!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Thursday, September 24, 2015

Mina trajedi ve üç Kader.

Bitmiş değildi binmek (376)

(Bölüm 376), Depok, Batı Java, Indonnesia, 24 Eylül 2015, 21:55 pm).

Mina trajedi ve üç Kader.

Trajedi hacılar Jumroh atmak istediğinde yine Mina, Suudi Arabistan hacıları oluştu. Bu Endonezya 11 hacı olmak üzere 107 hacı öldü, vinç (kasnak / vinç) çöküşünden sonra, bu ay Hac sezonunda ikinci trajediyi olduğunu.
Şimdi trajedi mina öldürülen 717 kişinin ölümüne yol açtı, 805 kişi üç Surabaya Endonezya, Hamit insanlar, Batam Saiyah Kalkış ve Probolinggo birer insan dahil, yaralandı. İranlı tapanlar gibi birçok 43 olarak insanları, 60 yaralı öldürdü. Geri kalan ülkeler.
Biz ne olursa olsun insan unsurunun ihmal, din yanından bakarsak, Mina'da felaket, Allah tarafından kurulmuştur kaderi kaçamaz.
Biz Kur'an ve Sünnet'te bildiği gibi, Allah kader üç tip kurar.
Bankalar kitabında Lauh Mahfush, Tanrı Tanrı yaprakları zaten Allah'ın Kitabında belirtilen dallarından düşen dahil gökleri ve yeri yarattı 50.000 yıl önce tüm canlıların kaderini buyurduğu ortak kaderi Tanrı'yı ​​ayarladığınız ilk ortak kader:

"Levh Mahfuz".

Peygamber sallallaahu alaihi sellem'in şöyle dedi: "Allah gökleri ve yeri yaratmadan önce Allah elli bin yıl tüm yaratıkların tüm kaderini belirledi." (HR. Müslüman hayır. 2653).

"Kimse felaket kendi içinizde toprak ve (ne de) üzerine düşen ancak biz onu yaratmadan önce Kitap (Levh Mahfuz) yazılıdır. Şüphesiz o "Allah'a göre kolaydır. (. QS Hadid: 22).
Ruh gebelik dört ay ve on gün, insan kaderinin bir ömür boyu bu kez tespit edildiğinde hamile olduğunu karın annenin üflenir İkinci kader belirlenir.
Üçüncü Kader, Kur'an ve Sünnete göre 10, Tanrı'ya Ramazan (açlık ay) ayının son günü her gece ayarlamak gece Miraç Gecesi, kaderi yürürlüğe girmesi.
Bu gece Allah ibadet Servant (ödül) eşdeğer ödül zaman biz 83 yıldır taptıkları çünkü Miraç Gecesi gece, çok özeldir.
Namazın faydalarından biri de (Tanrı'nın iradesine felaketten kurtulmuş olabilir olabilir) takviye reddedebilir olduğunu, çünkü değiştirebilirsiniz sağ Allah'a preogatif Bu kader, sadece Tanrı, bu nedenle Tanrı, dua ve hatırlama bir sürü adam emretti.(BBC) - Mina'da ölü sayısı fazla 717 kişi, 805 kişi yaralandı.
Yakındaki bir hastaneye götürüldü yaralandı.
800 daha Perşembe (24/09) yaralandı iken Mina'da jumroh sıkışmış atmak isterken en az 700 hacı öldü.
Suudi Yetkililer 4000 subay acil yardım 200 personeli ile birlikte olay yerinde konuşlanmış olduğunu söyledi.
Olay yerinde doğrudan yardım aldı ve yakındaki bir hastaneye götürüldü yaralı.
Yaklaşık iki milyon Müslüman, bu yıl da 100'den fazla hacı Endonezya 11 hacı olmak üzere, öldürüldü neden Mekke olayda bir vinç çöküşü damgasını vurdu Suudi Arabistan, Hac gerçekleştirin.
BBC muhabiri, birçok hacı kökenli Nijer öldüğü bildirildi.
Kurban Bayramı şölen meydana gelen Mina'da olaydan, söz değil yaralıların ülkesinde düştü.
Ama olay yerinde olan BBC'nin Hausa bölümü, Tchima Illa Issoufou, Nijer birçok hacı hayatını kaybettiğini belirtti.
Suudi Arabistan Endonezya hükümetinin arada temsilcileri bu Mina'da olayların mağduru Endonezyalı hacılar olmadığını belirlemek için bir ekip gönderdi.
Suudi Arabistan Sivil Savunma Müdürlüğü henüz kalabalık bu trajedinin nedenini bilmiyorum hala olduğunu söyledi.
2006 de ölüm 364 hacı ulaşan benzer trajediler meydana geldi.
Yetkililer yaralandı hacılara yardım sağlamak.
Suudi hükümeti TV istasyonu tarafından iktibas gibi güvenlik yetkilileri, yaklaşık 390 kulları Perşembe (24/09) üzerine şimdiye kadar olayda yaralandı söyledi.
Hacılar şeytan taşlanma bir sembolü olarak bir çakıl taşı atarak şeytan, bir dizi hac birinin taşlama gerçekleştirdiğinizde olaylar meydana geldi.
Hac, bu yıl dünyanın dört bir yanından yaklaşık iki milyon hacı izledi.
Sıkışık da mağdurlarla Mina'da meydana içinde 2006 yılında 346 kişiye ulaştı.
Bugün olaylardan önce, hac da genişleme projesi Haram için kullanılan vincin düşüş renkli oldu.
Taşıma 111 hacı Büyük Cami'de durumunda 11 hacı Endonezya vatandaşları da dahil olmak üzere, hayatını kaybetti. Suudi Arabistan Kralı Ölü ve yaralı kurbanların ailelerine tazminat sözü verdi.

