!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Thursday, July 30, 2015

Riba bir aile (devlet) imha getirmek.

bitmiş değildi binmek (328)

 (Bölüm 328), Depok, Batı Java, Endonezya, 30 Temmuz 2015, 17:25 pm)

Riba bir aile (devlet) imha getirmek.

Riba veya bilinen atama faiz (faiz) Allah, Tanrı ve Hz Muhammed'in Hadislerde (sünnet / el-bilgelik) kelime olarak yasaklamıştır.
Riba yaklaşan büyük günah ek otantik Hadis Peygamber tefecilik 36 kadın (erkek) ile zina günah eşdeğer dedi.
Eklemleri yok edebilecek bilimsel ve ampirik tefecilik yanında bir aile veya bir ulusu (devlet) yaşıyor.
Aile bir kredi kartı var sadece o genellikle bir kredi kartı yapmak, hem çiftler (kocası veya karısı) hala çalışırken, onlar hala, kredi kartı kredileri ve faiz ödemek hem (istihdam ilişkisi kopmuş) tekrar işsiz olduğunda görmek için deneyebilirsiniz, bak İlk ve böylece kredi kartları ve beş kart gibi birçok kredi kartı borcu kapatmak için (ödeme Yeni, aile (banka borç tahsildarı) terör (terör) kredi kartı sahibi, kavga, bu kredi kartı borç toplayıcıları beşinci taksit başlatmak mümkün değildir ve yaşadı boşanma evli çift uçlarını oluşabilir.
Yunanistan bak, Batı Avrupa ülkelerinin ülke krizden çıkmak zor bir sonucu olarak, Dünya Bankası ve Yunanistan Dünya Bankası, IMF ve krediler ile diğer alacaklı ülkelerin boşaltılan olacak Uluslararası Para Fonu (IMF) gelen borçlarını ödeyemeyecek olması, iflas ilan edilir ekonomi.
Birçok ülke (diğer ülkeler) bu çiçeğin hayatı, dolayısıyla mutlu ama yanlış, hayatları bile stres, intihar, kendini ya da uyuşturucu asarak zengin bir sürü insan.
Çocuklarımızın çoğu para tefecilik anne tüketen yetiştirilen çocuklar bozukluk, zeki değil ve anormal davranışları ile büyümek (alkol, ücretsiz seks, sigara içme.)
Allah'a (merhamet) Bertaubatlah uzak tefecilik uzak kalmak ve biz de bu dünyada ve ahirette yaşamak hayatta ki tefecilik tekrar yaklaşım yok.

Riba (faiz / faiz), anlayış ve nazik tefecilik

Tarafından
Şeyh İsa bin İbrahim ad-DuwaisyAnlamak Riba
Sözlük Lisaanul 'Arapça, kelime kelime tefecilik ربا alınır. Birisi ربا الشيئ يربو ربوا وربا büyüdü ve büyüdü şey anlamına gelir diyorsa. Devletler أربيته anlamına gelirse ben eklemek ve büyümek zorunda.

El-Kuran'da bahsedilen:

ويربي الصدقات

"... Ve ... sadaka döllemek" [/ 2 Al-Ba-Qarah: 276]

Kelime diambillah terimi riba haramdır ki, Allah Teâlâ diyor ki:

وما آتيتم من ربا ليربو في أموال الناس فلا يربو عند الله

"Ve sen insan zenginliği eklemek için onu verdi (opsiyonel) bir şey riba, o ... Allah katında tefecilik eklemek değil" [Ar-Rum / 30: 39]

Sonra (hazine o artmıştır) المال ربا dedi.

Hukukçular (hukukçularýn) 'e göre terimi riba tanımı için spesifik konularda ek sağlamaktır.

Kitapta Mughnil Muhtaaj sözleşme veya askıya zaman, aferin tefecilik (iki malların değiş tokuş olduğu) bilinmeyen belirli öğelerin bir değişim sözleşme olduğunu belirtti şeriat açısından aynıydı (ucu) iki mal alışverişinde ya da onlardan biri.

Riba haram ya el-Kur'an, Sünnet ve icma 'olduğunu.

Allah-u Teala diyor

يا أيها الذين آمنوا اتقوا الله وذروا ما بقي من الربا إن كنتم مؤمنين

"Ey iman edenler, Allah'tan korkun ve siz mümin iseniz (tahsil edilemeyen olan) tefecilik ne kalır vazgeçmek." [Bakara / 2: 278]

Yüce Allah da diyor ki:

وأحل الله البيع وحرم الربا

"... Allah ticareti izin ve tefeciliği haram kılmıştır ..." [Bakara / 2: 275]

Bir başka ayette ise Allah-u Teala şöyle diyor:

يا أيها الذين آمنوا لا تأكلوا الربا

"Ey iman edenler, faizi yemesinden değil ..." [/ 3 Ali İmran: 130]

Tefecilik yasaklar olarak-i Sünnet kez elde birçok hadislerinde. İmam Müslim Cabir radi anhudan rahimahullah rivayet, şöyle dedi:

لعن رسول الله صلى الله عليه وسلم آكل الربا وموكله وكاتبه وشاهديه. وقال: هم سواء.

"Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in, tefecilik, yazar ve iki tanığı veren tefecilik, bir yiyen lanetli" ve dedi, "hepsi aynı."

Ebu Hureyre'den anhudan gelen keshahihannya kabul edilmiştir hadiste, o Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

إجتنبوا السبع الموبقات! وذكر منهن: آكل الربا.

"Yedi olgu yıkım getirildi kaçının" ve o, aralarında söz "tefecilik Yeme."

Ve tefecilik yasaklanması üzerine 'icma geldi.

İmam Ali ibn Hüseyin ibn Muhammed, ya da daha iyi olmak üzere üç formları, içine tefecilik geç Nutf kitabında belirtildiği gibi-Saghadi olarak bilinen:

Borçlanma açısından 1. Riba.
Borç bakımından 2. Riba.
Hock 3. Riba.

Bu Kredinin A. Riba
Kredilerde durumunda tefecilik Formu iki özellik (resim) vardır:

1. Biri Parayı 10 dirhem ödünç ama benzeri 11 veya 12 dirhem ve dönmelidir.

2. O malların piyasa fiyatından daha ucuz bir fiyata ona eşyalarını satmak için borçlu tarafından veya onun için çalışması gerektiğini ona kiralamak veya onu ya da onun (borçlu) vermelidir, bireysel kredilerin avantajı (fayda) aldı işleri olur veya ona ödünç gerektiğini ya da piyasa fiyatından daha pahalı bir fiyat ile ondan bir şey satın almalı ya da böylece ondan bir charter kiralama ve gereken bir iş borç veren.

Özellikler (resim) riba ilk derece, birisi diğer kişi borçlanarak para bir miktar sordum, kendisine kadar 10.000 olarak riyals sordu, sonra Ahmed (borç veren) "Sen 11.000 Riyal için bana kredi para iade etmelidir" dedi ya da "Sen yine de bana biraz fazladan vermek zorundadır." Bu riba ve haram olduğunu için, dedi. Ve o aldı karşılığında ek kredi sağlayarak bankalardan kredi bu kategoriye dahil.

Allah-u Teala şöyle diyor:

يا أيها الذين آمنوا لا تأكلوا الربا أضعافا مضاعفة واتقوا الله لعلكم تفلحون

"Ey iman edenler, bir çift ile tefecilik yutmaya yok ve siz ki kurtuluşa eresiniz, Allah'tan korkun." [Ali İmran / 3: 130]

Ebû Bekr el-Jashshash rahimahullah eskiden Riba olarak bilinen ve anlaşma uyarınca kredi ek miktarı vermek için sadece belirli bir zaman sınırına kadar dirhem ve dinar krediler şeklinde Araplar tarafından yürütülen "dedi. Böyle bir pirinç-ah tefecilik ve tefecilik cahiliye döneminde Araplar arasında çok ünlü olduğunu ve el-Kur'an aşağı, o zaman bu yasağı geldi.

Özellikler (resim) ikinci örneğidir, bir borç veren o verdi bireysel kredi avantajı (parası) almak.

Örneğin, bir kişi diğerlerinden, daha sonra Muhammed (borç veren) kendisine yaptığı şeyleri sattı kişiye sormak ya da onu verdi kredi karşılığında ona bir şey ya da başka vermek için para ödünç alır. Sonra kendi kredi kişisel yararlanmak zorundadır ve bu tefecilik içerir.

Borç B. Riba
tefecilik ikinci formu ödeme süresi hemen diyerek onun borcunu ödemek için onu soran alacaklı geldi diakhirkan ödeme vasıtasıyla başka bir kişiye mal satan bir kişi, yani borç açısından tefecilik olan "Bana fazladan bir kaç dirhem ver" eylemi de tefecilik içerir ,

Örneğin bir kişinin 10.000 Riyal diğerlerinden para ödünç ve (anlaşmaya göre) belirli bir zamanda ödenecektir. Geri ödeme zamanı geldi, o ödeyemiyor, o (borç veren) "Şimdi hakkımı ödeme ya da size ödünç ve geri ödeme tekrar diakhirkan olacak 10.000 Riyal üzerinde bana fazladan vermek zorunda." Dedi Yani bu da tefecilik da dahil olmak üzere.

C. Riba In Rehinci
tefecilik üçüncü formu rehinciden tefecilik olduğunu. Riba Bu durumda bilim adamlarının görüş ayrılığı yoktu رحمهم الله.

[Al-Buyuu Kitabı'ndan Kopyalanan ': Al-Jaa-Izu minhaa wa Mamnuu' Yazar Şeyh İsa bin İbrahim reklam Duwaisy, Endonezya Satın Alma izin Ve Yasak, Ruslan Çevirmenler Nurhadi, Lc, Reader Yayıncılar İbn Kesir Başlık Bogor, Muharrem 1427 H Birinci Basım - Şubat 2006 M]

No comments:

Post a Comment