!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Tuesday, July 28, 2015

Tanrı'dan şifa isteyin ve talihsiz hastalık ödül peşinde

bitmiş değildi binmek (326)

 (Part 326), Depok, Batı Java, Endonezya, 29 Temmuz 2015, 18:19)

Tanrı'dan şifa isteyin ve talihsiz hastalık ödül peşinde

Talihsiz hastalık Tanrı'nın kullarına testleri ve kitapta Allah'ın emrettiği olmuştur biridir:
"Levh Mahfuz".

Peygamber sallallaahu alaihi sellem'in şöyle dedi: "Allah gökleri ve yeri yaratan Allah önce elli bin yıl tüm yaratıkların bütün kaderini belirledi." (HR. Müslüman hayır. 2653).

"Biz onu yaratmadan önce hiçbir şey bir felaket kendi içinizde toprak ve (ne) hakkında düşen ancak Kitap (Levh Mahfuz) yazılıdır. Şüphesiz o "Allah'a göre kolaydır. (. QS Hadid: 22).

Allah Kur'an ve Sünnet (hadis / el-bilgelik) Üstad Ebu Yahya Badrussalam o sabırlı olun eğer kötü sınav kapılmış felaket şeklinde Allah'ın kulu, hastalık o günah günah olur ve etkilenen hastanenin bir kulu dedi o zaman diyor Radyo Rodja (günah) ceza (çok acı ve kalıcı olan) cehennemde günahları cezalandırılması değil, böylece zam ortasında hastanın derecesini Tanrı'yı ​​anlamına Allah'ın tek uzab hızlandırılmış ama pullar olarak dünyada yaşarken azabnya görevlileri hızlandırılır hastada ile ilgili kalır ve böyle namaz, oruç, ödeme zekat olarak inanç ayağı sadık, sadık kaldı ve Hac / Umre yetenekli ve çok hatırlama, bağışlama (Allah'ın mağfiret) yanı sıra diğer pek çok iyi işler (ibadet) giderseniz.
İyi işler ve sabır değil, sadece etkilenen değil, aynı zamanda onların aile üyeleri için olanlar tarafından yapılabilir.
Böyle Tanrı'nın büyük ödül biz ödül, böylece hastaneye hasta biri, örneğin 1000 itikaf ödül bizi bekliyor inter-sabırlı için, bizi bekliyor, çok iyi ilgileneceğim eğer, hasta aile üyeleri ya karısı veya kocası veya akraba olarak Büyük bizim eşleri kasıtlı büyük bir günahtır bizi bekliyor terk bile, örneğin, büyük bir ödül yerine biz önlemek, diğer aile üyelerinin halledilir emanet, biz görmezden ya da değil, biz başarmak yapmak.
Hastalıklı gördüklerinizi yedi yıla deri hastalığı muzdarip, ama o sabırlı kaldı ve Kur'an sura Al Enbiya ayette 83 gibi hastalıkların tedavisi için Allah'a dua Peygamber Meslek:Allah diyor ki 83-84 Suresi Enbiya ayetler:

وايوب اذ نادى ربه انى مسنى الضر وانت ارحم الرحمين
(Hz İş) Rabbine dua zaman, hatırla: ". Gerçekten de, hastalık beni vurdu ve Sen merhametlilerin en merhametli olan"


فاستجبنا له فكشفنا ما به من ضر واتينه اهله و مثلهم معهم رحمة من عندنا وذكرى للعبدين
(21:84) Biz ondan dua kabul ve biz sadece inananlar için bir ders Bizden ve bir rahmet ailesine değil, aynı zamanda Peygamber Ayub dönüş yok

ULAŞMAK DOA dua)) etkili


Namaz, İslam'ın çok büyük bir konuma sahiptir. Namaz çok Tanrı tarafından sevilen ibadet etmektir. Namaz Rab Subhanahu wa Ta'ala bağımlılık hizmetçi kanıt şey yararlı ulaşmak ve ona zarar getiren her şeyi reddetmektir. Namaz ancak Allah Subhanahu wa Ta'ala yardımıyla, Rabbine bir adamın ilişkisi bir kanıtıdır ve Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala bir eğilim olduğunu hiçbir güç ve çaba bahwasannya.

Perbanyaklah DOA
Bazı insanlar o çok Tanrı sormak gerektiğini, düşündüm. O bir rezalet olarak görüyorlardı. Tanrı'ya atıfta bulunulan veya doğa qana'ah aykırı az minnettar bir tutum olarak değerlendir. Sonunda, o önemli ve acil gördüğü durumlar dışında, Tanrı'ya soran kaçındı. Küçük ve önemsiz kabul sorunlar, o Tanrı sormak için isteksiz.

