!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Monday, July 27, 2015

Bize Başına gelenleri küçük kıyamet öncesi Bertaubatlah (mağfiret).

bitmiş değildi binmek (324)

 (Part 324), Depok, Batı Java, Endonezya, 27 Temmuz 2015, 19:58 pm)

Bize Başına gelenleri küçük kıyamet öncesi Bertaubatlah (mağfiret).

Küçük Yargı kitabında Tanrı tarafından kurulmuştur ölüyor tarafından insanlığa bela ki (öldü) Kıyamet başlangıcı:
"Levh Mahfuz".

Peygamber sallallaahu alaihi sellem'in şöyle dedi: "Allah gökleri ve yeri yaratan Allah önce elli bin yıl tüm yaratıkların bütün kaderini belirledi." (HR. Müslüman hayır. 2653).

"Biz onu yaratmadan önce hiçbir şey bir felaket kendi içinizde toprak ve (ne) hakkında düşen ancak Kitap (Levh Mahfuz) yazılıdır. Şüphesiz o "Allah'a göre kolaydır. (. QS Hadid: 22).

Sura Al Hicr ayette 4 Tanrı Tanrı geciktirmek veya bir halkın ileri ölümü (bir kişi) değil almak söyledi.
Allah Taha Suresi At 82 diyor ayet çünkü Yani Allah'a kardeşim bertaubatlah (merhamet (Taubat Nasuha) nefes henüz Allah tevbe edenler için her şeye kadir penganpun olduğunu, yemek borusu (boğaz) ulaştı.

Suresi Taha 80-82 ayetler: Onlara Allah wa Subhaanahu Ta'aala nimetlerini İsraillileri hatırlatmak için.

يا بني إسرائيل قد أنجيناكم من عدوكم وواعدناكم جانب الطور الأيمن ونزلنا عليكم المن والسلوى (80) كلوا من طيبات ما رزقناكم ولا تطغوا فيه فيحل عليكم غضبي ومن يحلل عليه غضبي فقد هوى (81) وإني لغفار لمن تاب وآمن وعمل صالحا ثم اهتدى (82

80-82 Suresi Taha çeviri Ayetler

80. [4] Ey İsrailoğulları çocukları [5]! Nitekim, biz düşmanlarına [6] sizi kurtardı ve biz dağ [7] Biz kudret helvası ve salwa sana indirdik (Mount Sinai) sağ tarafındaki (bermunajat için) sizinle bir anlaşma girmiştir.

81. Size rızık verdik iyi yiyin, ve sizin üzerinize benim öfke neden sınırları [8], aşmamaktadır. Kim o gerçekten benim gazabı üzerine, o öldü [9].

82. [10] Ve gerçekten, ben en bağışlayandır [11] tövbe edenlere, sadık [12] ve salih amellerde ve ardından talimatları [13] kalır.

Bazı sûrenin Al Kur'an ve Hadis (Peygamber Muhammed'in Sünnet) Allah, günah şirk taahhüt dışında Tanrı Tanrı / iş ortaklarına ilişkilendirerek (sürece o tevbe olarak, her kişi hatta bütün dünya ve gök tüm günahlarınızı bağışlasın diyor iki zamanlama Rab, Tanrı vardır varsayalım Üç, orada Baba Tanrı, Tanrı Anne ve Tanrı'nın Oğlu), ya da Allah birden fazla olduğunu düşünüyorum.
Ama ölüm merengutnya önce tövbe ise içten tövbe (Taubat Nasuha), o hayatta olanlar arasında ise, bu şirk yapanlara.
Mutlak Assaduallaillahaillah Assaduanna Muhammed Rasullah: iki cümle inanç söylemek için onu ilk kez oldu şirk olanlar tövbe nasıl:

Şehadet göre Etimoloji
Şehadet (الشهادة kül-Şehadet) bir isim Masdar شهادة, (Madhi fi`il) bir geçmiş zaman fiil sonucu değiştirmek gibi Arapça statüsü elde edilir: Syahida (شهد), hangi o (o tanıklık) ifadelerine yer verildi demektir; dikasrahkan harfi Ha` (شهد بكسرالهاء) ile. inanç kelime anlamı tanıklık (tanık, tanıklık) vermek oldu; tanıma (vererek tanıklık) vererek, rehin sadık vererek.
Terminolojisinde, inanç başka tanrı yoktur, ancak Allah ve Muhammed Allah'ın (Resulü) habercisi olduğuna tanıklık kendini beden ve ruhun bir ifadesi olarak yorumlanır.
İki Shahadah
Yani, Syahadatain denilen iki cümle Shahadah tanıklık içermektedir:
Bir-laailaha illallaah Ashhadu (ا شهد أن لا إله إلا الله) anlamına gelir: Ben Allah'a hiçbir tanrı ekleme olduğunu ifade
Ashhadu wa anna Muhammeden rasuulullaah (و اشهد أن محمد ر سو ل الله) anlamına gelir: ve ben bahwanya Muhammed Allah'ın elçisidir ifade verdi.
Koşullarına göre Creed Anlamak
Yani, yaklaşık 2 anlamları gösteren Syahadatain bulunan iki cümle dayalı Tevhîd Usul al-din âlimleri (din bilimi konuları) göre:
Tevhid Tanıma (Tevhid Syahadat).
Yani Müslüman sadece kabul edilebilir ve ibadet, bir Tanrı, Allah (: Allah Birlik Allah'ın Birlik anlamında), olduğunu. Her senet vb tapu, şerefiye (şerefiye), Allah'ı ilişkilendirerek tarafından değil (Poleteisme, şirk yapmak) olduğunu Tevhîd vasiyet kanıt Creed
Tanıma Apostolik Creed (Creed Havariler).
Bu Müslüman Peygamber geliyor / iletti her şeyi inanmak zorundadır, olduğunu. Delil vasiyet Havariler Creed olarak: Peygamber sünneti takip, zorunlu rehber Müslümanlar olarak Peygamber geleneklerini aldı.
İslam Shahada göre
Ulema bir açıklama çoğunluğu göre, inanç İslam'ın (Arkan-el İslam أركان الإسلام) ya da ayağı din (Arkan ad-Din أركان الدين) beş direkleri yer alan ve ilk ayağı görüntülenir. Yasal inanç uygulanması her Müslüman ve Muslimah için zorunludur.
Shahadah kullanımı
Şehadet İslam aşağıdaki ritüelleri bazıları bulunabilir:
Birisi ilk Muallaf İslam'a içine girdiğinde, kişi iki cümleleri Creed rehin okumak için gereklidir.
Dua hareketi okuma namazı oturan tahiyyat.
Şu anda İslam'da evlilik IJAB Kabil rehin ritüel okuma
İslam ile ilgili diğer konularda

kelime ve Sünnet Tanrı'nın sözü: Her çocuğun günah işledim olmalı adam (kesinlikle günahkâr, Peygamberler ve Messengers hariç Peygamberler ve Peygamberler insanın gerçek düşmanı Tanrı'nın uyardı ilk insan Adem hariç (Tanrı günahtan tutulan), şaşmaz gibi Şeytan, Şeytan çok başarılı neden meyve quldi yemek Adem ve Havva cazip Adem yeryüzüne Heaven taşındı, ancak Adam hata günah işledikten için Tanrı'ya tövbe yeryüzünde ilk insan oldu.
"Levh Mahfuz" Adem'in olaylar gerçekten belirledi adam yeryüzünde halife oldu ve kitabın Tanrı tarafından kurulmuştur Tanrı eylemleri olmuştu.

Kıyamet Bilgi

Tarafından
Dr. Abdillah bin Yusuf ibn Yusuf el-wabilEl-Kuran'da pek çok ayette ve Peygamber hadisleri tarafından gösterildiği gibi kıyamete hakkında bilgi, sadece Allah teâlâ olduğu bilinen görünmeyen bir konudur sallallaahu 'alaihi sellem'in kıyamet günü hakkında bilgi bilinen tek vaka olduğu için Yüce Allah tarafından. O bir melek bunu göstermek, ne de [1] gönderilen bir Peygambere yan yana değildi. Kimse Allah teâlâ dışında zaman kıyamet bilir.

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in insanlar o zaman kıyamet sordum sık sık, kıyametin ve ölümcüllüğün durumu hakkında konuşun. O Kur'an Apocalypse Tanrı Kendisi için ayrılmış bir şey olduğunda bu bilgiyi açıklayan bir sadece Allah'a bilinen görünmeyen yanı sıra ayetlerin meselesi olduğunu bildirdi.

