!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Sunday, September 27, 2015

Endonezya'da en favori turistik yerleri.

Bitmiş değildi binmek (377)

(Bölüm 377), Depok, West Java, Endonezya, 27 Eylül 2015, 01:32).

Endonezya'da en favori turistik yerleri.

Bali adasında yanı sıra, Endonezya güzel turistik mekanların cazibesi var ve görünen hatta çok daha güzel ve çok ziyaret etmeye değer ve diğerleri arasında, ziyaret hiç turistler için asla unutulmayacak:
Marine Park Raja Ampat, sualtı dünyasını park dalgıçlar ve sevenler için Papua, deniz yaşamı zenginliği sunan bir dalış cenneti şaşırtıcı olduğunu. En ünlü turistik Raja Ampat deniz parkı biri. Bu alan Coral Reef cennet ya da dünyanın dalgıçlar tarafından mercan resifleri cenneti olarak adlandırılır. Konum Turistik Raja Ampat deniz parkı Batı Papua yer almaktadır.

Raja Ampat 4,6 milyon hektar bölünme wilaya ilçe çapında slayt yeni bir ilçesidir. Okyanusun toplam alanının yaklaşık% 85'i, kalan adalar ve mercan atolls bazı 610 adalar bir grup ise. Adalar kamış yüzlerce sadece 35 adalar yerli halkın yaşadığı.

Raja Ampat Adaları sadece Endonezya'da büyük deniz parkında şeklinde Doğa Endonezya nesnesi olarak kabul, ama aynı zamanda dünyada deniz yaşamı zenginliği olduğuna inanılan değildir. Maxx Ammer adında bir Hollandalı milli ana dalgıç 1990 yılında bölgeyi ziyaret ettiğinde Raja Ampat deniz parkı başladı panoramik Gezilecek Reveal.

Gezi Yeri Raja Ampat deniz parkı, dünyada deniz yaşamı zenginliği ile mercan resifleri bir alandır balık en az 1300 tür, mercan 600 tür ve midye 700 tür, kaplumbağalar, yosun ve denizanası çeşitli saymıyorum vardır. Dünya mercan üçgen alanı, yani Filipinler, Endonezya ve Papua Yeni Gine genelinde büyük zenginliği.

Sucul görülecek yerler Papua Raja Ampat deniz parkı ve deniz yaşamı zengin bir çeşitlilik genişliği göz önüne alındığında, o zaman dalışı başlatmak için bir noktaya seçebilirsiniz. Kri adasında etrafında, sen mercan resifleri ve Queensland Orfoz, pompano, balığı, orfoz, resif köpekbalıkları, ton balığı, napoeleon wrasse, barracuda ve dev trevelly türleri de dahil olmak üzere, şaşırtıcı balık birçok türün güzelliğini görebilirsiniz.

Marine Park Gezilecek Yerler Raja Ampat Papua diğer dalış noktaları, yaklaşık 10 metre derinliğe sahip Sardalya Reef olduğunu. Burası parlak renklere sahip papağan gibi balık çeşitleri ile hizmet vermektedir. Eğer bir rock tünelin içinde olma hissi denemek istiyorsanız, size adalar Kaboei Bay Rock etrafında dalış yapabilirsiniz. Bir kaya tünelinden altında bir koy vardır. Kaboei Bay Rock da yarasalar ole yaşadığı mercan mağaraları bulundu ve bazı yerlerde insan kemikleri kalıntıları bulunmuştur.

Böyle Passage, Fam Adası ve Misool adası olarak keşfedebilirsiniz Turistik Papua Raja Ampat Marine Park birçok diğer dalış noktaları vardır. Deniz yaşamının zenginliğini keyfini yanında, sular Turistik Papua Raja Ampat deniz parkında battı savaş gemileri ve savaş uçağı da dahil olmak üzere deniz altında tarihi yerleri tadını çıkarabilirsiniz. Sadece bu değil, aynı zamanda saf, lagün bir devlet adalar bölge gözde mekanları Papua Raja Ampat deniz parkında güzelliğini tadını çıkarabilirsiniz ve defne hala korunmaktadır, muhteşem plajları ve berrak deniz suyu bir esneme vardır.

