!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Tuesday, July 28, 2015

Postüla olmadan uzak ibadet uzak durun (hiçbir rehberlik)

bitmiş değildi binmek (325)

 (Part 325), Depok, Batı Java, Endonezya, 28 Temmuz 2015, 19:59 pm)

Postüla olmadan uzak ibadet uzak durun (hiçbir rehberlik)

Endonezya'da sık sık Al Kuran'da Allah artık önerme (komuta) dayalı saf değildir Müslümanların ibadet yollarını bulmak ve Sünnet (hadis, el bilgelik Muhammed'in / kelime).
Şimdi sık sık anılır sadece günlük, günlük, 100 yedi Hindu ya da animizm, ister böyle bir olay tahlilan olarak, atalarının dini geleneklerini takip edin ve yemek ve (merhum) yas yerine hem üç günlük ritüellerini içki ibadet yollarını, ya da 1000 günlük Birçok yeminler töreni (ölüm anısına), sure Yasin okuyarak
seiap problem çözme olayı, özellikle anneler ya da kadınlar her zaman (Cuma gecesi) her zaman sure Yasin yanı sıra sure Yasin kalbidir savunarak her zaman mezarlıkta sure Yasin mezarı okumak ziyaret akrabaları vardır sanki (annesini okumak için her perşembe gecesi yapmak Al Kuran), bu (hadis aka, sahte net kökenleri değildir) hadis dhoif ise.
Yani dolu kitapçık yalnızca sure Yasin ve dualar Tahlilan çeşitli kitapçılarda satılan ve olay Tahlilan ölümü katılan yas tutanlar için hediyelik eşyalar (hediye) olarak bulunur. Dört İslam İmam Oysa Kur'an ve Hadis (İmam Syafei, Maliki.Hambali ve İmam Ebu Hanife ve İmam başkalarını gerekçe onun yazılarında toplamak ve) yemek ve (olay Tahlilan / Kaul yas yerine içki olanlara lanet.
Ayrıca Endonezya'da ünlü bir figür ya da eski bir yetkiliyi gömülü olduğunda büyük bir ev gibi bir duvar (kijjing) ile ölen hatta daha çok gömme hiçbir özel olduğunu, ancak Allah Çin ve Yahudi mezarlıkları bile lüks mermer duvarlı inşa edildi gibi yapılmış mezar izin vermedi. Ölen devletin kralı veya başkan veya eski başkanı gibi yaptığı gibi son zamanlarda lüks töreni olmadan, sadece yığılmış sadece basit bir mezarlık öldü Suudi Arabistan Kralı Abdullah.
Kur'an ve Hadis aracılığıyla Tanrı'nın bir komut olmadıkça ibadet tüm yasadışı kökenli dünyanın sorunlarının ise yapılan caiz (izin verilen) kaynak ve duman (balık ve çekirge hariç) domuz eti, kan, leş yeme gibi yasakladı kanıt olmadığı sürece (füme tütün (Muhammadiyah fetva Majelis Ulema Endonezya ve Suudi Arabistan) ve içme şarap (güçlü içki (alkol, şarap, şarap, bira)
Endonezya'da, orada Peygamberimiz, İsra olayı Mirad ve Moluccas'daki dikenler veya süpürge ile kendilerini yenerek gibi diğer birçok ritüeller olayları doğum günü olarak Muhammed ve ashabı tarafından örneklenen hiç bir dini tören, aynı zamanda, ama bu Şii gelenek olduğunu , Endonezya Ulema Konseyi (MUI) Şii sapkınlık olduğunu bir fetva yayınladı rağmen, MUI Alisan Şii sapkınlık, diğerleri arasında, Şii Hazreti Muhammed'in yoldaşları mengkafirkan bir fetva yayınladı 10 nedenleri vardır.
Biz As-Selef el-Salih Ehl hadis takipçileri arasında hariç Ehli Sünnet vel Jama'ah yoldaşları uyarınca Müslümanların kıymık gruplarını bulamadık.

Ali, Az-Zubair Tholhah ve sonra tanıklık olmadıysa: Onlar adalet harika rakamlar kınıyor ve onların arkadaşı indirdi ve bu devletler Al-Wasil bin Atho 'olarak sapkınlığı onları suçladı ise büyük rakamlar yoldaşları karşılık nasıl Mu'tazilah nedeniyle tanıklık cezalandırdı. [Bkz Al-Farqu Bainal Fırak hal.119-120]

Hariciler Müslüman cemaatin din ve menyempal gelmişti çünkü onların doktrin bazı temel noktalar olduğunu mengkafirkan Ali ve oğlu, İbn-i Abbas, Osman, Talha, Ayesha ve Muaviye ve yoldaşları özellikleri bulunan değil taciz ve onları mengkafirkan.

Shufiyah, onlar Peygamberlerin mirası ve Kitap ve Sünnet ve ölen olarak mensifatkan vericisini Aşağılayıcı hafife. Büyük bir adam derler: Biz doğrudan ölü değil büyük bir yaşam (Tanrı) bilgimizi alırken Sen ölünün, bilginizi almak. Bu nedenle, diyorlar-ile Sened hadits- reddetmek için ağızlarına: Has Rabbinden bana kalbimi mengkhabarkan.