Bu anlayış, açıkça bir hata ve bir cahilliktir. Onlar öfkeli ibadet namaz türü ve Yüce Allah içerdiğinden kulu O'na sormak için isteksiz ise.

Dalan Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in bir hadis şöyle dedi:

الدعاء هو العبادة

Nitekim namaz ibadet olduğunu. [2]

Sonra sallallaahu 'alaihi sellem'in paragrafı okuyun:

وقال ربكم ادعوني أستجب لكم إن الذين يستكبرون عن عبادتي سيدخلون جهنم داخرين

Ve Rabbin dedi ki: "Bana Berdo'alah, şüphesiz Ku-sen Nitekim, ibadet övünme olanların Beni sefil bir devlet cehennemi girecek sağlayacaktır.". [60 Al müminler / 40 olan].

Allah Subhanahu wa Ta'ala izniyle Namaz - çok yararlı, Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in:

الدعاء ينفع مما نزل ومما لم ينزل فعليكم عباد الله بالدعاء

Namaz oldu ya da ne olmadı şey için faydalıdır. Eğer, Ey Allah'ın kulları dua çarpın bakalım. [3]

Bir Müslüman, bir sürü her zaman dua etmeliyiz. Dua, Allah Subhanahu wa Ta'ala katında çok asil bir konuma sahiptir ibadet olduğundan olarak Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in: "namaz daha Allah Subhanahu wa Ta'ala katında en değerli kimse". [4]

DOA YARALANMA GETİRMEK ASLA
Dua sol Birisi kaybedecek anlamına geliyordu. O bir günah ya da kırık silaturrahmi için dua yok gibi yerine, dua birisi o sürece, dipenjatkannya dua para asla kaybetmeyeceğiz. Kesinlikle Tanrı tarafından memnuniyetle dua dipanjatkannya, ya o dünyada istedi, veya eşdeğeri diye sordu, ya da ahirette kendisi için daha iyi bir ödül olarak kaydetmek ne ondan kötülüğü önlemek neyi gerçekleştirerek çünkü. Bir hadiste Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

ما من أحد يدعو بدعاء إلا آتاه الله ما سأل أو كف عنه من السوء مثله ما لم يدع بإثم أو قطيعة رحم

Bir dua ile dua, ama Allah onun isteğini kabul edecektir, ya da Tanrı ondan o sürece o bir günah için dua etmez ya da halat silaturrahim sever olarak sordu hangi böyle kötülükleri kesinti kimse yok. [5]

Bu nedenle, bir köle işler önemsiz kabul olsa özellikle ahiret konularında, onun dünya işlerine Rabbi diye sordu itiraz olmayın. Istek Tanrı'ya bağımlılık kanıt ve tüm işlerine Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala onun ihtiyacı olduğu için. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle demiştir:

إنه من لم يسأله يغضب عليه

Nitekim, Allah'ın sormuyor o Allah onunla kızgın olacaktır. [6]

-Adab Edeb DUA İÇİNDE OLMASI
Dua, orada birileri tarafından dikkate alınması gereken bazı olgular ve görgü vardır, böylece dua etkili.

Birincisi: Doğru niyeti takılması. Dua bir kişi, onun dua niyeti Allah Subhanahu wa Ta'ala ibadet uygulamak ve O'na ihtiyaçlarını asılı olduğunu bildirin. Allah için hajatnya mengggantungkan herkes, kesinlikle o sonsuza kadar kaybetmek olmaz çünkü.

İkincisi: arınma bir devlet dua edin. Bu şekilde daha Afdhal olduğunu. Bir kişinin umre bir devlet dua Ancak, 'o zaman neden olduğunu.

Üçüncüsü: kaldırdı elleriyle Allah Subhanahu Wa teâlâ sorma.

Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle demiştir:

إذا سألتم الله فاسألوه ببطون أكفكم ولا تسألوه بظهورها

Eğer Allah Subhanahu Wa teâlâ sorarsanız, o zaman zam eliniz isteyin ve sen geri elinizi kaldırın istiyoruz etmeyeceksin. [7]

Kaifiatnya Peygamber tarafından örneklendiği gibi yüz avuç içi yönlendirerek, sallallaahu 'alaihi sellem'in [8]. Ya da (koltukaltı içinde) görünür beyaz koltukaltı için elini yükselterek. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

ما من عبد يرفع يديه حتى يبدو إبطه يسأل الله مسألة إلا آتاها إياه

[9] yol tür gösteriler Tanrı'ya bir hizmetçi bağımlılığı. (Bir kul, onun koltuk altlarına kadar ellerini kaldırdı göründü ve Tanrı talebini kabul sürece, bir istek yalvardım değildir) Allah'a ihtiyacı ve dilekçe Allah son derece vardır.