Bunlar arasında onun sözleri şunlardır:

يسألونك عن الساعة أيان مرساها قل إنما علمها عند ربي لا يجليها لوقتها إلا هو ثقلت في السماوات والأرض لا تأتيكم إلا بغتة يسألونك كأنك حفي عنها قل إنما علمها عند الله ولكن أكثر الناس لا يعلمون

"Onlar 'bu ne ne zaman?' Kıyamet hakkında sormak Say, 'Rabbimin tarafında kıyamet Şüphesiz bilgi; kimse onun varış saati, ancak O'nu açıklayabilirim. Kıyamet Göklerde ve yeryüzünde (canlılar için isyan) çok ağır oldu. Yargı size gelsin ama aniden olmaz. "Onlar gerçekten biliyor sanki size sormak. De ki, '. Şüphesiz kıyamet Allah ile, fakat insanların çoğu bilmiyorum Günü bilgisi' "[Al-A'raaf: 187]

Allah Teâlâ buyurdu Peygamberi, Muhammed sallallaahu 'alaihi sellem'in kıyamet bilginin Diye açıkça sorunu bilen tek kişi ise, yalnız sadece Allah'a ve o, ne zaman insanlığa ilan etmek amacıyla göklerin sakinlerinin hiçbiri ve yeryüzü bilir.

Tanrı tarafından konuşulan gibi:

يسألك الناس عن الساعة قل إنما علمها عند الله وما يدريك لعل الساعة تكون قريبا

"İnsanlar kıyamet günü hakkında sormak. . Söyle, sen (Ey Muhammed!), O zaman yakın Kıyamet Günü olabilir biliyor musunuz "'. Şüphesiz Saat bilgisi Allah sadece beraberdir' [Al-Ahzaab: 63]

Yanı sıra Tanrı tarafından konuşulan gibidir:

يسألونك عن الساعة أيان مرساها فيم أنت من ذكراها إلى ربك منتهاها

"(Kafirler) sana Saat hakkında (Muhammed) sormak ne zaman olur? (Bu) (zaman) söz edilebilir kimlerdir? . Rabb senin sonuna (hüküm süresi) döndü "[An-Naazi'aat: 42-44]

Sonra geri yalnız Allah'a kıyamet bilginin doruk noktası.

Gabriel Alaihissallam Peygamber sallallaahu sorulduğunda nedenle, alaihi sellem'in dedi 'günü alaihi sellem'in kıyamet-uzun-Cibril hadisinde Peygamber sallallaahu açıklanan':

ما المسئول عنها بأعلم من السائل.

"Bu konuda istendi İnsanlar sordu kişinin daha fazla bilmiyor." [2]

Kıyamet Günü Olay olduğunda Gabriel bilmiyordum, öyle yaptım Muhammed sallallaahu 'alaihi sellem'in.

O Apocalypse yakın zaman o aşağı gidecek tarihli karar, ne Benzer şekilde, Hz İsa Alaihissallam, o bilmiyor. Açıklanacağı gibi büyük işaretler kıyamet dahil bile (Hz İsa'nın düşüş),.

Al-İmam Ahmed rahimahullah ', Abdullah bin Mes'ud radi anhudan Peygamber sallallaahu' yanı sıra, İbn Mâce ve el-Hakim rivayet alaihi sellem'in, şöyle dedi:

لقيت ليلة أسري بي إبراهيم وموسى وعيسى, قال: فتذاكروا أمر الساعة, فردوا أمرهم إلى إبراهيم فقال: لا علم لي بها, فردوا الأمر إلى موسى, فقال: لا علم لي بها, فردوا الأمر إلى عيسى فقال: أما وجبتها; فلا يعلمها أحد إلا الله ذلك, وفيما عهد إلي ربي عزوجل أن الدجال خارج, قال ومعي قضيبان, فإذا رآني, ذاب كما يذوب الرصاص. قال: فيهلكه الله.

"Ben-Isra'kan gökyüzünde oldu gecesi, ben İbrahim, Musa, İsa ve ile bir araya geldi." Dedi, "Sonra kıyamet davayla ilgili söz vardır, o da İbrahim'e kendi halinde geri, o ben 'dedi Bunun bilgiye sahip değildi, Musa'ya kendi halinde geri ver. Ben, bu konuda bilgi sahibi olan davayla geri etmeyin 'İsa. "Sonunda dedi," ne zaman olur, sonra kimse Allah'tan başka bildiği gibi' Sonra, dedi. ' Bana Rabbim Yüce tarafından verilen âyetlerini arasında, 'Şüphesiz Deccal çıkacaktır. "O dedi ki,' Ben iki kılıç taşıyordu. Beni görürse, o eriyik kalay olarak eriyecek. Sonra Allah onu yok. 'Dedi,' "[3]

Onlar Havariler Ulul Azmi ve bunlar zaman Apocalypse bilmiyorum.