Sen Papua Raja Ampat deniz parkı Domine Eduard Osok, Sorong, Batı Papua Jakarta ya da diğer büyük şehirlerden yola edilebilir turistik ziyaret ilgilendi. Sorong Cakarta varış noktası Makassar veya Manado genellikle geçiş. Domine Eduard Osok itibaren, hemen 4 saat yaklaşık USD 3,2 milyon her yolu bir maliyetle hızlı tekne berkafasitas 10 kişilik bir grup ile görülecek yerler Raja Ampat deniz parkı geçebilirsiniz.

Hiçbir özel bilet su bölgedeki görülecek Raja Ampat deniz parka girmek için. Ancak, maliyet yüzlerce rupiah milyonlarca binlerce itibaren bir dalış arasında değişen motorlu bir tekne, ekipman dalgıçlar ve eğitmenler kiralamak. Dalış süreç genellikle dalış noktaları farklı zevk birçok kez yapılır. Bu nedenle, nispeten pahalı harcama miktarını bastırmak için akın tavsiye dalgıçlar olduğunu.

Bölgedeki görülecek Papua Raja Ampat deniz parkı, yeterli tesisler gibi Kri, Waigeo, Mansuar ve Misool adasında olduğu gibi, bazı tatil var edinebilirsiniz. Bazı tatil tam bir tesis sunar, çünkü fiyatı nispeten pahalı ayarlayın. Eğer düşük bir bütçe ile gelirseniz, devlete ait tesis, bir seçenek olabilir.

Başka bir alternatif, bir kaç gün dalış faaliyetleri için özel olarak modifiye edilmiş işe tekne Pinisi ile teknede kalmayı seçerek Papua Raja Ampat marine park konumlar zevk. Gemi bir hafta boyunca bir yolculuk için yaklaşık 90000000-110,000,000 bir maliyetle 14 kişilik kafasitas maksimum vardır.

Sualtı cennetDünyada ilk deniz parkı biri olarak, Bunaken, Manado Kuzey Sulawesi sualtı dünyasının güzelliği de özellikle tüplü dalgıçlar için, uluslararası toplumun bilinmektedir. Nitekim, 2005 yılında, Bunaken UNESCO Bunaken kayıt Endonezya hükümeti sonra bir dünya mirası haline gelmiştir. Yaklaşık 75 625 hektarlık bir alana sahip, dalış meraklıları pek çok dalış nokta şımarık. Bunaken Marine Park Bunaken adasında 12 kime 20 puan dalış nokta vardır. Dalış noktaları sayısı muhtemelen Bunaken sualtı güzelliklerini keşfetmek dalgıçlar sayısı ile birlikte artabilir.
20 puan dalış nokta, Home Village, Lekuan, Fukui Point, Mandolin ponit ve Doğu Bunaken diğerleri arasında en favori evi. Sık sık Bunaken dalış yerinde ziyaret dalgıçlar, farklı bir favori vardır. Örneğin, nokta köpekbalıkları dalış seviyor dalgıç manta arıyor seviyorum dalgıçlar farklı favori var. Sualtı fotoğrafçıları deniz altında mevcut mutlu görünümlü denizatı, gösterişli mürekkepbalığı ve diğer makro fotoğraf nesneler.


Ben 35 metreye ulaşabilir görünürlük iyi düzeyde olduğum zaman suda görüş seviyesi, bazen 20 metreye ulaşır. Sen dünyanın en iyi biridir Bunaken Marine Park, mercan resifleri güzelliğini görebilirsiniz. Rengarenk mercan kayalığı yaklaşık 390 türü vardır şaşırtıcı olduğunu vardır. Başka yerlerde bulunamayabilir deniz altında küçük bir mağara ya da tünele kadar çatlaklar ile Berlekak-dent benzersiz şekli.

Derawan, Derawan ilçelerinde, ilçe Berau Kuzey Borneo adalar bulunan Derawan ada, birim Derawan ada morfolojisi bertopografi düz kıyı ovası olduğunu. 13.5 ila 20 metre genişliğinde 11 ° - Kum plaj yaklaşık 7 ° 'lik bir eğime sahiptir.

