!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Monday, August 3, 2015

Tanrı'nın armağanı eksiksiz adam.

bitmiş değildi binmek (330)

 (Bölüm yüksekliği yüz), Depok, Batı Java, Endonezya, 3 Ağustos 2015, 13:47 pm)

Tanrı'nın armağanı eksiksiz adam.

Yeryüzünde adam (nüfuslu) yaşam Tanrı'nın armağanı çok tam ve mükemmel, Allah beş duyu ve zihin ile insan vücudu tamamlayacak ek olarak insanı yarattı, aynı zamanda yağmur şeklinde yeryüzüne sakinlerine hediye verir.
Bu gerçekçi su, su da tarlaları, pirinç ve buğday hayvan yaşamı dışındaki bitkiler, mısır gelişebileceği, hayvanlar da kolayca yemek çimen veya yapraklar insanlara yararlı hayvanların et ve süt arasında kısmen.
Kur'an sura Al Muminun ayetlerde 17-22 Allah şöyle buyuruyor: yağmur şeklinde hediyeler düzenlenmesi dahil olmak üzere yedi gökleri ve yeri ve içeriğini yaratan Allah'ın söyledi.
Ülkelerde nadiren herhangi bir yağmur Tanrı gibi toprak ve deniz suyundan yay gibi suda şeklinde yaptığı hediyeler, verir. Tatlı suya deniz suyu damıtmak olabilir rafineri teknolojisi artık Suudi Arabistan, Umman ve diğer Arap ülkelerinde mevcut ağaçlar ve tarlaları döller çünkü.
Orada nüfus kesinlikle müteşekkiriz ülkelerde Allah Allah iyilik denizde, yeterli su, toprak, doğal zenginlik hediyeler verecek için, ve diğer yaşam kolaylığı.
Eğer Kuran'da, içinde tarihine bakacak olursak nasıl bir halk (millet) neden kadar yağmur sürekli daima hayat (rızık) darlığı şeklinde Allah'ın azabı verilmektedir Peygamber ve Resulü Allah'ın ve hatta karşı iyilik için minnettar kuraklık gibi değil Bazıları yok etmek şekilde sel ve toprak kaymaları, hatta bir ulus tamamen (sadık kalır küçük bir kısmı hariç) tahrip ve onları boğmak için Nuh'un sel sel boğuldu gibi ümmet (insanlar) gibi yeni insanlarla, değiştirilir var.
Biz her zaman bu dünyada ve ahirette (sonsuz) yaşam için iyi bir yaşam kolaylığı verilir, böylece bir anda, Tanrı'nın en müteşekkiriz.

Al-Kur'an Sure Mü'minun Ayet 17-22


ولقد خلقنا فوقكم سبع طرائق وما كنا عن الخلق غافلين (17) وأنزلنا من السماء ماء بقدر فأسكناه في الأرض وإنا على ذهاب به لقادرون (18) فأنشأنا لكم به جنات من نخيل وأعناب لكم فيها فواكه كثيرة ومنها تأكلون (19) وشجرة تخرج من طور سيناء تنبت بالدهن وصبغ للآكلين (20) وإن لكم في الأنعام لعبرة نسقيكم مما في بطونها ولكم فيها منافع كثيرة ومنها تأكلون (21) وعليها وعلى الفلك تحملون (22

Mü'minun Suresi Ayet 17-22 Tercümesi

17. [12] Andolsun, biz sana [13] Yukarıda yedi gök yaratmış ve biz yaratılış (tr) [14] habersiz değildir.

18. Ve Biz boyutu [15] gökten su indirdik, Biz onu dünyanın su [16] yerleşmeye yapacaktır ve mutlaka Onlara [17] ortadan kaldırmak için edebiliyoruz.

19. Sonra (su), Biz hurma ve üzüm bahçeleri için büyümek [18]; [19] Eğer meyve çok ve yemek ki (meyve) bazıları var edinin

20. Ve (Biz kesinlikle vardır) ağaçları yemek insanlar için yağ üreten Sina Dağı'nın [20], ve bitki materyali tatları büyüdü (zeytin) [21].