Dördüncüsü: Allah Subhanahu wa Ta'ala mutlak hamdalah ve övgü ile başlayarak. Bir sebep daha yakın terkabulnya dua Bu şekilde. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in dua dua bir adam duymadım ve o Peygamber bershalawat değil, Allah Teâlâ'ya tesbih vermedi sallallaahu' alaihi sellem'in. Sonra Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi: "acele Bu adam," sonra Peygamber onu aradım ve şöyle dedi:

إذا صلى أحدكم فليبدأ بتحميد الله والثناء عليه ثم ليصل على النبي صلى اللهم عليه وسلم ثم ليدع بعد بما شاء

Eğer herhangi biri dua ederse, ona hamdalah ve ibadet ve hamd yalnızca Allah'adır söyleyerek başlayalım, sonra o ne istediğini birlikte dua sonra Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in, üzerine bershalawat. [10]

Beşincisi: bershalawat Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in. O Peygamber namazı terk ederse, namaz engellenmiş olabilir. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi: "Bütün dualar, Peygamber sallallaahu üzerinde çok belirgin nimetler engellenmiş' alaihi sellem'in [11].

Altıncısı: İlk kendiniz için dua başlatılıyor. Böylece ayetin olarak, el Kur'an'da ima edilir:

رب اغفر لي ولوالدي

Evet efendim! Beni, babamı ve annemi ...... [: 28 Nuh / 71] bağışla.

Yedinci: soran ciddi. Dua birisi kararsız edelim, ya da o "Tanrı Ey istekli iseniz, bana bu ve bunu vermek" diyerek bir istisna çıkardı. Tanrı'nın isteğini zorlayabilir hiçbir şey yoktur, çünkü bu tür namaz, yasaktır.

Sekizinci: dua kalbi sunulması. Bir kul, kalbini getir konsantre diyor mentadaburi dua yanı sıra Allah'a ihtiyaç ve bağımlılık ortaya sağlar. O yere diliyle, ama kalbiyle dua etmemelidir. Bu şekilde verilmiş olmaz çünkü. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

ادعوا الله وأنتم موقنون بالإجابة واعلموا أن الله لا يستجيب دعاء من قلب غافل لاه

Eğer dualarımız inanırken, Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala dua et. Şüphesiz Allah, dikkatsiz ve dikkatsiz kalbin duasını hibe olmayacak, biliyorum. [12]

Dokuzuncu: Kısa ve özlü sözlerle dua ve dualar ma'tsur idi. Hiç şüphe yok ki, en katı kelime ve en özlü ve en büyük nimet, Peygamber rivayet dualar sallallaahu 'alaihi sellem'in. Dualar o Sünnet kitaplarında yaygın olarak kullanılabilir olarak.

Onuncu: isim ve Allah'ın sıfatları ile Bertawasul. Allah-u Teala şöyle diyor:

ولله الأسماء الحسنى فادعوه بها

Sadece Tanrı'nın astım-ul Hüsna, sonra ona bermohonlah astım ül Hüsna arayarak oldu ... ... [al A'raf / 7: 180].

Ya da birileri mağarada sıkışıp üç kişi hakkında ünlü hadis belirtildiği gibi o yapmıştı iyi işler bertawasul. Ya da onun için dua eden salih dualarıyla birlikte bertawasul. Bu gösteriyor Argümanlar çok el Kur'ân ve Sünnet'te belirtti.

Onbirinci: kelime "Yaa Dzal Jalaali vel Ikraam" artırın. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

ألظوا بيا ذا الجلال والإكرام

Yeniden Yaa tekrar söyleyiş Dzal Jalaali Wal Ikraam. [13]

Yani hep dedi ve dua çarpın. Allah Subhanahu wa Ta'ala büyük çok yüksek övgü bir kelimedir çünkü. Allah Subhanahu wa Ta'ala terkabulnya dualar yardımcı olacaktır okuma üzerinde durularak.

Onikinci: kez etkili ve ana yerleri bulmak. Zaten metinlerde geçen bazı zamanlar ve yerlerde birincil vardır. Dua insanlar, bu tür bir süre için bakmak ve bu zamanlarda dualar çarpın gerekir. Ana zamanlarda aralarında ve etkili öğleden sonra, farz namazları üzerinde çalışma tamamlandıktan sonra, dua, dua ve iqamah çağrısı arasındaki zaman, gecenin sonunda, iftar ve Cuma -yani bir an için zaman Hac, Kâbe gibi zamanlarda ve belirtilen diğer yerlerde çalışan anda Arafah 'günü Zilhicce Cuma-ve Ramazan ayında gün ilk on gün son anda, atsar içinde.