Çevreleyen sularda yaklaşık beş metre derinliğe sahip bir turist dalış (dalış) gibi bir deniz parkı ve ünlüdür. Deniz yaşamı geniş bir yelpazede bu tür kalamar (mürekkep balığı), ıstakoz, balık borusu (ghostpipe balık), ahtapot (bluering ahtapot), nudibranchs, deniz atları (denizatı), yılan balığı şerit (ribbon yılan) ve balık Skorpion (Scorpionfishes olarak, burada var ).

18 metre uzunluğunda resif tetik balıkları (kırmızı dişli tetik balıklar) bir sürü çünkü on metre derinlikte bir kaya üzerine, "mavi duvar tetikleyici" olarak bilinen bir resif var.

Derawan bitki ve hayvanlar ve alt doğal güzellikleri çeşitli türlerin habitat adanın ortasında küçük bir orman mavi ve yeşil manzaralı, yumuşak beyaz kum, kıyısında palmiye ağaçları satır, deniz renkli tonları ile bir adadır Nefes kesen okyanus. Bu ada dünya standartlarında bir dalış hedef olarak üçüncü rütbeleri üst ve dalgıçlar için bu adaya bir rüya adası yapabilirdiniz şaşırmayın.

Adanın etrafında Derawan, birçok 28 olarak nokta dalış tespit edilmiştir. Her noktada bir dalış ile yaklaşık 10 gün sürer en azından bu noktayı araştırmak için. Bir noktadan diğerine geçmek için, ziyaretçiler gemileri kullanabilirsiniz. Bu arada, ziyaretçiler de yürüyerek adayı keşfe çıkabilirsiniz.

Dr. Tropikal müze Carden Wallace Queensland, Australia adanın Derawan deniz zenginliğini incelemiş ve bir mercan kayalığı arcropora (deniz hayvanları) 50'den fazla çeşit buldu. Derawan ada uluslararası dalış hedef olarak dünyanın en yüksek üçüncü olarak ünlü ise kimse görünüyor.

Bütün adada yaygın ve Derawan adalar kömürleşmiş Derawan arasında adalar içinde mercan kayalıkları. Hirst ayaklı bu adalarda Long Island, kavrulmuş masimbung, kömürleşmiş buliulin kömürleşmiş pinaka, kömürleşmiş yanık ve kömürleşmiş tababinga muaras içerir.

Derawan adalar Reef tipi saçak, bariyer resifleri ve atolls oluşmaktadır. Adanın haline getirilir ve bir tuzlu su gölüne oluşmuştur Bu atol. "Manta yedekte anketi 2003" Uzun ada mercan resifleri ortalama kapağını gösteren sert mercanlar ve resif yaşam için 34.88 ile 24.25% 'dir. Ada Derawan içinde mercan resifleri sert mercanlar 17,41 ve% 27,78% canlı mercan örtüsü ortalama mercan kapağı vardır. Türlerin sayısı ile 470 460 bu Raja Ampat takımadalar sonra biyoçeşitlilik ikinci bir zenginlik olmasını önerir.

Coral Reef ana alanları:

Adanın batı kısmında uzunluğu (giriş ve kanal)
mercan, mercan, sağlıklı ve estetik değeri yüksek bir çeşitlilik ile muaras
malalungun mercan, habitat çeşitliliği ile karmaşık bir yapıya sahip, yüksek çeşitlilik
Büyük mercan zengin habitatlar
2003 yılında Reef balık araştırması bu ada 832 türün ürettiğini gösterdi. Buna ek olarak, orada sularında en az 1051 türler gobes baskın tür (Gobiidae), lapin (Labridae) Berau ve damselfishes (Pomacentridae) olduğu tahmin edilmektedir.

Denize yol açan tahta köprünün ucunda oturan Bazen biz yeşil kaplumbağaları görmek ve sağa sola berrak su yüzeyinde. Ne zaman dalış biz de çevremizde yüzmek kaplumbağaları eşlik etti. Bazen yazlık etrafında dolaşmak gibi görünüyor, hatta kaplumbağalar adanın kıyısında yer almaktadır. Akşam karanlığında, bazı kaplumbağaların karaya çıktı ve orada yumurtalarını bıraktığı.

