!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Thursday, September 24, 2015

Mina tragédie a tři Fate.

Jízda nebyla dokončena (376)

(Část 376), Depok, West Java, Indonnesia 24. září, 2015 21:55 pm).

Mina tragédie a tři Fate.

Došlo k tragédie opět poutníků v Mina, Saúdské Arábii, kdy poutníci chtěli hodit Jumroh. Jedná se o druhou tragédii v sezóně Hajj tento měsíc, po pádu jeřábu (řemenice / jeřábu), který zabil 107 poutníky, včetně 11 poutníků z Indonésie.
Nyní tragédie mina zabila 717 lidí zabito, bylo 805 lidí bylo zraněno, včetně tří osob z Indonésie, Hamid od Surabaya, Batam Saiyah původu a jeden muž z Probolinggo. Íránští věřící zabil tolik jako 43 lidí, 60 bylo zraněno. Zbytek zemí.
Podíváme-li se ze strany náboženství, bez ohledu na nedbalosti lidský prvek, katastrofa v Mina, nemůže uniknout osudu, který byl od Boha.
Jak víme, v Koránu a sunny, Alláh stanovuje tři druhy osudu.
První společný osud, že banky si stanovili Boha v knize Lauh Mahfush, společný osud Bůh určil osud všech bytostí 50.000 let, než Bůh stvořil nebesa a zemi, včetně listy jsou padající z pobočky již uvedených v knize Alláha:

"Lawh Mahfuz".

Prorok sallallaahu alaihi wa Salamem řekl: "Alláh nastavit všechny osud všech bytostí z padesáti tisíc let před stvořil Bůh nebe a zemi". (HR, Muslim č. 2653).

"Nikdo se neštěstí postihne na zemi a (ani) v sobě, ale je to zapsáno v knize (lawh Mahfuz) před Přinášíme to. Vpravdě je snadné pro Alláha ". (. QS Al-Hadid: 22).
Druhý osud je určena, když je duch vháněn do břicha matky, která byla těhotná, když, tentokrát za celý život lidského osudu bylo stanoveno těhotenství čtyři měsíce a deset dní.
Třetí Osud, osud uzákonění noci Laylat al Qadr, které se podle Koránu a sunny nastavit Bohu každou noc na 10 poslední den v měsíci ramadánu (postního měsíce).
Laylat al Qadr noc je velmi zvláštní, protože když Boží služebník uctívání o této noci můžete odměnit (odměnu) ekvivalent jsme uctívali po dobu 83 let.
Tento osud právo preogatif Boha, jen Bůh, který může změnit, a proto Bůh přikázal člověku hodně modlitby a vzpomínky, protože jedna z výhod modlitby je, že může odmítnout posily (mohli bychom na Boží vůle by mohly být ušetřeny katastrofy).(BBC) - Počet obětí v Mina více než 717 lidí, zraněno 805 lidí.
Poškozený byl převezen do nedaleké nemocnice.
Nejméně 700 poutníků, zemřel, když se snaží házet jumroh namačkáni v Mina, zatímco 800 dalších bylo zraněno ve čtvrtek (09/24).
Saúdské úřady řekl 4,000 důstojníci byli nasazeni na místě spolu s 200 pracovníky v pomoci při mimořádných událostech.
Poškozený obdržel přímou podporu na scénu a převezen do nedaleké nemocnice.
Zhruba dva miliony muslimů provést hadždž v Saúdské Arábii, které v letošním roce byl také poznamenán kolapsem jeřáb u Mekky události, která způsobila více než 100 poutníků bylo zabito, včetně 11 poutníků z Indonésie.
BBC korespondent oznámil, že mnoho poutníků zemřelo původu Niger.
V incidentu v Mina, ke kterému došlo na svátek Eid al-Adha, nemluvě domovské zemi obětí klesl.
Ale Hausa sekce BBC, Tchima Illa Issoufou, který byl na místě činu řekl mnoho poutníků z Niger zemřel.
Zástupci Zatím z indonéské vlády v Saúdské Arábii poslal tým, aby ověřil, zda indonéských poutníků, kteří jsou oběťmi událostí v tomto Mina.
Ředitelství civilní obrany Saúdské Arábie řekl, že stále není ještě znát příčinu této tragédie přeplněné.
2006 také došlo k podobné tragédie s úmrtím dosáhla 364 poutníků.
Orgány poskytují pomoc poutníkům bylo zraněno.
Bezpečnostní úředníci, jak citoval saúdskou vládu televizní stanice, řekl asi 390 uctívači bylo zraněno tak daleko do incidentu ve čtvrtek (09/24).
Události nastal, když poutníci vykonávat kamenování satana, jednoho z řady pouti tím, že hodí oblázek jako symbol ukamenování ďábla.
Hajj tohoto roku a poté asi 2 milionů poutníků z celého světa.
V roce 2006, uvnitř stísněný také došlo v Mina s oběťmi dosáhl 346 osob.
Před událostmi dneška, poutní také barevné pádu jeřábu používaného k projektu rozšíření Haram.
Nošení 111 poutníků zemřelo, včetně 11 poutníků indonéské občanů v případě, v Grand Mosque. Král Saúdské Arábie slíbila odškodnění rodinám obětí mrtvých a zraněných.

