!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Sunday, August 2, 2015

Kıyamet geliyor işaretleri.

bitmiş değildi binmek (329)

 (Bölüm 329), Depok, Batı Java, Endonezya, 2 Ağustos 2015, 19:31 pm)

Kıyamet geliyor işaretleri.

Hollywood Bruce Wllis film yıldızları rol aldığı film Armageddon, toprağa doğru sinek (başlatılması) hikayesini bir gök cismi (meteor) söylerdim.
Teknoloji ve insan yeteneklerinin film sayesinde, Dünya'ya uzay nesneleri gelişi olacaktır (memonotor) izleyebilirsiniz.
Sonra yeryüzüne ulaşmadan meteor nükleer silah çekeceğiz dikirimlah uzay aracı. Ama hiç olmamış insan mühendisliği sadece bir masal (kurgu) idi.
Ama aslında dış alan uygun bir yörüngeye çalışır gök cisimlerinin (diğer anta meteor) milyarlarca bulunmaktadır.
Al Qur'an Al Hajj ayet bilgisine sahip 65 Allah onlar var düzenleyen ve böylece, yörüngede sabit uzay nesneleri tutmak (sunatullah) dönen ve Tanrı da Yer Bilimleri kaplı kalkan, düzenli geçerek (Dünya'nın atmosferi ) herhangi bir nesne dışında yeryüzünde girmek değil anggkasa böylece.
Ancak, Tanrı tutulması değilse, kesinlikle dünyayı yok edecek göktaşı, Allah yeryüzünde imha sipariş ya da kıyamete gelişi olarak Kur'an çağrıldığında, toz haline çöker dağa dahil dünyanın tüm içeriğini.
Zaman o yaklaşıyordu zaman sadece Allah bilir sadece ediyor. Yargı Günü ne zaman geleceğini Gabriel Tanrı söylendi değil çünkü Peygamber sadece Melek Gabriel sadece işaretler tarafından söylendi.
Peygamber kez kıyamet iki parmak göstererek yakın olduğunu söyledi. Ama biz bir gün Allah'ın görme Muhammed iki parmağını gösterdi sonra 2.000 yıl, yani insanlar için bin yıl olduğunu iki parmak yorumlamak durumunda. Ama kesinlikle sadece Tanrı yalnız o zaman hemen (Allah'ın mağfiret) sürekli, tövbe İslam ve khusu, birçok hatırlama ayağı uygulamak ve mağfiret, kapalı olan tövbe (Allah'ın mağfiret) kapısını geliyor kıyamet günü açıkça bilir, ,

Al Kur'an Suresi Hac 65 ayet:
الم تر ان الله سخر لكم ما فى الارض والفلك تجرى فى البحر بامره ويمسك السمآء ان تقع على الارض الا باذنه ان الله بالناس لرءوف رحيم) 22: 65 (

(22:65) Allah'ın gemileri sizin yeryüzünde bütün tabi ve nasıl göremiyor musunuz bu denizde yelken gökyüzü hariç yeryüzünde düşen olmadığı (nesneler) O'nun emri, 113 ile ve o tutun kim Onun izni? Nitekim Allah, insanlara şefkatli ve merhametlidir.

Kıyamet Günü gelecek belirtileri
Tarafından
Dr. Abdillah bin Yusuf ibn Yusuf el-wabil


SIRALAMA KIAMAT İŞARETLERİ
Biz açıkça durum, büyük işaretler kıyamet sırasını açıklayan önerme elde edilmemiştir. O söz sırası hiç olayda bir dizi anlamına gelmez, çünkü her şey sadece sipariş vermeden çeşitli hadis-i şerifte ifade edilir. mektup düzenin anlamını içermiyor ederken, cursive Wawu kullanarak ifade.

Emir, diğer metinlerde belirtilen sipariş ihlal birkaç metinler vardır.