Ziyaretçiler ayrıca Derawan etrafında diğer adalar gözden geçirebilirsiniz. Örneğin: Kendi teklik vardır Hayırsever Island, Maratua ve kakaban adada. Hayırsever adasında 3,5 metre genişliğinde nüfus ulaşmıştır Mavi Vatoz (manta). Aslında, ayrıca bulundu eğer olabilir şanslı, geniş "kanat açıklığı" 6 metre siyah vatozu. Adanın eşsiz kakaban denizde, Asya'daki tek birinin ortasında bir prehistorik gölün şeklinde olsa da.

Tipik ve korumalı hindistan cevizi yengeçler (Birgus latro), balinalar, yunuslar (Delphinus), yeşil kaplumbağa (Chelonia mydas), hawksbill (erethmochelys fimbriata) arasında bulunabilir türleri ve dugong (Dugong dugon). Hindistan cevizi yengeçler ada kakaban ve Maratua bulunabilir. Papa, belirli bir sezonda adanın Maratua etrafında bulunabilir ise adanın Semama, Bağış, kakaban, Maratua ve kömürleşmiş muaras çevresinde yunuslar.

Kaplumbağalar Long Island ve Semama Long Island, Derawan, Semama, Bağış ve Maratua ve dugongs çevresinde bulunabilir. Adanın Semama ve Derawan üzerine Bağış ve Pigme denizatı adada bulunan manta (manta birostris) başka bir benzersiz türler.

Tesisler Ve Konaklama
Derawan gibi evler, dalış dişli, sürat ve restoranlar gibi imkanları sağlamak. Derawan Ada da yerli halk tarafından yönetilen hangi çok pahalı değil konaklama sağlar.

Bu evler sakinleri serbestçe renkli balık ve kimseyi rahatsız etmeden özgürce geçen kaplumbağaları çeşitli görebilirsiniz yapmak için yaklaşık 100 metre denize basit iskelenin vardır. Yiyecek menüsü kesinlikle bu adada keyfi atmosfer gün ve gece eksiltmek değil, deniz balıkları ve konserve gıda baskın ana menü ile çok basittir.

Erişim
Adanın Derawan almak için, turistler Jakarta, Surabaya, Yogyakarta veya Denpasar uçakla Balikpapan, Doğu Kalimantan, yaklaşık 3 saat boyunca uçabilir.

Aberdeen, hala düzlemde, KAL Star, Deraya veya DAS tarafından Cape Redeb dalış bir saat uçmak zorunda. Buna ek olarak, Cape Redeb da Samarinda, Doğu Kalimantan Tarakan, bir motorbot kiralamak ardından Cape Redeb Kuzey Borneo başkenti başkenti yatılı ile, deniz yoluyla ulaşılabilir.

Lombok adaya seyahat.
Lombok, West Nusa Tenggara (2001 nüfus: 2.722.123 nüfuslu) bir adadır Sunda Adaları veya Nusa Tenggara Sumbawa batı ve doğuda Sebelat Alas Boğazı Bali Lombok Boğazı ile ayrılır Lesser. Adanın yaklaşık 70 km uzunluğunda güneybatı tarafındaki "kuyruk" bir çeşit yaklaşık küreseldir. Bu ada alanı, adalar liste dışında 108 dünya ölçüde dayanmaktadır sırada yerleştirerek, 5435 km² ulaştı. Adasının ana kenti Mataram olduğunu.

Lombok Adası, egzotik ve büyüleyici doğal güzelliği ile ünlüdür. Lombok ada değil sadece üç Gili adaları vardır. Gili Air, Gili Air ve Gili Meno ek olarak. Lombok ada hala aynı derecede güzel bir normalim vardır. Lombok adasında Bir tek Gili Kondo bulunan doğu.

Lombok Adası artık Endonezya turizm simgelerden biri haline gelmiştir, adanın güzelliği Endonezya hiçbiri ikinci, misafirperverliği Sasak insanlar, çok beyaz plajlar, mercan resifleri ve biyolojik zenginliği Dağı Rinjani ve kültürel teklik Sasak birçok davet hayranlık olağanüstü, ihtişamı ve güzelliği yerli ve yabancı turistler.

Lombok ve eksotismenya adanın güzelliği burada bir balayı için sizi ve eşinizi davet edecektir. Aynı şekilde Exotisme Gilis Adası ile de adanın güzelliğini keyfini davet edecektir.

