!-- Javascript Ad Tag: 6454 -->

Thursday, August 27, 2015

Cehennem sakinleri tarafından zevk zakkum meyvesi.

Bitmiş değildi binmek (355)

(Part yüz elli beş adet üç), Depok, Batı Java, Indonnesia, 2015 23 Ağustos 20:17 pm).

Cehennem sakinleri tarafından zevk zakkum meyvesi.

Mektup Saffat yaptığı kelime Tanrı 62-67 onlar inkâr bir devlet öldü ve sonra (iman ve Allah'tan mağfiret isteyin) tövbe olamazdı şirk (Allah'a ortak ilişkilendirerek) taahhüt eğer cehenneme, onlar olacak konulması tehdit insanları uyarmak ayetler gibi Midede girdikten sonra cehennem meyve altından gelen meyve o kavuran sıcak su gibi hissediyorum ve iç organlarını yakar verilen.
Peygamber daha sonra kıyamet (hesaplaşma / ahiret günü) günü diğer gruplardan daha erken cehenneme atılmak üzere üç grup olduğunu söyledi.
Birinci grup sadece övdü olmak istiyorum ikinci, onlar bir kahraman denilen olmak istiyor çünkü savaş cihad için vardır ve zengin üçüncü sınıf (birçok bağış / sadaka vermek) cömert, sadece Qory denilen istediğiniz Kur'an ezberlemek öğrenmek olanlardır (riya) ,
Yani biz gerçekten Tanrı için niyeti Kur'an penghafal olmak istiyorum ve biz pratik devam böylece Kur'an'ın içeriği içeriğini anlamak ve dindarlık bizi güçlendirecek, böylece Kur'an öğrenmek istiyorsanız değil onlar Kur'an-ı Kerim (Qory aramak istediğiniz) oku yarışı kazanmak istiyorum çünkü ,
Kural ve cihad ayağı uymalıdır savaş alanına cihad düzenlenmiş Kur'an ve Sünnetten (değil bir kahraman denilen olmak istiyor çünkü), ya da çok büyük maaşları kazanın.
Should sadaka (sadaka / bağış) Biz Allah için gerçekten samimi ve biz bir sağ eli ile katkıda eğer, sol el biz bilmiyoruz (Biz do not riya / Showroom bizim katkı sonuçlarının duyurulması basın toplantısında olarak bilinen kişi) ,
Zaten yukarıdaki gibi (ahlaksız) ihlal edildiğinde sürekli İslam ayağı uygulamak hayatımızı özofagus (yemek borusu) ise hala, o zaman, o zaman hemen biz (iman ve Allah'tan mağfiret isteyin) tövbe hemen ve çok dua, zikir, okuma Al -Quran, hem biyolojik ebeveynleri üzerinde dikkat ve özveri bir sürü, ve şimdi (hastalık, yoksulluk, borç bir sürü) tarafından kapılmış yardım kardeşlerin bir sürü.

Suresi As Saffat paragraf 62 (Food Paradise) daha iyi yemeğin veya ağaç zakkum var. 63, Şüphesiz biz ağaç zalimler için zakkum sebgai azap yaptı. 64. Aslında, şeytan-şeytan (Şeytan) başkanı olarak Cehennem 65. Mayangnya dibinden çıkan bir ağaçtır. 66. Ve gerçekten aslında ağacın meyvesinden bazı yemek, sonra onlar çok sıcak su ile karıştırılarak bir içki var emin meyve zakkum yedikten sonra, sonra meyve zakkum 67. ile karnına doldurdu.

Tövbe NASHUHA


Tarafından
Şeyh Salim bin Kimliği Al Hilali


İnsanoğlu bilinçli ya da farkında olmadan, hatasız, büyük ve küçük değildir. Ayrıca, eğer şehvet hayatını hakim. O popo yapıyor itaatsizlik olacaktır. O yokmuş gibi İtaat, hiçbir değer ifade eder.