Mağdur Vinç Haram 'yararlanabilir'
Cuma günü Büyük Cami bir vinç çöküşü (09/11) bir sonucu olarak ve kalıcı sakatlık öldü Aile hacılar, Suudi Arabistan Kralı, Salman bin Abdülaziz Al Suud tazminat almaya planladı.
Bildirildi 11 Endonezyalı vatandaşları da dahil olmak üzere, ölen hacı 1000000 birinciye veya yaklaşık Rp3.8 milyar tazminat alacaktır. Tazminat tutarında da cemaat kalıcı sakatlık verilecek bildirildi.
Ama şimdiye kadar, Cidde Şerif Yönetici Fonksiyonu Pensosbud Başkonsolosluğu Endonezya hükümeti, Suudi Arabistan hükümetinin herhangi bir resmi bildirim almamış BBC'nin Shahab Rohmatin Bonasir Endonezya, anlattı.

Hac tarihinin 7 Mina en üzücü trajedi
Mina birçok hacılar öldüren trajedinin sahne olarak uzun bir geçmişe sahiptir.


Bu birinci trajedi Mina'da meydana değildir. Bu nedenle, Mina birçok hacı önceki yıllarda öldürülen bir trajedi olarak uzun bir geçmişe sahiptir. Mina, Suudi Arabistan'da meydana gelen birçok hacılar öldüren trajediler ardından.

1. 2 Temmuz 1990
Bu Mina meydana gelen en üzücü trajediler olduğunu. O zaman, 1426 hacı Mina'da iken bir tünelde bir izdiham öldürüldü.

2. May 23, 1994
270 hacı toplam geri Mina'da trajedi öldü. Hacılar Mina alayı şeytan taşlama gerçekleştirdiğinizde trajedi oluştu

3. 15 Nisan 1997


343 hacı toplam Mina'da bir çadır yangın hacılar öldürüldü ve 1500 kişi de yaralandı. Bu trajediden öğrenin, şimdi antiapi çadır hacılar iddia ediliyor.

4. 9 Nisan 1998


118 hacı toplam öldü ve Mina'da alayı jumroh atmak için giderken 180 diğerleri Jamarat Köprüsü trajedi yaralandı.

5. 5 Mart 2001
35 hacı toplam Mina'da şeytan taşlama yapacak geçerli kalabalık nedeniyle öldü

6. 12 Ocak 2006


346 hacı toplam şeytan taşlama bir alayı sırasında öldürülen ve 289 kişi de yaralandı. Kazalar nedeniyle Jamarat köprüsünde diğer hacılar ile çarpışır alayı yapmak için gelmişti hacı yüzlerce oldu. Hacılar jumroh atma sırasında jostle gerekmez, böylece bu olaydan Öğrenme, Jamarat Köprüsü üzerinde, Suudi Arabistan hükümeti yeniden.

Dua ve zikir İLİŞKİSİ

Tarafından
Dr. Nasir bin 'Abdirrahman bin Muhammed el-Juda'iİki O'na zikir ile birlikte Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala dua çok yakın bir ilişki var yılları arasında, onun ihtiyaçları hakkında Rabbine istemek için bir köle anlatım şeklinde, zamansal ve ahiret hem koşullar ve kelimeler.

Sonra zikir bulunan dua bir kez, bu nedenle de çoğu insan tarafından anma duası denir. Daha Yüce Allah zikir ve o zaman daha iyi ve primer hem de daha değerli olarak verilecek, dua O'na hamd ki burada izah edilmesi gerekmektedir.