Bu ada West Nusa Tenggara Province ait iki büyük adalarından biridir. Lombok ada yapma peyzaj güzelliği, aynı zamanda istenen bir balayı hedef olmak. Eğer ayak hızlandırdı gerektiğini nerede olduğunu bilmek zorunda kaldıklarında, Lombok güzelliği bu gezisinde keşfedilebilir.

Keşfetmek için plajlar, güzel büyülü, görkemli Mt Rinjani ve muhteşem deniz yaşamı ile Batı Nusa Tenggara Lombok adasında karada ve denizde hem birçok turistik yerler vardır. Şaşmamak o West Nusa Tenggara en popüler yerler olduğunu.

Sadece güney kıyısında sörf büyük dalgalar hissetmek için burayı ziyaret edin. Volkan tepesine tırmanmak için cesaret meydan. Çeltik alanları boyunca sokaklarda almak çevrede bir bisiklet ve motosiklet kiralamak. Anywhere meghabiskan zaman istiyorum, burada muhteşem doğal güzelliği ile hayal kırıklığına olmayacaktır.

, Plajları ile gözlerden uzak bir tropik ada, muhteşem ve lüks çevresi Lombok diğer ziyaretçiler Gili-Gili adada vakit geçirmek için tercih vardır.

Lombok orijinal sakinleri Lombok Bali Hindu halkı ve aynı zamanda Çin, Cava, Bugis ve Araplar çok sayıda ev sahipliği yapmaktadır, Sasak vardır.

"İslam üç kez" onların duaları ile günde 5 kez namaz günde üç kez ve Müslümanlar ile yönlendiren farklı olarak bazı insanlar Sasak İslam inancı Wektu telu didefinisikann kucakladı. Wektu telu eski gelenekleri ve İslam inançları barındıran eşsiz bir din, bu inançlar sadece Kuzey Lombok bulundu olmasıdır. Bu inanç tabi olanlar Müslümanlar ama aynı zamanda geleneksel ritüeller uğrarlar. Yüz gün birisi öldükten sonra böyle Nyiu töreni gibi örnekler düzenledi. Giysi, diş fırçası ve gıda gibi hediyeler ölenlerin aileleri ölen kişinin cennette sakin olacak şekilde.

Diğer dini bayramlar (Aralık Ekim) yağışlı sezon başında ya da adanın dört köylerde kutlamaları ile hasat sezonu (Nisan-Mayıs) de kutladı.

Sasak kültür gücü ve fiziksel beceri ve bu kültürün mereflesika yerel gümrük bir sürü için çok önemlidir. Peresehan uzun baston ve inek derisi küçük bir kalkan şeklindeki kafes bujung kullanılan iki erkek arasındaki kavgayı araya getiren yerel bir gelenektir.

Müzik ve dans Sasak kültüründe çok önemlidir. Önemli törenlerinde geleneksel dans dans etti. Bu dans gibi aşk ve romantizm hikayesini anlatıyor Cupak Gerantang Popüler kadar Beleq tambur (büyük davul) gibi savaş dansı kaynaklanmıştır.
Eşsiz Pura Lingsar, tek kompleks içinde Bali Hindu tapınakları ve inançları Wektu telu bir arada ziyaret edin.
Çevresi ve Pazar Surandi şehir silüeti alışveriş. Rahatlamak ve dinlenmek için bazı güzel piknik noktalar vardır.

Alan Salakalas koşu ziyareti ile şansınızı test edin. Yarış her Pazar yapılır. Kazanan gülümseme galip memberika olacak bitiş çizgisine sıkı bir rekabet içinde genç jokeyler izleyin. Gece yarış öncesi köylüler atlarını masaj ve bazen atları sakinleştirmeye gamelan müzik çalar böylece bu yarış çok önemli.

Dağı Rinjani yüksekliklerini tırmanmak için cesaret meydan. Deniz seviyesinden 3700 metrenin üzerinde bir yükseklikte, bu görkemli volkanik dağ tırmanışı en az üç gün sürecek ve kalp bozukluğu olan kişiler için tavsiye edilmez. Yorgunluk doruklarına kez dikkat çekici doğal peyzaj Endonezya tarafından ödenecektir.