Bu daha net olması için, o zaman tamamen veya kısmen kıyamet büyük belirtiler söz bazı hadislerin ortaya koyarak birkaç örnek değineceğim.

Hudhayfah ibn el-Ghifari Asit radi anhudan söyledi 1. İmam Müslim rivayet rahimahullah, "Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in bize geldi. Biz konuşurken, ve sonra sordu:

تذاكرون ما?

'Neden bahsediyorsun?'

Onlar '. Biz kıyamet bahsediyoruz' dedi Dedi ki:

إنها لن تقوم حتى ترون قبلها عشر آيات.

'Daha önce on işaretleri görene kadar Nitekim, o (kıyamet) olmayacak. "

Sonra (toprağa boğulma) duman, Deccal, canavar, batıdan güneşin doğmasıyla, Hz İsa ibn Meryem, Ya'-JUJ ve Ma'-JUJ düşüşünü ve üç khasf söz; doğuda khasf, Arap Yarımadası'nda batıda khasf ve khasf ve son bir araya geldiği için insanlar neden Yemen dışında bir ateştir. "[1]

İmam Müslim, yani diğer ifadeler ile Hudzaifah bin Asit bu hadis rahimahullah rivayet:

إن الساعة لا تكون حتى تكون عشر آيات: خسف بالمشرق, وخسف بالمغرب, وخسف بجزيرة العرب, والدخان, والدجال, ودابة الأرض, ويأجوج ومأجوج, وطلوع الشمس من مغربها, ونار تخرج من قعرة عدن ترحل الناس.

"Gerçekten Kıyamet on işaretleri (daha önce) kalmayana dek olmayacak: Arap Yarımadası, duman, Deccal'in, yeryüzünde, Ya'-JUJ ve Ma'-JUJ, batıdan güneş yükselen canavar doğuda khasf, batıda khasf, khasf ve Alevlerin erkekler yol uçuruma 'Eden çıkan. "

Bir başka rivayette:

والعاشرة: نزول عيسى بن مريم.

"Ve İsa ibn Meryem 'in onuncu düşüş." [2]

İki ifade (başyazısında) ile Companion rivayet hadis kıyamet harika işaretleri sırasına farklılık olduğunu.

2. rahimahullah İmam Müslim Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in söyledi, radi anhudan Ebu Hureyre'den rivayet:

بادروا بالأعمال ستا: طلوع الشمس من مغربها, أو الدخان, أو الدجال, أو الدابة, أو خاصة أحدكم, أو أمر العامة.

"Sadaka altı şeyler (gelmeden önce) size Haste:., Siz çocuklar (ölüm) için özel bir şey batıda, duman, Deccal, canavar yükselen güneşi, ya da ortak bir sorun (kıyamet)" [3]

İmam Müslim başka ifade ile Ebu Hureyre'den anhudan bu hadis rahimahullah rivayet:

بادروا بالأعمال ستا: الدجال, والدخان, ودابة الأرض, وطلوع الشمس من مغربها, وأمر العامة, وخويصة أحدكم.

"Sadaka (gelmeden önce), altı şeyi size Haste:. Deccal, duman, toprak hayvanlar, güneş batıdan, ortak bir sorun (kıyamet günü), ve sizin (ölüm) için özel bir şey yükselir" [4]

Aynı zamanda ilk kullanımdan (أو), diğerleri kullanırken (و) tarihçesi ve iki vermedi athaf harflerin kullanımı, içinde kıyamet en önemli belirtileri amacıyla iki farklı editörler ile bir Companion den rivayet tek hadis oldu dizisini göstermektedir.