İmam İbn-i Kayyim dua disunnahkan (müstehap) daha sonra dilekçe Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in üzerine bershalawat, Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala övgü ile başlar do'anya bir dua "dedi teslim ve [1] ayrıca o bu açıklamaya onların argümanları bazı söz, sonra onun arzularını ifade edilecektir.

Bu nedenle at-tevessül (yakın-pent almak için ibadet bir form seçin.) Allah Subhanahu wa Ta'ala Allah'ın İsimleri itibaren bir isim kullanmak iyidir (el-Asmaa-ül Husnaa) ya da bir kez Onun Öznitelikler doğası (kül-Shifaatul yüksek '(dua Ulyaa) at-şap-sul el-masyruu) şeriat tarafından izin bir formu tevessül olan'. Örneğin, bir Müslüman onun dua söylüyorlar ben Thy lütfuyla Thee yalvarıyorum "," Ey Allah'ım, şüphesiz ben sen., Sevgi dolu merhamet, Mahalembut bilendir, bana ver sağlığı Thee sormak "Ya dedi, O her şeyi içerir, zengin ve günahlarımı affet. "[2]

Böyle rütbesi tür tevessül argümanı gelince Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala kelime:

ولله الأسماء الحسنى فادعوه بها

"Allah Esma ül Hüsna-aittir, ardından Esma ül Hüsna oldu-arayarak ona bermohonlah ..." [Al-A'raaf: 180]

Allah kendi sözleriyle King Solomon Alaihissallam dua profilli Ve argümanlar ve diğer vakıflar arasında yer almaktadır:

رب أوزعني أن أشكر نعمتك التي أنعمت علي وعلى والدي وأن أعمل صالحا ترضاه وأدخلني برحمتك في عبادك الصالحين

"... Evet Rabbim, Sen sen ridhai iyi işler yapmak için iki kişi bana ve babama ve anneme armağan hast Thy lehine için minnettar kalır bana ilham vermek ve sınıf içine rah-mat beni beslemek salih kulların "[An-Neml: 19].

Kül-Shahiihain (Sahih Buhari ve Sahih Müslim) içerdiği olarak Sünnet argümanları gelince, İbn Abbaas gelen Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in söyledi anhuma:

"اللهم إني أعوذ بعزتك, لا إله إلا أنت, أن تضلني."
"Allah, Ey, Ben Senin zafer sığınırım, kimse sen beni koru ki sadece sana diibadahi ama hakkına sahiptir." [3]

Ve alaihi sellem'in şöyle dedi 'Peygamber sallallaahu Abdullah bin Mes'ud radi anhudan' den rivayet:

"ما أصاب أحدا قط هم ولا حزن فقال: اللهم إني عبدك, وابن عبدك, وابن أمتك, ناصيتي بيدك, ماض في حكمك, عدل في قضاؤك, أسألك بكل اسم هو لك, سميت به نفسك, أو علمته أحدا من خلقك, أو أنزلته في كتابك, أو استأثرت به في علم الغيب عندك, أن تجعل القرآن ربيع قلبي ونور صدري, وجلاء حزني وذهاب همي, إلا أذهب الله همه وحزنه, وأبدله مكانه فرجا. "

"Birisi yazılır kaygı ve keder değildir ve o, Allah O, ben köle kızınız (Havva) gelen hizmetçi (Adem), çocuk (yavru) sizin kulu, oğlu (torunu) değilim, kafamın üst olan 'diyor Thy el kararlar senin beni adil, ben sana ait her isim tarafından Thee yalvarıyorum, ve onunla Self-THY-yiyen na sen, ya öğretmek zorunda Thee kaderleri, benim için de geçerlidir varlıkların bir hizmetçi thy size, yoksa sen ruhumun el-Kur'an-bir klima olarak kalbimi ve ışık olun, kitapta Thy aşağı-sağa gitmek, ya da Kendin görülmeyen size kendinize özel olan , laraku ve şifacılar keder teselli. "Sonra Allah keder ve üzüntü ortadan kaldırmak ve kolaylığı ile değiştirin olacak." [4]

Ben zikir bazı basit türlü tarif sonra prosedürleri Allah Subhanahu ve zikir ile tabarruk ki, o zaman şimdi Allah Subhanahu wa Ta'ala (bi dzikrillaah) ve zikir yoluyla (bereket bekliyoruz) at-tabarruk biçimleri açıklayarak bu tartışmayı kapatmak gerektiğini SWT giderek daha açık.

[Yazar Dr. Blessed mı Tabaruk Anwaa'uhu wa Ahkaamuhu, Endonezya Uygulamaları Ve Zaman Başlık At kitaptan kopyalanan Nasir bin 'Abdirrahman bin Muhammed el-Juda'i, Okuyucu Yayıncılar İbn Kesir]

No comments:

Post a Comment