Ayak tabanı kum hissedin ve Güney Kuta Lombok köpüklü kıyı sularında yüzmek. Beyaz kum ve muhteşem okyanus manzarası burada kavisli her zamanki gibi bir turizm destinasyonu olarak bu yer yapmak. Yıllık festival, genellikle Şubat veya Mart ayında düzenlenen sırasında Nyale Balıkçılık Kuta ziyaret ve renkli kutlama ve geçit keyfini çıkarın.

Güneşlenme ve Batu Bolong güzel plajları sörf. Bu plaj ortada deliklerle büyük taşlarla adını alır. Güneş inanılmaz yanan renklerle Dağı Agung Bali batmaya başladığı zaman olağanüstü güzel günbatımı hissediyorum emin olun.

Yerel tarih hakkında bilgi edinin ve Mataram Meruya Su Sarayı, Lombok başkenti ziyaret edin. Burası 1744 yılında inşa edilmiş ve eski 19. yüzyıl sonlarında Bali Hollanda ve sakinleri arasında kanlı bir savaş oldu.

Su Parkı'na arkasında bulunan büyük tapınağı Lombok, Pura Meru, huzur yaşayın. Yüzyıllar boyunca Brahma, Vhisnu ve Shiva Hindu Trimurti'nin adanan tapınak.
Uçakla seyahat Yer Mataram şehrine, Cakarta, Surabaya, Denpasar, Bali alınabilir.
Bukit Tinggi
A. Genel Bakış

Bukittinggi Şehir, Batı Sumatra da tarihi bir kent, Endonezya üç büyük kahramanlar şehir doğum yeri ve büyüleyici bir turist egzotizm ile bir şehirdir. Bukittingggi ziyaretçiler için bir turist hedefi haline bütün kriterleri vardır. Bu yıldönümü olarak 17 Aralık yaptı Şehirde şehrin bir dönüm noktası, sömürge tarihi ve müzeler Minangkabau kültür ve Bung Hatta Sarayı'nın bir kalıntı Saat Kulesi var.

İdari Bukittinggi zaten Hollanda sömürge döneminde oluşmaya başlamış. Hollandalı Endonezya 32 diğer Gemeentelijk Resort ile birlikte 1828 yılında merkezli Gazete'de Gemeentelijk Resort ya da bazı belediyeler olarak Bukittinggi yaptı. Zaten Gemeenteroad olan veya çoğunluğun özerk hükümeti Hollandalılar tarafından kontrol edilmelidir Bu durum Bukittinggi yapar. Singapur'da da "Fort De Kock" adında bir kale kuruldu. Fort hala bozulmamış ve tarihin konumlar biri olarak hizmet vermektedir. Kent ayrıca dinlenmek için doğu koloniler halinde olan Hollandalı subaylar tarafından kullanılır.

Japon işgali sırasında, Bukittinggi şimdi Agam İlçe nedir ilavesi ile Bukittinggi Si Yaku Sho olmak Fort de Kock Taddsgemente dan değiştirildi. Japonya da propaganda uğruna Sumatra bir radyo vericisi en büyük adayı kurdu. Ayrıca yerel yönetimler göre, Japonlar da Sumatra, Tayland Singapur askeri güçlerin kontrolü için 25 askeri komuta olarak Singapur olun.

Endonezya'nın Bağımsızlıktan sonra, Bukittinggi bağımsızlık merkezi defans mücadelesi olarak hizmet asla. Hatta Aralık 1948 Haziran 1949 yılına kadar, Londra Mr. liderliğindeki Endonezya Cumhuriyeti (PDRI) Acil Hükümeti'nin başkenti olarak kullanılmıştır Sjafroedin Prawiranegara. Yogyakarta askeri saldırı II sonucunda Hollanda eline düştükten sonra karar Cumhurbaşkanı tarafından yayımlanmıştır. Bu Bukittingti Sumatra başkenti olarak belirlenmiş ve 1959 yılında Merkez Sumatra başkenti yaptıktan sonra. Batı Sumatra kalkınma sonra, Bukittinggi nihayet 1978 yılında Padang şehrine transfer edilmeden önce Batı Sumatra başkenti olarak hizmet vermektedir.