21. Ve gerçekten de, sığır [22] sizin [23] için büyük bir ibret vardır. Biz, size midenin [24] mevcut (süt) içki vermek ve bu size [25] için de pek çok faydaları vardır ve bazıları yemek

22. Ve hayvanların [26] sırtında ve (aynı zamanda) gemilerde sen taşınır [27].

Kombine İSLAM VE DÜNYA BİLİM syar'i

Tarafından
Şeyh Abdur Rahman bin Nasir As-Sa'di rahimahullah


Birçok kişi bu bilim okudu ve aranması gerektiğini, otantik bilimin doğası hakkında yanlış vardır. İki görüş ve birbirlerine aşırı karşısında içine çekti. Bunlardan biri diğerlerinden daha tehlikelidir.

İlk görüş, bilim otantik bilim syar'i sınırlı olduğunu kavramı inanç, ahlak ve ibadet iyileştirilmesi sadece kısmen ilişkili olduğunu el-Kur'an ile ve Sünnet gibi-gösterilmeyen tüm fen bilimleri syar'i içeren ve evren hakkında bilim ve bilginin tüm vasıta. Bu görüş doğru şeriatı anlamıyorum olanlar geliyor. Ancak, şimdi yollar maslahah aramaya başladı ve o evren hakkında bilimin birçok faydası görünce, hem de çoğu gibi teknikte dini metinlerin talimatları farkında.

İkinci görüş, çağdaş bilimlere bilimi sınırlayan bir görüş bilimin bir parçasıdır. Bu görüş, din, teoloji ve akhlakya kendi berpalingnya kaynaklandığı görülmektedir. Bu açıkça objektif bir aracı olarak yapmak çok ölümcül bir hatadır. Onlar tamamen modern bilim tarafından gösterilen değilse yararlıdır otantik bilim ve doğa reddediyoruz. Onlar yeni keşifler çeşitli sonuçlarla tarafından aldatılmış oylandı. Bu Yüce Allah kelimesinde içindir onlardır:

فلما جاءتهم رسلهم بالبينات فرحوا بما عندهم من العلم وحاق بهم ما كانوا به يستهزئون

Bu ketarangan ayrıntıları getirerek (gönderilen kim) elçiler onlara bunları gelince, onlara üzerinde bilgi birikimi ile sevindi ve onlar Yüce Allah ceza çevriliydi bunu her zaman perolok eğlence söyledi. [Al-Mümin / 40: 83]

Onlar kibirli, onların bilgi gurur ve Havariler bilimi hakaret vardır. Sonuç olarak, onlar yazılır işkence kendi alaycılık ve Yüce Allah yanlış elçilere verilen tehditler vardır. Gerçeği göremez, böylece Onlar, kalp, gözlerin kapanması ve onlara işitme dünyada işkence gördü.

ولعذاب الآخرة أشد وأبقى

Ve gerçekten Ahiret azabı daha şiddetli ve daha kalıcıdır. [Taha / 20: 127]

وما كان لهم من الله من واق

Ve onlar Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala azabından bir patron yok. [Mü'min / 40: 21]

AL-Kur'an ve Sünnet'te FAYDALI BİLİM
doğa ve el-Kur'ân ve Sünnet-gibi yararlı bilgi ile amaç faydalı etkilerini yargılamak neden bütün yüce hedefe ulaştırır bilim, öbür ilişkin olanlar yanı sıra dünya ile ilgili bilim arasında hiçbir fark yoktur olmasıdır. Peki, tüm bunlar o zaman bir bilimdir, geliştirmek ve ahlaki teoloji ve pratik artırabilir, doğru yola insanlar neden.