İnsan itaatsizlik ve günah birikir boğulmuş olsa da, geliştirmek için kapı orada artık anlamına gelmez. Yana bir hizmetçi ahlaksız işler montaj, ancak merhamet kapısı her zaman açıktır sonra. İnsanlar kendilerini geliştirme fırsatı verilmektedir. Bu cehennemin eşiğine teslim olabilir eylemlerden pişmanlık ile vardır. Tövbe tövbe NASHUHA olarak bilinen toplam olmalıdır yapılır. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

كل بني آدم خطاء و خير الخطائين التوبون. رواه الترمذي

Her çocuk adam (man) bir hata yaptım ve suçlu en tövbe etmektir. [2]

لو أن العباد لم يذنبوا لخلق الله الخلق يذنبون ثم يغفر لهم رواه الحاكم

Allah'ın kulları vardı hiçbir günah, elbette Allah onları bağışlayacak sonra günahları ve başka yaratık yaratacak. [3]

Tövbe ile, kirleten leke gelen kalplerimizi temizlemek olabilir. Karaciğer saygısızlık günahı ve temiz için bir yükümlülüktür. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi: günah, o bir nokta yüreğinde siyah leke (doğan) olacaktır Şüphesiz bir mümin. O tövbe ederse, sol (hareket) ve arka temiz gelecek onun ardından, (Allah'a) af için yalvardı. (Günah) artan zaman kalbi doldurdu kadar Ama, daha sonra siyah leke bertambahlah. Peki neden sözünü Tanrı söz edildiğini (kalbi kapsayan) ar raan "Elbette onlar her zaman onların kalplerini kapattı deneyin aslında ne (olmak) değil. [Al Muthaffifin: 14] [4]

Allah da çünkü çok daha iyi günah içinde çözünen daha tövbe ve hemen beristighfar bizi teşvik eder. Allah dedi.

فإن يتوبوا يك خيرا لهم وإن يتولوا يعذبهم الله عذابا أليما في الدنيا والآخرة وما لهم في الأرض من ولي ولا نصير

Eğer tevbe Sonra, eğer onlar için daha iyi olduğunu ve eğer yüz çevirirlerse Allah bu dünyada ve ahirette acı bir azap ile cezalandırır; ve onlar yeryüzünde bir koruyucu değil (aynı zamanda) bir yardımcı asla. [Tevbe 'de: 74]

Peygamber kendisi bu tövbe bir örnek oluşturmuştur. O sallallaahu 'alaihi sellem'in pek çok tevbe ve beristighfar, Nafi olarak arkadaşlar, mecliste yüzden fazla kat saymak ölçüde' İbni Ömer Maula ifade etmiştir:

كان انن عمريعد لرسول الله صلى الله عليه وسلم في المجلس الواحد مائة مرة من قبل أن يقوم رب اغفر لي وتب علي إنك أنت التواب الغفور رواه الترمذي

İbn Ömer (Istighfar okuma) n (diyor) Peygamber yüz kere daha önce kalktı, bir Meclis, hesaplamak için kullanılan: Evet Rabbku, beni affet ve taubatku kabul edin. Gerçekten sen Çoğu merhametli, Yüce alıcıları tövbe vardır. [5]

ANLAMAK tövbe NASHUHA
Tövbe NASHUHA ile ne kastedilmektedir, kasten, şimdiye kadar işlenen günahtan Allah'a bir hizmetçi dönüşü veya bağlı bilgisizlik, (ihtiyatlı), dürüst, samimi, güçlü ve Tanrı'nın Müttekîn mütevelli pozisyonu kulu kaldırdı itaat-itaat ulaşmak desteklenen olmak ve (itaat) şeytanın kendisi koruyucu olabilen.

HUKUK VE ÖNERİLEN tövbe NASHUHA
NASHUHA pişmanlık yasası her Müslümanın üzerine farz-ı ain (her bireyin görevidir) 'dir. Kanıt:

Tanrı 1. Kelime:

وتوبوا إلى الله جميعا أيه المؤمنون لعلكم تفلحون

Ve Allah'a bertaubatlah, Ey müminler kurtuluşa eresiniz söyledi. [Bir Nuur: 31].

يا أيها الذين آمنوا توبوا إلى الله توبة نصوحا

Ey iman edenler, tevbe ile Allah'a bertaubatlah, saf. [Tahriim 'de: 8].

Peygamber 2. Kelime sallallaahu 'alaihi sellem'in.

