!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Tuesday, August 4, 2015

Tanrı'nın onun için dost var, biridir.

bitmiş değildi binmek (332)

 (Bölüm 332), Depok, Batı Java, Endonezya, 4 Ağustos 2015, 20:45 pm).

Tanrı'nın onun için dost var, biridir.

Kur'an-ı Kerim ile onun kelime Tanrı ve birçok hadis (sünnet / el-bilgelik) Muhammed Allah'ın bir tek Tanrı olduğunu iddia ve orada onun için hiçbir müttefiki olduğunu ve o Al Qur'an Suresi'nde net yapmış olduğu Allah böyle bir oğlum ya da bir şey yoktu Al Muminun Allah şöyle buyuruyor 91 ayet:
(91). ما اتخذ الله من ولد وما كان معه من إله إذا لذهب كل إله بما خلق ولعلا بعضهم على بعض سبحان الله عما يصفون
Allah bir oğlu yoktu ve O'nunla beraber bir tanrı varsa bazen onunla birlikte hiçbir ilah (diğerleri), yaratılan her yaratıklar getirecek tanrı ve tanrıların bazı yenilgi olacağını, orada bazıları. Glory onlar iddia ne Allah'a.
Meryem Suresi'nin, ihlas suresi ve diğerleri gibi aynı zamanda birçok diğer surelerin.
Onlar (Allah'a ilişkilendirerek ortakları) şirk taahhüt zaman birçok surenin Allah o (onun eylemleri için Tanrı / pişmanlık için mağfiret) tövbe bir devlet ölür, sonra ne zaman, insanları uyarır, sonra cehenneme gitmek tehdit etti.
Tanrı hala hayatta iken, çünkü tövbe gerekir endişe (Allah'a af dilemenin) bebuat şirk günah, bir çocuk adam (man) Tanrı'ya af isteyen öldü önce, o zaman Tanrı tüm günahları affeder, ama günah şirk ne zaman uyarır.
Peygamber bir adam (adam çocuk) asla şirk yapmanın bir devlet öldüğünde, o zaman Tanrı (sadece Allah Birliğini kabul) cennet onu temin etti.

İŞ İLK KEZ GERİ SİZİ Let

Tarafından
Al-Ustadz Yezid bin Abdul Qadir Jawas حفظه الله


عن أبي واقد الليثي قال: إن رسول الله صلى الله عليه وسلم قال ونحن جلوس على بساط (إنها ستكون فتنة) قالوا: وكيف نفعل يا رسول الله? فرد يده إلى البساط فأمسك به فقال (تفعلون هكذا) وذكر لهم رسول الله صلى الله عليه وسلم يوما (أنها ستكون فتنة) فلم يسمعه كثير من الناس, فقال معاذ بن جبل: ألا تسمعون ما يقول رسول الله صلى الله عليه وسلم? فقالوا: ما قال? قال (إنها ستكون فتنة) فقالوا: فكيف لنا يا رسول الله? نصنع وكيف? قال (ترجعون إلى أمركم الأول)

Ebu Waqid el-Laitsi radi anhudan itibaren, o sahâbe 'diye sordu "Gerçekten Peygamber sallallaahu Şüphesiz iftira olacaktır.' Alaihi sellem'in biz bindirme (mat), üstünde oturmuş iken, dedi," ne dedi Biz yapacağız? "Sonra sallallaahu 'alaihi sellem'in mat elini koydu ve sıkıca tutun ve' böyle yap!" dedi Peygamber sallallaahu Bir gün 'alaihi sellem'in onun arkadaşı dedi,' Şüphesiz iftira olacaktır. ' Ama onun en iyi arkadaşı duymadım çoğu, daha sonra Mu'adh bin Cebel radi anhudan 'Allah'ın Messenger duymadın mı? "dedi Onlar' Messenger ilişkili olduğu ne olacak?" diye sordu O Şüphesiz iftira olacak "dedi. Onlar," Nasıl, diye sordu Allah'ın Bizim Ey Allah'ın elçisi? Ne yapmalıyız? Tekrar ilk ilişki sizi istiyorum "O sallallaahu 'alaihi sellem'in," dedi. "[HR Ath-Mu'jamul al-Kabir içinde Thabrani (no. 3307) ve El-Mu'jamul içinde Ausath (no. 8679). Ath - Syarh Musykilil Atsar bölgesindeki Thahawi (III / 221, no 1184).. El-kül-Shahîhah hadis arasında Şecere bakın (no. 3165), Basha Sinir bi IRU Dzawi Syarhi Marwiyâti Manhajis Selef (s. 146) Şeyh Salim bin 'Eid al-Hilali] tarafından.