Ve İmam Müslim Cabir bin'in ve rahimahullah rivayet Abdillah radi anhuma, o duydum "dedi Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in ölmeden bir ay önce söyledi Kimden:

تسألوني عن الساعة? وإنما علمها عند الله وأقسم بالله ما على الأرض من نفس منفوسة تأتي عليها مائة سنة.

'Sen kıyamete hakkında sordu? Bilim sadece Allah'ın tarafında olduğunu ve Allah'ın adıyla yemin ederken, hiç kimse canlı hiç bir yüz yaşında bu yeryüzünde doğmuş bulunmaktadır. "[4] [5]

Bu hadis olasılığı inkâr Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in Gabriel sonra onu sorgulamaya bilgilendirdi.

İbn Kesir rahimahullah Bu ümmi Peygamber Havariler lideri ve buradaki tüm konuk, toplayıcı onur bir karar vererek, onlar -shalawat kapak ve Allah'ın selam onu- lütuf Peygamber taşıyıcısı, pişmanlık arayanın, savaşın lideri üzerine olsun "dedi insanlar o da hadis Enes ve Sehl bin Sa'd'ın radi anhuma otantik bir hadiste dedi ki, (Syafa'at elde etmek için) ona toplandı:

بعثت أنا والساعة كهاتين.

'O beni ve iki (parmaklar) gibi kıyamet günü gönderdi. "[6]

O mevcut parmağı ve sonrasında (orta parmak) daha yakındır. Bu konuda sordu Yine onun koşullar Tanrı ona Doom bilimi geri onu sipariş vardı, Allah diyor ki:

قل إنما علمها عند الله ولكن أكثر الناس لا يعلمون

"... De ki, kıyamet o Allah'a aittir, fakat insanların çoğu bilmiyorum Günü'nün 'Şüphesiz bilgi." [Al-A'raaf: 187] [7]

Düşünüyor herkes Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in el-Kuran ayetleri ve Peygamber hadisleri söz konusu bu varsayımları reddetmek çünkü Apocalypse, o, bir aptal olduğu zaman biliyorum.

İbn-i Kayyim rahimahullah dedi ki, "Ve çağımızın bilim uzmanları olduğunu iddia edenlere yalanları ortaya koymuştur. Bilgi kendisine verilmediği zaman o (bilgisiyle) memnun miş gibi Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in biliyorum kıyamet. "Dedi (O uygundur)," Peygamber sallallaahu' alaihi kez hadiste Cebrail dedi salla :

ما المسئول عنها بأعلم من السائل.

'Bu konuda istendi İnsanlar sordu kişinin daha fazla bilmiyor.'

Sonra söyleyerek, asıl anlamını çarpıtmak "anlamı, 'Ben ve sen bunu biliyorsun."

Bu kötü niyetli büyük çılgınlık ve kötüye olduğunu. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in Tanrı hakkında daha fazla bilgi edinmek, (uygunsuz) o sadece aptallar, "dedi, bir zenci olarak" I ve Judgement olduğunda biliyorsunuz, "kabul birisi söyledi önce, o olduğunu bilir Gabriel, "Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in kendi sözleriyle dürüst, şöyle dedi:

ما جائني في صورة إلا عرفته غير هذه الصورة.

"O bundan daha onu diğer biliyordu şekilde bir istisna gelmiyor." [8]

Başka kelimelerde:

ما شبه علي غير هذه المرة.

"O (Cebrail) bu vesileyle beni kenara gizlenmiş olmamıştı."

Başka kelimelerde iken:

ردوا علي الأعرابي ...

"Bana Bedevi getir ..."

Sonra onu aramaya gitti, ama onlar bunu alamadım.

Peygamber 'sellem'in belirttiği gibi o bir süre sonra Gabriel olduğunu biliyoruz alaihi Ömer'in radi anhuma, "Sonra uzun bir süre sessiz kaldı, sonra' O 'Ömer dedi sallallaahu! Sormak kim olduğunu biliyor musunuz? '"[9]

Söyleyerek anlamını çarpıtmak olanlar, "O zaman geçti geçtikten sonra dışında o sahabe vaaz yok iken o, sordum çünkü o Cebrail olduğunu biliyor!"

