!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Monday, August 3, 2015

Her iki ebeveyn iyi (anne) Do

bitmiş değildi binmek (331)

 (Bölüm 331), Depok, Batı Java, Endonezya, 4 Ağustos 2015, 12:05).

Her iki ebeveyn iyi (anne) Do


Saving Private Ryan Hollywood'da yapılan filmde Dünya Savaşı orduda görev yaptığı dört çocuk boyunca ABD'de bir annenin bir hikaye anlattı üç çocuk çeşitli savaş öldürüldü zaman, ve diğerleri arasında, Japon ordusuna karşı Papua Yeni Gini öldürüldü ,
Bu hikayede daha sonra Savunma Bakanlığı annesi dört (solda) kalan çocuğu kurtarmak için adamlarını kurşun Yüzbaşı John Miller Tom Hanks'in oynadığı filmde özel kuvvetler askerlerinin bir grup göndermek için sipariş sonra üzerinden Cumhurbaşkanı Rosevelt, rapor zaman Avrupa'da Alman ordusuna karşı mücadele yarısı. Sonunda, hatta hayatlarını John Miller ve adamları pahasına buldukları ve hayatta kalmak ve Amerika Birleşik Devletleri'nde annesinin koynuna geri dönmek için, Er James Ryan'ı kurtarmak başardı.
Bu hikaye her iki ebeveyn, özellikle onun çocuklarına anne ve anne hizmetlerinin sevgi çocuklarını yükseltti kim nasıl savaş tehdidi onu çocuklarına bir anne sevgisi ölçüde tüm tarafların yanı sıra, İslam takdir tükenmiş nasıl gösterir Sadece bol hazine ile ödüllendirilir olamaz yükseltmek emzirme arasında değişen, ancak özveri ile her iki ebeveyn tamamen çocuğu, özellikle anne Dharma'yı.
Bu nedenle, Allah suresinde Nisa ayet 36 Allah, elçisine ve velilere saygılı itaat sonra söyler.

Al Kur'an Suresi Nisa 36 ayet

بسم الله الرحمن الرحيم
واعبدوا الله ولا تشركوا به شيئا وبالوالدين إحسانا وبذي القربى واليتامى والمساكين والجار ذي القربى والجار الجنب والصاحب بالجنب وابن السبيل وما ملكت أيمانكم إن الله لا يحب من كان مختالا فخورا (36)
"Allah'a ibadet edin ve hiçbir şey onu ilişkilendirmek yok. Ve onun iki anne-baba, yakın akraba, yetimler, yoksullar, komşular yakın ve uzak komşuları ve meslektaşları, ibn sebil, bir köle sahayamu iyilik. Allah kibirli olanlar sevgi ve kendini övünme değil "(en-Nisa: 36)
ALLAH Yüce Bu paragrafta, ALLAH Yüce sadece ibadet emretti ve O'na ortaklar değil. Gerçek ALLAH'ın Yüce Çünkü, her yerde ve koşulda O'nun yaratıklar verilmesi Rizki, ni'mat ve aşırı Özü olduğunu. Sonra sağ ALLAH Yüce O'na kulluk edin ve herhangi bir şey ile onu ilişkilendirmek değil, her köle vardır. [1]
Muhammed bir hadiste şöyle dedi:
قال رسول الله صلى الله عليه وسلم لمعاذ: "أتدري ما حق الله على العباد" قال: الله ورسوله أعلم. قال "أن يعبدوه ولا يشركوا به شيئا" ثم قال: "أتدري ما حق العباد على الله إذا فعلوا ذلك ألا يعذبهم"
 Muhammed Mu'adh Rosullah onlar O'na ortaklar O'na kulluk edin ve olmamalıdır "dedi" ALLAH ve O'nun Peygamber daha iyi biliyoruz "cevap" Sen hakları ALLAH Yüce, kulları için? Biliyor musunuz "Mu'adh dedi, Testere şeyle biliyor musunuz "daha sonra Muhammed Testere, tekrar sormak", ALLAH'ın Yüce yukarıda neler hakları kulu onlar yaparsam? Yani O, (ALLAH) değil İşkence "