Onüçüncü: kez havadar de dua artırın. Allah Subhanahu wa Ta'ala dar zamanlarda onun isteğini yerine böylece bu çaba. Bir bala (felaket) önceden belirlemek zaman Allah seviyor, Allah'ın hikmeti içerdiğinden O'nun inliyor O'na dinleyin. Allah dar ve donmuş zamanlarda ona geri kullarını görmek için memnun oldu. Bir adam bertadharru o havadar zamanlarda 'olsaydı Ancak, hemen olacak ona isteklerini verilmiş olacaktır. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle demiştir:

من سره أن يستجيب الله له عند الشدائد والكرب فليكثر الدعاء في الرخاء

Allah'ı seven herkes süreleri, dar ve zor onun duasını yanıtladı sonra onu zaman zaman bir çok dua edelim o havadar. [14]

Insanlar dua ÖNLEMEK İÇİN VAKA-VAKA
Bir kişinin duası verilir desteklemek için, bir terkabulnya dua engelleyebilir bazı şeyler kaçınmalısınız.

Birincisi: kirli gıdalar tüketmek. Bu Peygamber kelime olarak terkabulnya dua engelleyen durumları içerir sallallaahu 'alaihi sellem'in:

ذكر الرجل يطيل السفر أشعث أغبر يمد يديه إلى السماء يا رب يا رب ومطعمه حرام ومشربه حرام وملبسه حرام وغذي بالحرام فأنى يستجاب لذلك

Uzun bir yolculuk, saçları karmakarışık ve tozlu bir adam, o gökyüzüne ellerini kaldırdı ve şöyle dedi: "Evet Rabbi, Rabbi Evet," ise, onun içki yasadışı, onun yiyecek yasadışı onun giyim hukuka aykırı ve yasadışı malların, nasıl beslenir O dua bekleriz? [15]

İkincisi: dua verilmesi talebinde de Rush. Talep acele yasaktı ve terkabulnya dua sürebiliyor. Allah Subhanahu wa Ta'ala rahmetinden olmamalıdır umutsuzluk dua biri. Acele Tutumlar Allah dua hibe için söz verdi ne zaman, Allah Subhanahu wa Ta'ala sözünü inkar bir biçimi olarak kategorize edilebilir. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

يستجاب لأحدكم ما لم يعجل يقول دعوت فلم يستجب لي

Sürece o acele değil gibi sizden birinin duası verilir; "Ben dua ediyordum, ama bana verilen değildi" dedi. [16]

Üçüncüsü: Aşırı-wasters veya dua sınırlarını aşmayacak. Allah sınırlarını aşan olanlar sevmez. Allah Subhanahu wa Ta'ala diyor ki:

ادعوا ربكم تضرعا وخفية إنه لا يحب المعتدين

Tevazu ve yumuşak bir sesle Rabbine karşı Berdo'alah. Allah sınırlarını aşan olanlar sevmez. [Al A'raf / 7: 55].

Saad radi anhudan oğlu dua görmek asla ve onun dua şöyle dedi: "Ey Allah'ım, ben seni filanca cennet, ecstasy, görkemi, isteyin. Ve ben "filanca zincirleri, pranga, cehennem ateşinden gelen sana sığınırım.

Onun dua duyuluyor, Saad radi anhudan dedi ki: Oğlum Ey gerçek ben Messenger sallallaahu 'alaihi sellem'in dedi duydum:

سيكون قوم يعتدون في الدعاء فإياك أن تكون منهم إنك إن أعطيت الجنة أعطيتها وما فيها من الخير وإن أعذت من النار أعذت منها وما فيها من الشر

"Daha sonra dua insanları çiğnemekle olacaktır. Eğer kendi sınıfında girmek Diye. Eğer bir cennet verilirse, elbette o ne tüm verilecektir. Eğer cehennem ateşinden engellenir ise, mutlaka onu ve tüm kötülükleri "önlemek olacaktır.

Dördüncüsü: imkansız davaları değildir. Peygamber uyanık görmek için dua, ya da melekler olarak hizmet dua ettim ya o bir dağ kaldırın ya da nubuwah (peygamberlik) şeklinde Tanrı sorabilir kuvvet olan güç için dua biri olarak. Mümkün değildir çünkü. O vahiy nubuwah inanıyor olsa bile sonra Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in, o olabilir çünkü o kafirler. Ve böyle bir istek de dua abartı formlarını içerir. En doğrusunu Allah bilir.

Böylece, umarım Tanrı her zaman O'na dua etmek bize Tevfik vermek, ve dualar etkili olduğu gibi dualarımızı yapmak için memnun oldu. Billahit Tevfik. (Um İhsan)

[As-i Sünnet 00 / Yıl XI / 1428H / 2007M dergisi baskısından kopyalandı. Yayıncılar Vakfı Daimi Komite Istiqomah Surakarta, Jl. Solo-Purwodadi Km.8 Selokaton Gondangrejo Yalnız 57 183 Tel. 0271-761016]

No comments:

Post a Comment