Bazı tarihinin olduğu gibi bir-Nawwas bin Sam'an radi anhudan hadiste anlatıldığı gibi Allah teâlâ insyaa sonra açıklanacağı üzere belki bildiğimiz, birbiri ardına kısmen ortaya çıkması açısından işareti dizisi kısmıdır. O olay dayalı sırayla işareti çoğu bahsettiniz. Bunun ardından Peygamber düşüş İsa Alaihissallam İsa Alaihissallam Peygamber zamanında Ya'-JUJ ve Ma'-JUJ yayımlanmasından sonra, onu öldürmek için ', ilk olarak insanlara Deccal'in salınımını söz ve onlar yok edilmesi onun namazını bahseder.

Sonuncusu ise bu şekilde, bu ilk işareti olan bir tarih, en vardır. Bununla birlikte, onun şüphesiz işareti ilk olarak göründü hakkında âlimler arasında görüş ayrılığı vardır ve bu tartışma sahâbe radi anhum günlerinden beri civarında olmuştur. Ebu رحمهما الله Zur'ah [5] 'den rivayet İmam Ahmed ve Müslim, o Medine'ye Mervan bin Hakam oturan Müslümanlar arasından üç kişi vardır "dedi, onlar (kıyamet) belirtileri hakkında hadis rivayet İlk duymak işareti Deccal bir deşarj olduğunu olacak. Ardından 'Abdullah bin Amr [6] rahimahullah Mervan (yapılacak), ben Peygamber sallallaahu' alaihi sellem'in Ben bundan sonra unutulmuş hiç bir hadis duydum Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in ezberlemiş olan bir şey söylemedi "dedi Dedi ki:

إن أول الآيات خروجا طلوع الشمس من مغربها, وخروج الدابة على الناس ضحى, وأيهما ما كانت قبل صاحبتها; فالأخرى على إثرها قريبا.

"Önce kendi güneş sonra Duha zamanında insanlara (toprak) hayvan çıkmak, batıdan yükselir oldu çıktı Nitekim işareti (kıyamet). Ve her yerde ilk çıkar arasında, sonra diğerleri yakın gelecekte izledi. "

Müslüman tarihindeki editörler olduğunu.

İmam Ahmed anılarında ek sağlayacak rahimahullah ederken, "Ben ilk kez dışarı batıdan gündoğumu olduğuna inanıyorum Abdullah diye birkaç kitap okumak-ne zaman olduğunu söyledi. ''" [7]

Doğru, el-Haafiz İbn Hacer rahimahullah Deccal batı ilk kez gelen güneş yükselir ki (açıklayan bir öyküsü) ilk serbest zaman ve olduğunu (tarih açıklıyor) birleştirmek, dedi, "o bütün tarihinin en güçlü görüşü Deccal bırakma yeryüzündeki genel durumda bir değişiklik işaret ilk önemli işaretidir, bu Hz İsa Alaihissallam ölümü ile sona erdi. Batı (güneş sisteminin bileşimine) ilk büyük doğal değişiklikler işaret bir işaretidir gelen güneş yükselir iken, kıyamet gelmesi ile sona erer ve ben (toprak) büyük hayvanların bırakma güneş batıdan yükselir olan o gün meydana gelen düşünüyorum. "

Sonra güneş batıdan yükseldiğinde, tövbe kapısı kapalı ve büyük hayvanların dışarı içinde Bilgelik o "dedi. Bu büyük hayvanlar insan toplayan bir yangın tövbe kapısını kapatarak hedefi ve Kıyamet kurulmasını işaret ilk işareti bir tamamlayıcısı olarak, bir mümin ve kafir ayırt ederim. "[8]

El-Haafiz gelince İbn Kesir hayvanlar insanlarla konuştuğunu ve bir mümin ve kafir ayırt çünkü garip büyük hayvanların salım Kıyamet ilk major bir işareti, alışkanlıkları menyelisihi şey olduğu toprak (bilinçaltı) üzerine oluyorsa olduğunu gördük.

Batıdan yükselen güneş olsa da, o zaman çok net ve gökyüzünde Yargı ilk etapta bir işaretidir.

