!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Thursday, September 24, 2015

Mina tragedia, a trzy Fate.

Jazda nie została ukończona (376)

(Część trzysta siedemdziesiąt sześć), Depok, Jawa Zachodnia, Indonnesia, 24 września 2015, 21:55 pm).

Mina tragedia, a trzy Fate.

Do tragedii doszło ponownie pielgrzymów w Mina, Arabii Saudyjskiej, kiedy pielgrzymi chciał rzucić Jumroh. Jest to druga tragedia w sezonie Hajj w tym miesiącu, po upadku dźwigu (koło pasowe / żuraw), który zabił 107 pielgrzymów, w tym 11 pielgrzymów z Indonezji.
Teraz tragedia mina zabiła 717 osób zginęło, 805 zostało rannych, w tym trzy osoby z Indonezji, Hamid z Surabaya, pochodzenia Batam Saiyah i jednego mężczyzny z Probolinggo. Irańscy czciciele zginęło aż 43 osób, 60 rannych. Reszta krajów.
Jeśli spojrzymy od strony religii, niezależnie od zaniedbania elementu ludzkiego, katastrofa w Mina, nie może uciec od losu, który został ustanowiony przez Boga.
Jak wiemy w Koranu i Sunny, Bóg ustanawia trzy rodzaje przeznaczenia.
Pierwszy wspólny los, że banki ustawić Boga w książce Lauh Mahfush, wspólne przeznaczenie Bóg postanowił przeznaczenie wszystkich stworzeń 50.000 lat temu Bóg stworzył niebo i ziemię, w tym liście spadają z gałęzi już określonych w Księdze Allaha:

"Lawh Mahfuz".

Prorok sal allahu sallam powiedział: "Allah ustawić wszystkie losy wszystkich stworzeń z pięćdziesięciu tysięcy lat, zanim Bóg stworzył niebo i ziemię". (HR. Muzułmanin nie ma. Dwie tysiąc sześćset pięćdziesiąt trzy).

"Nikt nieszczęście zdarza się na ziemi i (nie) w siebie, ale to jest wpisane w książce (Lawh Mahfuz) przed przywracamy go. Zaprawdę, to jest dla Boga łatwe ". (. QS Al-Hadid: 22).
Drugi przeznaczenie określa kiedy duch jest wdmuchiwane do brzucha matki, która była w ciąży, gdy ciąża cztery miesiące i dziesięć dni, tym razem do końca życia ludzkiego losu została ustalona.
Trzeci los, przeznaczenie uchwalenia nocy Laylat al Qadr, które według Koranu i Sunny ustawiony Bogu co noc przy 10 ostatni dzień miesiąca Ramadan (na czczo miesiąc).
Laylat al Qadr noc jest bardzo szczególny, ponieważ kiedy sługa Boży kultu tej nocy może nagradzać (nagrody) za równowartość mamy 83 lat czczony.
To przeznaczenie prawo preogatif Boga, tylko Bóg, który może się zmienić, dlatego Bóg nakazał człowiekowi dużo modlitwy i pamięci, ponieważ jedna z korzyści płynących z modlitwy jest to, że może on odmówić wzmocnień (mogliśmy się woli Bożej może być oszczędzone od katastrofy).(BBC) - Liczba ofiar śmiertelnych w Mina więcej niż 717 osób, rannych 805 osób.
Ranni zostali zabrani do pobliskiego szpitala.
Co najmniej 700 pielgrzymów zginęło podczas próby rzucić jumroh wepchnięty Mina podczas 800 więcej rannych w czwartek (09/24).
Władze Arabii Saudyjskiej powiedział 4.000 oficerów zostały rozmieszczone na scenie wraz z 200 pracowników w pomoc w nagłych wypadkach.
Poszkodowany otrzymał bezpośrednią pomoc na scenie i przewieziony do pobliskiego szpitala.
Około dwóch milionów muzułmanów wykonać Hajj w Arabii Saudyjskiej, który w tym roku został również naznaczonej upadku dźwigu w wypadku Mekki, który spowodował ponad 100 pielgrzymów zostało zabitych, w tym 11 pielgrzymów z Indonezji.
Korespondent BBC poinformował, że wielu pielgrzymów zmarło pochodzenia Niger.
W incydencie w Mina, która miała miejsce w święto Eid al-Adha, nie mówiąc już o kraju pochodzenia ofiar spadła.
Ale sekcja BBC Hausa, Tchima Illa Issoufou, który był na miejscu, że wielu pielgrzymów z Nigru zmarł.
Tymczasem przedstawiciele indonezyjskiego rządu w Arabii Saudyjskiej wysłała zespół do ustalenia, czy indonezyjskich pielgrzymów, którzy są ofiarami wydarzeń w tym Mina.
Dyrekcja Obrony Cywilnej Arabii Saudyjskiej powiedział, że to nadal nie zna przyczyny tej tragedii zatłoczone.
2006, wystąpił również podobne tragedie z ofiar śmiertelnych osiągając 364 pielgrzymów.
Władze zapewniają pomoc pielgrzymom, którzy zostali ranni.
Służby bezpieczeństwa, cytowany przez Arabii telewizji rządowej, powiedział o 390 wyznawców tej pory zostało rannych w wypadku w czwartek (24/09).
Te wydarzenia miały miejsce, gdy pielgrzymi wykonywać ukamienowanie szatana, jednego z pielgrzymki serii rzucając kamyk jako symbol ukamienowany diabła.
Hajj br następnie około 2 mln pielgrzymów z całego świata.
W 2006 roku, wewnątrz ciasne miejsce także w Mina z ofiar osiągnęła 346 osób.
Przed wydarzeniami z dzisiaj, pielgrzymka była również kolorowe upadku dźwigu używanego do projektu rozbudowy Haram.
Przewożące 111 pielgrzymów zmarło, w tym obywateli 11 pielgrzymów w przypadku Indonezji na Wielki Meczet. Król Arabii Saudyjskiej obiecał odszkodowania rodzinom ofiar zabitych i rannych.