Şiiler gelince, onlar yoldaşları birkaç kişi dışında Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in ölümünden sonra geçen inandı var sızın rahip Al-Kisyiy on kitap Rijalnya davanın tarihini anlatıyor görüyoruz. Diye belirtti ettiği Ebu Ca'fer dan 12.13: Tüm zındık Peygamberin ölümünden sonra sallallaahu 'alaihi sellem'in üç hariç, dedim: Üçüncü kişi kim? Buyurdu ki: Al-Miqdaad bin Al-Aswaad, Ebu Dhar el-Ghifary ve Salman Al-Farisiy.

Ve Ebu Ca'fer ve s.13 rivayet, şöyle dedi: Göçmenler ve Anshor üç hariç (din) çıktı. [Al-Kulaniy Al-Kaafiy işi bakın hal.115]

Şüphesiz syaikhani (Ebu Bekir ve Ömer) ... ve biz bulmak buradan kendimizi delil sunmak zorunda: this- kınadı ve kitabında Kasyful Asroor halinde Ebu Bekir ve Ömer'e lanetli Humeyni de, zamanında 131 onların büyük -tokoh bakın, o ifade Onların sapmalar kanıtı iki menyelisihinya olduğunu kanıtlamak için hem Kur'an hakkında çok net.

Ve 137 tekrar şartları şöyle dedi: ... ve Peygamber gözleri (d) kapalı iken kulakları hem Kur'an'ın ayet uygulamada, kezindikan gelen ve penyelisihan kaynaklı yalanı ve küfür dik İbnü'l-Hattab üzerinde hiçbir açıklamalar ' Geç asil.

Mürcie, onlar inanıyoruz aynı kenifakan Assabiqunal inanç Awalun Göçmenler ve Yardımcıları (İslam'ı ilk kişi) olan bu münafıklar inanç.

Nasıl iken tüm arkadaşlar ile karşılık:

Bunların arasından seçilmiş olanları Mengkafirkan
Onlar aqeedah ve şeriat hukuku Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in den rivayet olduğunu hiç kabul etmeyin.
Bizans uygarlığı ve Yunan felsefesini takip

Sonuç olarak
Bu gruplar, tüm bize Kitap ve Sünnet tanıkları reddetmek istiyor ve onlar sitem daha layık ve onlar zindiq ise onları kınayan.

Böylece el-okunduğunda selefin anlayışı anlayış, kabul ve Istidlal (yasal karar) kavramı Firqatun Najiyah ve Ath-Thaifah Al-Mansurah Manhaj olduğu açıktır.

Yoldaşları örneğini takip edenlere yol ve anlayış arkadaşı ile rivayetleri (Hadis) olan otantik ve otantik dalah Şeriat hukuku, olanlar kim emek vardır ve bu yaşam Ehl hadis değil, Ehl-ül-Bid'at seyri ve onun yoludur iken hawa. Yani doğru ve formda onların başarı alaihi sellem'in ve ondan sonra dört halifenin sünneti 'sünnet sallallaahu aldı kişinin başarı ile alaihi sellem'in' Peygamber sallallaahu için hakemlik açıklamak zaman ne tarif güçlü.


Mükemmellik İslam ve Bid'at tehlikeleri

Tarafından
Şeyh Muhammed bin Salih el-'Utsaimin


ÖN
Tüm hamd Allah Subhanahu wa Ta'ala aittir. Ona Ma'unah yalvarıyor ve affetmiş, onu övün, tövbe ve bizim işler kötü kendinden şerrinden Allah'a sığınırım. Kim sonra hiçbir şey yanıltıcı olabilir Allah tarafından talimat verilir ve disesatkannya sonra hiçbir şey menunjukinya edebilirsiniz kim.

Tanrı Allah, O'na hiçbir ortağı ama tapılacak hakkına sahip olduğunu tanıklık. Ve ben Muhammed'in O'nun kulu ve Resulü olduğuna şahitlik. O sallallaahu 'alaihi sellem'in rehberlik ve hakikat din ile Allah tarafından gönderilen. O kesinlikle ölmek ondan sapan bir aydınlık sokakta halkını, sol ise Beliaupun, insanlar için güven, samimiyet ve sevgi yürütmek ve onun merhametine vefat kadar gerçeği ile Allah yolunda cihad, tebliğ edilmiştir.

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in Ebu Dhar radi tarafından dediği gibi, yaşamlarının farklı yönlerini insanların tüm ihtiyaçlarını anlattı' anhudan: "Hiçbir şey Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in, kuş, gökyüzünde kanat çırpan kadar ancak kendisinden tarafından gözardı edilir bilim "bize öğretti.

': "Peygamber .. kendini rahatlatmak prosedür hakkında size öğretir Salman yanıtladı mı: anhudan?' Orada Salman Al-Farisi radi sordu müşrik idi Evet, tuvaletimi ve üçten az taşla niyet temizlik Qiblah yüz bize haram kılmıştır , sağ el ile veya tezek veya kemikleri ile veya ".

ALLAH Usul ve Furu QURANUL AL-Karim İÇİNDE DİN İZAH ETTİ
Kesinlikle Allah Subhanahu wa Ta'ala usûlündedir (puan) ve Furu İslam '(şube) hakkında Kuran'da açıklamıştır biliyoruz. Allah, vb izin prosedürleri ve sordu toplantı tavırları, gibi yaklaşık bir dost insana kadar asılı, her türlü-malzeme ile tevhid konusunda açıklamıştır. Allah teâlâ kelime olarak

يا أيها الذين آمنوا إذا قيل لكم تفسحوا في المجالس فافسحوا يفسح الله لكم

"Senin dedi edildiğinde, Ey iman edenler: 'mecliste hayırsever-lapanglah', daha sonra Allah sizin için lapangkanlah ferahlık verecek" [Al-Mujaadalah: 11]

Ve O'nun sözü.