Tepeler ve vadiler oluşan 250.239 km2 civarında Bukittinggi yayg. Tepeler New York bulunan dağ zinciri kemer bir dizi. Tepenin kenarında, şehir de Dağı Merapi Dağı Singgalang ve Dağı Sago tida dağ tarafından çevrilidir. New York da İl Tri Arga olarak bilinen neden üç dağların varlığıdır. Yapılandırma coğrafi konumu Bukittinggi tepelik ve New York City ve serin havayı yapma, (deniz seviyesinden) 900 m asl üzerinde bulunmaktadır.

B. Özellikleri
Bukittinggi turizm potansiyeli, Batı Sumatra, yerel hükümet hesaplanmasında, toplam gelir (Bölgesel Orijinal Gelir) yaklaşık% 30 olarak gerçekleşmiştir. Kentin turizm potansiyeli nispeten tam çünkü kesinlikle şaşırtıcı değildir. Doğa turizmi Bukittinggi nesne şehri çevreleyen tepelerden varlığı ile destekledi. Soğuk hava ile dağların tipik atmosferi Bukittinggi turistler için bir stres sürüm olabilir yapar. Tepenin manzara Yeşil bucaksız de fotoğrafçılık severler hedefler için çok uygundur. Turistler vadi kasabasında vardı göz güzellik yenebilir.

Minangkabau kültürü, Minangkabau kültürünün Bukittinggi mevcut prototip merkezlerinden biri olarak. Özel evler, tipik mutfağı pakaiaan, dil Bukittinggi bulunabilir. Hemen hemen her köşesinde, Bukittinggi mevcut gadang evler tipik Minangkabau kültürü. Evler düzgünce manda boynuzu şeklinde çatılar ile kaplı. Bu evlerde, turistler de evin duvarlarında yer alan Minangkabau desenli oymalar tadını çıkarabilirsiniz. Yerliler hala geleneksel Minangkabau günlük giysiler kullanın.

Bukittinggi ilçesinde sabah atmosferi de özel hissediyor. Hala tepelerin silueti ile birlikte utangaç mavi gökyüzünün Sunrice sahne bir ekran olarak kullanılacak çok uygundur. Böyle manzaraları pusulanın her yönden hedeflenebilir. Geceleri, Bukittinggi kentinde yaygın bir kutlama, renk titreşen ışıklar ve havai fişek olduğunu özellikle.
Bukittinggi turist bulunabilir bir başka özelliği doğal Gezi Yerleri Sianok kanyonun yakınında yer almaktadır. Sianok kanyon ile mesafe Bukittinggi yaklaşık üç saat boyunca karadan ulaşılabilir. Yolda ziyaretçiler de Saat Kulesi, bir kalesi Ford de Kock konumlar yanı sıra mağaralar Japon sömürge mirası keyfini durdurabilirsiniz. Değil unutmak, Bukittinggi bir başka özelliği sarma nesnelere yoludur. Bukittinggi bilinen veya Kavisli köşesinde 44 ampek yirmi ampek Gölü Maninjau almak için. Köşesinde yuvarlak seyahat, özellikle sürücü aşk turistler için, başka bir sansasyon sağlayacaktır.

C. Yeri
Bukittinggi City West Sumatra eyaletinde bulunan tek belediyedir. LS 00,190 - Coğrafi, bu 100,210 100,250 derece doğu boylamında ve 760 00 arasında yer almaktadır. Padang Batı Sumatra başkenti çekme durumunda, Bukittinggi Kuzeydoğu yaklaşık 90 km mesafede yer almaktadır.

D. Erişim
Londra şehrine Erişim Batı Sumatra birçok ilden ulaşılabilir. Bir sabit hat kullanırken, turistler NAD Lampung ilinde uzanan çapraz Sumatra yolu kullanabilirsiniz. Orta, hava rotayı kullanmak turistler için, turistler daha seeked Ordusu için Padang işten noktasını kullanabilirsiniz. Toplu taşıma çeşitli modlar kullanabilirsiniz Bukittinggi turist çeşitli turistik ziyaret için olduğu gibi Bukittinggi tekdüze mevcuttur

E. Konaklama ve Diğer Tesisler
Hem yıldız ve bütçe otel artı 11 mes / konuk evi / yazlık 43 adet vardır turizm sektörü Londra'da şu anda desteklemek için. Bu tür konaklama varlığı Batı Sumatra eyaletinde turizm için bir ana üs Singapur rolünü desteklemek için de.