Dźwig Haram ofiar "może korzystać"
Pielgrzymów, rodziny, którzy zginęli i trwałe inwalidztwo w wyniku upadku dźwigu na Wielki Meczet w piątek (11/09) planowane do otrzymania odszkodowania od króla Arabii Saudyjskiej, Salman bin Abdulaziz Al Saud.
Pielgrzymi, którzy zginęli, w tym 11 obywateli Indonezji, podobno otrzyma odszkodowanie w wysokości 1 mln riali, czyli około Rp3.8 mld. Odszkodowanie w wysokości odnotowano również zostać podane do Kongregacji trwałego kalectwa.
Ale do tej pory, powiedział Funkcja wykonawczy Pensosbud Konsulat Generalny w Jeddah Szarif powiedział BBC Shahab Rohmatin Bonasir Indonezja, rząd indonezyjski nie otrzymała oficjalne zawiadomienie od rządu Arabii Saudyjskiej.

7 Mina najbardziej bolesne tragedia w historii pielgrzymki
Mina ma długą historię jako na miejsce tragedii, która zabiła wielu pielgrzymów.


To nie jest pierwsza tragedia rozegrała się w Mina. Dlatego Mina ma długą historię jako tragedii, że wielu pielgrzymów zginęło w latach poprzednich. Po tragedii, które zabiły wielu pielgrzymów, które miały miejsce w Mina, Arabii Saudyjskiej.

1. 02 lipca 1990
Jest to najbardziej wzruszające tragedie, które miały miejsce w Mina. W tym czasie 1,426 pielgrzymów zginęło w paniki w tunelu while Mina.

2. 23 maja 1994
W sumie 270 pielgrzymów zginęło w tragedii z powrotem w Mina. Do tragedii doszło, gdy pielgrzymi wykonywać diabeł ukamienowanie w Mina procesji

3. 15 kwietnia 1997


W sumie 343 pielgrzymów zginęło, a 1500 innych zostało rannych w ciągu pielgrzymów Namiot pożarowych w Mina. Ucz się od tej tragedii, to jest teraz twierdził antiapi pielgrzymów namiot.

4. 09 kwietnia 1998


W sumie 118 pielgrzymów zginęło, a 180 zostało rannych w tragedii w Jamarat mostu, gdy rzuci jumroh procesję w Mina.

5. 05 marca 2001
W sumie 35 pielgrzymów zmarło z powodu obecnego zatłoczenia wykona diabeł ukamienowanie w Mina

6. 12 stycznia 2006


W sumie 346 pielgrzymów zginęło, a 289 innych zostało rannych podczas procesji na ukamienowanie diabła. Wypadki się stało ze względu na setki pielgrzymów, którzy przybyli do prowadzenia procesję zderzają się z innymi pielgrzymami na moście Jamarat. Nauka z tego incydentu, rząd Arabii Saudyjskiej nad Jamarat Most przebudowany tak, że pielgrzymi nie muszą przepychają podczas rzucania jumroh.

STOSUNEK modlitwy i dhikr

Przez
Dr. Nasir bin 'Abdirrahman bin Muhammad al-Juda'iMiędzy dwa mają bardzo bliskie stosunki, które modlą się do Allaha Subhanahu wa Ta'ala w połączeniu z dhikr do niego, on jest niewolnikiem poprosić swego Pana o swoich potrzebach, zarówno doczesne i dalej, w formie wypowiedzi okoliczności i słowa.

Wtedy modlitwa zawarte w dhikr raz, stąd zwany także modlitwy pamięci przez większość ludzi. Należy tu wyjaśnić, że więcej dhikr od Boga Wszechmogącego i chwalić Go w modlitwie, to lepiej, a podstawowym, jak i bardziej godzien być udzielone.