El-Qurthubi yorumunda ise şöyle şirk, haram tüm bunların üç düzeyde, bölünmüş olduğu açıklamayı içeriyordu:
1. Shirk inanmak için hiçbir tanrı ama ALLAH Yüce söyledi. Shirk şirk Bu kategori a'dzom olan şirk şirk cehalet (büyük şirk) ve bu ALLAH'ın Yüce kelimesinde adlandırılır:
إن الله لا يغفر أن يشرك به ويغفر ما دون ذلك لمن يشاء

(Nisâ ': 48) "kimin için dilediğini, Şüphesiz Allah şirk günahını affetmeyecek, ve O, (şirk) dışında bütün günahları bağışlar"

2. İkinci Shirk Shirk ALLAH'ın Yüce müdahalesi olmadan yapılan hiçbir kimse, bu inanç grubu Qodariyah Qurthubi rahip majusinya bu ümmetin denilen inancı olduğuna inanıyor olduğunu.
3. Bu üçüncü Shirk (ibadet kapalı gösteren) riya seesorang ALLAH'ın Yüce tarafından yönetiliyor şey üzerinde çalışıyoruz olduğunu, ama bu insanlar ALLAH Yüce. [2] ödül olarak yaptığı işler için bir ödül almaz bu gibi insanlar hayırsever tarafından değiştirilir çünkü yapmak övgü diye bekleniyor.

Tirmizi de belirtilen İmam rivayet ettiği bir hadiste:

عن شداد بن أوس قال قال رسول الله صلى الله عليه وسلم: (إن أخوف ما أتخوف على أمتي الاشراك بالله أما إني لست أقول يعبدون شمسا ولا قمرا ولا وثنا ولكن أعمالا لغير الله وشهوة خفية) خرجه الترمذي الحكيم.
Shaddad bin Aus den şöyle dedi: Muhammed Testere, dedi "Ben aslında ALLAH ilişkilendirerek benim ümmetin en korkuyorum. Ben "ALLAH ve belirsiz şehvet dışında güneş ve ay ibadet söylemedi ve ibadet putlara söylemedi ibadet, ancak emeği söyleme (HR. Tirmizi)

Komutun ardından ibadet ve ALLAH Yüce ilişkilendirerek değil. Sonra ALLAH Yüce, her iki ebeveyn iyi yapmak için iradeli gerçek ALLAH'ın Yüce, çünkü çocuklarının çünkü her ikisi de yapım. Ve ALLAH Yüce, Aşağıdakiler dahil bir sürü sure Lokman ayet 14 bir örnek olarak, ALLAH Yüce ibadet komutun ardından her iki ebeveyn iyilik

أن اشكر لي ولوالديك
"Ben ve iki anne baba minnettar olun" (Lokman: 14)

Ve ALLAH'ın Yüce kelime:

وقضى ربك ألا تعبدوا إلا إياه وبالوالدين إحسانا
"Ve Rabbin seni O'ndan başka ibadet ve anne baba iyi iyi yapalım değil yazdığından" (el-USAK: 23)
Komut iki ebeveyn iyi yapmak sonra ALLAH Yüce, tefsir el-Khozin kitabında yorumlanır القربى için ilgili "hala baba ve anneden hem yapıştırılması aile bağları olan akrabalarına iyilik" وبذي iyi yapmak için kelimeler Bu ayet Enes bin Malik rivayet ettiği bir hadis vardır:
سمعت رسول الله صلى الله عليه وسلم يقول من سره أن يبسط له في رزقه وينسأ له في أثره فليصل رحمه
Ben "o bersilaturrahim gerektiğini, isteyen herkes rizkinya dilate ve ömrünü uzatmak için" Muhammed dedi, Testere duydum
Onun Müsned kitaplarında İmam Ahmed rivayet başka hadiste şunlardır:
"الصدقة على المسكين صدقة, وعلى ذي الرحم صدقة وصلة"
"Yoksullara Shodaqoh shodaqoh (sadece) 'dir ve yakınlarına shodaqoh shodaqoh ve silaturrahim olduğunu"
Yukarıdaki ayette de onlara iyilik yetim bahsetti. Bir hadiste Muhammed yetim hemşire müjdeyi vererek, Testere:
"أنا وكافل اليتيم في الجنة هكذا, واشار بالسبابة والوسطى وفرج بينهما شيئا"
"Ben ve hemşire (dadı) böyle cennet yetim" Muhammed'in onun parmağı ve orta parmak ve ikisi arasındaki mesafe bir üyesi ile işaret ederek gördüm. (HR. Buhari)
Muhammed Testere Yukarıdaki hadiste, gergin olduğunda cennette, yetimler için bakım insanlar parmağı ve orta parmak meseli ona yakın olacağını bildirdi. Yetimlere bakımı gerçekten asil bir senet olduğunu, ancak hemşire verilen sınırın bir yetimin mal açısından örnek muhafaza edilmelidir. Hemşireler yetim yetim özelliği kullanımında dikkatsiz olmamalıdır.
Yukarıdaki ayette de onlara iyi yapmalıdır yaklaşık yoksul insanlar da vardır. İbn Abdissalam yorumların kitapta kötü olduğunu açıkladı:
والمسكين: الذي ركبه ذل الفاقة حتى سكن لذلك
"Zavallı adam o eksikliği yerine bazı ihtiyaçlar eksikliği kim"
yoksulların sonucu bir iş ama ne o üretir olanlar verilmiş olması gerekir temel ihtiyaçların maliyeti için yeterli değildir vardır.
والجار الجنب. Maksdunya adalh uzak komşu ya da bir ilişki nasab olduğu komşu [3] Bu arada, el-Shami Nauf uygun bir الجار ذي القربى Müslüman ve الجار الجنب Nashrani ve Musevi olduğu [4].
Yani burada komşuları hakkında birkaç görüşler vardır. Yukarıda ayrıntılı, ama akılda tutmak gibi İslam, kolay, güzel ve hoşgörülü bir din olduğunu, zorlama öğretmek değildir rohmatan lil olarak İslam 'Alamin asla öğretilen terörizm ya da şiddet vardır. Hatta bu yüzden kolayca hafife alınmaması ve İslam hoşgörülü bir din değil sûresi kafiruun sonunda belirtildiği gibi İslam'ın hoşgörülü, inanç ile ilişkili olmamalıdır olduğunu anlamına gelmez.
Muhammed Saw bir hadiste, şöyle konuştu:
عن جابر بن عبد الله قال: قال رسول الله صلى الله عليه وسلم: "الجيران ثلاثة: جار له حق واحد, وهو أدنى الجيران حقا, وجار له حقان, وجار له ثلاثة حقوق, وهو أفضل الجيران حقا, فأما الذي له حق واحد فجار مشرك لا رحم له, له حق الجوار. وأما الذي له حقان فجار مسلم, له حق الإسلام وحق الجوار, وأما الذي له ثلاثة حقوق, فجار مسلم ذو رحم له حق الجوار وحق الإسلام وحق الرحم ".
O üç tane bir düşük hakkına sahiptir komşu, (her ikisi de) iki haklarına sahip bir komşu ve komşu olan hakkına sahip komşuları (yani): Cabir bin Abdullah shahaba itibaren o Muhammed, Testere komşular üç vardır "dedi olduğunu söyledi Doğru, bu komşu nihai tengga olduğunu. Sağ ona hiçbir akrabalık olduğunu putperest komşuları olduğunu var komşuları gelince. Komşular onu Müslüman komşularının iki hak Müslümanlar olarak ve komşuları da hakkı var sahiptir. Üç hakları ittifak vardı Müslüman komşu sahip komşu, o bir Müslüman olarak bir komşu olarak hakkı vardır ve yakınları "(Tefsir İbn Kesir belirtildiği gibi hadis, el-Bazzar tarafından Bölüm 5, s. 474 rivayet) olarak
 والصاحب بالجنب: Bazı demek burada kastedilen onun lehine bir arkadaş işyerinde ya da yolda, iş, öğrenme arkadaş olarak vardır. Ayrıca kastedilen karısı olduğunu söyleyerek vardır. [5]
ابن السبيل = İbn Abbas ve akademisyenlerin sınıfına göre, burada yaşayan anlamına gelir. [6] Bu arada, İmam Mücahid, Ebu Ca'fer el-Bakır, el-Hasan el-Dlohhak ve Muqotil göre, İbn sebil olan insanlar seyahat ve melwatimu. Ve o yolu onur çünkü kastedilen bir gezgin olduğunu iddia edenler var. [7]
إن الله لا يحب من كان مختالا فخورا = ALLAH Yüce, yine kibirli gururu insanlar gururlu toplumun övünme kendilerini sevme ve kendini onlardan daha iyi gördüğü değil Tefsir İbn Kesir açıklandığı gibi. O ALLAH Yüce, bu yüzden aşağılık kişi göre ise kendini büyük mengaggap ve insanlar tarafından o nefret ediyordu.
والله اعلم
,