يا أيها الذين آمنوا لا تدخلوا بيوتا غير بيوتكم حتى تستأنسوا وتسلموا على أهلها ذلكم خير لكم لعلكم تذكرون فإن لم تجدوا فيها أحدا فلا تدخلوها حتى يؤذن لكم وإن قيل لكم ارجعوا فارجعوا هو أزكى لكم والله بما تعملون عليم

"Ey iman edenler, izin istemeden önce ev değil eve girip her zaman hatırlar, sizin için daha hayırlıdır onların sakinleri, selamladı yok. Bunu birisi görmüyorsanız izin almak önce, sonra girmeyin. Sizin için söylenir Ve eğer: 'gel!' sonra döneceğiz. . Bu sizin için daha temiz ve Allah, yaptıklarınızdan haberdardır "[An-Nuur: 27-28]
,
Allah Subhanahu wa Ta'ala de elbise konusunda Kuran'da bize açıklamıştır. Onun kelime.

والقواعد من النساء اللاتي لا يرجون نكاحا فليس عليهن جناح أن يضعن ثيابهن غير متبرجات بزينة

[60 An-Nuur] "Ve (menstruasyon gelen ve içerir) askıya alınmıştır yaşlı kadın [1] hayır (amaçlanan) ile takı göstermek için giysilerini çıkarmak tiadalah onların günah üzerinde (tekrar) evlenmek istemedim".

يا أيها النبي قل لأزواجك وبناتك ونساء المؤمنين يدنين عليهن من جلابيبهن ذلك أدنى أن يعرفن فلا يؤذين وكان الله غفورا رحيما

"Ey Peygamber, sizin Eşlerine, kızlarına ve müminlerin kadınlarına söyle:. 'Onlar başını eşarp uzattı diye [2] vücutlarının geri kalanına' Yani bu nedenle, onlar kabul edilmesi daha kolay öylesine değil rahatsız. Allah "En merhametli, çok bağışlayandır. [Al-Ahzaab: 59].

ولا يضربن بأرجلهن ليعلم ما يخفين من زينتهن

"Ve onlara takı gizlemek olduğunu bilmek için ayaklarını grev etmeyelim." [An-Nuur: 31]

وليس البر بأن تأتوا البيوت من ظهورها ولكن البر من اتقى وأتوا البيوت من أبوابها واتقوا الله لعلكم تفلحون

"Ve bir erdem arkasında [3] den evlere girmek, ama bu erdemi doğru yapmak insanın erdem ve kapı evlerine gitmez". [Bakara: 189].

Ve daha birçok ayet İslam'ın mükemmel olduğunu böylece açıktır ki bu gibi eklemek gerekmez, hayatın tüm yönlerini kapsayan ve düşük olmamalıdır. Kur'ân Allah'ın Ta'ala kelime olarak.

وجئنا بك شهيدا على هؤلاء ونزلنا عليك الكتاب تبيانا لكل شيء

"Ve Size Kitap (Kur'an) her şeyi açıklamak için indirdik." [Nahl: 89].

Böylece, orada dünyanın ahiret yanı sıra yaşam sorunlarına hayat buluyor iyi bir adam ihtiyacı şey değil, ama Tanrı açıkça veya jest, açık veya zımni tarafından Kuran'da tarif edilmiştir.

Allah teâlâ sözünü gelince.

وما من دابة في الأرض ولا طائر يطير بجناحيه إلا أمم أمثالكم ما فرطنا في الكتاب من شيء ثم إلى ربهم يحشرون

"Biz al-kitab hiçbir şeyi noksan sen. Tiadalah gibi yeryüzünde bir hayvan ve kanatları ile uçan kuşlar, ama (aynı zamanda) halkları yok. Sonra Rablerine toplanacaklardır". [En'am: 38].

Bu 'ileri sürülmüştür el-kitap Levh Mahfuz "Burada aslında olarak anılacaktır zaman Kuran" dedi. "Ne sözünü Kuran'ın aksi Allah Subhanahu wa Ta'ala Çünkü:". Anlamı : Biz size indirdiği Ve Kitap (Kur'an) her şeyi açıklamak için "sözünü belirtilen daha sıkı ve daha net:". Anlamı: Biz al-kitaptan bir şey ihmal edilmez ".

Belki sormak insanlar vardır:? "Aşağıdaki numaralı beş namazı her sayı rak'ah namazı tarif Kuran'da bir ayet var mı Kur'an her şeyi açıklamak için ortaya çıktı açıklar Tanrı'nın sözünü yaptım nasıl her numaranın rak'ah dua açıklayan bir ayet bulamadık oysa? ".

Buyurdu ki: Allah Teâlâ almamız ve bu sözler kabul ve Peygamber tarafından gösterilmiştir tüm takip emretti olan Kuran'da açıklamıştır sallallaahu 'alaihi sellem'in. Allah Ta'ala sözünü dayanmaktadır.

من يطع الرسول فقد أطاع الله

[: 80 An-Nisa] "Resule itaat ederse, herkes, gerçekten Allah itaat etti."