Oběti jeřáb Haram "může být prospěšná"
Rodinné poutníci, kteří zemřeli a trvalé invalidity v důsledku pádu jeřábu v Grand Mosque v pátek (11/09) plánuje získat odškodnění od krále Saúdské Arábie, Salman bin Abdul Aziz Al Saud.
Poutníci, kteří zemřeli, včetně 11 indonéských občanů, údajně obdrží náhradu ve výši 1 milion riyals, nebo o Rp3.8 miliard. Náhradu škody ve výši byly hlášeny také třeba věnovat kongregaci trvalé invalidity.
Ale zatím, řekl výkonný Funkce Pensosbud Generální konzulát v Jeddah Sharif řekl BBC Shahab Rohmatin Bonasir Indonézie, indonéská vláda neobdržela žádné oficiální oznámení od vlády Saúdské Arábie.

7 Mina nejvíce srdcervoucí tragédie v historii Hajj
Mina má dlouhou historii jako dějiště tragédie, která zabila mnoho poutníků.


Toto není první tragédie došlo v Mina. Proto, Mina má za sebou dlouhou historii jako tragédii, která zabila mnoho poutníků v předchozích letech. V návaznosti na tragédie, které zabily mnoho poutníků, které se vyskytly v Mina, Saúdská Arábie.

1. 02.07.1990
To je nejvíce srdcervoucí tragédie, které se objevily v Mina. V té době, 1,426 poutníci bylo zabito v panice v tunelu, zatímco Mina.

2. 23.května 1994
Celkem 270 poutníků zemřel v tragédii zadní Mina. Došlo k tragédii, kdy poutníci vykonávat ďábla kamenování Mina průvodu

3. 15.dubna 1997


Celkem 343 poutníků bylo zabito a 1500 dalších zraněno při požáru stanu poutníků Mina. Učte se od této tragédie, to je nyní prohlašoval antiapi stan poutníky.

4. 9.4.1998


Celkem 118 poutníků zemřelo a 180 jiní, když bude hodit jumroh procesí v Mina bylo zraněno při tragédii u Jamarat mostu.

5. 05.03.2001
Celkem 35 poutníků zemřel v důsledku současné shlukování vystoupí ďábel kamenováním ve městě Mina

6. 12.01.2006


Celkem 346 poutníků bylo zabito a 289 dalších zraněno při průvodu ďábel kamenování. Nehody se stalo kvůli stovkám poutníků, kteří přijeli, aby vedla průvod kolidovat s ostatními poutníky u mostu Jamarat. Učit se od této události, vláda Saúdské Arábie přes most Jamarat rekonstruováno tak, aby poutníci nemuseli tlačit při házení jumroh.

VZTAH modlitby a dhikr

Podle
Dr. Nasir bin 'Abdirrahman bin Muhammad al-Juda'iMezi dva mají velmi blízký vztah, který se modlit k Alláhovi Subhanahu wa Ta'ala v souvislosti s dhikr k Němu, je otrokem požádat svého Pána o jejích potřebách, časná i dále, ve formě výrazu okolnosti a slova.

Pak modlitba obsažený v dhikr jednou, od této doby také volal k modlitbě památku většina lidí. Je třeba zde vysvětleno, že čím více dhikr Alláh a chválit ho v modlitbě, pak je to lepší a primární, stejně jako více hoden být poskytnuta.

Imám Ibn al-Qayyim "The disunnahkan (mustahab) v modlitbě je modlitba, která do'anya začínají Chvála Bohu Subhanahu wa Ta'ala, pak bershalawat na proroka sallallaahu To wa Salamem v petici budou dodány, a pak vyjádřil své přání, [1], dále zmínil některé ze svých argumentů, které vysvětlují tento.