AÇIKLAMA
Ile kastedilen, "İlk işlerine dönmek" sahâbe radi anhum anlayışına göre geri al-Kur'an ve Sünnet gibi-olduğunu.

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in el-Kur'an ve Sünnet Müslümanlara bıraktı. Ama yanlış her firqah, onlar el-Kur'an ve Sünnet gibi-uymak itiraf hem Şiiler, Hariciler, Mu'tezile, Mürcie ve firqah-firqah yanlış diğer.

Sonra anlayış herkese göre Sünnet olarak-al-Kur'ân ve yapışan açıklamada net kriterler olmalıdır ??? Bugün gördüğünüz gibi her sınıf veya ra'yu veya kanaat önderlerinin anlayışına göre, o zaman ne olur Çünkü, o anlayış yüzlerce olacaktır Müslümanların ortasında bile anlayış binlerce ve bölünmeler olabilir ve bu büyümeye devam edecek , Allâhul Musta'ân.

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in sahâbe radi anhum anlayışına göre Sünnet olarak-al-Kur'ân ve kaynaklı İslam, hakaret dönerek bunun dışında bir yol sağlar. Bu nedenle, biz Müslümanların arttığını, böylece sapma anlayışı çarparak çünkü şu anda, tek doğru anlayışı olduğu gibi Salih Salafush anlayışına göre Sünnet olarak-el-Kur'ân ve halkına yüklemek için bu Da'wah cihad uzakta gerçek dinden. Onlar yüzünden birçok yanlış anlayış ve akış daha karıştı. Hatta kan dökülmeden bir sonuç, nifak, fitne, çekişme ve felaket gibi. Allâhul Musta'ân nas-alullâhal 'afwa Wal' Afiyah!

kurtuluş ve Müslümanların zafer için yol al-Kur'an ve tarif edilmiş olarak-i Sünnet Yüce Allah mentauhidkan etmek, Shirk, uygulamak ve Sünnet canlandırmak ve kâfirleri tutmak, Yüce Allah ve elçilere itaat yürütmek mesafeli O'na ve O'nun yasaklarını tutun. Ve tabii ki, doğru İslam'ı anlama düzgün Allah'a mentauhidkan ve doğru sünneti çalıştırmak mümkün. Biz Allah ve Resulü tarafından garanti edildiğini doğru anlaşılması döneceğiz. Biz Anlamak Salafush as-Salih sarılmak gerekir. Biz bu sahabelerin anlayış anlayış insanların en iyi nesil döneceğiz. Biz Sahabe, değil din dini, Habib, öğretmenler, usta öğretmenler akademisyenleri ve diğerleri takip etmek, atalarını izleyin kamu rakamlar takip ve beragamanya şekilde uygun din yükümlüdür.

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in anlayış ve sahabelerin din yolu takip etmemizi emretti. O sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

... فعليكم بسنتي وسنة الخلفاء المهديين الراشدين, تمسكوا بها وعضوا عليها بالنواجذ, وإياكم ومحدثات الأمور فإن كل محدثة بدعة, وكل بدعة ضلالة

Sen benim Sünnet ve rehberlik almak hilâfet-ur halifenin Sünnete sımsıkı sarılın üzerine ... zorunludur. Sıkı tutun ve azı dişleri ile onu ısırmak. Ve her durumda, çünkü diada icatlar (din), diada aslında sapkınlık olduğunu icat olduğunu size durumlarda tarafından shun ve her sapkınlık bunun yanlış olduğunu [1].

Kelime O sallallaahu 'alaihi sellem'in Peygamber sallallaahu sünnetine sımsıkı tutmak için bir komut var, yukarıda' alaihi sellem'in ve Sünnet hilâfet-ur Rasyidin radi anhum He ölümünden sonra sallallaahu 'alaihi sellem'in. Sünnet bu inanç, kelime sarılmak dahil geçilen yol, ve Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in ve hilâfet-ur Rasyidin radi anhum ve amel. Mükemmel Sünnet budur. Bu nedenle, ilk nesil üç yönlerini kapsar ne dışında Selef Sünnet adlı değildi. Bu el-Hasan el-Auza'i ve Fudhail bin 'Iyad rivayet edilir. [2]

onlar gerçeği bilmek ve gerçeği ile tüm durumlarda karar nedeniyle dördüncü halifesi Rasyidin çağırdı.