Onlar güneş hayvanların gelişiyle önce batıdan gelen doğmadan önce hepsi insan, onlar da onlarla benzeri şahit, çünkü dışarı edildi olmamasına rağmen Deccal, gökten Hz İsa Alaihissallam düşüş ve Ya'-JUJ ve Ma'-JUJ serbest bırakılması görünümü, gelince tuhaf şeyler. Daha sonra hayvanların serbest bırakılması ve batı, güneşin Ayaklanmadan aksine tüm bu tuhaf bir şey olduğunu. [9]

İbn Hacer tarafından düzenlenen görüşü üzerine bir insan olarak durumun Deccal'in bırakma kıyamet belirtisi yağmur aşağı getirmek için gökyüzü komuta yeteneği ile bir insan olarak durum olarak yapar Kıyamet belirtisi değil, çünkü görüş, dayanıyordu olabilir gibi görünüyor, yağmur indi ve bitkiler büyümek için toprak emretti, yeryüzü bitkileri me-yetiştirilmesi oldu. Deccal'in tartışmaya açıklanacağı gibi o, birçok seçkin yeteneklere sahiptir.

Sonra Deccal esasen sıradan dışında yeryüzünde meydana gelen kıyamet ilk büyük işaretidir.

Ath-Thaibi rahimahullah [10] ", yakındaki bir kıyamet işareti, ya da yaklaşan kıyamet alameti olarak kıyamet işaretler vardır olağanüstü olaylar, dedi. İlk Deccal, toprak içine Peygamber İsa'nın düşüş Ya'-JUJ Ma'-JUJ ve boğulma olduğunu. İkinci bölüm duman, batıda, çıkış hayvan ve insan ateş toplamak onun doğan güneş "dedi. [11]

Bu sporcudan Thaibi hangi o her grupta sözü edilen uygun Yargı dizisi için savundu bize görünüyor olsa da, çünkü bölünme, iki grup altında olanlar sıralamak için çalışırken herhangi bir işaret olmadan diğer gruplarla kıyamet alametlerinden biri grup arasında sırasıdır O pegang- Bu -ki tekrar dikkatli bir şekilde iyi bir bölümüdür. Yakındaki Judgement gösteren ilk bölümü çıktı eğer, o zaman her insana uyandırmak çünkü onlar tövbe ve daha önce bir mümin ve kafir arasında hiçbir ayrım olmuştur Rablerine, geri dönmek böylece. O ilk bölümü geçen İşaretler biz toprağa boğulma olayı ile birleştiğinde, uygun sırayla tüm, o zaman onun için uygun olduğunu ifade etmişlerdir.

İkinci bölüm varış Kiamat- belirten -ki ortaya çıkmıştır sanki her mümini çarptı duman yükselmesi, daha sonra, soğuk algınlığı gibi bir devlet olduğunda kâfirler solunması ile şişirilmiş iken sonradan açıklanacağı gibi, o zaman elbette insanlar, inananlar ve kafirler arasında ayrım var dumanları. Sonra güneş batıdan yükselir, daha sonra, tövbe kapısını kapatmak, böylece daha önce putperest inanç hiç yardımcı olmadı birisi yanı sıra tövbe birisi. Hayvan müminlere bir işaret verir, çünkü bu, bir Gentile bir mümin ayırt olabilir, böylece insan karşı ayrımcılık olacağını büyük hayvanları geliyor sonra açıklanacağı gibi, aynı zamanda, inkarcılar için (diğer) bir göstergesidir. Ve hepsi son insanlara açan yangının ortaya çıkmasıdır.

Biz kasıtlı olarak sporcudan Thaibi tarafından belirtilen sırayla kıyamet büyük belirtiler söz; kanaat gerçeğe yakın tasarruf Como Gölü'nün göre- beri, Allah daha iyi bilir.

O bu işaretler huzuruna çıktı Ve bu on o büyük işaretler söz önce biz, el-Mehdi hakkında önceden konuşacağız. Açıklanacağı gibi o, inşaAllah sonra, Deccal'i öldürmek için müminlerin katıldı Hz İsa Alaihissallam indi ve onun arkasında dua edilir.