وما آتاكم الرسول فخذوه وما نهاكم عنه فانتهوا

"Havari şöyle verilir ne, sonra onu kabul edin. Ve o yasaklar ne, sonra bırakın". [Haşr: 7].

Yani Kuran'da var aslında Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in sünnetine tarafından tarif edilmiştir şeyi, yine de göstermek için. Çünkü Sünnet yanı sıra Hz Shalallallahu 'alaihi sellem'in vahiy ve Allah tarafından öğretti. As Sözüne bahsetti.

وأنزل الله عليك الكتاب والحكمة

"Bu şu anlama gelir: Allah Kitap (Kur'an) ve size Al-Hikme (Sünnet) ortaya koymuştur". [Nisa: 113].

Böylece, Sünnet'te belirtilen ne gerçek de Kuran'da sözü var.

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in ANYWAY TÜM DİN İZAH ZORUNDA
Sevgili okuyucu.
Yukarıdaki sonra şeylerin başvuran ve iman edilmiş ise Peygamber tarafından açıklanmıştır değil Allah'a yakın alabilirsiniz din hakkında bir şey varsa sallallaahu 'alaihi sellem'in ölünceye kadar?

Kesinlikle değil. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in iki kelime, senet veya onun rıza ile, dine hoş her şeyi anlattı. O sallallaahu 'alaihi sellem'in kendi inisiyatifi doğrudan açıklamak zorunda kaldı, ya da sorulara yanıt. Bazen, Allah'ın dilemesiyle, bir Bedevi 'din hususunda bir şey sormak için alaihi sellem'in her zaman eşlik arkadaşlar ise Peygamber sallallaahu' Peygamber sallallaahu geldi orada alaihi sellem'in onu sormadım. Bu nedenle arkadaş olduğunda bir bedevi Peygamber sormak geldi heyecanlanmak sallallaahu 'alaihi sellem'in.

Kanıtı olarak Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in Allah'ın Ta'ala kelime ibadet, mu'amalah ve hayatlarında, tüm erkeklerin nelerin gerekli olduğunu anlattı.

اليوم أكملت لكم دينكم وأتممت عليكم نعمتي ورضيت لكم الإسلام دينا

"Bu gün benim sizin için dininizi kemale ve benim ni'mat vardı hem üzerimdeki biter var ve bana din olarak İslam'ı ridhai var". [Al-Ma'idah: 3]

Her yenilik bir sapıklık olduğunu
Sorun bir tüzüğü açık ve kardeşi olsaydı, o zaman iyi bir neden ile, o zaman sapkın olsa, sapkınlık dine taahhüt herkes, bir anlatılanlar olmasının yanı sıra, dine karşı küfür eylemidir olduğunu biliyorum ve Allah teâlâ sözünü inkar, anlamına gelir: "Benim zamanımda ..... sizin dininizi kemale erdirdim olmuştur". Çünkü onun eylemleri ile, o uygulama onları Allah'a yakınlaşmak çekemez varsayımı ile yapılır çünkü İslam, mükemmel değil söylemek görünüyordu.

Şaşırtıcı bir şekilde, hiç kimse sapkınlık, astım 've Yüce Allah doğası Essence memnun olduğunu, o amaç, Tanrı'yı ​​yüceltmek Tanrı kutsamaya, Allah Ta'ala sözünü itaat etmek olduğunu söyledi.

فلا تجعلوا لله أندادا

"Peki Allah için müttefikleri düzenlenen olmamalı". [Bakara: 22]

Garip, Selef alimleri tarafından yapılan hiçbir zaman O'nun Öz, memnun olan Allah'ın dininde sapkınlığı bu tür yapmak insanlar, o Tanrı kutsal kılan, Tanrı'yı ​​yücelten kim ve o kim sözünü tutar olduğunu söyledi: "Anlamı: Allah için sonra yapılacak yok müttefikleri", ve her kim o mumatstsil menyalahinya musyabbih (O'nun yaratma ile Tanrı eşit kişi), ya da diğer boktan başlıkları ile suçladığı.

Şaşırtıcı yine Peygamber ile ilgili kişisel Tanrı dini sapkınlık gerçekleştirmek edenler var sallallaahu 'alaihi sellem'in. Böyle yaparak onlar alaihi sellem'in, ya da diğer boktan başlıklar suçlayarak 'onları o bir sallallaahu Peygamber nefret adam olarak alaihi sellem'in onu yücelten hangi, kim aynı yapmaz' diye çoğu sallallaahu Peygamber aşk kişi olduğunu varsayalım Genellikle onların sapkınlık inkâr edenlere karşı kullanmak.

Garip, bu tür insanlar söylediler: "Allah'a ve Resûlüne tesbih biz". Ve onlar bunu sapkınlığı ile, aslında Allah'a ve Peygamberine karşı küstahça hareket etmek zorunda. Allah Ta'ala söyledi.

يا أيها الذين آمنوا لا تقدموا بين يدي الله ورسوله واتقوا الله إن الله سميع عليم

"Ey iman edenler, Allah'a ve Resûlü'ne önce Allah. Şüphesiz, Allah, bilendir, işitendir korkma". [Al-Hujuraat: 1].

Sevgili okuyucu.
İşte yazarlar sormak ve hangi değil taklit (çoğunluğa) tarafından iman rehberliğinde, uygun duygusal yanıtladı ziyade vicdan geliyor size sağladığı cevaplar Tanrım- -Demi sormak istiyorum.