Peygamber sallallaahu komut komutları dinledikten sonra alaihi sellem'in ve hilâfet-ur Rasyidin sünneti 'alaihi sellem'in Sünnet He sallallaahu takip' ve Ulil amri hilâfet-ur Rasyidin olarak şimdiye kadar takip edilmesi Sünnet Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in sünneti takip etmek olduğunun kanıtıdır itaat , Bu Rasyidin radi anhum yanında hilâfet-ur liderlerinin Sünnet için geçerli değildir. [3]

Bu biz-Salih anlayışı Salafush göre Sünnet olarak-al-Kur'ân ve tutun gerektiğini gösterir. Birisi-o de öyledir, diyerek olmamalı "Evet, anlayış şey sopa ile OK." Bu nedenle, Peygamber sallallaahu alaihi sellem'in ve hilâfet-ur sünneti 'alaihi sellem'in Sünnet He sallallaahu uymak için bize emretti' Rasyidin. Yüce Allah onları takip etmek bizi gerekliliği hakkında Kuran'da diyor çünkü bizim yükümlülüğü, Sahabe radi anhum Manhaj (din yolu) takip etmektir.

Cenâb-ı Allah diyor ki:

فإن آمنوا بمثل ما آمنتم به فقد اهتدوا وإن تولوا فإنما هم في شقاق فسيكفيكهم الله وهو السميع العليم

Onlar ona sadık olmuş, ne gerçekten bir ipucu var inanıyorum Yani eğer; Eğer onlar yüz çevirirlerse ve aslında onlar (seninle) bir kavga vardır. Sonra Allah onlardan sizi yeterli olacaktır. Ve O, işitendir, bilendir. [Bakara / 2: 137]

Cenâb-ı Allah diyor ki:

ومن يشاقق الرسول من بعد ما تبين له الهدى ويتبع غير سبيل المؤمنين نوله ما تولى ونصله جهنم وساءت مصيرا

Ve kim onun için apaçık gerçeği sonra Havari (Muhammed) karşı çıkıyor ve bunu yaptı inananlar, biz hata ona izin yol değildir yolu takip ve irade biz cehenneme koydular ve geri yerlerin kötü oldu. [Nisa '/ 4: 115]

Halife Ömer bin 'Abdul' Aziz rahimahullah dedi, "Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in ve onun liderlerinin ölümü Sünnet-i Sünnet ayarladıktan sonra. Take-i Sünnet Sünnet Allah'ın kitabına ve Allah'ın dinine üzerinde iktidara tutunmaya demektir. Bunu ters vakaları, Sünnet-Sünnet yerine değiştirmek ve görmeye hakkı yoktur herkes. Onunla kim berpetunjuk, o ipucu var. Onunla yardım istedi kimse, o yardımcı olacaktır. Kim bıraktı ve müminlerin dışındaki yolunu izleyin, Onu kuasakan ve nerede en kötü geri Cehennem koymak menguasakannya ne Yüce Allah. "[4]

Onlar olanlardır çünkü İmam İbn Ebi Jamrah rahimahullah "Alimler, Yüce Allah kelimesinin anlamı hakkında söylediler" ve inananların yol değil yol takip söyledi "sorusu ilk kuşak sahabelerin (yol) olduğunu Hangi öz-vahiy yoluyla doğrudan kendilerini khitab aldı ve onlar sorarak içlerinde meydana gelen musykilah (belirsizlik) tedavi (Peygamber), sonra O sallallaahu 'alaihi sellem'in en iyi cevap olarak onların sorularını yanıtlamak ve onlara açıklamak iyidir En mükemmel açıklama ile, bu yüzden, onu ezberlemek, bunu düzeltmek, onu uygulamaya koyun, menukilnya ve onu haklı, bunu duymak onu anlıyorum. Onlar üzerimize büyük bir fazilete sahip. Bu onlar çünkü nedenle, biz bir ip ve Peygamberimiz (Allah), bizim Yardımcı ipine bağlı kayış. "[5]

Bu ayet yol birisi olarak müminler irtidat sokaklarına girer ve Cehennem girerek cezalandırılabilir çünkü ihlal ettiğini gösterir. Bu ayet aynı zamanda Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in Müslümanlar müminlerin yolunu takip etmek için bu sonucu zorunludur İslam'ın en büyük ilkedir izleyin gösterir. Bu paragrafta inananların yolunu inançları, kelime ve sahâbe radi anhum ve amelleri vardır. Çünkü ne zaman Yüce Allah kelime olarak sahabelerin dışında hiçbir müminler vahiy:

آمن الرسول بما أنزل إليه من ربه والمؤمنون

Resul inananların yanı sıra, Rabbinden kendisine indirilene el-Kur'an inanç vardı .. "[Bakara / 2: 285]

Müminler sadece Sahabe radi anhum, başka bir şey olduğu zaman.