ياأيها الذين ءامنوا توبوا إلى الله فإني أتوب إلى الله في اليوم مائة مرة. رواه مسلم

O, inananlar. Tanrı'ya Bertaubatlah, ben de Tanrı'ya itiraf, çünkü yüz kere a gün. [6]

İmam Kurtubi belirtildiği gibi Müslümanların da, tövbe yükümlülüğü üzerinde anlaşmaya varmışlardır: "(alimler) insanlar tüm müminlere tövbe yasası (zorunlu) farz olduğu (katılıyorum) 'icma vardır" [7]. Böylece İbn Kudâme de devletler [8].

ERDEM VE tövbe TANRI genişliği OF GRACE NASHUHA
Tövbe kabul edilmez ise Man çünkü Tanrı'nın lütfu, endişe edilmemelidir Sözü'nde rol anlatıldığı meleklerin dua gibi çok geniş bir:

ربنا وسعت كل شيء رحمة وعلما فاغفر للذين تابوا واتبعوا سبيلك وقهم عذاب الجحيم

Rabbimiz, zarafet ve her şeyi içerir bilgi, tövbe edenlere af hibe ve Thy Yol'u takip ve ateşli cehennem azabından koru onları. [Al-Mümin: 7].

ŞARTLAR NASHUHA tövbe
Amacıyla Allah Subhanahu Wa teâlâ tövbe NASHUHA kabul edilmesi, yerine getirilmesi gereken bazı gereksinimler vardır:

1. İslam.
Taubat bir Müslüman sadece aldı. Kâfirlere gelince, o tövbe İslam'ı girmektir. Allah dedi.

وليست التوبة للذين يعملون السيئات حتى إذا حضر أحدهم الموت قال إني تبت الآن ولا الذين يموتون وهم كفار أولئك أعتدنا لهم عذابا أليما

Ve bu pişmanlık ölüm (sonra) bir tanesi, geldiğinde dedi kadar kötü "Şüphesiz ben şimdi tövbe" (yani) yapanlara Allah tarafından kabul edilmemektedir. Ve ölen insanlar inanamayarak onlar vardı (aynı zamanda tevbesini kabul etti). Insanlar için acı bir azap hazırladık. [Nisa ': 18].

2. Ikhlash.
Taubat sadece samimiyetle oluşmaktadır şeriat, kabul etti. Riya` veya dünya amaçlar için değil, tevbe syar'i olarak Taubat söyledi. Allah dedi.

إلا الذين تابوا وأصلحوا واعتصموا بالله وأخلصوا دينهم لله فأولئك مع المؤمنين وسوف يؤت الله المؤمنين أجرا عظيما

Tövbe ve telafi ve Allah için Allah'ın (dininin) ve samimi (yapmak) dinlerine yapışmasını yapanlar hariç. Sonra Allah büyük bir mükafat iman edenlere verecek inananlar ve birlikte bir gün vardır. [Nisa ': 146].

3. günahını bilinmesi.
Tövbe günah bilerek sonrası hariç, geçerli değil ve hata itiraf ve umut kötü sonuçlar tür eylemlerin atlattı.

Pişmanlık 4. Tam.
Tövbe, sadece pişmanlık derin ifadeler ile kabul edilebilir. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

الندم توبة رواه ابن ماجه

Pişmanlık tövbe olduğunu. [9]

5. itaatsizlik bırakmak ve sahiplerine haklarını geri.
Günahları tövbe olanlar zorunlu izin taahhüt ve mülkiyet veya benzeri ise, sahibine herhangi bir hak dönmek vardır. Iftira ya da benzer suçlamalarla formu, sonra özür yoluyla edin. Backbiting (wag) şekli, daha sonra yalvaran yoluyla izin verilirse aynı zamanda, böyle bir uygulama için diğer olumsuz etkilere neden olmaz (tolere). O mezar etkileri varsa, onu iyiliği için ulaşmak için dua etmek yeterlidir.

Nefes önce tövbe 6. Dönem özofagus (ölümün eşiğinde) ve güneş batıdan doğmadan önce oldu.
Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in deyişle açıklamıştır o sallallaahu' alaihi sellem'in:

إن الله يقبل توبة العبد ما لم يغرغر. رواه الترمذي

Onun nefes yemek borusunda [10] önce Şüphesiz Allah, bir kulunun tövbe kabul eder.