Ne Essence, doğa ve astım memnun olsun, Allah din sapkınlığı yapanlara senin görüşü 'Allah Subhanahu wa Ta'ala veya kim Peygamber'in kişiyle tenezzül sallallaahu' alaihi sellem'in. Sonra dediler ki: "Biz Allah'a ve Peygamber tesbih kim?".

O dediler Allah'ın şeriat bir parmak ucu sapma olmadığını, Allah'a ve Peygamber, ya da insanlar pengagung olarak adlandırılır daha hak şunlardır: "Allah'ın şeriat Peygamber getirdi Biz inanıyoruz, biz vaaz ne inanıyorum Biz itaat ve emir ve yasaklarına boyun, biz şeriat içinde yok neyi reddetmek, biz Allah ve Resûlü, Allah'ın dinine küstahça olabilir ya da öğretim içermez şey söylememelidir "?.

Size göre, daha çok seviyor ve yücelten bir adam olarak anılmaya hakkı kim Allah ve Resulü.?

Açıkçası ikinci grup, diyenlere: "İman ettik ve bize, itaatkar ve sipariş ne tabi vaaz ne inanıyorum, biz sipariş değil ne reddetmek ve bir Tanrı ya da şeriat yapmak icat olmamalı Allah'ın dininde sapkınlık ". Bu kendilerini biliyor ve pozisyon khaliqnya biliyorum insanlar olduğunu şüphe yoktur. Bu Allah'a ve Peygamberine tesbih onlar ve hakikat Allah'a ve Resûlüne karşı duydukları sevgiyi göstermek onlardır.

Değil inanç, konuşma veya senet, Allah'ın dininde sapkınlık yaptığı ilk grup. Aslında, işin garibi, onlar Allah alaihi sellem'in Messenger sözlerini anlıyorum.

إياكم ومحدثات الأمور, فإن كل محدثة بدعة, وكل بدعة ضلا لة, وكل ضلا لة في النار

"Her yeni durum sapkınlık olduğunu, çünkü yeni yargıç eylemleri önlemek, her sapkınlık sapıklık ve her sapıklık cehenneme git".

Onun Kelime: "Her sapkınlık" genel ve kapsamlı olduğunu ve bunu biliyordu.

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in bu kamu bildirimi teslim olduğunu, bu çağrışımlar aktarıyor bilecek. O wa Peygamber sallallaahu böylece onun anlamını anlaşılır ne dışında söyleme en beliğ bir adam, insanların en samimi, oldu sellem'in alaihi 'alaihi sellem'in dedi sallallaahu: o söylenenleri gerçekleştirilen "dhalalah bid'atin Kullu" anlar anlam düzeltmek ve onun insanlara gerçekten samimi olduğunu, çünkü yaptığı konuşmada doğar olacaktır.

Bir kelime, yani bu üç unsuru, uyuyorsa: belagat ve anlayış dolu samimiyet ile tekrar, sonra kelime içerdiği anlamı başka hiçbir ifadeye sahiptir.

Yukarıdaki genel deyimi ile, sapkınlık üç parça, beş bölüme ayrılabilir doğrudur?

Kesinlikle doğru değil. sapkınlık var Hasene söylüyorlar bazı bilim adamlarının görüş, fikir iki şeylerden ayrı olamazdı.

Birincisi: sapkınlık hariç olasılığı ama o sapkınlık olarak kabul.
İkincisi: (kötü) ders sayyi'ah ki, ama o çirkinliği bilmiyordum, sapkınlık dahil olasılığı.

Yani her durumda sapkınlık Hasanah olarak kabul edilir, daha sonra cevap böylece daha erken olduğunu.

Böylece, sapkınlık onları Hasanah olarak biz zaten Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in, yani güçlü bir silah var, çünkü uzmanlar, sapkınlık sapkınlığı şey yapmak için yolu artık var:

وكل بدعة ضلا

"Her yenilik sapıklık olduğunu"

Silah herhangi bir fabrikada yapılan değil, Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in geliyor, ve çok mükemmel yapılmış değildi. Yani, Hasene olarak diyor sapkınlığı olan herkes tarafından karşı olamaz bu silahları tutan kim ise Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in ifade etmiştir: "Her yenilik sapıklık olduğunu".


BAZI SORULAR VE CEVAPLARI
Sorar okuyucu arasındaki bulunabilir: Ubay ibn Ka'b ve Tamim Ad-Of Ramazan bu mengimami insanlara emretti sonra Ömer hadis ifadesiyle düşünmek nasıl. Dışarı cemaat kendi rahipler ile toplanmıştır almak için zaman, şöyle dedi: "Bu, vb .... sapkınlığı en iyisidir".

O cevapladı.
Birincisi: Hiçbirimiz Peygamber karşı çıkabilir bu sallallaahu 'alaihi sellem'in, Ebu Bekir, Ömer, Osman, Ali kelime olmasına rağmen, ya da kelime dışında kimseyle. Allah Çünkü yüce diyor ki:

فليحذر الذين يخالفون عن أمره أن تصيبهم فتنة أو يصيبهم عذاب أليم

"O komutu ihlal edenlere izin (Messenger) korku olacak iftira üzerine veya acı bir azap üzerine". [An-Nuur: 63].