Hadiste sonra ifadesi: (ما المسئول عنها بأعلم من السائل) sordu ve sordu ve bu kıyamet durum (eşit bilmiyorum) şekildedir sordu, sonra herkes sordu herkes dahildir. [10]

Benzer şekilde, işaretler söz ve zaten bildiğiniz soruyu ilân anlamı yok, daha o işaretler hakkında sorular değildi zaman.

Ve bu daha tuhaf erkekler arasında ünlü hadisleri hakkında sorularınızı ifşa sonra el-Haawi olarak Suyuti tarafından ifade neyi görüş Şüphesiz Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in bin yıldır mezarında kalmaya olmaz ", değil mi? Ben bu hiçbir vakıf hiç orada yanlış olduğunu cevap "O (Suyuti)," dedi. "

Sonra dedi ki el-Kasyfu 'bir Mujaawazati Haadzihil Ümmet el-Alf, başlığı ile bu konuda bir kitap yazdı ortaya:

Birincisi, mevcut hadislerin binden fazla yıl ve geliştirmeler bu varlıklar süresi beş yüz yıl ulaşamayan göstermektedir; bu yolda çeşitli rivayet çünkü bu dünyanın yaşı yedi bin yıl ve Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in altıncı yıl binlerce sonunda gönderdi. [11]

Sonra onun zaman beş yüz yıl ise sonuca sadece mümkün olmadığını hesaplamalar bazı bahsetti. Sonra hadis ve ona göre yapılanır atsar-atsar bahseder:

Bu reklam-Dahhak ibn az-Zuhani Zummal al-Kabiir içinde sporcudan Thabrani rivayet edilir arasında, dedi, "Ben o zaman Peygamber söyle, bir rüya gördüm sallallaahu 'alaihi sellem'in," o daha hadis hangi açıklanan söyledi :

إذا أنا بك يا رسول الله على منبر فيه سبع درجات, وأنت في أعلاها درجة. فقال: أما المنبر الذي رأيت فيه سبع درجات وأنا في أعلاها درجة, فالدنيا سبعة آلاف سنة, وأنا في آخرها ألفا.

"Aniden yedi adım vardır minber, Resulullah O (yakın) olduğu ve en yüksek merdivende olan" Sen, minber yedi merdiven var Gördüğünüz gibi, "o dedi ve ben merdivenlerden oldu En yüksek o (yaş) yedi bin yıl demektir ve ben son yıllarda binlerce idi. "[12]

O (Suyuti) ad-Dalaa-il'in el-Beyhaki tarafından rivayet hadis ve as-Suhail İbn Abbaas için mauquf rivayet sanadnya dha'if bu hadis, hadis ama yol boyunca anhuma söyledi söyledi -path otantik ve sporcudan Thabrani [13] ve bazı atsar ile bu köşe menshahihkan güçlendirmek.

Sonra da Suyuti açıklıyor Peygamber kelimelerin anlamı sallallaahu 'alaihi sellem'in: "... ve ben son yıllarda binlerce idi." Nokta Müslümanların çoğu, binlerce yedinci yılında olan o gönderildiğini katma se tarihini maç olduğunu Binlerce altıncı yılın sonunda. Yargı yedinci bin sağ oldu çünkü o ise, yedinci bin yılı başında, Deccalın, Hz İsa'nın düşüş ve bizim zaman önce batıdan güneşin doğduğu karşılaştım aşkın bir yüz yıl kadar büyük kıyamet şüphesiz işaretleri de gönderildi vardı hiçbir şey o zaman oldu, o zaman bu belirten üç yüz yıldan yıla yedi bin daha kalanı. [14]

Bu özet kelime olarak Suyuti rahimahullah olduğunu ve (bu sözleri) de hadis otantik olan el-Kur'an-an net bir ifade ile çarpışır; Bu dünya hayatı Allah teâlâ dışında kimse tarafından bilinmemektedir. Dünyanın yaşını biliyorum Çünkü eğer, kesinlikle biz ne zaman Apocalypse bilecek. Sen el-Kuran ayetlerinde ve Allah teâlâ dışında ne zaman kıyamet bilinen olmadığını Peygamber hadislerinde önceden bilmek zorunda.