Restoran ve özellikle bölgede Londra mevcut restoran ve lokantalar, restoran, Los Lambuang gelince. Bu alanda, ziyaretçiler tipik gıda Minangkabau ile damak tadınızı şımartın. Uzakta değil, Los Lambuang alanı ve turistik mekanlara yakın mesafede, çeşitli seyahat acenteleri de turistler gezi hizmet vermeye hazırız. Orta işleri ve hediyelik eşya alışveriş, Los Lambuang alanında da Bukittinggi gelen hediyelik eşya ve hediyelik eşya sunar.


Eğer Bandung pek çok turistik o ziyaret ve çok çekici olabilir biliyor muydunuz. Yani bir dahaki sefere biz Bandung giderseniz aşağıdaki mevcut turistik tarafından durdurmak deneyin:

Bandung şehrinde yerler:

Gedung Sate Bandung ve Gasibu
Jl - Monument Mücadele. Dipatiukur
Bandung Hayvanat Bahçesi - Jl. Şato
Jl - Bandung Teknoloji Enstitüsü. Ganesha
Taman Ganesha - Jl. Ganesha
Park Trafik - Jl. Sumatra
Yaşlı park - Jl. Cisangkuy
Hükümet Konağı Parkı Bandung
Tempo Doeloe Bandung - Jl. Braga
Alışveriş Merkezi Jl. Cihampelas
Müze Pos Endonezya - Jl. Cisanggarung.
Mandala Müzesi Wangsit Siliwangi
Asya-Afrika Konferansı Müzesi
Kare ve Ulu Camii - Jl. Asya Afrika
Müze Sri Baguda - Jl. South Rim
Kuzey Bandung turistik noktalar:

Curug Dago - Terminal Dago
Forest Park Dago Pakar Mağarası ve Hollanda / Japonya
Curug Omas - Bahçe Maribaya
Arena Balıkçılık Bonita - Lembang
Dürbün Boscha Star - Lembang
Geleneksel Pazar - Lembang
Giri Jaya Orman Parkı - Lembang
Kamp Cikole
Kawah Ratu - Tangkuban Perahu
Upas - Tangkuban Perahu
Kawah Domas - Tangkuban Perahu
Tea Plantation Subang - West Java
Ciater Hot Springs
Çiçek Bahçesi Cihideung - Jl. Çavuş Bajuri
Ruh Kampı; Sahabat Alam - Jl. Çavuş Bajuri
Curug Cimahi - Cisarua
Güney Bandung turistik noktalar:

Kawah Putih - Ciwidey
Kamp Rancaupas - Ciwidey
Termal Hamamlar Ciwalini - Ciwidey
Tea Plantation Rancabali - Ciwidey
Tea Plantation Gambung - Ciwidey
Yerinde Patengan - Ciwidey
Orada Cipanunjang - PANGALENGAN
Cileunca - PANGALENGAN
Sitede Gunungpadang - West Java
Krater Kamojang - Paseh West Java
Bandung Batı'da yerler:

Ayakkabı ve Çanta Cibaduyut merkezi
Kireçtaşı tepeler - Padalarang
Rezervuar Ciburuy - Padalarang
Saguling - West Java
Hamamlar Cipanas - West Java
Pawon mağara - West Java
West Java - Hyang Tikoro Sang
Doğu Bandung yerler:

Doğa Dağları Manglayang
Curug Cinulang - Cicalengka
Crater Kamojang
Cangkuang Tapınağı ve Kampung Pulo - Garut
Bagendit - Garut

Yogyakarta Özel Bölgesi ortaya olmamıştır çekicilik bir sürü Java, Endonezya önemli bir turistik yeridir.


Bin yıl önce, Yogyakarta müreffeh antik Mataram krallığının merkezi olan ve yüksek bir medeniyet vardır. Tapınak Borobudur kurdu Bu krallık, dünyanın en büyük Budist tapınağı olduğunu 300 yıl Kamboçya'da Angkor Wat önce. Başka bir kalıntı tapınak Prambanan Tapınağı, Istana Ratu Boko Sarayı ve diğer tapınaklar onlarca restore edilmiş veya hala toprak altında gömülü (Wisata CANdi bakınız).

No comments:

Post a Comment