"Biliyor musun, hakaret nedir ?. İftira, yani Shirk belki reddedilmesi halinde en Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in ona bir yanlışlığını, sonunda yok olacak olur.".: İmam Ahmed bin Hanbel dedi

İbn Abbaas anhudan dedi ki: ". Eğer gökten taş atılmış Neredeyse Tabii dedim: Allah sallallaahu Elçisi 'alaihi sellem'in dedi, ancak Ebû Bekir ve Ömer'in sözlerini karşıyız."

İkincisi: Biz Ömer radi 'anhudan Yüce Allah kelimesi ve Resulü sallallaahu kelime alaihi sellem'in büyük bir saygım var insanlar dahil inanıyorum. Beliaupun Allah'ın hükümleri topraklanmış adam olarak bilinir, bu yüzden her zaman kalamullah sarılmak bir kişi olarak lakabını var eğer şaşırmayın. Ve demektir Tanrı kelimesi için Mahr (çeyiz) sınırlayıcı hakkında yaptığı açıklamalarda çürütmek için cesaret kadınların hikayeleri: "... Onlardan bir bir hazine birçok olduğunu verdik vardır ..." [1] kamuoyuna bir sır değil, o kısıtlamalar çeyiz yerleştirmez.

Hatta bu hikaye keshahihahnya hakkında daha fazla araştırılmış, ancak Ömer hep Allah'ın hükümlerine topraklı bir adam, onları kırarak olmadığını açıklamak amacıyla gereken ama.

Bu nedenle, değmez zaman karşı 'Ömer radi' anhudan Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in ve bir yenilik hakkında şunları söyledi: Peygamber sallallaahu kelimelerin kategorisine dahil olduğunda, sapkınlık, "Bu sapkınlığın en iyisi"' alaihi sellem'in: "Her yenilik sapıklık olduğunu".

Ama Ömer dedi ki sapkınlık, sallallaahu 'alaihi sellem'in sözlerinde olduğu yer almayan bir sapkınlık olarak yerleştirilmelidir. noktası: Daha önce kendi üzerinde yaptığı bir rahip ile Ramazan gece namazı üzerine sünnet gerçekleştirmek istediğiniz kişilerin topluyor.

Sünnet namaz iken Anha 'Seyyide Ayşe radi tarafından belirtildiği gibi, alaihi sellem'in' kendisi dedi Peygamber sallallaahu hiçbir dayanağı var: "Peygamber sallallaahu 'alaihi sonra, arka arkaya, (arkadaşları ile birlikte) üç gece Qiyamul Lail yapmadım sellem'in o Dördüncü gece menghentikannnya ve şöyle dedi:

((إني خشيت أن تفرض عليكم فتعجزوا عنها))

"Ben namazı sizin için reçete ise, bunu gerçekleştirmek mümkün değildir sedanghkan korkuyorum". [Hadis El-Buhari ve Müslim Tarihi].

Yani cemaatle birlikte Ramazan ayında Qiyamul Lail (gece namazı) Sünnet peygamber ile birlikte sallallaahu 'alaihi sellem'in. Ama birisi kalabalık ile cemaatin bunu yapmak zorunda, orada kendi bunu insanlar arasında, dördüncü gece bir durak sonra dikkate Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in tarafından sapkınlık Ömer'in radi anhudan tarafından sözde. Sonunda kendi görüşüne göre Amirul Müminin Ömer radi 'anhudan hakkı bir rahip onları toplamak için. Daha önce bu yapılır ile kıyaslandığında Sonra Ömer tarafından üstlenilen eylemler, sapkınlık denirdi. Ama aslında o Peygamber tarafından yapıldığı için, sapkınlık değil sallallaahu 'alaihi sellem'in.

Bu açıklama ile, sapkınlık onları Hasanah olarak uzmanlar sapkınlık sapkınlığı eylemi ilan için hiçbir neden yoktur.

Ayrıca sordu okuyucuları arasında var olabilir: Orada sallallaahu 'alaihi sellem'in zamanında yapılan asla şeylerdir, ama iyi alınan ve gibi Müslümanlar tarafından icra edildi; Benzeri okullar, kitabın hazırlanması ve evi. Müslümanlar tarafından iyi olarak değerlendirilmiştir böyle yeni şeyler uygulanan ve iyi işler olarak görülüyor. Peki Peygamber ile birlikte Müslümanların bir konsensüs, neredeyse, hangi yapar sallallaahu 'alaihi sellem'in: "Her yenilik sapıklık nedir?".

Cevap: Biz aslında bu gibi şeyler sapkınlık olmadığını söylüyorlar, ama araçlar yer ve çağa göre değişir ederken bir aracı olarak, emirleri yerine getirmek için. Siwak belirtildiği gibi: "amacına göre karar Means". araçlar emirleri yürütmek için, hukuk emretti; hukuk komuta değil sipariş edilmez davranış için araçlar; yasadışı eylemlerin bir araç olan yasa, yasa dışıdır. Bu amaçla, kötülük için bir araç olarak kullanılması halinde bir iyilik, hukuk kötü bir şey ve kötü olmak değişecektir.

Allah teâlâ Word.

ولا تسبوا الذين يدعون من دون الله فيسبوا الله عدوا بغير علم

"Onlar ötesinde bilgi olmadan Allah tarafından lanetlenmiş olacak çünkü, onlar Allah'tan başka taptıkları tanrılar lanet yok". [En'am: 108].

Tanrılar müşrik olanlar ve yerde doğru eylemler yermek rağmen. Bunun yerine, Alamein mejelek Aşağılayıcı Efendisi kötülük ve yersiz bir eylemidir. Eylemler ve tanrılar onlar Allah'ı revile olacak çünkü müşrikler lanet iftira Ancak, daha sonra bu tür eylemlerin yasaktır.