Imam Ibn al-Qayyim powiedział: "disunnahkan (mustahab) w modlitwie, to modlitwa, która do'anya zacząć chwałę Allaha Subhanahu wa Ta'ala, a następnie bershalawat od Proroka sal allahu sallam w petycji zostaną dostarczone, a następnie wyrazić swoje pragnienia, [1] dalej wymienił niektóre z ich argumentów, które wyjaśniają to.

Dlatego w-tawassul (wybrać jedną z form kultu w celu uzyskania bliższych-rzeszowskiego.) Bóg Subhanahu wa Ta'ala w użyciu jednej nazwy od imion Boga jest dobre (al-Asmaa-ul Husnaa) lub z jednym charakter jego atrybuty są wysokie (Ash-Shifaatul 'Ulyaa) w modlitwie, jest jedną z form tawassul dozwolone przez szariat (AT-Alum-sul al-masyruu "). Na przykład, muzułmanin powiedzieć w modlitwie: "O Boże, zaprawdę pytam Cię, Ty kochającego miłosierny, Mahalembut wszechwiedzący, daj mi zdrowie." A on powiedział: "Błagam Cię przez Twe łaski które zawiera wszystko, bogato i przebacz mi moje grzechy. "[2]

Co do argumentu wyświęcony rodzaju tawassul jak to jest słowo Bóg Subhanahu wa Ta'ala:

ولله الأسماء الحسنى فادعوه بها

"To należy do Boga Asma-ul Husna, a następnie bermohonlah go dzwoniąc Asma-ul Husna było ..." [Al-A'raaf: 180]

A wśród argumentów i innych fundacji są Allah profilowane na Alaihissallam modlitwy króla Salomona w jego słowach:

رب أوزعني أن أشكر نعمتك التي أنعمت علي وعلى والدي وأن أعمل صالحا ترضاه وأدخلني برحمتك في عبادك الصالحين

"... Tak mój Panie, udziel mi inspirację pozostać wdzięczny za Twoją dobroć, którą Tyś obdarzył mnie i do mojego ojca i matki są dwie osoby, aby robić dobre uczynki, które ridhai, i karmić mnie z rah-maty do klasy Słudzy twoi sprawiedliwych "[An-Naml: 19].

Co do argumentów Sunny zawartymi w ash-Shahiihain (Sahih al-Bukhari i Sahih Muslim), Ibn Abbaas anhuma że Prorok sal allahu sallam, powiedział:

"اللهم إني أعوذ بعزتك, لا إله إلا أنت, أن تضلني."
"O Allah, szukam schronienia w swojej chwale, nikt nie ma prawa, ale tylko ci diibadahi, że Ty mnie chronić." [3]

I przekazane od 'Abdullah bin Mas'ud Radi anhu, że Prorok sal allahu sallam powiedział:

"ما أصاب أحدا قط هم ولا حزن فقال: اللهم إني عبدك, وابن عبدك, وابن أمتك, ناصيتي بيدك, ماض في حكمك, عدل في قضاؤك, أسألك بكل اسم هو لك, سميت به نفسك, أو علمته أحدا من خلقك, أو أنزلته في كتابك, أو استأثرت به في علم الغيب عندك, أن تجعل القرآن ربيع قلبي ونور صدري, وجلاء حزني وذهاب همي, إلا أذهب الله همه وحزنه, وأبدله مكانه فرجا. "

"To nie jest ktoś, nadpisane lęk i smutek, a potem mówi:" O Boże, jestem twoim sługą, syna (potomek) swojego sługę (Adam), dzieci (potomstwa) z niewolnika Twoja córka (Ewa), mojej głowie są w twoja ręka, decyzje, twój dotyczy mnie losy Cię dla mnie jest sprawiedliwe, błagam Cię przez wszelkie imię, które należy do ciebie, a ty na-Self-jedzenie z nim twego, ani będziesz musiał nauczyć sługa Twój istot ty, lub udać się w dół-prawo w księdze Twego, czy jesteś oddany do siebie, w to, co skryte w siebie samego, abyś uczynił al-Qur-jak klimatyzacja mojego serca i światło mojej duszy , pocieszenie laraku i uzdrowicieli smutek. Wtedy Bóg będzie wyeliminowanie żal i smutek, i zastąpić go z łatwością. "[4]

Po opiszę kilka prostych rodzajów dhikr, to należy teraz zamknąć tę dyskusję, wyjaśniając form at-tabarruk (oczekują błogosławieństwa) przez dhikr Allaha Subhanahu wa Ta'ala (bi dzikrillaah) tak, że procedury tabarruk z dhikr Allaha Subhanahu SWT coraz bardziej jasne.

[Skopiowane z książki Na Tabaruk Anwaa'uhu wa Ahkaamuhu tytuł w Indonezji Praktyk i czas jest błogosławiony, Autor Dr. Nasir bin 'Abdirrahman bin Muhammad al-Juda'i, Czytnik Publishers Ibn Kathir]

No comments:

Post a Comment