Bilim ikiye ayrılır: nesnel ve aracı bir hedefe yol açabilir (aracılar).

araçlar ma'rifatullah (Yüce Allah bilgisi), bilgi liderliğindeki evren hakkında bilim de dahil olmak üzere Arapça dil bilimleri ve diğer bilimler gibi hedefleri, desteklediği tüm bilim ise gol, din geliştirir tüm bilim Onun birlik ve O'nun mükemmellik, aynı zamanda O'nun Havariler gerçeğin bilgisine açtı. Diğer meyve ibadet yardımcı Allah l şükredin yanı sıra din uygulanmasında yardımcı olmak için yapabiliyor. Çünkü şüphesiz Yüce Allah bize evreni tabi olan ve Yüce Allah düşünmek ve yararlı yararlı hem dini hem de dünya hayatında olan şeyler kazmak için denemek için bize emretti. Ve bir şey anlamlı siparişler için komut komutu nesne ve komut aynı zamanda tüm aracılar uygulamak ve sipariş karşılama yanlışlayan ne yürütmek için.

Doğal bilimler bize Yüce Allah maruz edildiğine dair tüm yararlarını araştırmak için kullanılabilir bilmek bizi teşvik eder. Çünkü yararları ve sonuçların çaba, düşünce ve davranış araştırması olmadan elde edilmeyecektir. Cenâb-ı Allah diyor ki:

وأنزلنا الحديد فيه بأس شديد ومنافع للناس

Ve biz ona büyük bir güç ve insanlar için faydalar geniş bir yelpazede yer alan bir demir oluşturduk, [el-Hadid / 57: 25]

Bu faydalar, ilgili bilimleri, böylece maksimum sonuçlar bilerek dışında elde edilmez.

Bilim övdü ve uzmanlar bilgi ve diğer herhangi bir bilim adamı daha öncelikli ihtiyacı övdü Kur'an ve Sünnet metinlerin bir sürü. Cenâb-ı Allah diyor ki:

قل هل يستوي الذين يعلمون والذين لا يعلمون

Bilmiyorum insanlar biliyorum aynı insanlar var mı? [Zümer / 39: 9]

Onlar Yüce Allah korkusu ve O'nu bilmek olanlar

إنما يخشى الله من عباده العلماء

Kullarına, sadece akademisyenler arasında Yüce Allah'ın Gerçekten korku. [Fatır / 35: 28]

Yüce Allah bilim adamı sormak bilmeyen insanlara emretti.

Cenab-ı Allah da ibadet birçok çeşit gerçekleştirmek ve kirli olduğunu, tüm yasaklı Müslümanları buyurdu. Komutları ve yasaklar bilgiye sahip ve know sonra dışında yapılamaz. Komuta ve yasaklamaya kendisiyle ilgili her şeyi okuyan gerekliliğini göstermektedir emir ve yasaklarına Yani. Yanı sıra Yüce Allah izin verdiği en mu'amalat (insanlar arasında intraksi ilgili her şeyi) ve diğerleri yasaklamaktadır. Bu yüzden izin mu'amalah ayırt etmek gerekir ve hangi izin verilmez anlamına yapmak. Böyle bir sınıflandırma bilgisi dışında yapılamaz. Yüce Allah Yüce Allah Kitap ve Sünnet'te havarilerin indirdiği olmuştur sınırlarını bilmeyen insanlara kınadı.

Allah l komutları arasında birçok ayet komuta cihad ve düşman ile başa çıkmak ve onlara bakmak için yapılabilir gücü hazırlamak için komut. Bu komutlar mücadele teknikleri ve silah eğitimi dışında gerçekleştirilen olmayacaktır.

Yüce Allah da ticari ve ekonomik bilimler incelemek için emretti, hatta Yüce Allah yetimlere onlar bilim biliyorum ve ticaret önce kendi kişisel eşyalarını emanet çalışır böylece hala küçük test emretti. Cenâb-ı Allah diyor ki:

وابتلوا اليتامى حتى إذا بلغوا النكاح فإن آنستم منهم رشدا فادفعوا إليهم أموالهم

Evlilik yaşına kadar ve yetimlere test edin. Sonra, ne zaman onlara mallarını teslim sonra onlar akıllı (smart korumak hazine) sahip düşünüyorum. [Nisa / 4: 6]

Onlar özelliği nasıl yönetileceği hakkında bilgi sahibi ve ticaret bilimi bilmek bilinmektedir kadar yukarıdaki ayette Yüce Allah mülklerini teslim emri değildir.