Proto se u-tawassul (vyberte jednu formu uctívání, aby se dostat blíž, zavřený.), Alláh wa Ta'ala používat jedno jméno z Božích jmen je dobré (al-Asmaa-ul Husnaa) nebo s jedním povaha Jeho atributy jsou vysoké (popel-Shifaatul "Ulyaa) v modlitbě je jednou z forem tawassul povoleno šaría (at-kamence-sul al-masyruu"). Například, muslim říká ve své modlitbě, "Ó Alláhu, opravdu žádám tě, jsi milující milosrdný, Mahalembut vševědoucí, dej mi zdraví." Nebo řekl: "Snažně tě tvým milostí že obsahuje vše, bohatě a odpusť mé hříchy. "[2]

Pokud jde o argument ordinované druhu tawassul, jako je to slovo Alláh wa Ta'ala:

ولله الأسماء الحسنى فادعوه بها

"To patří k Bohu Asma-ul Husna, a pak ho bermohonlah voláním Asma-ul Husna byla ..." [Al-A'raaf: 180]

A mezi argumentů a jiných nadací jsou Alláh profilované na Alaihissallam modlitbě krále Šalamouna v jeho slovech:

رب أوزعني أن أشكر نعمتك التي أنعمت علي وعلى والدي وأن أعمل صالحا ترضاه وأدخلني برحمتك في عبادك الصالحين

"... Ano, můj Pane, dej mi inspiraci zůstat vděčný za Tvé laskavosti, které jsi udělil ke mně a mému otci a matce, jsou dva lidé dělat dobré skutky, které jste ridhai, a krmiv mě svým Rah-mat do třídy Služebníci tvoji spravedlivý "[An-Naml: 19].

Pokud jde o argumenty Sunny obsaženým v aš-Shahiihain (Sahih al-Bukhari a Sahih Muslim), od Ibn Abbaas anhuma, že proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem řekl:

"اللهم إني أعوذ بعزتك, لا إله إلا أنت, أن تضلني."
"Ó Alláhu, jsem hledat útočiště s vaší slávou, nikdo nemá právo diibadahi, ale jen ti, že jsi mě chrání." [3]

A vyprávěný z 'Abdullah bin Mas'ud Radi anhu, že proroka sallallaahu To alaihi wa Salamem řekl:

"ما أصاب أحدا قط هم ولا حزن فقال: اللهم إني عبدك, وابن عبدك, وابن أمتك, ناصيتي بيدك, ماض في حكمك, عدل في قضاؤك, أسألك بكل اسم هو لك, سميت به نفسك, أو علمته أحدا من خلقك, أو أنزلته في كتابك, أو استأثرت به في علم الغيب عندك, أن تجعل القرآن ربيع قلبي ونور صدري, وجلاء حزني وذهاب همي, إلا أذهب الله همه وحزنه, وأبدله مكانه فرجا. "

"Je to někdo přepsán úzkost a žal a pak říká:" Ó Alláhu, jsem tvůj služebník, syn (potomek) vašeho služebníka (Adam), děti (potomků), od slave vaše dcera (Eve), vrchol mé hlavy, jsou v Tvá ruka, rozhodnutí tvůj se mě týká, osudy Thee pro mě je spravedlivé, prosím tebe tím, každé jméno, které patří k tobě, a ty na-jíst Self-thy s ním, nebo musíte naučit služebník tvůj bytostí vy, nebo jdete dolů přímo v knize Thy, nebo jste vyhrazený pro sebe v neviditelné v sebe sama, abys udělal al-Korán, jako klimatizace mé srdce a světlo mé duše , útěchu laraku a léčitelé smutek. "Pak Alláh bude odstranění žal a smutek a nahradit jej lehkostí." [4]

Poté, co jsem popsal některé jednoduché druhy dhikr, pak bych měl nyní ukončit tuto diskusi vysvětlením formy na-tabarruk (kromě požehnání) skrze dhikr Alláha Subhanahu wa Ta'ala (bi dzikrillaah) tak, aby postupy tabarruk s dhikr Alláh SWT stále jasné.

[Kopírované z knihy Na Tabaruk Anwaa'uhu wa Ahkaamuhu hlavy v indonéské praktiky a čas Požehnaný, Autor Dr. Nasir bin 'Abdirrahman bin Muhammad al-Juda'i, Reader Vydavatelé Ibn Kathir]

No comments:

Post a Comment