Biz kasıtlı olarak bu araçları amacına göre karar olduğunu gösterir bir teorem, çünkü bu ayet aktardı. Onların okulları, bilim çalışmaları ve kitapları ve diğer yeniliklerin hazırlanması ve hiçbir şey Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in günlerinde olduğu gibi değil, bir hedef, ama bir araç olmasına rağmen. Araçlar amacına göre karar iken. Birisi öğretim fen amacıyla bir okul inşa Yani eğer o zaman hukuk inşaat yasa dışıdır, gayrimeşru olduğunu. Tersine, bilim syar'i öğretilmesi için amaçları, daha sonra kendi inşaat emredilmiştir.

Sorusu da varsa: Hz cevap yok nasıl sallallaahu 'alaihi sellem'in.

((من سن في الإسلام سنة حسنة فله أجرها وأجر من عمل بها إلى يوم القيامة))

"İslam'da iyi örnekler vererek başladı Kimler sonra onun yaptıklarının bir ödül var ve suç izleyin (taklit) mükâfatlandırırız ..".

"Sanna" burada şu anlama gelir: yapmak veya tutun.

cevap:
O konuşma yapan kişi de söz konusu oldu: "Her yenilik sapıklık olduğunu". Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in. Ve o da Allah'ın sözü hiçbir çakışan olarak birbiriyle orada çakışan dürüst ve güvenilir kişi olarak kelime olmayabilir. Herkes böyle düşünüyorsa, o zaman ona yeniden inceleyelim. O yetenekli nedeniyle veya jöle eksikliği değil, çünkü varsayım muhtemelen oldu. Ve tamamen Allah'ın kelimesi hiçbir çelişki veya Peygamber sözler olacak sallallaahu 'alaihi sellem'in.

Böylece hadis arasında bir çelişki yoktur, çünkü Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in söyledi: anlamına gelen "Man sanna fil Islaam": İslam sapkınlık dahil değil ise, "İslam'da davranan kim"; Sonra menyatkan: "Sünnet Hasanah" anlamına gelen: "İyi bir Sünnet", sapkın iyi değil iken. Kesinlikle sapkınlığı üzerine sünnet ve iş arasında farklılık yoktur.

Diğer cevaplar, kelimeler "Adam Sanna" da demek ki: terk ve daha önce orada hiç olmuştu, "O bir sünnet döndü". Yani kelime "sanna" kendisi sünneti yapmak ama terk edilmiş bir sünneti ihya anlamına gelmez.

Nedenlerle yukarıdaki hadiste başlaması, Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in geldi ve çok zor şartlar altında olan insanların, yani hikayenin gösterilen başka bir cevap vardır. Bu yüzden mülklerinin bir kısmını bağışlamak arkadaş çağırdı. Sonra oldukça çok görünüyor gümüş bir paket ile Yardımcılar birini geldi ve Peygamber önüne yerleştirilen sallallaahu 'alaihi sellem'in. Anında onun yüzü aydınlandı ve serilah dedi.

((من سن في الإسلام سنة حسنة فله أجرها وأجر من عمل بها إلى يوم القيامة))

"İslam'da iyi örnekler vererek başladı Kimler sonra onun yaptıklarının bir ödül var ve suç izleyin (taklit) mükâfatlandırırız ..".

(Bekle) bir sünnet yapma anlamına gelmez, (bunu) yürütün: Buradan, "sanna" anlamı olduğu anlaşılmaktadır. Yani onun kelimelerin anlamı: "İnsan Sanna fil Islaami Sunnatan Hasanan", yani: Böyle yasaktır, çünkü yapmak veya tutun, değil "Kim iyi sünnet uygulamak". "Kullu bid'atin dhalaalah": Onun ifadesiyle dayalı.

ŞARTLAR İBADET doldurulacak
Mutaba'ah Unutmayın (izleyin Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in) sadaka altı olguda şeriat uyarınca yürütülen sürece elde edilemez olacaktır.

İlk. Çünkü.
Bu disyari'atkan değil çünkü birisi Tanrı'nın bir ibadet yaparsa, o ibadet bid'at ve kabul (reddedilen) değildi. Örnek: O gece gece olduğu bahanesiyle yirmi yedi ay Receb gece tahajud ibadetlere yapmak insanlar vardır Kandili Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in (gökyüzüne kaldırdı). Salah tahajud ibadet, ama neden ile ilişkili olduğu için sapkınlık olur. Ibadet Çünkü şeriat tanımlı olmayan nedenlere dayanıyordu. -yani Bu gereklilik: ibadet yolunda şeriat uygun olmalıdır - kabul edilir sadaka çeşit bilmek için Sünnet içerdiğinden, önemli olan, ama aslında o sapkınlık olduğunu.

İkinci. Tür.
Anlamı: ibadet kendi tipinde Şeriatın uygun olmalıdır. Eğer değilse, o zaman kabul edilebilir değildir. Örnek: Kendi türünde şeriat hükümleri ihlal ettiği için kurban etmek için bir at katliam geçersiz oldu. Hangi bir kurban, yani deve, inek ve keçi olarak kullanılabilir.