Benzer şekilde, onu orada reddediyor gerçeği olduğu (Suyuti düşünüyorum). Biz Deccal dışarı gelmedi ise, erken onbeşinci yüzyılda Hijriyyah vardır, çünkü Hz İsa aşağı gitti değil. Suyuti gibi oraya bir yüzyıl ve İsa Alaihissallam başında Deccal dışarı diyor bir tarih ve onu öldürdü belirtiyor. Güneş yüz yirmi yıldır batıdan yükselir ve iki ponponları (trompet) arasındaki mesafe kırk yaşındaydı sonra Sonra kırk yıl yeryüzünde yaşadı, insanlar yeryüzünde ikamet, bu tüm son iki yüz yıl içinde gerçekleşmesi gerekiyordu [15 ]. Sonra Deccal dışarı şimdi, iki yüz yıl olmalıdır eğer, sözlerine dayanarak, böylece yılı bin altıyüz sonra kıyamet oluşumu.

Bu grubu açık kebathilah herhangi bir yaş sınırı hadis dünyadır.

İbn-i Kayyim rahimahullah el-Manaarul Muniif ona bir hadis yanlışlığını bilinen bazı şeyler kitabında dedi. O, bu ise arasında "dedi böyle diyor yaş sınırlaması en hadis olarak el-Kur'an-açık, bir menyelisihi hadis metinleri biz yedinci bin yılda ise dünyanın yedi bin yıllık ömrü sadece. Bu hadis otantik, mutlaka herkes Doomsday bugün çağımızın 251 yıl oluşacağını bildiği gibi bu, en belirgin yalandır. "[16]

İbn-i Kayyim onun bu gibi kelimeleri söyledi Hijriyyah sekizinci yüzyılda yaşamış ve onun kelimeleri fazla 652 yıl sonra geçti, ama dünya sona ermedi.

İbn Kesir kitaplarında yer alan As "dedi Ve kısıtlama süresinin şeklinde Kitap Ehli binlerce geçmişe sahip ve yüzlerce yıl Israiliyyat (İsrail People / Yahudi-ed. Kaynaklanan hikayeler), yani birden fazla kişinin parlak bilim adamları İçinde onları suçlamıyorum, ve bunu elde etmek için hak, hem de bir hadis var gibi sert davranmasını -terangan:

الدنيا جمعة من جمع الآخرة.

"Dünya önümüzdeki birkaç hafta içinde bir haftadır."

Bu hadis sanadnya uygun olarak kıyamete zamanlamasını belirler herhangi hadis değil otantik yanı sıra, değil otantik Sened. [17]

Onun Kıyamet belirtileri ortaya çıkan zaman kıyamet günü, o kimse bilmiyor zaman hiç kimse bilmiyor gibi. Ömer ibn el-Khaththablah olarak ayarlanır Tarih açıktır, bu yıl bu böyle olacak, ve takvim Peygamber sallallaahu zamanında yapılmış değil çünkü o olur, bu yıl, o zaman doğru değil 'alaihi sellem'in, ama' o Ona ve ilk hesaplamada bir içtihat Medine'ye Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in olaylar göç başlar.

Kurtubi Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in bir yıl zamanlaması ile iftira ve oluşacak olaylar hakkında bildirdiği herhangi Ar- kırılmasına neden olabilir ki (tarih keshahihan belirlenmesinde) doğru şekilde gerektirir Aslında Ne "dedi gumentasi, bu (belirlemek) kıyamet günü zamanlaması, hiç kimse ne o olacağını Hangi bilir, ne kadar mı? Bu zamanın sonunda Cuma günü olacağını (not). Tanrı Adem Alaihissallam, ama bir Cuma oluşturduğunuz zaman? Kimse O'na ortak yanı sıra Kıyamet sorunun belirtileri olduğunu Allah'tan başka kesin bir gün bilen, kimse vallâhü iyi bilir, zaman belirsiz olduğunu bilir. [18]

[Kitabın Asyraathus Saa'ah, yazar Abdillah bin Yusuf ibn Yusuf el-wabil, Daar Ibnil Jauzi, Baskı Beşinci 1415H-1995M, Endonezya Sayı Kıyamet Nigh, Benî Çevirmenler Sarbeni, Okuyucu Yayıncılar İbn Kesir ise kopyalanan]

No comments:

Post a Comment