[1] Tefsir İbn Kesir, Bölüm 5 bu 473
Zaten ALLAH Yüce ilişkilendirerek, sadece benzeri heykeller, mezar, ağaçların ibadet ile sınırlı değil, önceki mesajlar bahsetti. Biri ALLAH Yüce yanı sıra bir yarar veya mudlorot (tehlike) olduğuna inanmaktadır Ama eğer, o zaman bu da örneğin, muska, büyü ve daha giymek insanlar gibi, şirk içerir. Onlar kurtulan, oku büyü muska giyiyor onları yapar, ya da o zaman bu kesinlikle kaçınmak olduğunu, ALLAH'ın Yüce müdahalesi olmadan ona şaman cin zorlamak düşünüyorsanız. Onlar sadece muska takmak ya da bir büyü ve daha sonra burada olumlu yararları vardır, ama bu durumda hiçbir şey yapmaz sonra, ALLAH Yüce olduğuna inanmaktadır eğer oysa. Şeyler doktora gider ya o hastalık teşhis ve o yüzden şirk olabilir uygular reçete başardı çünkü tedavi ilaç veya doktor olduğuna inanıyor, o iyileşti tıp uyuşturucu satın almak ve içti birinden çok farklı değildir. Mantra kullanımı dikkatli olmalı iken değil orada şirk unsurları ve hatta daha iyi içeren sözcükleri oku büyü almak için okumak ya da şeytanın tuzağına düşmemek için açık değildir anlamına gelir, büyü kullanmak istemiyorsanız.

Peygamberimiz zamanında arkadaşlarından birçok Allah (Bedir, Uhud ve diğerleri) cihad için gitmek istedim ama Peygamber, ilk iki adamı görmek için geri gitmek için söylendi orada eğer hala, daha sonra her iki anne var arkadaşlar arasında sormak bile savaş alanına cihad daha önemli olan kişilerin her iki ebeveyn için evlada anlam anne. Davet tüm veliler diğerlerine açık olan tek Allah'a ibadet etmek olduğunu velilere Ancak evlada. İbrahim atıldı kadar İbrahim gibi ailesi, İbrahim İbrahim reddetti, sonra putları (heykel) ibadet ve nereye götürdüklerini, ama yine de İbrahim onur ve her iki ebeveyn iyiliği için dua ediyoruz. Inanç ve rehberlik sadece Tanrı'nın onu vermek mümkün iken Çünkü Hidayah İbrahim sadece sağ Allah'a aittir her iki ebeveynin üzerinde işlerin, İbrahim, dua sınırlıydı.
İbrahim'in babası nihayet inançsızlar bir devlet öldü, ve bu sadece peygamberin ve Tanrı'nın kulu olduğu gibi Hz İbrahim'in, yeteneği ve istekliliği ötesindedir. Onlar hala artık bir yaşam ve hastalıklı yapabilirsiniz hayatta ve eski özellikle biz anne ve baba biz dikkat etmelidir. Allah bağımlı Ridho Ridho Çünkü Ailelerimiz anlattı. Onlar dokuz ay on gün mengkasihi ve rahimde baştan bizi korumak sebagimana doğurma acı, onları seviyorum ve bizim öz bize göndermek için, iki yıla kadar emziren, ağrı tahammül. Bu nedenle cevap hem zaman canlı ve dua ikisi için de ölü olduğunda ve hac onları kanlah budilah zaman ettik hac ve (menghajikan hatırlıyorum) iki ebeveyn sizin veya göreceli sürece başkaları tarafından temsil edilemeyen ölen edilir yetenekli Mekke ders hac vardı kendi oğlunun doğum.

No comments:

Post a Comment