Üçüncü. Seviyeleri (Numbers).
Birisi o emredildi dedi sayıda rak'ah dua, ekler, sonra dua sapkınlık olduğunu ve rakaatnya numaralarının sayısında şeriat hükümlerine uymuyor, çünkü kabul edilebilir değildir. Yani, eğer Zhuhur Örneğin, sonra onun namazı geçerli değil, beş rekat dua insanlar var.

Dördüncü. Kaifiyah (nasıl).
Ellerinizi ve yüzünüzü yıkama yoluyla herkes abdest, meşru wudhunya değilse şeriat öngörülen şekilde uygun olmadığı için.

Beşinci. Zaman.
Zilhicce ayının ilk gününde kurban hayvanları katleden insanlar varsa zaman İslam öğretisine göre bunu yürütmek değil, çünkü, meşru değildir.

İnsanların bir keçi kesimi tarafından Ramazan ayında Allah'a bertaqarrub olduğunu duydum. Hiçbir kurban kurban, hac ve akikah cezalar haricinde Allah'a bertaqarrub amaçlanmıştır çünkü böyle hayır kurumları, sapkınlık olduğunu. Kurban Bayramı gibi fedakarlıklar için ödüllendirilir i'tikad ile Ramazan ayında katliam, bir sapkınlık olduğunu. Katliam sadece Tamam, et yemeye edin.

Altıncı. Yeri.
Meşru i'tikafnya değil, camilerde dışındaki yerlerde insanlar beri'tikaf olduğunu varsayalım. Sadece camide itikaftır yer için. Benzer şekilde, evde mushalla içinde beri'tikaf hakkında bir kadın vardı varsayalım yerler şeriat Başka örnek hükümlerine uymayan, çünkü meşru i'tikafnya, değil: Bir kişi gerekçesiyle Mescid-i Haram dışında Tavaf yapıyor o Yer Tavaf yaparken House çünkü kalabalık zaten, geçersiz tahawafnya, Allah-u Teala olarak,

وطهر بيتي للطائفين

"Ve Evimi takdis thawaf insanlar içindir". [El-Hacc: 26].

Yukarıdaki açıklamadan sonuç, ibadet bunun yani iki koşul yerine getirmesi durumunda hariç hayırsever dindar bir kişiyi kapsamaz:

İlk. Samimi
İkinci. Mutaba'ah.

Ve mutaba'ah daha önce tarif edilmiştir altı olguda sürece sağlanamaz.

KAPANIŞ
Yazar iyi bir neden var ve gerçekten Allah'ın -Demi iyiliği istiyorsanız, iyilik istiyor olabilir sapkınlık çalışmalarda dolaşmış olanlar, tavsiye, Selef (öncekilerden nesil) radi 'anhum yolu daha iyi bir yol yoktur.

Firma kavramak sünnetin Be Havari sallallaahu 'alaihi sellem'in, dindar Selef izini takip ve size zarar göreceğiz.?

Açıkça talimat ve disunnahkan edilmiş şeyler yapmak için isteksiz ve tembel oldu sapkınlık çalışmak ister çoğu insan alacak kesin ve biz söylüyorlar. Onlar sapkınlığı tamamlanmış, bunlar bir anlamda engggan ve tembel ile kurulmuştur Sünnete karşı karşıya kalacaklar. Tüm kalp karşı sapkınlık etkisidir.

Sapkınlık, karaciğer üzerinde büyük bir etkisi ve dine çok tehlikelidir. Orada Allah'ın dininde hiçbir sapkınlık ama bir Selef alimleri tarafından ifade edilir gibi onlar da var sünnet eşit kaldırır veya onu aşan.

Bir kişi, takipçisi ve şeriat değil yapıcı olduğunu hissediyor Ancak, 'Imamul Müttekîn için (katılım), Sayyidu Mursalin, Peygamber sallallaahu' alamien ve ittiba mükemmellik Rabbi mükemmellik korku, teslimiyet, itaat ve ibadet ile elde edilecektir alaihi sellem'in.

Yazar Essence, astımlı hem memnun sapkınlık ya bölümünü dikkate Müslümanlar 've Tanrı'nın doğası ya da kişisel ve Peygamber yüceltilmesi ile mutluyuz sallallaahu' alaihi sellem'in, onlara Allah'tan korkun izin ve önlemek kardeşler anlattı Bunun gibi şeyler. Samimiyetle Beramalllah ve sünnet dayalı değil şirk ve sapkınlık; Allah onaylarsa ne göre, şeytan sevdim değil ne. Ve onlara kurtuluş, hayat, huzur, mutluluk ve büyük nur şeklinde, onların kalplerini elde edilebilir ne dikkat edelim.

Allah bir nimet ve bir felaket var bilim yapma, onun talimatları ve iyi niyetle getirmek ve bilim ile kalplerini mücadele liderleri alır tercüman olarak bize yapabilir. Yanı sıra Allah, iman kullarına yolunu bize rehberlik olabilir, bize onun koğuş Saints dahil ve grubu şanslı olun.

Dualar ve selam ailesi ve ashabına, Allah'ın Biz, Muhammed Peygamber atanmış kalabilir.

[Kitaptan kopyalanan Al-IBDAA 'fi Kamaalis syar'i Khatharil Ibtidaa wa', Endonezya Perfection İslam ve Bid'at tehlikesi sayısında, Şeyh Muhammed bin el-'Utsaimin Sholeh, Masykur MZ Ahmed çevirmen, yayıncı Minhajus Sünnet Vakfı, Bogor eserleri - Jabar]

No comments:

Post a Comment