Yukarıdaki ayet şeriat anlamakta sahabelerin yolunu izleyerek zorunludur ve menyalahinya sapıklık olduğunu gösterir. [6]

Cenâb-ı Allah diyor ki:

وأن هذا صراطي مستقيما فاتبعوه ولا تتبعوا السبل فتفرق بكم عن سبيله ذلكم وصاكم به لعلكم تتقون

Ve gerçekten de, bu benim dosdoğru yol budur. Yani takip edin! O'nun yolundan sizi dağılım olacaktır sokaklar (diğerleri) takip etmeyin. Böylece O, siz Allah'tan korkun ki, size emrediyorum "[En'am / 6: 153].

Abdullah bin Mes'ud radi anhudan dedi:

خط لنا رسول الله صلى الله عليه وسلم خطا بيده ثم قال: هذا سبيل الله مستقيما, وخط خطوطا عن يمينه وشماله, ثم قال: هذه سبل] متفرقة [ليس منها سبيل إلا عليه شيطان يدعو إليه, ثم قرأ قوله تعالى: وأن هذا صراطي مستقيما فاتبعوه ولا تتبعوا السبل فتفرق بكم عن سبيله ذلكم وصاكم به لعلكم تتقون ڑ ڑ

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in eliyle çizgi yapılmış ve sonra dedi ki,' Bu Allah'ın dosdoğru yoludur. "Sonra sallallaahu 'alaihi sellem'in iki tarafında çizgiler yapılan ve sonra (Bu sokaklar dağılma' dedi Onu çağıran bir şeytan olduğu yerde dışında bu yolların yanlış) hiçbiri. "Sonra sallallaahu 'alaihi sellem'in, Yüce Allah sözünü oku" Ve gerçekten de, bu Dosdoğru yol budur, yani takip edin! O'nun yolundan sizi dağılım olacaktır sokaklar (diğerleri) takip ediyor musunuz. Böylece O, siz tedbirli olabilir, size emrediyorum .. "[Al-En'am / 2: 153] [7]

Şeyhülislam İbni Teymiye rahimahullah "dedi varsa bir bu konuda permisalan Yüce Allah ile karşılaşma ve Karramiyyah, Kullâbiyyah gibi Ahlus Sünnet Kalam yaklaşım Haricilerin, Mu'tezile, Jahmiyyah, Râfidhah yanı sıra uzmanlar, tüm grupların durumları dikkate alınarak istediğiniz anlamda bir adam el-Asha'ira ve bunlara ek olarak, her biri sahabe ve hadis uzmanları bilgin tarafından alınmıştır şey dışarı bir yol olduğunu ve bunların her biri düşünce bu şekilde onlar kesinlikle mantıklı bir kişi olur, doğru Onlar (firqah-firqah) 'diye sallallaahu ki (alaihi sellem'in, alaihi sellem'in kendi arzuları konuşmadılar el-Ma'shum Peygamber sallallaahu)' tarafından benzetti bu permisalan belirtilen, ancak bir vahiy ona ifşa bulundu. "[8]

Bu sapma ve Shirathal Müstaqim ve menyempal her firqah (grup), onlar (her grup idi) hakikat ve her grup gururlu bir grup kendisini vaaz Şeyh el-İslam'ın kelime açıklar. 'Akide, ibadet ve Manhaj prensibi onlar ilke ve manhajnya sahabe farklılık çünkü Aslında, onlar Hak yolunda yukarıda açıkça temelde değildir. Onu davet bir iblis olmalı her grup tarafından takip edildiğini, her yol üzerinde ayeti açıklayan Yukarıdaki atsar belirtildiği gibi. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in biz Peygamber sallallaahu tarafından alınmıştır bu yolu takip edecektir tek kurtulan vardır açıkladı' alaihi sellem'in ve sahabeleri radi anhum. Bu şekilde Tarikatı.

Biz Sahabe radi anhum beragamanya yoluyla din yükümlüdür ilk kez işlerine döneceğiz. Onlar-Salih garantili Salafush cennet vardır. Biz cennete gitmek istiyorsanız o zaman Sahabe radi anhum izi, anlayış ve uygulamayı takip etmek zorunda.

Sahabelerin anlayış ve dini yollar izleyerek Müslümanlar arasında iftira, nifak, fitne, çatışma ve düşmanlık çeşitli bir çıkış yolu (çözüm) olduğunu. Umarım iftira çeşitli uzak tutulmalıdır ve umarım Allah bize Manhaj Selef yukarıdaki rehberlik ve istiqamah Tevfik verir.

[As-i Sünnet dergisinin Special Edition 12 / Yıl XVII / 1435H / 2014M kopyalanan. Yayın Lajnah Vakfı Istiqomah Surakarta, Jl. Solo - Solo Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo 57 773 Tel. 0271-858197 Faks 0271-858196]

No comments:

Post a Comment