الهجرة لا تنقطع حتى تنقطع التوبة ولا تنقطع التوبة حتى تطلع الشمس من مغربها. رواه أبو داود وأحمد

Hicret'ten (zamanında) tevbe kesilmesi kadar kesintiye uğramaz ve güneş batıdan [11] yükselen kadar tövbe kesintiye uğramaz.

Tövbe sonra 7. Istiqamah.
Allah dedi.

فاستقم كما أمرت ومن تاب معك ولا تطغوا إنه بما تعملون بصير

Ardından komuta ve benzeri gibi, doğru yolda tutmak (aynı zamanda) tövbe ve sınırlarını geçip karışmazlar ile olmuştur olanların. O yaptıklarınızı görür. [Hud: 112].

Tövbe sonra 8. İletken onarır.
Allah dedi.

وإذا جاءك الذين يؤمنون بآياتنا فقل سلام عليكم كتب ربكم على نفسه الرحمة أنه من عمل منكم سوءا بجهالة ثم تاب من بعده وأصلح فأنه غفور رحيم

Bizim işaretleri inananlar sana geliyorsa, o zaman, çünkü cehalet arasında kim kötülük, o tövbe olduğunu (yani), Barış-aleyküm, Rabbin kendisine rahmet belirledi 'demek bunu yapıyor ve telafi sonra, Allah bağışlayandır, esirgeyendir. [Al En'am: 54].

Tövbe NE ZAMAN UNUTMAYIN
1. Allah bilerek ve her şeyi gören bir inanan. Allah tüm gizli ve kalbinde gizli bilir. Biz onu görmüyorum, ama bunu görmüş olmalı rağmen.

2. Bu Majesteleri durhaai Essence görün ve onun kelime olarak, ahlaksız nesnenin boyutunu görmüyorum.

نبئ عبادي أني أنا الغفور الرحيم وأن عذابي هو العذاب الأليم

Şüphesiz ben bağışlayandır, esirgeyendir olduğumu, benim kullarına söyle, ve gerçek azabKu çok acı azap olduğunu. [Al Hicr: 49- 50].

3. O bu dünyada ve ahirette mutluluğu elde etmek için bir engel çünkü o günah, tüm kötü ve kötü olduğunu unutmayın.

4. yerler itaatsizlik ve ona günah, yardım ve onlar iyi dönüştü değil sürece onlarla bağlarını kesmek için kullanılan kötü davranır arkadaşlar, bırakmak.

Tövbe BLOK İÇİN ŞEYLER
Şeyler arasında o günah önlemek:
Din 1. Sapınç. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

إن الله حجب التوبة عن صاحب كل بدعة

Nitekim, Allah sapkın bir tövbe kapatır. [Ash-Shahihah No. 1620]

Çözeltisine 2. bağımlılığı. Peygamber sallallaahu 'alaihi sellem'in şöyle dedi:

من شرب الخمر لم تقبل له صلاة أربعين ليلة فإن تاب تاب الله عليه فإن عاد كان حقا على الله تعالى أن يسقيه من نهر الخبال قيل وما نهر الخبال قال صديد أهل النار رواه أحمد

Kim içme şarap (içki), sonra onun namazı kırk gece kabul edilmez. O tevbe ederse, Allah onu kabul eder. Tekrarlanan zaman Tanrı nehir Khibaal dan ona bir içki verdi Ancak, buna değer. Bazı insanlar soruyor: ".? Nehri Khibaal nedir" O ", cehennemin irin ikamet yanıtladı [12]

Tövbe NASHUHA üzerinde Böylece kısa bir risale. Umarım her zaman Allah'ın Subhanahu wa Ta'ala tevbe için bir hatırlatma olabilir.

[As-i Sünnet 01 / Yıl IX / 1426H / 2005M Yayın Lajnah Vakfı Istiqomah Surakarta, Jl dergisinin baskısından kopyalandı. Solo - Km Purwodadi. 8 Selokaton Gondangrejo Yalnız 57 183 Tel. 08121533647, 08157579296]

No comments:

Post a Comment