!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Monday, June 29, 2015

Şii sapkınlığı

bitmiş değildi binmek (299)

(Bölüm 299), Depok, Batı Java, Endonezya, 30 Haziran 2015, 11:29)

Şii sapkınlığı


Şii mashab sorunları şu anda en İranlıların grup Ehl-ül-i Sünnet waljamaah (Sünni) karşı Şii grubu içeren Suriye, Irak ve Yemen gibi Ortadoğu, özellikle çatışma, giderek daha çekici onadı.
İslami grup halawit olan suriye Esad rejimi, aynı zamanda Sünni ayrıca Sünni muhalif gruplar ve gruplar Daulah, İslami (ISIS) karşı İran askerlerinin yanında Lübnan Şii Hizbullah ordusu destekli.
Iraklı yetkililer de ISIS iktidarına karşı Hizbullah'ın Şii rejimi ve İran destekli.
Yemenliler bir grup karşı Yemen Şii el-Huti isyancı grubu Suudi Arabistan ve Körfez İşbirliği Konseyi, Pakistan ve Mısır yardımcı Sünni direniş olsa.
Radyo Rodja bölgesindeki tauziahnya Armen Naro göre, Kuran Şia Fatimid mushab kullanarak mushab Usman bin Affancığım kullanımı sünnilikten farklıdır.
Şii ayrıca 12 imamlar onlar görünmeyen şeyler Havarileri ve Melekler aşan elde inanıyorum.
Ayet 50 Sure Annam sözleriyle Allah'ın yalnızca Tanrı görünmeyen bilen tek kişi bile Hazreti Muhammed'e ve melekleri söylerken görünmeyen bilmiyordum.
MUI: 10 Tanışma Kriterleri Şii Doktrin Cult

KIBLAT.NET, Cakarta - Endonezya Ulema Konseyi (MUI) Merkez son zamanlarda halk tarafından sorgulanan Şii mezhep yanlış ve sapkın bir grup olduğunu belirtti. MUI göre, Şiilik Sari Pan Pacific Jakarta Salı günü Rakernas kült MUI kurulmuştur on kriterleri, 2007 6 Kasım, araya geldi.
Yukarıda sapkın ve sapkın öğretileri olan Cakarta MUI kurulan on kriterleri içeriyorsa 2013 yılında MUI Nepember Merkezi tarafından yayınlanan kitap, 'Endonezya Sapma ihtiyatlı olarak Anlayış ve Şii' İslam bir öğretim söz edilmektedir. On kriter MUI ilk bahsedildiği; İslam ve Öğretilerin, ikinci beş Pillars birini inkar; inan ister önerme syar'i (Kur'an ve Sünnet), üçüncü ile tutarsız inanç takip edin; Kuran sonra vahiy inanıyorum dördüncü; Kuran'ın doğruluğunu ve gerçeği inkar.
MUI beşinci, devam edin; Kur'an yorumlamak yorumlama, altıncı kurallarına dayalı olmayan; İslami öğretilerin, yedinci kaynağı olarak hadisleri inkar; taciz / Peygamber ve Havari, sekizinci denyelerde; Son Peygamber ve Messenger, dokuzuncu Hazreti Muhammed'i inkar; Şeriat ve onuncu ayarlanmamış ibadet puan artış / azaltmak; onun grup değildi çünkü adam Müslümanları mengkafirkan.
"Sapkın gruplar üzerinde on kriter kucakladı ve Şii imamet, İsna Asyariah ve Madzhab Ehli Bait (Sürüm Şii) tarafından pratik var" MUI kitapta topluma ücretsiz olarak dağıtıldı söyledi.
MUI gösterisi, Şii grup bazlı bir çalışmada benimsenen on kriterleri ortaya çıktı ve müzakere İslam Merkezi Pamekasan, Madura binasında 3 Ocak 2012 tarihinde silaturrahmi Ajansı Pesantren Madura Ulema (BASSRA) taşıdı. İslam'ın ilkelerinden sapma Şii İmami inançlar arasında çalışmaya BASSRA göre şunlardır:
Birincisi: ekleme ayağı olarak Kur'an ve otantik Hadis tevatür metinlerden farklı Tenets ve Şii İslam'ın Pillars, Iman ve İslam'ın direkleri olarak Al Kuala (priesthood Ali bin Ebi Talib ve Keturuannya).
İkincisi: Kur'an özgünlük ve hakikati inkar anlamına gelen Kur'an onların tahrif (enterpolasyon) inanmak
Üçüncüsü: İslam inancının ayağı ve en temel, yani Al Territory inanmıyor ilkeli adam dışında çünkü başka hizip mengkafirkan keompok, bir Müslüman, kötü, hatta pagan kabul edilmez. Ve bu sadece genel Müslümanlar için değil, ama aynı zamanda onlara bağlılık yemini kabul Peygamber Halife Ebu Bekir, Ömer ve Osman Radıyallahu anhum ve herkesin temel arkadaşları içerir.
İçinde 152 sayfaları gibi kalın bir kitapta, MUI ayrıca Şii, saf İslam öğretileri sapan öğretileri olduğunu iddia büyük bir Endonezyalı bilim adamlarının açıklama bahseder hangi Selef Salih öğretilerine göre. Bilginler Şeyh Haşim Al Eş'ari (Rais Akbar NU), Prof. Dr. vardır DR. Hamka DR, (Muhammediye ve MUI kişniş dönemini 1975-1980 Şekiller). Muhammed Nasır (Kurucu Yayılma Konseyi (DDI) ve KH. Hasan Beşir (MUI dönemi 1985-1998). [Hunef]

No comments:

Post a Comment