Bu mükemmel Şeriat yararlı bilgi her türlü bilgi için bize komutları; Tevhid, Usûluddîn, bilim Fıkıh ve hukuk, bilim Arapça, bilim ve siyaset ekonomi bilimi arasında değişen ve bilimler yapabilirsiniz kişisel durumları ve toplumu geliştirmek.

Bu talimat ve bu yasa ile teşvik edilmedikçe dünyada ve ahirette hiçbir yararlı bilgi. Böylece, bu dinin, dini bilimler ve doğa bilimleri de Plank. Hatta bilimler yararlı Dünya dinin bilimin bir parçası haline sokulabilir.

Abartılı olanlar gelince, onlar bilim tek başına dini bilginin kısmına sınırlı olduğundan emin olun. Gerçekten de, ölümcül bir hataya düşmüş.

Bunun yerine materyalist Saygı, onlar gerçek bilim doğa bilimleri ile sınırlı olduğunu algılarlar. Onlar din ve ahlak bozulmuş yani sapmak, diğer bilimlerle inkar. Onların bilim kurak, kendi zihin ve ruh, ne de edify temizlemek olamaz, sadece ürünleri meyve. Iyi bir gelecek daha Bilimi onları daha zarar. Onlar sadece ürünler ve yalnız yeni keşifler iyileştirilmesi yarar, fakat iki tarafın berbat olsun:

Bilim sadece yıkım, savaş ve yıkım getirdi çünkü Birincisi, bilim, onlar için ve insanlık için en büyük felaket olur.

İkincisi, sahip oldukları bilgi ile, onlar Havariler bilimi rahatsız ve din eylemleri yargılamak için cesaret gurur ve kibirli hale gelecektir.

إن الذين يجادلون في آيات الله بغير سلطان أتاهم إن في صدورهم إلا كبر ما هم ببالغيه فاستعذ بالله إنه هو السميع البصير

Onlara kadar herhangi bir neden olmadan, Allah'ın âyetleri hakkında göğüslerini hiçbir şey ama sadece (isteği) zaman zaman bunu başarmak olmaz büyüklüğü savunanlar Sesungguhhnya, sonra Allah'ın koruması isteyin. Nitekim, O, işitendir, görendir. [Mü'min / 40: 56]

فلما جاءتهم رسلهم بالبينات فرحوا بما عندهم من العلم وحاق بهم ما كانوا به يستهزئون

Bu ketarangan ayrıntıları getirerek (gönderilen kim) elçiler onlara bunları gelince, onlara üzerinde bilgi birikimi ile sevindi ve onlar Yüce Allah ceza çevriliydi bunu her zaman perolok eğlence söyledi. [Al-Mümin / 40: 83]

Yukarıdaki açıklamalar ile, dünyada bu yararlı bilgiyi biliyor ve ahirette Allah ve kullanışlı bir bilgi sözde türünü içerir Peygamber n Sünnet kitabında gelen bilim, çekirdek bilim ve fen dalı arasında hiçbir fark yoktur ne de teoloji ve bilim yarı eşit bir dünya. İslam inancı Yüce Allah indirdiği kitaplara sadık bütün gerçeği zorunluluğu inancını, ve Allah Yüce gönderilen tüm Havarilerini içerir gibi. Walhamdulillâh

(Kitabın ad-Din kaldırdı mıydı as-Sahih el-Jami'a Yahullu Masyakil)

[12 / Yıl XVII / 1435H / 2014 As-i Sünnet dergisinin baskısından kopyalandı. Yayın Lajnah Vakfı Istiqomah Surakarta, Jl. Solo - Solo Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo 57 183 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]

No comments:

Post a Comment