KIYAMET BERANGKAINYA çıkması İŞARETLERİ
Diriliş ortaya çıkmıştır ilk büyük işareti ise, diğer işaretler diğer izleyen bir dizi, biri bir inci gibi sırayla çıkacaktır.

Ath-Thabrani rahimahullah, Ebu Hureyre'den radi anhudan al-Ausath kitabında anlatıyor Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

خروج الآيات بعضها على إثر بعض, يتتابعن كما تتابع الخرز في النظام.

"(Kıyamet) işaretleri görünümünü kısmen bir dize üzerinde inci gibi birbirini takip Diğer izleyin." [12]

Ve el-İmam Ahmed Abdullah ibn Amr radi anhuma rivayet, o Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in "dedi, şöyle devam etti:

الآيات خرزات منظومات في سلك, فإن يقطع السلك; يتبع بعضها بعضا.

'İşaretler (Kıyamet) inciler iplik kesildi, daha sonra kısmen diğerleri takip edecek, iş parçacığı üzerinde dizilmiştir. "[13]

Bizim tasarrufu -wallaahu a'lam- hadis Zahir karşılıklı Stadyumu ve çok yakın bir mesafe ile bu işaretlerin ortaya çıkmasını işaret, çünkü burada işaretleri ile kastedilen kıyamet büyük işaretler vardır edilir.

Bu hadis çoğu bunun se-parçası işareti birbirine yakın zamanlarda görünür bahseder nerede kıyamet, büyük işaretleri sırasına geçti bilgilerle teyit edildi. Mehdi görünümünü sonra kıyamet ilk büyük belirtisi, daha sonra düşüş İsa Alaihissallam onu ​​öldürmek, sonra da Ya'-JUJ Ma'-JUJ gelişi ve Hz dua 'onların yıkımı için İsa Alaihissallam, Allah sonunda onları yok Deccal sürümüdür Bir sonraki Peygamberimiz İsa Alaihissallam dedi:

ففيما عهد إلي ربي أن ذلك إذا كان كذلك; فإن الساعة كالحامل المتم التي لا يدري أهلها متى تفجؤهم بولادها ليلا أو نهارا.

"Öyle (Kıyamet), bana Rabbimin ortaya arasındaki Yani eğer öyleyse gerçekleşecek. Şüphesiz Yargı onlar doğum, kaç gün gece veya gündüz tarafından şaşırdık zaman ailesi bilmiyor ise mükemmel (hamile) olmuştur hamile bir kadın gibi mi? "[14]

Hz İsa Alaihissallam ölümü ve Apocalypse gibi batı, büyük hayvanların, duman, yangın ve insan toplama bırakma ortaya çıkması güneşin yükselen gibi büyük kıyamet bazı işaretler vardır çünkü, çok yakın Doomsday önermedir. Kıyamet işaretler kıyamet kurulmadan önce çok kısa bir süre içinde meydana gelir. Görüntüler bu tür devre bağlantısı kesilmiş bağ olarak, Allah daha iyi bilir.

Ve biz söz ne doğruluyor şey almak zorunda. Al-Haafiz İbn Hacer rahimahullah O kırdı eğer bir iplik gibi kıyamet harika belirtileri, o zaman inci düşecek sabit olmuştur "dedi. Bu hadis Ahmed tarihinin nitelendirdi. "[15]

[Kitabın Asyraathus Saa'ah, yazar Abdillah bin Yusuf ibn Yusuf el-wabil, Daar Ibnil Jauzi, Baskı Beşinci 1415H-1995M, Endonezya Sayı Kıyamet Nigh, Benî Çevirmenler Sarbeni, Okuyucu Yayıncılar İbn Kesir ise kopyalanan]

No comments:

Post a Comment