin bir parçasıdır. [4]

Şeyhülislam İbn Teymiyye (d. Inci 728 H) rahimahullaah de bu söylenmiştir "dedi Yahya ibn 'Ammar (d inci 422 H.)," Bilim beş olduğunu:

1. Bilim din bir hayat, tek tanrılı dinlerin bilim dalıdır

2. Bilim Al-Kur'an ve hadis anlamlarını okuyan bilim dini bir yemek olduğunu

3. Bilim tıp bir din, bilim fetva olduğunu. Bir felaket (felaket) bir hizmetçi geldi, o İbn Mes'ud radhiyallaahu 'anhudan belirttiği gibi, kaza onu tedavi edebilir birine ihtiyacı

4. Bilim hastalığı bir din, yani teoloji ve sapkınlık ve bir

Onun gibi din, büyücülük ve imha 5. Bilim. "[5]

[Kitabın Heaven Bilimler Talep "Talep Free Science" Road to kopyalanan, Yezid ibn Abdul Qadir Jawas, Yayıncılar Kütüphanesi Yazar PO BOX-Taqwa At 264-16 001 Bogor West Java - Endonezya, Rabi'uts Tsani İlk yayınlanan 1428H / Nisan 2007M]

No comments:

Post a Comment